Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

kuciapka

New member
Mam pytanie,mieszkam w bloku w ktorym jest zakaz posiadania talerzy na balkonach (madre co?)jak mam to obejsc,czy juz ktos spotkal sie z takim problemem.
Z gory dzieki za odpowiedz
 

jacek12345

New member
Jakby na to nie patrzeć 3 Kanały HD z platformy, 2 z Hotbirda, włączmy Discq na Astrę i mamy kolejne 3 kanały i tak już byśmy mieli razem 8 kanałów w HDTV.
n powinna się zastanowić czy dać użytkownikowi taką właśnie możliwość jak oglądanie dodatkowych kanałów FTA również przez Discq. To byłby dodatkowy atut dla którego wartoby wybrać droższy tuner, a co z tego wynika większy zysk dla plaformy n. :krol:
 

ralfzs

New member
Kodowanie w n

Mam pytanie, czy ktoś zna szczegóły techniczne kodowania i dostępu
warunkowego w systemie n ? Czy zastosowali jeden z już dostępnych na rynku systemów Seca, Nagra, MediaG itd ?

pzdr
ralf
 

pmcomp

New member
ralfzs napisał:
Mam pytanie, czy ktoś zna szczegóły techniczne kodowania i dostępu
warunkowego w systemie n ? Czy zastosowali jeden z już dostępnych na rynku systemów Seca, Nagra, MediaG itd ?

pzdr
ralf

Conax CAS7, karta sparowana z nboxem.

Pozdro

kuciapka napisał:
Mam pytanie,mieszkam w bloku w ktorym jest zakaz posiadania talerzy na balkonach (madre co?)jak mam to obejsc,czy juz ktos spotkal sie z takim problemem.
Z gory dzieki za odpowiedz

Olać ich. W koncu płacisz im czynsz.
Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pl_k

New member
hellboyek napisał:
no a jezeli chcialbym sam zakupic osobny tuner i konwertery, to ile wynioslby koszt?? musilabym miec 2 nboxa??
kurcze wszystko ok, ale przydalaby sie mozliwosc rozdzielenia na dwa TV...

Jak niby rozdzielic sygnal jednym nboxem na 2tv !!???
Kanaly od 1 do 10 beda na 1 tv a od 11 do 20 na drugim :fool: ?
Bierzesz 2 nboxy i ogladasz na 2 telewizorach.Jak na razie nie bedzie mozliwosci ogladania n na innych boxach niz tych standardowych.

Ludzie myslcie i czytajcie troche to forum.

A przedtem była taka konstruktywna rozmowa... :(

pozdro
 

Mazoku

New member
no a jezeli chcialbym sam zakupic osobny tuner i konwertery, to ile wynioslby koszt?? musilabym miec 2 nboxa??
Dokładnie tak. 2 nboxy i konwerter typu twin (~80 zł) albo quad (~150 zł), jeśli chcesz mieć wersję z dyskiem. Z abonamentem, jak już wcześniej pisałem, nie wiadomo. Może będą zniżki dla dodatkowego dekodera. Może nie.

i jescze pytanie dot. progrmaow FTA, na konferencji, mowiono o 200 kanalach, z tego co wiem, jest och wiecej prawda?? czy to oznacza ze ITI sama wybierze kanaly ktore ebda dostepne??
Na to wygląda.

aha jeszcze jedno... czy wsrod tych kanalow FTA, sa jakies polskie?? bo z tego co mi wyslales, widze tylko same kodowane
Nie patrzysz zbyt uważnie ;)

Polskie kanały FTA na Hotbirdzie 13E

Nigdy nie miałem satelity. Jak to jest z tym ustawianiem talerza
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7789

czy można samemu zamontowac talerz plus podłączenie konwertera itd czy lepiej wołać specjalistę?
Nie jest to zadanie wybitnie trudne dla osoby sprawnie posługującej się wiertarką i śrubokrętem. W internecie jest kilka stron z opisem całej procedury.

Mam pytanie,mieszkam w bloku w ktorym jest zakaz posiadania talerzy na balkonach (madre co?)jak mam to obejsc,czy juz ktos spotkal sie z takim problemem.
Hmm... Powalczyć z zarządcą budynku? ;) Popytaj się sąsiadów, czy któryś nie jest też zainteresowany odbiorem satelity. Jeśli nie anteny balkonowe, to może uda się przeforsować zbiorczą instalację dachową.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gra w kolory...

