WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Wegorz

New member
zinger napisał:
Brakuję mi tez przewijania co jakieś 10 minut do przodu (na przykład strzałką w prawo), bo przewijanie na x16 to nieporozumienie jest, powinno być przynajmniej x32 i x64 (bez kitu).
Nie testowałem jeszcze ale gdzieś wyczytałem, że jak naciśniesz FF, to w czasie przewijania można nacisnąć NEXT i wtedy skacze o 10min.
Może ktoś potwierdzi?

Pzdr.
 

luka80

New member
zinger napisał:
Brakuję mi tez przewijania co jakieś 10 minut do przodu (na przykład strzałką w prawo), bo przewijanie na x16 to nieporozumienie jest, powinno być przynajmniej x32 i x64 (bez kitu).

a probowaleś podczas przewijania wcisnąć strzałkę w prawo od przeskakiwania, w wd1 to działało
 

ziupo

New member
saintti napisał:
@chato.pl - świetna robota!
No to jestem w szoku! - bo z tego co piszesz uciągnął 9tkę czyli te słynne lecące ptaki... :) Aż mi się wierzyć nie chce... wygląda na to, że z lekkością bije "legendarnego" już Xtreamer'a :)

Czyli można być spokojnym co do filmów w rozdzielczości 1920/1080!

P.S. Mi brak rmvb w ogóle nie przeszkadza, ale akurat w tym przypadku możecie żałować, że nie obejrzycie kawałka TOP GEAR z testem Bugatti Veyron'a :pPPP

Ekhm Xtreamer też odtwarza 19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv, testowane na sofcie 2.1b2. Z błędami bo z błędami, ale odtwarza - artefakty.

Za to WDTV Live nadal nie obsługuje dźwięku TrueHD i w WMAPRO.
 

muszyna2

New member
Panowie zauważyłem że wd jest lekko ciepły po wyłączeniu(stan uśpienia) czy u was też tak jest? Co do dysku podłączony mam 1TB free agent seagate. Działa super po wyłączeniu wd dysk też się wyłącza. Filmy odpala szybciej niż all player w laptopie :)(z tym dyskiem). Czyta dvd bez zająknięcia i obraz iso i vob. Co bardzo mile mnie zaskoczyło to świetnie skaluje dixy. Jakość jest naprawdę akceptowalna i na moim 40 calowym sony jest ok. Co do filmów hd nie ma o czym mówić po prostu czad. Jest troszku zabawy z napisami ale SRT 1,4 sprawuje się wyśmienicie i załatwia sprawę. Ciekawy jestem czy wprowadzą pl język do softu. Nie to że jest jakiś problem bo menu urządzenia jest proste jak młot ale tak bardziej dla poszanowania polskiego konsumenta :). Co do polskich znaków czyta bez problemu należy ustawić tylko Europe centralną ktoś z resztą już o tym pisał. Wszystkich użytkowników serdecznie pozdrawiam urządzenie gorąco polecam już nic dawno nie sprawiło mi tyle frajdy jak moje małe wd :).
 

Inspektore

New member
Witam , ja zamieniłem WD1 na WD2 kupując go u kolegi actchrisa -dwa dni i WD już pracuje u mnie. Polecam.
Po pierwszych testach jestem ogólnie zadowolony. Może mi ktoś tylko wytłumaczyc zakładkę ustawień wideo kolor 8 bit -12 bit w WD1 takowej nie było. Ustawiłem ją u siebie na 12 bit. Pzdr
 

saintti

New member
@zuipo :
Ekhm Xtreamer też odtwarza 19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv, testowane na sofcie 2.1b2. Z błędami bo z błędami, ale odtwarza - artefakty.

Za to WDTV Live nadal nie obsługuje dźwięku TrueHD i w WMAPRO
Przepraszam bardzo, ale taka odpowiedź mnie nie zadowala, w sensie, dziękuję za takie "odtwarzanie"... nie powiesz mi chyba, że oglądałbyś tak wyświetlany cały film. (Fakt, że ta próbka tnie na dobrym komputerze, z odpowiednimi kodekami).

