WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Vonda

New member
a inny dysk Ci widzi, zmień kable, sprawdź dysk na innym WD, zrób ponowny format, zrób partycje podstawową.
Swoją drogą WD już mnie wkurza brak nowego FW, coraz więcej plików mi nie czyta.

1./ inne dyski bez problemów
2./ na tym samym kablu dysk pracuje z 3 różnymi komputerami, poza tym nie ma innego kabla z takim wejściem ...
3./ co masz na myśli pisząc "partycja podstawowa" ? jest firmowo jedna partycja (zapewne właśnie podstawowa) , czy podział na kilka może cokolwiek pomóc ?
 

jarcik

New member
WD TV HD LIVE i odtwarzanie mkv

Witam!
Ostatnio zauważyłem problem z odtwarzaniem filmów formatu mkv.
oto parametry filmu A:
Language.......: Polish Lector, English
Source.........: x264
Audio Codec....: AC-3, DTS
Runtime........: 01:55:53
Audio Bitrate..: 384 Kbps, 1510 Kbps
Framerate......: 23.976 fps
Subtitles......: Polish
Resolution.....: 1280x534 (2.35:1)
Video Codec....: x264
Size...........: 7.55 GiB
Video Bitrate..: 7443 Kbps

Odpalam wd ogladam dowolny film (film B) bez najmniejszego problemu, po czym próbuje odpalić ww. film A i wd sie wiesza("kółko" sie kręci, brak informacji o nie obsługiwanym formacie). Po czym przerywam mu i próbuję odpalić ponownie film który wcześniej bez najmniejszego problemu (film B) był odtwarzany(również mkv) i tu klapa bo nie odtwarza. Dopiero restart pomaga ale z tym filmem A nadal klapa. WD ma najnowszy soft Release 1.02.21 (3/30/10).

Warto to wysyłać do serwisu?
pzdr
jarcik
 

brandt78

New member
Mam dokladnie to samo...
To jest problem z naglowkiem plikow mkv tworzonych przez mkvmerge 4.2.0, gdy nie ustawi sie kompresji na "none".
Wystarczy przemuxowac w mkvmerge 4.2.0 plik ustawiajac dla kazdej sciezki w Extra Options - Compression -> none. Jak sie zostawi domyslne puste pole to wtedy playery (nie tylko wdtv) nie radza sobie z tymi plikami.

Teraz trzeba poczekac az scena (np. Hubris) nauczy sie muxowac pliki tak zeby smigalo bez problemu, albo czekac na update firmwaru przez WD.

Do tej pory mialem tylko 3 pliki z tym problemem (Prince of Persia, Furry Vengance, MacGruber), ale pewnie mozna spotkac wiecej.

Wiec nie ma sensu wysylac playera do serwisu...
 

jarcik

New member
Mam dokladnie to samo...
To jest problem z naglowkiem plikow mkv tworzonych przez mkvmerge 4.2.0, gdy nie ustawi sie kompresji na "none".
Wystarczy przemuxowac w mkvmerge 4.2.0 plik ustawiajac dla kazdej sciezki w Extra Options - Compression -> none. Jak sie zostawi domyslne puste pole to wtedy playery (nie tylko wdtv) nie radza sobie z tymi plikami.

Teraz trzeba poczekac az scena (np. Hubris) nauczy sie muxowac pliki tak zeby smigalo bez problemu, albo czekac na update firmwaru przez WD.

Do tej pory mialem tylko 3 pliki z tym problemem (Prince of Persia, Furry Vengance, MacGruber), ale pewnie mozna spotkac wiecej.

Wiec nie ma sensu wysylac playera do serwisu...

Witaj
Dziękuje za odpowiedz film o którym pisałem to Prince of Persia, ale nie dawało mi to spokoju i postanowiłem wgrać starsza wersje softu na wd (Release 1.01.24 (2/9/10)) zmieniłem w pliczku z rozszerzeniem *.ver na wyższą aniżeli była zainstalowana np.1.02.22 i ku mojemu zaskoczeniu odpalił się. Narazie zostałem przy tej wersji softu, czas pokaże czy nowsza wersja softu będzie pozbawiona tego błędu.
pozdrawiam
 

Bucek

Banned
Z tego co piszesz to masz problem z ruterem. ;-)

Może ja mam mniej obciążoną sieć, choc jest troche rozbudowana:

Ruter to zwykly linksys wrt54 z tomato
(komp)serwer plikow na linuxie ubuntu (server NFS, cifs)
komputer - ubuntu (client-server NFS, cifs)
WDTV Live (client NFS, cifs)
DM800, VU+DUO (client-server NFS, cifs)
PS3 (client cifs)
laptop tu dla odmiany >WIN7 (client cifs)

Jak napisalem wczesniej nie mam problemow z WDTVLive i ogladaniem filmow przez siec (zawsze ogladam po przez protokol NFS).