Mam pytanie do tych, którzy rozmawiali na temat nbox-ów ze "źródłem". Czy ten z twardym dyskiem jest "każdego koloru pod warunkiem, że jest to kolor czarny" :) (tak trochę tu Fordem zalatuje). Wiem, że te czarne są śliczne i tylko ktoś taki jak ja może chcieć srebrny, ale ja mam cały sprzęt srebrny (no prawie cały :p ) i ten czarny nie do końca mi pasuje. Jeżeli jest tylko po jednej wersji kolorystycznej dla danej opcji, to nie jest zbyt dobrze.... PZDR.... Aha no i może to trochę off-topic - ale zapytałem się panią w infolinii o znaczki i przedstawiłem to jako problem dla posiadaczy plazm, oraz podałem sugestię coby to zapisać i przekazać dalej jako jeden z czynników wyboru nowej platformy. Może by tak pomęczyć panie bardziej (chodzi mi o ilość męczących je osób), może by to coś dało. Tak, że szanowni forumowicze (plazmowcy :)) do dzieła. PZDR po raz drugi:)
 

Mazoku

New member
A JA z innej beczki chodzi o ten konwerter ma byc twin a ja mam dwa quatro na multiswichu czyli wszystko idzie jednym kablem i jak to pogodzić jeżeli pvr ma dwa wejścia
Musisz pociągnąć dwa kable z multiswitcha.

Dawno temu kupilem sobie plazme, ktora na szczescie posiada wejscie DVI.
Czy da sie to jakos sensownie polaczyc z n-boxem?
Jesli twoja plazma ma dekoder HDCP (sprawdź w instrukcji) to kablem HDMI-DVI. Jeśli nie, to przez komponent (ale wtedy stracisz prawdopodobnie możliwość oglądania VOD).
 

Jussi

New member
Bez reklam
Franek 10 i 16zl... tak bardzo lubisz sie czepiac? Do prezentacji dotarlem troszeczke pozniej niz napisalem posta i juz wszystko jest jasne, poza tym nie interesowaly mnie pakiety w poscie, ktory napisalem tylko ceny dekodera, o ktorych napisal mi juz Arsenal.

DRUGA SPRAWA (zeby nie robic nowego posta)

Czy z nBox recordera bedzie jakas mozliwosc przetransportowania filmu na peceta (np. ethernetem, bo po cos wejscie jest)? i np nagranie pozniej na bluraya czy hddvd? Skoro mozna nagrywac programy telewizyjne na DVD, to czemu nie mialoby tak byc z filmami HD?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zcott

New member
pmcomp napisał:
Mazoku napisał:
Na Hotbirdzie są dwa kanały HD FTA: Luxe TV i Arte. Oba francuskie. Czy będą dostępne w nboxie nie wiadomo (patrz niżej).
Będą.
Pozdro

Nie ma to jak wyczerpująca, poparta źródłami odpowiedź...

-----------------------------------------------------------------------
adalbert68 napisał:
Chciałbym sie upewnic, czy dobrze zrozumiałem odpowiedz:

" Twój projektor powinien przeskalować obrazy (576i,p 720p 1080i)do swoich natywnych rozdziałek."

To znaczy że będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 1024X760 ?

Pozdr
Projektor o danej rozdzielczości rzeczywistej (np. 1024x768) zawsze będzie wyświetlał obraz w tej rozdzielczości! Jeżeli na wejście podamy mu inną rozdzielczość to on przeskaluje ją odpowiednio w górę/dól do swojej w miarę możliwości. Warto sprawdzić w instrukcji, czy akceptuje sygnały 720p i 1080i.

Pragnę zauważyć jednak, że nie jest to wątek o sprzęcie...
 

pmcomp

New member
arsenal napisał:
Jest wyczerpująca i poparta osobistym testowaniem nBOXa przez pmcompa. Prawda pmcomp?

A i owszem.

Mecz Arsenal vs. Hamburger SV w HD w 1080i to była uczta :mrgreen: .

Pozdro.

PS. Luxe HD też wyglądał miodnie tym bardziej, że nadawali dużo materiału z IFA 2006 w Berlinie.
 

dany

New member
hellboyek napisał:
2. Czy w jakikolwiek sposob, bedzie mozna rozdzielic sygnal na 2 telewizory?

