WHARFEDALE DIAMOND 10.6 amplituner ?

HouseNight

New member
Witam, planuje zakup pierwszego kina domowego składającego się z amplitunera i kolumn stereo.

Mój pokój ma wymiary 5x4m i na dłuższej ścianie były by ustawione fronty. Zastosowanie to 50% muzyka i 50% film.
Mam zamiar kupić kolumny WHARFEDALE DIAMOND 10.6 i zastanawiam się jaki wybrać amplituner i czy moc będzie wystarczająca.
Znalazłem takie:

Onkyo TX-SR 578
Onkyo TX-SR 607
Harman/Kardon AVR 155

Proszę o podanie orientacyjnej ceny za ten zestaw.
 

HouseNight

New member
Amplituner do 1900 zł. A czy te głośniki nie będą za duże do mojego pokoju??
A tu na forum jest ktoś u którego mógłbym kupić taki zestaw??
 

HouseNight

New member
A kolumny WHARFEDALE DIAMOND 10.6 sprawdzą się w stereo??
Chodzi mi głównie o jakość przetwarzanego dźwięku. A z ampli to skłaniam się ku HK AVR255.
 

HouseNight

New member
Wczoraj przeszedłem się do Avansu i mieli kolumny Klipsch RF82. To co usłyszałem to była po prostu miazga w porównaniu do JBL E80, Wafli10.6, Klipsch F1, Jamo S606 i Kef C7. Już przy niewielkiej głośności była słyszalna cała szerokość pasma wydobywająca się z tych monstrum a przy podkręceniu volume to była poezja. Jakość była krystalicznie czysta i do tego basy były naprawde dobre i schodziły nisko. Wysokie tony też były bez zarzutu.
Nie jestem audiofilem ale ich dźwięk powalił mnie na kolana. Gdyby nie ta cena która oscylowała w granicach 4000 zł. I pomyślałem że wezmę RF-62 bo są ciut mniejsze i tańsze w granicach 2600 za pare.
Co o tym myślicie i czy nie będą za duże do mojego pokoju?? Amplituner HK AVR255 uciągnie te Klipsche?
 

ganire

New member
Ja kupiłem Wharfedale Diamond 10.6 + 10.1 + 10CS + MX-Sub + Denona 1911, jak dla mnie naprawde fajny zestaw i do muzyki i do kina.
 

HouseNight

New member
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem HK AVR255 i MA BX6 bronze (walnut). Całość spisuje się znakomicie. Ale nijak nie mogę puścić sygnału audio przez kabel optyczny podłączony z dvd. Wykluczam zepsucie kabla bo świeci czrwonym laserem. Wszysko ustawiłem tak jak ma być, źródło, wyjścia. Sprawdzałem na 2 wejściach w ampli i nic nie słychać. Macie jakieś pomysły aby to rozwiązać?
 

HouseNight

New member
Chyba nie mam takiej opcji. Można zmieniać tylko Dolby Digital/PCM, Stream/PCM, PCM i sample Freq z 48KHz na 96KHz. Wszelkie kombinacje nic nie dają :neutral:
 

Cyborg65

New member
Wczoraj przeszedłem się do Avansu i mieli kolumny Klipsch RF82. To co usłyszałem to była po prostu miazga w porównaniu do JBL E80, Wafli10.6, Klipsch F1, Jamo S606 i Kef C7.
To zanim uschniesz całkiem z tensknoty posłuchaj wiecej głośników w tej cenie np Magnat quantum 607 lub Tonsil Maestro II 180 tu cena bezkonkurencyjna z jakościowo to sobie sam porównaj.
P:lol:zdrawiam


 

killpit

New member
RF-62 grają niewiele gorzej od 82 z tym że mają mniej basu lecz nie myśl że go nie mają bo jak podłączysz to z H/K to się zdziwisz.
Ostatnio podłączałem 62 z H/K-255 rewelka brak słów polecam a dla ciebie idealne.
Pamiętaj że Klipsch od dystrybutora EIC mają 5-lat gw. nie daj się nabić w butelkę :)
 
Do góry