WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

CUBE_6

New member
U mnie dysk 320GB (ale zajęte około 100GB) indeksował nie długo, ale po wyłączeniu i włączeniu WD znowu indeksował, mimo że dysk nie był odłączany. Trwało to krótko ale trochę mnie irytuje. Filmy będę oglądał przeszukując foldery więc indeksacja mi raczej niepotrzebna.

Pierwsze wrażenie po zakupie WD:
Plusy
- mały
- menu działa całkiem szybko
- divx - dobra jakość (choć mam CRT 21'', więc źle chyba nie mogą wyglądać)
- czyta mi wszystko czego wcześniej nie czytał mi XBOX360
- czyta mkvHD, których nie czytał mi Xbox (ten stary nie 360) - przy takim TV nie ma to znaczenia, ale wkrótce przesiadka na plazmę więc seriale będę chciał oglądać w 720P, a tu stary X nie daje rady.
Na razie jestem zadowolony. Zrezygnowałem ze starego X który obsługiwał wszystkie media. Niestety po zakupie plazmy X już będzie za słaby.

Minusy:
- Jak ktoś ma CRT 4:3, to niestety WD obcina boki (stary X tego nie robi, dopasowuje obraz 16:9 do kineskopu - po prostu pasy robią się jeszcze większe). Raczej jednak nie dużo ludzi korzysta z TV 4:3, więc nie jest to duża wada.
- menu dość ubogie, z drugiej strony ogląda się filmy a nie menu, więc to tylko mały minus (przyzwyczaiłem się do XBMC, i w porównaniu do niego to jest bardzo skromnie)
- włączyłem sobie zgrane z internetu DVD MATRIX (orginał w wersju ULTIME już w drodze ;)) i trochę chyba malutka kasza, muszę porównać jakość jak obejrzę na stacjonarnym DVD

Jak na razie mogę tylko polecić
 

0kili0

New member
Czy ktoś poradził sobię z oglądaniem filmów 1080P przez WI-FI ? Mam router w pełnej N 300Mb\s karte sieciową w WD2 też i przycina mi, prędkość wynosi około 3MB . Dlaczego tak wolno. Powinno dobijać do 30.. Czy komuś to działa ?
 

Wilczy

New member
CUBE_6 napisał:
Minusy:
- Jak ktoś ma CRT 4:3, to niestety WD obcina boki (stary X tego nie robi, dopasowuje obraz 16:9 do kineskopu - po prostu pasy robią się jeszcze większe). Raczej jednak nie dużo ludzi korzysta z TV 4:3, więc nie jest to duża wada.

Oj tu się na szczęście nie zgodzę. Sam mam narazie przedpotopowy crt 4:3 i po aktualizacji firmware do 1.01.11 ten problem zniknął. Obecnie WDek niczego nie obcina. Ten minus wykreślamy :D

Ogólnie polecam to małe cudo.
Pozdrawniam
 

Kamart

New member
CUBE_6 napisał:
U mnie dysk 320GB (ale zajęte około 100GB) indeksował nie długo, ale po wyłączeniu i włączeniu WD znowu indeksował, mimo że dysk nie był odłączany. Trwało to krótko ale trochę mnie irytuje. Filmy będę oglądał przeszukując foldery więc indeksacja mi raczej niepotrzebna.

Pierwsze wrażenie po zakupie WD:
Plusy
- mały
- menu działa całkiem szybko
- divx - dobra jakość (choć mam CRT 21'', więc źle chyba nie mogą wyglądać)
- czyta mi wszystko czego wcześniej nie czytał mi XBOX360
- czyta mkvHD, których nie czytał mi Xbox (ten stary nie 360) - przy takim TV nie ma to znaczenia, ale wkrótce przesiadka na plazmę więc seriale będę chciał oglądać w 720P, a tu stary X nie daje rady.
Na razie jestem zadowolony. Zrezygnowałem ze starego X który obsługiwał wszystkie media. Niestety po zakupie plazmy X już będzie za słaby.

