WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

0kili0

New member
Może mi ktoś pomoże, od jakiegoś czasu mam problem. Wchodzę w WD w network shares i czasmi widzi mi komputer, czasami nie. Np po wylaczeni wd i włączeniu ponownie nie działa. Używam Windows 7. Strszanie mi to nerwy psuje.
 

LoveBeer

New member
z sieciami pod winda po prostu sie chyba tak faczy ze kompy znikaja, pojawiaja sie etc. mam to samo, czasem nie ma sieci, choc internet (np youtube dziala).

ale nic to, ostatnio jest bardzo zle bo nawet jak jest siec to predzej czy pozniej sie z niej wd rozlacza - czasem po 5 minutach, czasem po 10 czasem po 20. no szlag by trafil. resetowalem router, wd i nadal to samo. wtf ??? na dodatek internet wtedy dziala, a nawet po kilku minutach bez wylaczania wd siec sie pojawia. arghhhh...

aha - czasem wd nie aktywuje podlaczonych urzadzen do usb (dysk, pen) - no to jest juz lekka przesada :(

instalowal ktos moze ten fw ze strony podanej wyzej tj b-rad ?
 

mazawada

New member
To pierwszy raz, więc "z jakąś taką tremą......". Oczywiście na temat nowego WD. Potrzebny jest mi tylko jako "przejściówka" do oglądania zdjęć na TV poprzez HDMI z karty SD (mój 52` TV nie ma złącza USB). Z jaką prędkością (co ile sekund) mogę przeglądać zdjęcia, na przykład 10Mpix? Może warto, aby ktoś napisał w temacie "foto na WD"?
 

majkeljot

New member
Pozwolę sobie ponowić pytanie. Czy ten WD potrafi odtwarzać pliki Flac poprzez CUE? Czy jest w ogóle jakiś "tank" to potrafiący? Czy jako odtwarzacz muzyki jest zgodny z gapless?

Dodam też inne pytanie. Czy ktoś próbował tego WD przez HDMI z tv Easy Touch ETL071-42FHD ? Pytam bo z prawidłową pracą przez HDMI w tym odbiorniku są straszne problemy.
 
Ostatnia edycja:

ramski

New member
Czy wszystkie materialy video wyswietlane sa panoramicznie (z czarymi pasami gora dol)? Co trzeba przestawic zeby wykorzystac caly ekran?
 

0kili0

New member
Nie znowu mam ten sam problem. Wyłączyłem WD, włączyłem spowrotem i nie widzi mi mojego komputera ;/ you-tube działa internet jest na wd. Ma ktoś na to jakaś rade ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Windows XP? ;) Właścieciele przeróżnych odtwarzaczy narzekają na sieć z Wn7. Popatrz w tematach o Xtreamerze i Arivie, jakieś kombinacje w Win7 pomagały.

edit:
chato.pl napisał:
Szybciej niż tak się nie da ...
Ile ważyły fotki i z jakiego źródła odtwarzałeś (sieć/USB)?
 
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
ramski napisał:
Czy wszystkie materialy video wyswietlane sa panoramicznie (z czarymi pasami gora dol)?
Materiał, który jest w formacie 16:9 (np. seriale) wypełnia ekran całkowicie. Natomiast filmy w aspekcie kinowym (2,35:1, 1,85:1 itp) będą miały czarne pasy.
Ma to jednak swoje zalety, bo jak przesuniesz obraz do góry, to napisy praktycznie na niego nie włażą (vide:http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=433266&postcount=69).

ramski napisał:
Co trzeba przestawic zeby wykorzystac caly ekran?
WD'ek nie ma opcji Pan&Scan


.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
wiatrak napisał:
Ale ma chyba powiększanie/kadrowanie obrazu, może ta funkcja się tu przyda?
No jest opcja Zoom, ale nadal nie jest to płynne powiększanie (skok co 1.1/1.2/2/4/8 ) więc kol. ramski w ten sposób nie uzyska zadowalającego efektu ....




.
 

actchris

New member
Inspektore napisał:
Witam mi osobiście udało się zainstalowac to nowe firmware. nie wiem czy to fuks czy ślepe szczęście , ale z tego co czytałem to wielu ludzio WD juz nie wstał po tej aktualizacji. Normalnie szok że ta aktualizacja była przez jakiś czas oficjalnie na stronie WD.

Do mnie już dzwonił klient któremu sprzedałem WD2 że po aktulizacji czarna plama i koniec oglądania .... to już druga sztuka ode mnie z firmy która padła przez ten FW .... oj WD dało ciała z tym ... :(
 

ramski

New member
chato.pl napisał:
No jest opcja Zoom, ale nadal nie jest to płynne powiększanie (skok co 1.1/1.2/2/4/8 ) więc kol. ramski w ten sposób nie uzyska zadowalającego efektu ....




.

Niestety zoom dziala w dwie strony i jak na wysokosc jest okej to obcina na szerokosc. Nic, trzeba sie przyzwyczaic. dzieki
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ależ oczywiście, że przy powiekszeniu obrazu znikaja pasy i pewna część po lewej i prawej stronie. Odtwarzacz zachowuje proporcje, a ekran nie jest z gumy, prawda?

Niestety, WD nie posiada w miarę płynnego zoomu i nie da się powiększyć obrazu na tyle, aby zniknęły tylko czarne pasy. Znika spora część obrazu u góry i dołu. O bokach nie wspomnę, bo to naturalne.

ArtS :)
 

kubayashi

New member
witam wszystkich forumowiczów.
posiadam dysk zew WD MYBOOK ESSENTIAL 2.0, który po wyłączeniu WD TV LIVE niestety się nie wyłącza. jaka może być tego przyczyna?
 
Do góry