WD TV HD Media Player

rilicek

New member
waldi54 napisał:
Miałem podobny problem z brakiem sygnału w TV. Okazało się że nie zawsze TV identyfikuje sygnał po HDMI z WD media pleyer-a. W obecnej chwili w pierwszej kolejności włączam WD, następnie przełączam lub włączam TV i problem zniknął. Od miesiąca nie miałem żadnej "zawieszki" pleyera WD.
Mój WD (i teścia też) nie działa z kablami HDMI z tz. "filtrami". Sprawdziłem to na dwóch telewizorach Panasonic i jednym Sony oraz trzech różnych kablach z "filtrem". Na kablach bez filtra WD działa bez problemu i poprawnie wykrywa HDMI.
 

waldi54

New member
rilicek napisał:
Mój WD (i teścia też) nie działa z kablami HDMI z tz. "filtrami". Sprawdziłem to na dwóch telewizorach Panasonic i jednym Sony oraz trzech różnych kablach z "filtrem". Na kablach bez filtra WD działa bez problemu i poprawnie wykrywa HDMI.

O jakich filtrach mówisz ?, jeśli są to takie okrągłe walce przy wtykach to one nie mają wpływu na to czy TV będzie odbierał sygnał czy nie. Są to filtry które eliminują "szkodliwe ładunki na kablu" i w żaden sposób nie są elektrycznie powiązane z samym przewodem.
Powiem tak: dobry, markowy kabel HDMI,długości ok. 1,5 m kosztuje 200 zł i więcej. Proponuję nie kupować nic tańszego poniżej 60 zł bo jet to już loteria.
Pozdrawiam.
 

grzes07

New member
waldi54 napisał:
O jakich filtrach mówisz ?, jeśli są to takie okrągłe walce przy wtykach to one nie mają wpływu na to czy TV będzie odbierał sygnał czy nie. Są to filtry które eliminują "szkodliwe ładunki na kablu" i w żaden sposób nie są elektrycznie powiązane z samym przewodem.
Powiem tak: dobry, markowy kabel HDMI,długości ok. 1,5 m kosztuje 200 zł i więcej. Proponuję nie kupować nic tańszego poniżej 60 zł bo jet to już loteria.
Pozdrawiam.

to nie do konca prawda (mit) ze nalezy korzystac tylko z drogich markowych kabli HDMI, robilem testy z roznymi kablami HDMI (max. dlugosc kabla 3m) ktore ceny oscylowaly w granicach od 10 do 80 Euro i z zadnym kablem HDMI nie mialem jakichkolwiek problemow na lini TV > WD TV rowniez sama jakosc obrazu byla bardzo zblizona a mowiac inaczej identyczna (ja w sumie roznicy nie widzialem), z drugiej strony kazdy ma wolny wybor i zrobi jak zechce ale ja osobiscie odradzam kupno drogiego kabla HDMI nie warto..


pozdr.:)

p.s
jeszcze nie tak dawno rowniez bylem totalnym maniakiem na tym polu (jakosc ponad wszystko i tyle nie przespanych nocy), obecnie jestem juz znudzony ciaglym poszukiwaniem tego najlepszego dlatego dalem pass...
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
waldi54 napisał:
O jakich filtrach mówisz ?, jeśli są to takie okrągłe walce przy wtykach to one nie mają wpływu na to czy TV będzie odbierał sygnał czy nie. Są to filtry które eliminują "szkodliwe ładunki na kablu" i w żaden sposób nie są elektrycznie powiązane z samym przewodem.
Powiem tak: dobry, markowy kabel HDMI,długości ok. 1,5 m kosztuje 200 zł i więcej. Proponuję nie kupować nic tańszego poniżej 60 zł bo jet to już loteria.
Pozdrawiam.

loteria!
chyba wyssane z palca, uzywam tanich do 20zl i wszystko git, a roznicy nie zauwazysz pewnie, jesli jest inaczej chetnie to chce zobaczyc
 

waldi54

New member
Seba_Fan napisał:
loteria!
chyba wyssane z palca, uzywam tanich do 20zl i wszystko git, a roznicy nie zauwazysz pewnie, jesli jest inaczej chetnie to chce zobaczyc

wpisz ten link to zobaczysz:
audio.blogbiznes.pl/2008/06/13/kablem-hdmi, nie mogę wysłać całego linku ze względu na małą ilość moich postów, ale napewno sobie z tym linkiem poradzisz

Każdy przewód wytważa pole elektromagnetyczne,czy to jest kabel sieciowy czy audio czy antenowy. Pola eloktromagnetyczne nachodzą na siebie i wprowadzają większe lub mniejsze zakłócenia. Zobacz ile jest przewodów w przciętnym zestawie. Jedynie przewody optyczne nie są podatne na zakłócenia.
Kabel to nie tylko przesyłanie danuch ze źródła do odbiornika, to też ich ochrona, i dla tego są instalowane dławiki ferrytowe i wilowarstwowe ekranowanie dla ochrony przed szkodliwym działaniem fal EMI i RFI.

