Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Z czasem nabiera się do tematu dystansu a przy okazji wiedza wzbogaca się o kolejne punkty odniesienia ;)
Na części kanałów widać niestety pogorszenie jakości w porównaniu do tego co było kilka miesięcy temu, ale zdaje się n-ka nadal mocno miesza na transponderach i jest szansa, że niedługo wyjdzie na prostą. Zobaczymy tylko jak szeroka będzie to prosta.

Pozdrowienia!
 

sklonowany

New member
bogdan_bronowice napisał:
Z czasem nabiera się do tematu dystansu a przy okazji wiedza wzbogaca się o kolejne punkty odniesienia ;)
Na części kanałów widać niestety pogorszenie jakości w porównaniu do tego co było kilka miesięcy temu, ale zdaje się n-ka nadal mocno miesza na transponderach i jest szansa, że niedługo wyjdzie na prostą. Zobaczymy tylko jak szeroka będzie to prosta.

Pozdrowienia!

Oby jak najbardziej szeroka. Wspominałem już w sumie Nka cały cały czas się rozwija więc pewne problemy występować muszą niestety, wierzę, że będą one coraz mniej uciążliwe.
 

jacolk

New member
HDCP & YPbPr

witam, posiadam N-kę i Samsunga 46" z serii 7/586 i problem z ciągłym komunikatem o problemie zochroną przed kopiowaniem HDCP i koniecznością podpięcia poprzez kabel YPbPr a nie HDMI . Czy jest to problem N-ki czy może LCD ???


z góry dzięki za podpowiedź

jacolk
 

ANDGAJ

New member
Prawdopodobnie...
to raczej N-ka w dekoderach ma problemy.
Zbyt wiele TV ma podobne z "N" objawy aby winić akurat Samsunga.
Chociaż ...proponowałbym stworzyć coś w rodzaju ankiety, listy czy coś podobnego gdzie przy "N" jest problem z HDCP.
 

zoltan

New member
jacolk napisał:
witam, posiadam N-kę i Samsunga 46" z serii 7/586 i problem z ciągłym komunikatem o problemie zochroną przed kopiowaniem HDCP i koniecznością podpięcia poprzez kabel YPbPr a nie HDMI . Czy jest to problem N-ki czy może LCD ???

Jesli ta informacja wystepuje tylko na poczatku wlaczania dekodera i tv to jest to rzecz normalna. Dekoder "dogaduje sie" z tv (okolo 1-2sek.), ze tv ma HDCP i pozniej w czasie dalszego ogladania komunikat juz nie powinien sie wyswietlac.
 

luki_R

New member
Ja w sklepie testowałem kilka tv (Philips, Sony, Sharp, Panasonic) podłączając do nich nBoxa i z żadnym nie było problemów związanych z HDMI, więc myślę, że jest to jednak problem po stronie telewizora lub kabla, a nie nBoxa.
 

raqu

New member
matthew123 napisał:
prawdopodobnie jest to problem z telewizorami Samsung. Ja mam Samsunga 40" 656, podłączony przez HDMI i ten komunikat również mi wyskakuje.

jest to problem n-boxa znany od dawna, u mnie przy sony w4000 zawsze wyskakuje po wlaczeniu boxa, mi to nie przeszkadza, tylko sie znajomi pytaja co to za problem :), wyskakuje kiedy najpierw wlaczony jest box a dopiero pozniej wlaczamy tv, jesli zrobimy na odwrot to nie powinno wyskakiwac.
 

Alf2

New member
U mnie błąd HDCP wyskakuje zawsze po włączeniu sprzętu (LCD Samsung)- nieważne od kolejności uruchomienia urządzeń....

Natomiast to co mnie denerwuje bardziej, to problem z brakiem możliwości sterowanie dekoderem przy pomocy pilota n-ki (jak również uniwersalnego) przez około minuty po włączeniu.

Ponoć występują zakłócenia miedzy LCD i dekoderem i należy odsunąć urządzenia od siebie- u mnie niestety nie ma za bardzo możliwości więc się męczę...
(dekoder wymieniony 2 razy, sztuczki z twardymi resetami itp nie pomagają..)

Jeśli ktoś pomoże w tej kwestii, to będę wdzięczny...
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
Problem z HDCP nie leży po stronie tv a dekodera, u mnie np po odłączeniu dekodera od prądu i ponownym podłączeniu parę razy wyskoczył ten błąd, teraz mam przez ampli podłączony dekoder i komunikat raz jest raz nie ma i to jest wina softu dekodera, sadze że nie zawsze na czas ładuje wszystkie swoje ustawienia i potem takie cyrki wyskakują
 

zoltan

New member
Alf2 napisał:
Ponoć występują zakłócenia miedzy LCD i dekoderem i należy odsunąć urządzenia od siebie- u mnie niestety nie ma za bardzo możliwości więc się męczę...
(dekoder wymieniony 2 razy, sztuczki z twardymi resetami itp nie pomagają..)

Jeśli ktoś pomoże w tej kwestii, to będę wdzięczny...