Swoją drogą musieli się bardzo postarać bo na wersji: v2.02 działał tak:
Improper encode: The infamous Planet Earth clip with an absurd 16 reframes. The bird scene stutters even on high end PCs - (19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv) - COLOUR PROBLEMS, SOME PICTURE BREAKUP. LESS BREAKUP THAN PREVIOUS FIRMWARE. **********
Jak tak dalej pójdzie to gdzieś ok. v4.3 powinien działać całkiem płynnie i nie mieć problemów z pikselującymi kolorami. Proszę nie doszukiwać się tutaj ironi. Myślę jednak, że Xtreamer, jak zresztą każdy sprzęt ma swój kres, a niestety chipset jest w nim gorszy (nie potrafię powiedzieć o ile 50Mhz samego procesora może nic nie znaczyć...)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Inspektore napisał:
Witam , ja zamieniłem WD1 na WD2 kupując go u kolegi actchrisa -dwa dni i WD już pracuje u mnie. Polecam.
Po pierwszych testach jestem ogólnie zadowolony. Może mi ktoś tylko wytłumaczyc zakładkę ustawień wideo kolor 8 bit -12 bit w WD1 takowej nie było. Ustawiłem ją u siebie na 12 bit. Pzdr
nie wiem jak jest do konca, ale panele LCD maja 8 bit i 12 bit, zobacz jak u siebie masz, wiem ze nowe sony maja 8bit a starsze mialy 12bit

moze cos wiecej napiszesz WD1 kontra WD2
 

saintti

New member
@chato.pl
Dostałem informację od użytkownika rADIn, że na FW 1_01_11 działają już wszystkie filmy (prócz *ogg i *rmvb). Niestety zapomniałem spytać też o dźwięk, ale wydaje mi się, że powinien już smigać. Proszę sprawdzić 4, 6 i 11 raz jeszcze i odświeżyć listę:

01 - 4.6mbps-720p-30fps-Theora.ogg
02 - 6mbps-480i-MPEG-ASF.dvr-ms
03 - 8.3mbps-1080p-30fps-L4.1-3ref.m2ts
04 - 8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv
05 - 10.2mbps-1080p-24fps-L4.1-5ref-DTS.mkv
06 - 10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv
07 - 11.6mbps-1080p-AVCHD-Sony-Camcorder.m2ts
08 - 15mbps-1080p-L4.0-4ref-dualAC3.trp
09 - 19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv
10 - 28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts
11 - 30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts
12 - 4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4
13 - L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv
14 - Multilanguage-UTF8-SRT.mkv
15 - SD-25fps-RV40.rmvb
16 - Slicies MPEG2 NTSC 1080i 29.97.ts

Po potwierdzeniu mamy już pewną pełną obsługę plików bliźniaczych do tych z listy (czyli Full HD), a to nie byle jaka lista jest ;)

Ba nawet "Killer" - 19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv - działa w krótkim opisie:
(rADIn)...płynnie chodzi non stop...jak już to może jakaś mikro sekundowa poklatkowość, ale nie wiem czy to nie moja wyobraźnia...



 

Wegorz

New member
Wegorz napisał:
Może ktoś potwierdzi?
No to ja potwierdzam :) można skakać po 10 min :)

I przy okazji jeszcze jeden ficzer odkryłem: gdy jest odtwarzany film, naciśnięcie lewo/prawo powoduje opóźnienie/przyspieszenie napisów o 100ms.

Pzdr.
 

brandt78

New member
Czy WD Live na prawde nie ma regulacji polozenia napisow gora<->dol ?
Jesli nie, to moze jest w alternatywnym firmware? Ktos sie orientuje?
 

chato.pl

New member
saintti napisał:
@chato.pl
Dostałem informację od użytkownika rADIn, że na FW 1_01_11 działają już wszystkie filmy (prócz *ogg i *rmvb). Niestety zapomniałem spytać też o dźwięk, ale wydaje mi się, że powinien już smigać. Proszę sprawdzić 4, 6 i 11 raz jeszcze i odświeżyć listę
Miałem już wgrany ten firmware ... WD nie widział ogg i rmbv

BTW: jest już kolejna wersja firmware'u:

Release 1.01.12 (12/3/09)
(includes all previously released updates)
  • This critical update improves the reliability and performance of the WD TV Live product update manager. It's important to install this update to ensure the reliability of all future software and firmware updates.
.
 