Cos tam było mówione o opcji na 2 TV, ale jeśli ten drugi tv to jest jakiś 21'' w sypialni, i nie oglądasz 2 jednocześnie, to wystarczy urządzonko typu video sender (jest tego troche na allegro), ja mam jakiegos Medion-a i oglądam tak cyfrę (dokupiłem pilota za 10zł zeby go nie nosić)
 

arsenal

Moderator
VIP
kuciapka napisał:
Mam pytanie,mieszkam w bloku w ktorym jest zakaz posiadania talerzy na balkonach (madre co?)jak mam to obejsc,czy juz ktos spotkal sie z takim problemem.
Z gory dzieki za odpowiedz
Jest kilka rozwiązań. Jeśli okna są nowe( w starych klikudziesięcioletnich był czasem dodawany ołów do szkła. Jak wiadomo przez ołów to nawet Superman nie da rady;) i skierowane na południowy wschód, można antenę zamontować wewnątrz. Pięknie to wyglądać nie będzie ale odbierać tak.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jak dla mnie N wyglada cudownie. Wkoncu mamy w Polsce HD!!! A to przeslania jak dla mnie calkowicie konkurencje. Rozumiem, ze sa tu ludzie, ktorzy ogladaja czesto tv, bo wiadomo czym sie jest starszym tym wiecej sie tam spedza czasu :p Ale tak na powaznie, dla mnie to wspaniala inicjatywa. Przede wszystkim ITI zrobilo to co obiecywalo (a z tym u nas bardzo ciezko) obiecali HD - obietnice spelnili. Jak sami powiedzieli, to dopiero poczatek, to co zdzialali przez 3 miesiace. Jesli chodzi o kanaly filmowe to sadze ze bedzie to cos naprawde dobrego (oby z Sony, ale nawet jesli nie to sadze ze bedzie spoko, byle bez reklam ;) ). Jak dla mnie kanaly sa spoko, rzadko ogladam tv, bo w sumie wiekszosc pozycji ogladam z netu na kompie, ale cenie przede wszystkim Boomerang (sentymentalne kreskowki) i comedy central :krol: juz nie wspominajac o discovery HD, przy ogladaniu, ktorego bedzie kazdemu opadala kopara.

Tak czy siak dzieki N czeka nas boom na HD (kiki i reszta zacieraja pewnie rece ;) ) i bardzo dobrze. Na tle Europy wypadamy swietnie moim zdaniem, bo wyprzedzilismy i tak niektore kraje i to za jaka cene... cene przystepna dla szarego Polaka, a to sie ceni.

Pozdrawiam
 

dany

New member
skoro już są 2 tunery to może i PIP jest/będzie, to byłby już fajny bajer. Tylko ze już wtedy łatwo o konflikt, ale i tak teraz musi być to jakoś rozwiązane, bo co będzie jeśli w czasie transmisji materiału VOD ustawię jakies nagranie (z innego transpondera) ....
 

Harry Lloyd

New member
Na wyjściach Component/HDMI widzę możliwość wypuszczenia sygnału 576p/720p. Jaki jest oryginalnie sygnał zwykłych kanałów, 576i? 576p/720p to będzie po de-interlacingu a nie oryginalnym sygnale progresywnym, tak?
 

pmcomp

New member
pooh1968 napisał:
Mam pytanie do tych, którzy rozmawiali na temat nbox-ów ze "źródłem". Czy ten z twardym dyskiem jest "każdego koloru pod warunkiem, że jest to kolor czarny" :) (tak trochę tu Fordem zalatuje). Wiem, że te czarne są śliczne i tylko ktoś taki jak ja może chcieć srebrny, ale ja mam cały sprzęt srebrny (no prawie cały :p ) i ten czarny nie do końca mi pasuje.

odpowiadam nt. kolorów nboxów:

- nbox HDTV - biały perłowy
- nbox HDTV recorder - czarny połysk (tzw. high gloss lub pianino).

Przypominam, że większość przodu nboxa zajmuje akryl.

Pozdro.
 

pmcomp

New member
Jussi napisał:
Franek 10 i 16zl... tak bardzo lubisz sie czepiac? Do prezentacji dotarlem troszeczke pozniej niz napisalem posta i juz wszystko jest jasne, poza tym nie interesowaly mnie pakiety w poscie, ktory napisalem tylko ceny dekodera, o ktorych napisal mi juz Arsenal.

DRUGA SPRAWA (zeby nie robic nowego posta)

Czy z nBox recordera bedzie jakas mozliwosc przetransportowania filmu na peceta (np. ethernetem, bo po cos wejscie jest)? i np nagranie pozniej na bluraya czy hddvd? Skoro mozna nagrywac programy telewizyjne na DVD, to czemu nie mialoby tak byc z filmami HD?

Pozdrawiam

A o prawach autorskich i licencjach to kolega słyszał?

Nie będzie można nagrywać na zewnątrz cyfrowo w żadnej postaci. Tylko sygnały analogowe po euro-scart.

Pozdro.
 

Jussi

New member
Bez reklam
To jaka jest roznica w nagrywaniu analogowym a cyfrowym w prawach autorskich? Obejmuja one tylko nagrania cyfrowe? :confused: A glownie chodzilo mi ogolnie o przetransportowanie danych z dysku nBoxa do PC, jak bedzie sie to odbywalo?

Pozdrawiam
 
Do góry