Minusy:
- Jak ktoś ma CRT 4:3, to niestety WD obcina boki (stary X tego nie robi, dopasowuje obraz 16:9 do kineskopu - po prostu pasy robią się jeszcze większe). Raczej jednak nie dużo ludzi korzysta z TV 4:3, więc nie jest to duża wada.
- menu dość ubogie, z drugiej strony ogląda się filmy a nie menu, więc to tylko mały minus (przyzwyczaiłem się do XBMC, i w porównaniu do niego to jest bardzo skromnie)
- włączyłem sobie zgrane z internetu DVD MATRIX (orginał w wersju ULTIME już w drodze ;)) i trochę chyba malutka kasza, muszę porównać jakość jak obejrzę na stacjonarnym DVD

Jak na razie mogę tylko polecić

A jak z napisami w .srt (dla divx i .mkv)? Są one wyraźne? Można zmieniać ich położenie?
 

Wilczy

New member
Kamart napisał:
A jak z napisami w .srt (dla divx i .mkv)? Są one wyraźne? Można zmieniać ich położenie?

Jak dla mnie wyraźne są, niestety położenia napisów zmienić nie można, można natomiast "podnieść" do góry obraz. To jest mały minus, jednak wiedziałem o tym zanim kupiłem WD live. Za tą cenę jak dla mnie super sprzęcik. A wracając do napisów to myślę, że jednak wprowadzą taką poprawkę w nowym firmware.
 

actchris

New member
0kili0 napisał:
Czy ktoś poradził sobię z oglądaniem filmów 1080P przez WI-FI ? Mam router w pełnej N 300Mb\s karte sieciową w WD2 też i przycina mi, prędkość wynosi około 3MB . Dlaczego tak wolno. Powinno dobijać do 30.. Czy komuś to działa ?

Do 30 czego ??? standard N to nie 30MB/s :)

Mi na N transfer skacze między 3500 a 6500 choć zdecydowanie częściej i stabilniej leci koło 3000-3500.
 

0kili0

New member
actchris napisał:
Do 30 czego ??? standard N to nie 30MB/s :)

Mi na N transfer skacze między 3500 a 6500 choć zdecydowanie częściej i stabilniej leci koło 3000-3500.

I oglądasz łynnie filmy 1080p z dyżym bitratem, pliki o wadze 15GB ?.

A dlaczego mówisz, że nie 30MB/s , skoro maxem jest 300Mbit/s.
Dalej jeżeli przyjmiemy , że 8Mbit to 1MB, wiec : 300 / 8 = 37,5 MB/s tyle oczywiście teoretycznie jest max w standardzie pełnego N. No chyba że z czymś się mylę...
 

actchris

New member
0kili0 napisał:
I oglądasz płynnie filmy 1080p z dużym bitratem, pliki o wadze 15GB ?.

A dlaczego mówisz, że nie 30MB/s , skoro maxem jest 300Mbit/s.
Dalej jeżeli przyjmiemy , że 8Mbit to 1MB, wiec : 300 / 8 = 37,5 MB/s tyle oczywiście teoretycznie jest max w standardzie pełnego N. No chyba że z czymś się mylę...

Troszkę się mylisz co do N .... dałeś się nabrać na liczby :)

5.png


Co do filmów to mój sprzęt ledwo ciągnie lokalnie MKV nie mówiąc o sieci :) ale nie raz oglądałem filmy z sieci po wifi i jeśli nić więcej nie robiłem i nic nie było odpalone w tle to idzie bez problemu.
 

actchris

New member
0kili0 napisał:
Więc zupełne tego nie rozumiem. To dlaczego jest podawane że to 300Mbit/s jak prędkości są takie jak w G...

Prace nad standardem 802.11n rozpoczęły się już w 2003 roku i ciągnęły się, momentami dość burzliwie, aż do obecnego, 2009 roku. IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) kilkakrotnie w tym czasie przymierzał się do oficjalnego zatwierdzenia tego standardu, jednak przez wiele lat członkowie tego instytutu nie mogli wypracować wymaganej większości głosów „za”. Nawet mimo to, że już w styczniu 2006 prace nad nim były niemal zakończone i zaczęto produkować pierwsze routery i karty sieciowe z oznaczeniem „N”. W momencie otrzymania opisywanych tu urządzeń do testów, standard Wireless N oficjalnie jeszcze nie istniał. Dopiero zniecierpliwieni producenci, którzy od jakiegoś czasu z powodzeniem wprowadzają na rynek coraz nowsze urządzenia oparte na szkicu (draft 1.0) tego standardu, zmusiły IEEE do przystawienia swojej „pieczątki” i od niecałego miesiąca 802.11n jest ogólnoświatowym standardem transmisji danych w sieciach bezprzewodowych.

