WD TV HD Media Player

Marek36

New member
Masta_J napisał:
Ale nie powiesz co? :hmm:

Pozdrawiam,
Troche mnie to zastanawiało udało mi się wykombinować jak to zmienić
Już mówie jak bardzo szybko zmienić format obrazu.
Aby zmienić aspect ratio tak aby obraz był na całym ekranie w WD wystarczy :


1 . mkvmerage ( program )
2. ładujesz plik do niego , mkv
3. podświetlasz plik z video ( kazdy mkv ma video , sub , audio )
4. Nieco niżej są 3 zakładki. Wybierasz Format specific options
5. Zaznaczasz punkcik Aspect ratio i wybierasz 16:9
6. Start muxing

WD player będzie wyświetlał film na pełnym ekranie bez czarnych pasów
Testowane na wielu samplach / zapowiedziach ;) mkv 720p - 1080p tj.

HTML:
Slumdog Millionaire 2008 720p BluRay DD5.1 x264 
Yes.Man.720p.Bluray.x264
The.Day.the.Earth.Stood.Still.720p.BluRay.x264
 

qqlek

New member
dts

OK

jeszcze pytanko z innej beczki
udało się komuś zrobić grający obraz z płyty Audio-CD w DTS?
o ile koncerty i inne na DVD po przełączeniu ścieżki na DTS grają poprawnie
to audio-cd w image'u pięknie szumi (tak jak bym nie miał dekodera DTS)
i muszę puszczać płytki tradycyjnie w DVD
 

emilcin

New member
rezmus - dzięki za soft !!!
w wersji pl dopatrzyłem się, że zostały "chapters'y" po wejściu w opcje na pliku mkv. Chyba że już poprawiłeś.
I nie mogę wejść w ustawieniach audio/wideo w tryb wideo - na stałe mam NTSC.
Jak zrobić zrzutkę z ekranu ? nie umiem uruchomić tego programu :(
Spreparowałem tło do playera, bo te deski w nieoficjalnym mi się nie podobały.

Mam pytanie czy macie też tak ? od wersji 03, box przestał widzieć w ogóle zewnętrzne napisy (brak napisów). Napisy w kontenerze się wyświetlają, choć widziałem ś z " ^ " zamiast kreski !

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
hmm dziwne u mnie ladnie sie laduja i sa wszystkie ogonki, moze daj mu jakis reset configa (przy flashowaniu config zostaje stary, ale mozna resetowac przez settings -> system -> system reset) i poustawiaj od nowa kodowanie, itp. reszte odpisalem na forum wdtv.
 

Marek36

New member
Ja używam oryginalnego softa od 02,03,do 04 i nie mam żadnych problemów z napisami ( od wersji 02 ).
Napisy normalnie się wyświetlają i samoczynnie wgrywają ( ta sama nazwa )
W nowej wersji napisiki wyglądają znacznie lepiej i bez problemu mogą wyświetlać się na obrazie.

Nie mam najmniejszych problemów z filami 720p - 1080p mkv 60Hz DTS.
Dziwi mnie to dlaczego inni mają takie problemy , ale prawdopodobnie sciągają i oglądają jakieś amatorskie ripy:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

emilcin

New member
Marek36 napisał:
.....
Dziwi mnie to dlaczego inni mają takie problemy , ale prawdopodobnie sciągają i oglądają jakieś amatorskie ripy:eek:k:

:) problemów nie mam żadnych....
Od samego początku wiedziałem co kupuję i po co !
Dziwne zachowanie się box'a wystąpiło dopiero przy dwóch ostatnich wersjach softu. Dlatego zapytałem czy ktoś jeszcze się z tym spotkał. Do tej pory było wszystko ok.