I jeszcze jedno, cały Twój system jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie mam w domu roznych kabli zeby porownac i samemu stwierdzic roznice, ale mysle ze wydanie 50zl na kabel jest OK, dla mnie osobiecie wydanie 500zl na kable jest nie oplacalne i roznicy pewnie nie zauwaze, no ale to juy innz temat i o kablach duzo jest sporow
 

waldi54

New member
Seba_Fan napisał:
nie mam w domu roznych kabli zeby porownac i samemu stwierdzic roznice, ale mysle ze wydanie 50zl na kabel jest OK, dla mnie osobiecie wydanie 500zl na kable jest nie oplacalne i roznicy pewnie nie zauwaze, no ale to juy innz temat i o kablach duzo jest sporow

I tu się z tobą zgadzam. Nie należy popadać w skrajności, cena to nie wszystko. Kabel za 30 zł może być dobry, ale przedział cenowy nie gwarantuje nam wysokiej jakości produktu.
Jedynie produkty markowe dają ( i też nie zawsze) gwarancję jakośći, a za to niestety trzeba płacić.
 

rilicek

New member
waldi54 napisał:
O jakich filtrach mówisz ?, jeśli są to takie okrągłe walce przy wtykach to one nie mają wpływu na to czy TV będzie odbierał sygnał czy nie. Są to filtry które eliminują "szkodliwe ładunki na kablu" i w żaden sposób nie są elektrycznie powiązane z samym przewodem.
Powiem tak: dobry, markowy kabel HDMI,długości ok. 1,5 m kosztuje 200 zł i więcej. Proponuję nie kupować nic tańszego poniżej 60 zł bo jet to już loteria.
Pozdrawiam.

Tak, mówię o dwóch walcach na kablach. Możliwe, że to zbieg okoliczności ale dwa WD, z którymi miałem styczność nie chciały na nich chodzić, w przeciwieństwie do N-boxa, nagrywarki Panasonica i dekodera CP. Fakt faktem, są to kable z dolnej półki cenowej do 50 zł i długości 1,8m. Te dwa WD były kupione jednocześnie, więc najprawdopodobniej pochodzą z tej samej serii.
 

waldi54

New member
rilicek napisał:
Tak, mówię o dwóch walcach na kablach. Możliwe, że to zbieg okoliczności ale dwa WD, z którymi miałem styczność nie chciały na nich chodzić, w przeciwieństwie do N-boxa, nagrywarki Panasonica i dekodera CP. Fakt faktem, są to kable z dolnej półki cenowej do 50 zł i długości 1,8m. Te dwa WD były kupione jednocześnie, więc najprawdopodobniej pochodzą z tej samej serii.

Ciżka sprawa, ktoś na forum zauważył że WD ma głębiej osadzone gniazdo HDMI. Dopiero po porównaniu przewodów okazało się że wtyk przewodu który nie działał z WD jest o milimetr krótszy. Może i u Ciebie tak jest.
Zmierz suwmiarką czy jest różnica długości.
 

kkasperc

New member
waldi54 napisał:
Ciżka sprawa, ktoś na forum zauważył że WD ma głębiej osadzone gniazdo HDMI. Dopiero po porównaniu przewodów okazało się że wtyk przewodu który nie działał z WD jest o milimetr krótszy. Może i u Ciebie tak jest.
Zmierz suwmiarką czy jest różnica długości.
To byłem ja. Obecnie nie widzę różnicy na przewodzie za 79,99 i 8,59. Długość przewodu 1,5 metra.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
3 sierpnia tego roku byłem tam i pisali, że ISO DVD Menu jest w planach. To juz miesiąc temu. Nie mapiętam liczby głosów, ale nie sądzę, aby mieli powody manipulować.

Jeśli znalazłes lepsze urządzenie, kupuj. Ja osobiście poczekam. Mnie funkcje WD TV wystarczają.

Na koniec mała uwaga. Jeśli tak cenisz sobie język ojczysty, dlaczego piszesz "polskie subtitle"?

ArtS :)
 

