Obsługa płyt DVD w formie ISO oraz VIDEO_TS jest w pełni poprawna. Napisy standardu DVD są bitmapami, więc nie ma mowy o problemach z ogonkami. Wyświetlają się identycznie, jak z odtwarzacza DVD. Obsługa dźwięku DD oraz DTS przez amplituner jest poprawna. Zarówno poprzez optyk, jak i poprzez HDMI.
Jedynem "mankamentem" obsługi płyty DVD jest brak obsługi wbudowanego menu płyty. WD odtwarza automatycznie najdłuzszy materiał wideo w folderze VIDEO_TS. Wybór dźwięku oraz napisów następuje z poziomu menu podręcznego odtwarzacza WD. Zdarza się, że wybór dźwięku lub napisów nie załapie za pierwszym razem.
Jesli zaś chodzi o ogólna obsługę płyt DVD to brakuje mi trzech rzeczy:
1. Obsługi wbudowanego menu.
2. Obsługi rozdziałów.
3. Obsługi płynnego Zoomu.
Dwie pierwsze funkcje są uzależnione o mozliwości obsługi plików IFO. Podejrzewam, że WD pomija je i korzysta wyłacznie w plików VOB.
Ostatnio wpadłem na pomysł i przygotowuje filmy DVD dla WD w następujący sposób.
1. Odpalam DVD Shrink
2. Wczytuję zawartość płyty
3. Wybieram opcję Reauthor
4. Wybieram VTS z filmem
5. Ustawiam brak kompresji (gdyż rozmiar nie ma znaczenia)
6. W opcjach ścieżek wybieram dźwięk En i napisy PL
7. W opcjach domyśłnych wybieram automatyczny wybór napisów podczas odtwarzania.
8. Uruchamiam Backup.
Po uruchomieniu tak przygotowanego materiału nie muszę w WD nic ustawiać. Oczywiście, jak ktos woli lektora, ma jeszcze łatwiej. Wystarczy przygotować materiał z polską ścieżką bez napisów.
W przypadku seriali robię tak samo. Każdy odcinek w osobnym katalogu.
Przy przetwarzaniu wielu filmów (np. serialu) polecam program MultiShrink. Jego działanie polega na tym, że mamy np. dwa filmy do przetworzenia przez DVDShrink. Uruchamiamy pierwszą instancję DVDShrink, wczytujemy pierwszy film, ustawiamy wszystkie konieczne opcje, klikamy przycisk Backup, ustawiamy opcje w tym oknie itak zostawiamy (nie uruchamiamy procesu). Następnie uruchamiamy kolejną instancję DVDShrink, wczytujemy drugi film, ustawiamy potrzebne opcje, wywołujemy okno Backup, tu tez ustawiamy i tak zostawiamy (nie wolno uruchomic procesu). W ten sposób możemy utworzyć wiele instancji DVDShrinka, wczytując kolejne filmy.
Teraz uruchamiamy MultiShrinka i klikamy OK. Multishrink odnajduje pierwszy DVDShrink z brzegu i uruchamia proces Backupu. Gdy backup się skończy, po chwili MultiShrink zamyka okno informacyjne pierwszego DVDShrinka i uruchamia proces w kolejnym. Wszystko trwa dopóty, dopóki w systemie będzie jeszcze uruchomiony jakiś DVDShrink z wywołanym oknem Backup.
Naprawdę świetna rzecz. Nalezy tylko pamiętac, aby zarezerwowwać wystarczającą ilość miejsca na dysku na przetworzone filmy.
ArtS