U mnie jest tak, ze dekoder stoi w takiej szafce tv i gorny blat od tej szafki wystaje jeszcze z 15cm. przed dekoder. Pilot dziala dobrze. Poloz np. ksiazke na dekoder tak, aby wystawala przed dekoder i powinno sie poprawic dzialanie pilota. Jesli bedzie dobrze to wymysl podobne, a bardziej estetyczne rozwiazanie. :)
 

jacolk

New member
odp. od N-ki

witajcie,
dzodzwoniłem się spieniony do N-ki , gdzie poinformowano mnie że to problem z oprogramowaniem ze strony TV, który ma inne niż N-ka ( nie bardzo mnie pan przekonał ) a na koniec kazał mi wyłączać obydwa urządzenia i najpier włączać LCD a następnie dekoder. W przypadku przechodzenia na DVD czy inne czynność wyłączania i włączania trzeba powtarzać.
Nie jest to problemem bliskości od dekodera bo mam kilka metrów .
Z dekoderem polsatu nic takiego nie było i wyczodzi wszystko na n błąd po str. N-ki.

aha.
zaproponowano mi zmianę kabla z hdmi na komponent - nie zmieniam bo mam kable w ścianach i boję się straty jakości.

pozdr
jacolk
 

Bartos81

Member
Bez reklam
nie sądzicie chyba że "potentaci" produkujący RTV mieli by gorsze oprogramowanie w swoich telewizorach niż taki tuner N który niewiadomo czym jest i z każdym urządzeniem z jakim przyjdzie mu współpracować ma kłopoty :)
 

Alf2

New member
zoltan napisał:
U mnie jest tak, ze dekoder stoi w takiej szafce tv i gorny blat od tej szafki wystaje jeszcze z 15cm. przed dekoder. Pilot dziala dobrze. Poloz np. ksiazke na dekoder tak, aby wystawala przed dekoder i powinno sie poprawic dzialanie pilota. Jesli bedzie dobrze to wymysl podobne, a bardziej estetyczne rozwiazanie. :)
A najbardziej mnie zastanawia fakt, dlaczego pilot dzialal rok bez problemu, a nagle zawiesza sie na minutę- dekoder i LCD dokladnie w tych samych miejscach...
To musi byś związane ze zmianą softu w dekoderze...
P.S Sposób z książką nie pomógł- może dlatego że była po angielsku :=)
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
nie wiem ale ja nie miałem problemu z dekoderem N jeśli chodzi o pilota od początku dział i działał a telewizor mam samsung 46" 856, może dlatego ze dekoder "nie widzi tv" tzn stoi tak ze przesłonięty jest przez półkę z góry, a co do błędu HDCP jest ale tylko na chwile i znika, bardziej mnie denerwuje zanikanie dzwięku na kanałach HD:hmm:dziady powinni coś z tym zrobić a nie człowiek płaci i szajs wciskają niedopracowany, uważam że dekoder N to chiński złom bo żadem z pilotów uniwersalnych nie potrafi go obsługiwać nie mówie tu o pilocie logitecha bo takiego nie kupie z powodu ceny :Dktóra jest wielka pomułką hehe ale mniejsza o to:)
 

bakero1

New member
problemy z N

24 listopada 2008 zakupiłem N + Samsung Le40A656 podłączyłem telefon do n-ki 30 minut oczekiwania ale za to po kolejnych 10 minutach pojawił się MGM i reszta w pierwszym dniu wszystko bujało fajnie ( oglądałem jakikolwiek program z kablówki i po włączeniu dekodera N-ki pilotem - podłączony po HDMI - Tv sam przełączał się na odpowiednie gniazdo HDMI wskakiwał obraz z dekodera po wyłączeniu wracał na to co oglądano wcześniej). Pani podczas rozmowy powiedziała żeby przez 24 h nie wyłączać dekodera bo musi się zaktualizować.
Po przyjściu z pracy następnego dnia włączyłem Tv potem pilotem N i kicha błąd HDCP i tak zostało do dziś po dwóch sekundach komunikat znika i jest oki.
Także raczej jest to problem oprogramowania N .
Faktycznie potwierdzam problem z zacinaniem się dzwięku w programach HD jak równierz kiepską ich jakość.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
z tym żeby nie wyłączać dekodera przez 24 h to chyba lekka przesada, poprostu czas aktywacji dekodera może trwać do 24 h, u mnie np włączyli sygnał po 1,5h i kolejne 15 min na zaktualizowanie softu i potem już wszystko grało.

A dekoder? pracuje jak mu się podoba, czasami błąd HDCP wyskakuje a czasami nie, czasami się wiesza podczas oglądania programy a czasami w trybie czuwania :)

dekoder jest poprostu niedopracowany i za wolny, za wolno wyłapuje ustawienia TV i dlatego te komunikaty o HDCP.
 

tarind

New member
Witam mam Nke i mam takie pytanie to moj tv jest to LCD HD ready jaki wariant wybrac na dekoderze 720 czy 1080 dodam ze oba warianty dzialaja tzn jest obraz:)
Co radzicie??
 
Do góry