Ależ ja wcale nie twierdzę, że twoja sieć może działać tak jak chcesz. Twierdzę tylko, że nie w każdym wypadku sieć 100Mb sie sprawdzi.

jesli bedzie w sieci 4-5 userów i każdy zajmie po 30Mbit to prosta matematyka uniemożliwi niezakrztuszenie się sieci 100Mbitowej ...

ciekawi mnie jaką maksymalną przepustowość sieci udało Ci się osiągnąć? jaki ruch jesteś w stanie wygenerować w swojej sieci i na ilu punktach?
 

bebbop

New member
Witam
Mam problem z napisami. Pomiedzy dwoma liniami tekstu widnieje zbyt duza, wolna przestrzen. Czy istnieje jakis sposob, aby ja zmniejszyc? Pomoze jakies firmware beta, custom firmware, badz jakas przerobka napisow? Strasznie mnie wkurza ta szpara. Probowalem juz napisow z rozszezeniem .sub, .srt, .ass, .ssa i niestety nic nie pomoglo.
 

brandt78

New member
Raczej sie nie da... W alternatywnym sofcie sa tylko wieksze czcionki do wyboru niz standardowe.
Ja przesuwam napisy pod film na czarny pas i nawet nigdy nie zwrocilem uwagi jaki jest odstep miedzy liniami...
 

bebbop

New member
Raczej sie nie da... W alternatywnym sofcie sa tylko wieksze czcionki do wyboru niz standardowe.
Ja przesuwam napisy pod film na czarny pas i nawet nigdy nie zwrocilem uwagi jaki jest odstep miedzy liniami...
Dzieki za odpowiedz. Niestety w moim przypadku od razu rzucilo mi sie to w oczy. Ogolnie player jest ok, odtworzyl wszystko co chcialem, ale te napisy wkurzaja mnie na tyle, ze bede musial sie go pozbyc. Takie mam juz skrzywieie umyslowe :smile: O dziwo problem zauwazylem tylko w WD'ku. Playery oparte na Realteku nie maja tej przypadlosci.
 

edyp2003

New member
Szukam starszego softu 1.01.24. Na www WD widzę tylko ostatni do ściągnięcia. Bardzo proszę o linka jeśli ktoś z Was posiada. Ewentualnie proszę o wrzucenie na jakiś serwer.

Dzięki z góry.
 

brandt78

New member
O dziwo problem zauwazylem tylko w WD'ku. Playery oparte na Realteku nie maja tej przypadlosci.

Jesli dla Ciebie to jest "problem" i "przypadlosc":
0g2lzew32movedj
scaled.php


to faktycznie nic sie nie da zrobic :/
Na realteku maja moze mniejszy odstep miedzy wierszami, ale chyba tez nie da sie go dowolnie zmieniac.
 

edyp2003

New member

bebbop

New member
Jesli dla Ciebie to jest "problem" i "przypadlosc":
0g2lzew32movedj
scaled.php


to faktycznie nic sie nie da zrobic :/
Na realteku maja moze mniejszy odstep miedzy wierszami, ale chyba tez nie da sie go dowolnie zmieniac.
Oczywiscie w innych playerach nie da sie odstepu regulowac, ale jest on zdecydowanie mniejszy, niz w WD. Oczywiscie jest to tylko moja subiektywna opinia. Jak nikomu to nie przeszkadza to tylko pozazdroscic. Przynajmniej ma problem z glowy, gdyz sam player pod wzgledem odtwarzanych formatow spisuje sie jak najbardziej ok :smile:
 

saszka123

New member
motion jpeg

przymierzam się do zakupu wd tv live.

mam 2 pytania:

1) Czy wd tv live czyta format motion jpeg? Mam kamerkę Panasonica i właśnie w tym formacie zapisuja mi się filmiki. Uprzejma prośba posiadaczy tego sprzętu o sprawdzenie czy ten format jest obsługiwany. Przykładowy filmik można pobrać z strony Panasonic Lumix DMC-LX3 Review: 16. Movie mode & MEGA OIS: Digital Photography Review

2) Czy wd tv live będzie czytał dysk 500G z systemem plików linuxowym ext2 ?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

radoskur

New member
No niestety chyba padaka :( - też zaobserwowałem że nie działa od około tygodnia. Tymczasem wyszła już kolejna beta wersja softu v1.03.40Chyba jest szansa na soft oficjalny na jesień. Ludzie piszą że wszystkie mkv jakie im dotąd nie działały lub nie miały dźwięku chodzą płynnie.
 

topsy

New member
Właściciel forum naobiecywał sporo i się nie wywiązał.
Pobrał jakieś zaliczki na poczet rozwoju forum.
Po kilku miesiącach braku jakiegokolwiek postępu ludzie zaczęli się dopytywać o nowe fw to zamknął stragan.
ps.
Czy ktoś mógłby podać linka do nowej bety ?
 

RufuSx

New member
Czy da się w WDeku regulować głośność? Gdzieś wyczytałem, że nie...
Szukam jakiegoś małego i prostego playerka dla siostry. Powiedziała że musi mieć potencjometr, bo nie chce trzymać w ręku dwóch pilotów :p W sumie racja... Jeżeli WDek nie ma to kupię jej O!Playa, a jak ma to się będę zastanawiał ;)
 
Do góry