WHARFEDALE DIAMOND 10.6 amplituner ?

schwarz

New member
Cyborg65 słuchałeś w ogóle RF82 czy 62? Kiedyś sam przyznałeś, że nie należy porównywać Maestro do RF bo to nie ta liga. Poza tym jesteś chyba jedyną osobą na forach całego świata która mówi źle o RF:twisted:
 

HouseNight

New member
Z tego co ja czytałem na różnych forum i pytając w sklepach audio to każdy wypowiadał się w samych superlatywach o Klipsch RF82. Chyba nie można się do nich doczepić i wytknąć im jakiejś wady, pomijając wielkość bo są dość masywne i troche ważą. Dlatego też kupiłem MA BX6 bo są mniejsze i mają wyloty bass reflex po obu stronach przez co można je postawić bliżej ściany. Dźwiękowo wypadają bardzo dobrze i grają równo w całym paśmie. Basy potrafią też dać niezłego kopa aż wszystkim trzęsie:smile: Jak dla mnie są idealne w połączeniu z AVR255.
 

Cyborg65

New member
Witam

schwarz
W sumie to nie należy zobacz ceny 2*tyle RF82 do Tonsila.
Proponowałem mimo wszystko posłuchać i jednych i drugich.
Pytanie brzmi czy warto zapłacić 2*tyle?
Napisałem że bym podziękował bo mi się ich dźwięk nie podoba tylko tyle, komuś może nawet bardzo nie widzę żadnej sprzeczności.
Porównywalny cenowo jest magnat 607 i dlatego warto je dla porównania posłuchać.Dla mnie ta konfrontacja wypada jak napisałem wcześniej. RF 82 zostaje w tyle i to nie o krok.
P:lol:zdrawiam
PS
HouseNight
Klip F1 i jamo 506 , 605 też chwalą na forach i w sklepach.
I po trupach dozbierałbym do RX6 bez obrazy
 
Ostatnia edycja:

HouseNight

New member
Trzeba spróbować podłączyć coś innego, tuner sat?
Wczoraj podłączyłem dekoder hd optykiem i dźwięk leci przez to gniazdo. A więc wina leży po stronie dvd;) bo myślałem że już coś z amplitunerm. Mam też gniazdo coaxial w dvd i to o dziwo działa tylko kupie jakiś lepszy kabelek bo mam podłączone zwykłym cinchem:)

W końcu metodą prób i błędów doszedłem do przyczyny braku dźwięku. Panowie zajmujący się składaniem elektroniki LG DVD źle ustawili gniazdo optical bo było za wysoko i nie wyłapywało lasera do kabla. Przy podniesieniu wtyczki do góry w gniaździe optical sygnał audio się pojawił. Przykręciłem gniazdo tak jak być powinno i wszystko gra :)
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja przymierzam się do zakupu tych głośników z ampi Marantz 1602, spasują? Widziałem nawet gdzieś takie zestawy w sieci.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
No właśnie nie wiem z jakimi. Jestem noga w tym temacie. Szukałem jakiegoś fajnego ampli, ale takiego, który posiada funkcje sieciowe. Marantz 1602 jest chyba jedyny na rynku, który obsługuje wszystko wzorowo i przy tym nie rujnuje portfela. Co do głośników to nie zależy mi aż tak bardzo na full zestawie 5.1. Owszem gram muzykę, różna, oglądam filmy, ale na 35m2 tworzenie mili sali kinowej nie widzę. Szczególnie jak widzę te głośniki. Olbrzymy. O ile frontowe to jak najbardziej to najgorsze są centralne. Wielkie, nie mam gdzie ich upakować.

Tak więc szukam i rozglądam się. Aktualnie posiadam zestaw Sony STR-KS1300 z kompletem głośników. Gdyby miał obsługę sieci nie zmieniałbym.

No i ten Marantz jest mały, ja lubię małe, które nie zagracają zbyt dużo miejsca. Do tego planuję dokupić też w przyszłości BRUD5005, podobno odtwarza po sieci MKV z napisami. To już byłby super tandem.

Ale głośniki szukam albo dobre stereo, albo 5.1, tylko nie mogą być olbrzymami.
 
Do góry