Wraz z nadejściem Wireless N pojawiają się w słowniku administratora 3 nowe pojęcia. Pierwszym z nich jest MIMO (Multiple Input Multiple Output). Jest to technologia pozwalająca na jednoczesną transmisję kilku strumieni danych, dzięki wykorzystaniu wielościeżkowości. Dzięki niemu sygnały radiowe mogą odbijać się od napotkanych na drodze przeszkód i docierać do anteny odbiorczej wieloma ścieżkami. Wykorzystując to zjawisko możliwe jest zwiększenie szybkości transmisji danych nawet 4-krotnie. Zastosowanie wielościeżkowości w nowym standardzie jest doskonałym przykładem przemyślanej inżynierii, zważywszy na to, że we wszystkich poprzednich standardach wielościeżkowość była zjawiskiem niepożądanym, zakłócającym pracę urządzeń sieciowych. W praktyce MIMO przekłada się wprost na konstrukcję urządzeń. Większość kart sieciowych, czy routerów Wireless N ma wyraźnie wydzielone trzy anteny i właśnie po nich najłatwiej rozpoznać sprzęt pracujący w nowym standardzie.

Kolejną nowością jest możliwość scalania kanałów. Standard 802.11n wykorzystuje do swojej pracy kanały o szerokości 40 Mhz, czyli dwukrotnie więcej niż standard 802.11g. Technologia ta budzi jednak wiele kontrowersji. Kanały o takiej szerokości nie pozwalają na bezproblemową pracę w sieciach wykorzystujących częstotliwość 2,4 GHz. Dlatego możliwe jest, iż w ostatecznej wersji standardu kanały o szerokości 40 MHz będą wykorzystywane jedynie w sieciach o częstotliwości 5 GHz, która oferuje większą liczbę kanałów.

Ostatnim z nowych pojęć jest agregowanie ramek. Technologia ta powstała z myślą o zmniejszeniu opóźnienia podczas każdorazowej próby uzyskania dostępu do kanału transmisyjnego. Od początku standardów z oznaczeniem 802.11 problem ten spędzał inżynierom sen z powiek. Poradzono z nim sobie dopiero poprzez agregowanie ramek, czyli transmisję wiele większych pakietów po uzyskaniu dostępu do kanału. Całość operacji odbywa się na poziomie warstwy fizycznej sieci i adresów MAC.
 

majkeljot

New member
Chyba trzeba tabelkę uaktualnić. Zdaje się, że coś w WiFi n ruszyło. Pojawił się TP-Link TL-WR1043ND zmierzony maksymalny transfer to 15,9 MB !!! Tyle już powinno prawie starczyć.
 

ukiakalukasz

New member
Mam od kilku dni ten sprzeci i mam w zwiazku z nim kilka pytań

Pytanie 1. Jak musza wyglądać napisy aby był na nim odtwarzane konwertowałem napisy programem srt 1.4 ale nie zawsze sie wyświetlają czasami wyświetla ze nie ma napisów ,czy trzeba je jakoś oznaczać ,bo rozumiem ze musza mieć dokładnie taka sama nazwę jak plik z filmem ale czy coś więcej ?

Pytanie 2 .Czy do WD live można podłączyć jakąś wieżę (mam starego technicsa 5.1(dolby prologic) i zastanawiam się czy będzie się to dało podłączyć pod vd live czy tez podpięcie do tv kablem hdmi wyklucza jednoczesne podpięcie głośników do wd live ,czy gra jest warta świeczki i wpłynie to na jakość dzwięku ?Bo w zasadzie kupiłem liva za wbudowany dekoder dts aby słuchać na głośnikach tv ale powoli zaczynają mnie głośniki z tv wnerwiać , i zacząłem oglądać na allegro jakieś powystawowe kina domowe za 500zł ale nie wiem czy pakować się w takie coś skoro ma tego starego technicsa .

