WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

snowy

New member
Witam wszystkich.

Mam "maly" problem, niewiem czy to wina urzadzenia, czy tez firmware, otoz, przy najnowszym firmware (Release 1.04.10 (11/22/10) ) WD'ek podczas nawigacji po meny "przeskakuje" sporadycznie o 2 pozycje naraz, dodatkowo niedziala opcja "fade in -fade out" czyli efekt przejscia w menu, ustawiane w ustawieniach systemowych ( user interface transition effect).

Zakupielm go z firmware wersja 1,02 i na tej wersji wszystko ok, upgrade do 1,04 wniosl powyzsze niedogodnosci


Prosilbym uzytkownikow najnowszego firmware, o odpowiedz, czy zaobserwowalisce rowniez u siebie powyzsze problemy??

Czy zdaza sie podczas nawigacji (np.- strzalka dol, prawo) ze WD-ek reaguje "podwojne" na pojedyncze nacisniecie??

Czy klawiatura pod usb dziala z opozn. jak u mnie??

Czy efekt prze4jscia w menu, mimo zaznaczenia "fade in-fade out"- nie dziala? (mowa o ustawieniach przejsc men, nie zdjec.)


Nie jestem pewien czy problem jest sprzetowy, czy tez firmware, wiec prsilbym o odp
 

remo179

New member
Ja mam pytanie dla posiadaczy WDTV Live wraz z serwerem Synology DS210j – czy Wam działają płynnie pilmy mkv w rozdzielczości 1080 ? U mnie przy większym bitrate WD zaczyna klatkować. Dodaję że mam soft od kolegi Brad-a, pomiędzy WD a Synology jest router z 1GB switchem. Proszę o pomoc w tej sprawie – jak uzyskać płyny obraz przy Full HD na wyżej wymienionym zestawie ?
 

frycol

New member
Witajcie!

prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.
Od niedawna mam nowy komputer z WIND 7 oraz zainstalowalem aktualizacje na WDLIVE HD. Nie wiem co jest powodem problemu, ktory polega na tym iz podczas przegrywania np. filmu z dysku komputera przez siec na podlaczony pod WDLIVE HD Pendrive w polowie przegrywania wyswietla mi komunikat ze nie mozna czytac z pliku zrodlowego lub plik nie jest dostepny. Male pliki przegrywaja sie bezproblemowo, ale po przegraniu ok 200mb z wiekszego pliku dochodzi kazdorazowo do tego kumunikatu niezaleznia na ktory USB przegrywam (USB 1 lub USB2)

Co jest przyczyna?

mam podobny problem tylko u mnie dochodzi jeszcze zwis urządzenia WDLive. Po restarcie i sprawdzeniu zawartości Pendrive, okazuje się że kopiowany plik jest na nim, ale nie da się go odtworzyć (komunikat o braku kodeka), czyli plik uszkodzony. Natomiast kopiowanie przez File Management czyli z poziomu WD Live, przebiega prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
Czy łączył ktoś WD z routerem Siemens SLI-5300 jest to atrapa dana przez Netię. Ja mam problem, nie rozpoznaje mi w automacie w manualu nie mogłem uzyskać poprawnego DNS. Gdy już złapał DNS pokazuje mi brak połączenia z siecią... Dodam że filtrowanie MAC mam wyłączone.
 

Pr0miL

New member
Witam,

1.) Zainstalowałem nowy soft do swojego odtwarzacza wdtv gen 2 /1.01.77_WDLXTV_G2-0.4.5.1 [flash]/... W nowej wersji został dodany język polski... W jaki sposób można go aktywować?
Znalazłem gdzieś informację, że należy w pliku: /S00custom-options/ dodać linijkę: /config_tool -c LOCALE=pl/... Taki kod istnieje już ww pliku, więc usunąłem tylko "#" z początku linijki... Niestety język się nie zmienił...
2.) W jaki sposób aktywować moviesheet?

Z góry dziękuję za pomoc !
 

Sasanki

New member
Jaka max pojemność dysku zewnętrznego na usb można podłaczyć pod wd tv live ? 1TB pójdzie ?

ja mam 1,5 Tb samsung story i 2Tb samsung G3 station i działa to bez problemu
ale jest info z nowego softu że zablokowali tymczasowo obsługe >2Tb więc chyba narazie większości nas to nie dotyczy:)

BTW ktoś może ma już soft z wczoraj , może potwierdzić czy poprawiono wydajność względem ostatniego update`u bo ewidentnie pogorszyła się jakość i płynność obrazu na wysokich biterate`ach w 1080p (mkv)

pzdr
 

kolunio

New member
Witam
Zapytam sie bo daewno nie sledzilem watku a wd llive na ponad rok ;)
Czy jest juz mozliwosc obslugi napisow TXT? Jezeli tak to na jakim sofcie?
Jakim waszym zdaniem najlepiej w tym momencie zainstalowac frimware?
Chodzi mi najlepiej o takie ktore zgrywamy na pena i podpinamy do wdtv ;)
Pozdr i wszystkiego dobrego w 2011!!!
 

kolunio

New member
No ok z tymi napisami ale czy nie bylo by wygodniej?
Np taki napiprojekt sam sobie wyszukuje napisy ale niestety w formacie txt i pozniej trza sie bawic w przerabianie... :(
Co do frimware to na jakim mozna ogladac youtube hd?
Pozdr
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestesmy jednym z nielicznych krajow gdzie przyjal sie niestety format txt. Bez problemow mozesz skonwertowac sobie napisy SubEdit-Playerem do formatu .srt
 
Do góry