WIELKOSC TELEWIZORA - luzna dyskusja

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem Twojego rozumowania Piramida, tzw. wiem o co Co chodzi ale nie ma to żadnego negatywnego związku w tym konkretnym przypadku ;)
Tak będziesz miał jak odpalisz nawet zdjęcie na telefonie.
Ja Ci piszę jak to wygląda w praktyce. proponuje Ci wyciąć sobie z kartonu dowolną przekątna, narysowac na nim swoich ulubionych aktorów i postawić 4m od fotela :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
nie ma to żadnego negatywnego związku w tym konkretnym przypadku ;)

Tu nie chodzi nawet o ten konkretny przypadek ,tylko o to co widzimy na co dzień...
Gdy patrzysz w jeden punkt,wszystko co znajduje się od niego coraz dalej,coraz bardziej się rozmazuje.Jak chcesz to zobaczyć w lepszej ostrości musisz na to skierować oczy :)

Czyli im większa przekątna tym więcej ruchów oczami...


Koniecznie później wrzuć fotki swojego dzieła :grin:

Jest już szkic :eek:k::D
children-person-drawing.jpg
 

Duch87

New member
Bez reklam
Odnośnie wielkości to jest kilka względnych. Np. ja mam Philipsa 6008 z ambilightem i z odległości 3 metrów jest idealnie. Podejrzewam, że bliżej też nie stanowi problemu. Sam ambilight robi dużą różnicę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu nie chodzi nawet o ten konkretny przypadek ,tylko o to co widzimy na co dzień...
Gdy patrzysz w jeden punkt,wszystko co znajduje się od niego coraz dalej,coraz bardziej się rozmazuje.Jak chcesz to zobaczyć w lepszej ostrości musisz na to skierować oczy :)

Piramida, Ty już nie pij. Piątek dopiero jutro ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem, na targach sporo przesiadziałem w pokoju gdzie była prezentacja.
Bajka i tutaj 4K sprawdza się idealnie. Przez to że ekran projekcyjny jest sporo wiekszy, masz wrażenie że to całe UHD jest bardziej naturalne dla oka ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kurcze,powiem Ci że też się zastanawiam nad tym projektorem,bo wolałbym oglądać filmy na 2 razy większej przekątnej....
Tylko zawsze jak widziałem projektory to jakość była mizerna (chodzi o ostrość).
 
Do góry