3 pytanie dotyczy alternatywnego firmweru dodającego napisy txt i polskie menu ,czy ktoś nad tym pracuje jeśli tak to gdzie można szukać na ten temat informacji o postępach prac itd bo w przypadku 1 wd było tego całkiem sporo i dość szybko się pojawiały .

4.Ostanie pytanie tyczy sie tego jak wgrać update firmwearu ,sciagnołem pobrałem na pendriva ale wd live tego nie widzi i chce pobierać online czy można go wgrać z pendriva czy z dysku ?


Z góry dziękuje za odpowiedz;)
 

zinger

New member
jo

Ja właśnie też proszę o odpowiedzi na te pytania powyżej + jak wgrać alternatywne firmware na przykład od b-rad ? Nie widzi tego firmware właśnie wd live. (usb fat32)
 

zinger

New member
chato.pl napisał:
@zinger: Pliki są rozpakowane do katalogu głównego :?:
.

tak tak. ale to nie tylko to :) juz doszedłem.
PO ROZPAKOWANIU ZIPA,RARA DO KATALOGU GŁÓWNEGO TRZEBA EDYTOWAĆ PLIK "wdtvlive.ver" I ZMIENIĆ NUMER WERSJI NA WYŻSZY NIŻ SIĘ MA OBECNIE WTEDY WD LIVE SAM WYKRYJĘ NOWSZĄ WERSJĘ.

zrobiłem już apgrejd.
muszę mieć kilka dni na testy :)
 

luka80

New member
--------------------------------------------------------------
01-8.3mbps-1080p-30fps-L4.1-3ref.m2ts * OK
02-6mbps-480i-MPEG-ASF.dvr-msOK * OK
03-8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv * brak dźwięku
04-10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv * OK * BRAK ŚCIEŻKI AUDIO
05-11.6mbps-1080p-AVCHD-Sony-Camcorder.m2ts * OK
06-19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv * OK
07-10.2mbps-1080p-24fps-L4.1-5ref-DTS.mkv * OK
08-28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts * OK
09-30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts * brak dźwięku
10-4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4 * ok
11-L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv * ok
12-4.6mbps-720p-30fps-Theora.ogg * WD NIE WIDZI PLIKU
13-SD-25fps-RV40.rmvb * WD NIE WIDZI PLIKU
14-15mbps-1080p-L4.0-4ref-dualAC3.trp * ok
15-Multilanguage-UTF8-SRT.mkv *
16-Slicies MPEG2 NTSC 1080i 29.97.ts * OK * BRAK ŚCIEŻKI AUDIO
--------------------------------------------------------------

we wszystkich odtwarzanych samplach obraz jest płynny

moje spostrzeżenia co do wd1

+szybkość poruszania się po menu
+po wyłączeniu z sieci zachowuje ustawienia
+wyłącza całkowicie zewnętrzny hdd
+zoom (mógł by być płynny)
+lan (odtwarza bez problemu udostępnione zasoby nawet z duży bitrate) nie przetestowałem jeszcze w pełni możliwości

-brak płynnego zoomu
-brak na pilocie sterowania głośnością
-brak możliwości podłączenia zewnętrznego napędu dvd
-czasem wd nie aktywuje podlączonych urządzeń do usb (pomaga wyłączenie z zasilania i ponowne podłączenie)

różnicy w jakości obrazu nie zauważyłem co do wd1 (świetna jakość, pięknie radzi sobie z divx)
nie używam napisów do filmów

test na zewnętrznym hdd 2,5", LCD 37" FullHD, FW 1_01_11
 

jurgens.r

New member
chrisjan napisał:

Interesuje mnie czy po HDMI idzie oryginalna ścieżka (DD, DTS etc.) do Amplitunera, czy też przekodowana na dwukanałowy PCM. Ostatnio zmieniłem sprzęt i skonfigurowałem wszystko z wykorzystaniem HDMI, ale okazało się, że tuner satelitarny na HDMI puszcza PCM i trzeba łączyć drugim kablem, a DVD po HDMI puszcza oryginalną ścieżkę tylko z płyt a z DivXów nie - i znowu kolejny kabelek.
 
Do góry