5T4CL05

New member
Nie wiem czy zauważyłeś ale temat "Full DVD ISO Menu support" ma obecnie 16 komentarzy a najstarszy jest s przed 16 dni. wedłóg tego, nie powinno być tego tematu na początku sierpnia. Są tematy o dużo mniejszej ilości punktów a mają komentarze z przd kilku miesięcy, dlatego teoria o cięciu komentarzy ze względu na miejsce do mnie nie przemawia. Temat "Full DVD ISO Menu support" obserwuję od czasu co najmniej dwóch miesięcy i wtedy już miał ponad sto komentarzy ponieważ mniej więcej tyle ich wtedy przeczytałem a wiele najstarszych opuściłem, nie wspominając o tym że był na pierwszym miejscu rankingu pozostawiając pozostałe daleko w tyle.
Jeżeli chodzi o sprzęt to nie sądzę żeby EGreat EG-M34A był lepszy ponieważ ma dokładnie ten sam procesor ale ma dużo więcej użytecznych funkcji które miło by było zobaczyć w WD TV HD.
Co do polskiego języka to masz rację mogłem użyć "polskie napisy" byłoby bardziej elegancko. Ale z drugiej strony ile obcych słów istnieje w naszym języku od stosunkowo niedawna i które używamy na co dzien nie do końca tego świadomi. Szczególnie słowa używane w poszczególnych środowiskach mimo że są obce traktowane są jako poprawne. Chociaż by słowo "komputer" jaki szaleniec odważył by się szukać polskiego odpowiednika.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Owszem, dla słowa komputer nie ma sensu szukać odpowiednika, ale zauważ, że subtitle ma w naszym języku odpowiednik "napisy". Nie trzeba go zatem szukać, a juz tym bardziej wymyślac. Obawiam sie, że powoli zaczynamy stosować obce zwroty dlatego, że nie znamy ich polskich odpowiedników. Wynika to nierzadko z niezbyt dobrej znajomości jezyka polskiego (problem z właściwym tłumaczeniem).

Wracając do tematu. Mam nadzieję, że doczekamy się obsługi menu obrazów DVD i plików ISO. Tak samo, jak bardziej płynnej funkcji powiększania obrazu. Bardzo lubie tego maluszka i czekam na dalsze efekty prac nad oprogramowaniem.

ArtS :)
 

rilicek

New member
5T4CL05 napisał:
Jeżeli chodzi o sprzęt to nie sądzę żeby EGreat EG-M34A był lepszy ponieważ ma dokładnie ten sam procesor ale ma dużo więcej użytecznych funkcji które miło by było zobaczyć w WD TV HD.
Jest tylko jedno ale. Wychwalany przez ciebie EGreat jest o prawie 400 zł droższy. Za tą cenę można kupić dobre DVD. W tej sytuacji wszystko zależy od potrzeb. Jeżeli ktoś ma dużą kolekcję DVD nie będzie się bawił w robienie obrazów ISO. Jeżeli ma parę obrazów ISO wypalenie paru płytek DVD nie będzie problemem. Fakt, faktem Egreat ma jeszcze parę funkcji, których nie ma WD, ale każdy może sam zdecydować sam czy warte są one 400 zł. Idąc twoim tokiem rozumowania zaraz najdzie się ktoś kto powie, że Egreat jest zły bo nie ma wbudowanego dysku twardego a urządzenie XXX ma wbudowane 1,5TB, a następny wypali że YYY ma obsługę napędu BluRay i jest najlepszy, ale chyba nie o to chodzi w tym wątku.

PS.
Zmień styl pisania. Widzę pewną poprawę po pierwszym twoim poście, który został usunięty, ale na dal, na kilometr, śmierdzi mi sprzedawcą.
 

5T4CL05

New member
Może zacznę od twojego "P.S." otóż zapewniam że nie jestem sprzedawcą taki mam styl staram się być obiektywny.

Co do sprzętu to EGreat między innymi obsługuje jakikolwiek napęd optyczny dołączony przez USB, dlatego możesz odtwarzać płyty DVD bez przerabiania ich na obrazy ISO.
Ale nie oto mi chodzi aby udowadniać które urządzenie jest lepsze.

WD zrobiło dobrą robotę wypuszczając coś takiego jak WD TV HD, ale obawiam się że wsparcie dla tego urządzenia zaczyna ich przerastać i że mogą na nim polec. W ostateczności mogą wypuścić zupełnie nowy sprzęt z uwzględnionymi uwagami użytkowników. Żeby mieć nowe funkcje i tak będziesz musiał kupić nowy. Mam nadzieje że tak nie będzie.
 

stefanol

New member
Z tego co czytałem, WDTV 2 ma istnieć równolegle do WDTV 1 - tak samo jak WDTV mini, odtwarzający tylko filmy SD. Podejrzewam, że update'y firmwaru będą wydawane równolegle.
 

garabasz

New member
Na chwilę obecną to nic nie robią z softem. Od dłuższego czasu nic nie wyszło nowego. Mam taką nadzieję że dalej będą rozwijać soft do tego pudełka i nie spoczną na laurach.
 

columbia

New member
waldi54 napisał:
Nic podobnego. Mam dysk WD MyBook 1TB i niestety się nie wyłącza, trzeba go wypiąć z USB lub wyjąć zasilacz z sieci.
Powiem więcej, po podłączeniu dysku do WD playera (nawet jak jest wyłączony player) następuje skanowanie dysku, co się objawia świecącymi diodami w dysku twardym. Po 10, 15 sekundach sprawa się normuje i diody na dysku świecą ciągłym światłem, czyli sygnalizują że pobieranie danych się zakończyło.
Zastanawia mnie to a to dlatego, że sądziłem że sprzęty będą kompatybilne, bądz co bądz jedna firma.
Pozdrowienia dla wszystkich

to dziwne - mój wyłącza się bez problemu, mam też 1TB Seagate zew. i też to robi, znajomy ma WD MyBook'a 500GB i też....
 
Do góry