0kili0

New member
Witam

Właśnie odebrałem WD2.
Podłączyłem do niego kartę sieciową D-Link DWA-125, rekomendowana przez wd i nie wwiem co dalej. Nie wykrywa sieci, ani karty, trzeba ją jakoś specjalnie włączyć ?

/ zrobiłem update firmware i chula aż miło. Narazie film leci po WI-FI i nie ma żadnych przycięć jak na Xtreamerze. Potestuję troszkę i zobaczę co dalej.

Póki co strasznie miło jestem zaskoczony !!

Testowałem przesył z CPU na WD2 i po WIFI Lite-n mam 5,5MB/sec. Czyli w supełności wystarcza, żeby oglądać najbardziej wyżyłowane mkv.
 
Ostatnia edycja:

Gucio79

New member
Dzisiaj odebrałem skrzyneczke ze sklepu (498zł)
Odtwarzałem kilka filmów i wszystko śmiga pięknie.
Na razie odczytywałem z Pendriva i dysku zewnętrznego (2,5'' Samsung 320GB, zasilany z portu USB. Jutro pobawię się z siecią (przez RJtke a później WiFi)
 

saintti

New member
@chato.pl
Proszę, koniecznie poinformuj forum, jak tylko się coś zmieni w sprawie dźwięku w tych plikach:

04 - 8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv
06 - 10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv
11 - 30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts

Ta informacja bardzo się przyda.
 

chato.pl

New member
Hmmm ... skopali ten nowy firmware:
A small percentage of our users are experiencing a problem with WD TV Media Players when they update to the newest firmware release (version 1.01.12).
We’re investigating the issue. Until we indentify the root cause, we’ve removed update version 1.01.12.
If you’ve successfully updated to version 1.01.12 there’s nothing further you need to do.
If you are experiencing any problems with your WD TV player, contact our customer service.
As soon as we learn more we’ll post the information here.
Ktoś z was zdążył go sobie zainstalować :?:


@saintti: ok


.
 

Inspektore

New member
Witam mi osobiście udało się zainstalowac to nowe firmware. nie wiem czy to fuks czy ślepe szczęście , ale z tego co czytałem to wielu ludzio WD juz nie wstał po tej aktualizacji. Normalnie szok że ta aktualizacja była przez jakiś czas oficjalnie na stronie WD.
 

saintti

New member
Ała... no to ładna wtopa ze strony WD. Wydać nowy FW, bez dostatecznego przetestowania. I teraz te osoby mają weekend bez działającego WD? No to fajowo, dobrze, że dziś chociaż "Alexander" leci... ale nie w Full HD ;)

Mam od WD dysk zewnętrzny i faktycznie powinni jakoś usprawnić, cały ich system zarządzania firmware'em. Dla przykładu, nie mogą jakoś od samego początku dodać opcji zarządzania usługą MioNet (płatną w dodatku), dlatego większość ludzi nie zamierza tego w ogóle używać. Niestety nie da się tego kompletnie wyłączyć, na dodatek po "wyłączeniu" usługi ona i tak po jakimś czasie samoczynnie się uruchamia. No trochę natrętne zagranie - zapewne powachlowali im "sporym plikiem dolarów" przed nosem...
 
Ostatnia edycja:

majkeljot

New member
saintti napisał:
... nie powiesz mi chyba, że oglądałbyś tak wyświetlany cały film. (Fakt, że ta próbka tnie na dobrym komputerze, z odpowiednimi kodekami).

Sorry za offtopa, ale z ciekawości aż sprawdziłem i ... idealnie na notebooku coreduo 2,13, Geforce G103M (to samo co 9400M). Średnie obciążenie 16%. Tak więc o jakim tu dobrym kompie z odpowiednimi kodekami mowa????

Wracając do tematu, czy WD potrafi odtwarzać Flaki otwierając przez CUE?
Czy jakikolwiek tank to potrafi?
 
Do góry