Zobaczę jeszcze jak to wygląda na orginalnym sofcie.

pozdro

P.S.
dysk wedle zaleceń mam podzielony na dwie partycje: 2GB FAT32 na firmware, druga w EX2 na media
 
Ostatnia edycja:

Ferdynand40

New member
Mam małą podpowiedz/pomysł dla rezmusa... ktoś kilka(naście) postów temu żalił się na brak natywnej obsługi napisów poza SRT. Dałbyś rade umieścić w oficjalnym, polskim firmwarze skrypty konwertujące napisy na SRT? Może to być użyteczne nawet dla ludzi nie mających sieciowki i chcących korzystać z WD TV zgodnie z jego założeniami. Jest pewnie wiele osób, które maja mnóstwo filmów z napisami w TXT i konwertowanie zajęłoby sporo czasu. A tak przy każdym zamontowaniu dysku pod playera, skrypty skanowałyby rekursywnie czy są jakieś napisy w TXT i konwertowałyby je na SRT (ustawianie skanowania co jakiś czas nie ma sensu dla kogoś bez sieciowki, ponieważ jedyna możliwością wrzucenia filmów jest odłączenie dysku i podpięcie pod PC). Problem w tym czy da się tak zmodyfikować FW żeby skrypty od razu po wgraniu FW miały prawa wykonywalności (chyba że to żaden problem ;)).


Drugie pytanie dla osób wtajemniczonych/posiadających sieciowki USB. Znalazłem wreszcie sklep w okolicy, posiadający w sprzedaży kilka sieciowek USB na odpowiednich chipsetach. Pytanie tylko który wybrać. Do wyboru mam 2 modele:

LevelOne USB-0202 10/100Mbit/s na ASIX AX88772/772A cena ok. 110zl.
oraz
DeLOCK USB 2.0 7Kx16-bit SRAM (bufor) na MCS7830 cena ok. 60zl.

Wydaje mi się ze ta na ASIXie będzie chyba lepszym wyborem - zależny mi głownie na wysokim transferze, a na liście kompatybilnego sprzętu właśnie te ASIXy osiągają całkiem wysokie transfery i do tego są najbardziej popularne/testowane (odpowiedzi w stylu "sam sobie odpowiedziałem będą zadowalające, chociaż podające za i przeciw będą milej widziane :D").
 

cooper69

New member
Dalsze losy walki z NTFS

Dysk formatowany na NTFS pod MacOS i Windą, przegrywane dane pod Windą i MacOS (łącznie 4 próby) powodują te same objawy - działa parę avi i jeden mkv (wojny klonów).
Po sformatowaniu dysku na system makowy Mac OS Extended (Journaled) wszystko odtwarza się bez problemu tylko funkcjonalność ograniczona samego odtwarzania - nie ma innych zakładek.

Zainstalowałem najnowszy prerelase firmware ze strony WD i bez zmian - WEDŁUG MNIE JEST POWAŻNY PROBLEM Z NTFS.
 

actchris

New member
emilcin napisał:
Jest darmowy programik, który instaluje ten system plików pod windą.
Transfery w obie strony (odczyt/zapis) w zasadzie bez spadku wydajnosci.

http://www.fs-driver.org/
pozdro

To sam znalazłem :) ale nie do końca chciałem instalować extra soft mając na uwadze że to dysk przenośny i nie jest na stałe podpięty tylko do WD TV a u innych ludzi do których podpinam ten dysk nie bardzo chcę/mogę instalować extra soft. No cóż przemyślę czy warto zmieniać z NTFS na EXT2 .... warto czy nie ?? bo różne mam opinie na ten temat.
 

qqlek

New member
ntfs

cooper69 napisał:
Zainstalowałem najnowszy prerelase firmware ze strony WD i bez zmian - WEDŁUG MNIE JEST POWAŻNY PROBLEM Z NTFS.

mam dysk 500GB WD w kieszeni Spire
od początku w NTFS
i ZERO problemów
na starym jak i na nowym sofcie
 

emilcin

New member
actchris napisał:
To sam znalazłem :) ale nie do końca chciałem instalować extra soft mając na uwadze że to dysk przenośny i nie jest na stałe podpięty tylko do WD TV a u innych ludzi do których podpinam ten dysk nie bardzo chcę/mogę instalować extra soft. No cóż przemyślę czy warto zmieniać z NTFS na EXT2 .... warto czy nie ?? bo różne mam opinie na ten temat.

Chyba warto. U mnie transfer po sieci podskoczył: dysk na ntfs max 1,5MB/s, ex2 coś ponad 3MB/s :)
Oczywiście dla dysku podpinanego do wd.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

stefanol

New member
Długo zastanawiałem się nad kupnem tego playerka. Po przeczytaniu całego tego tematu, byłem na "nie", widząc problemy z polskimi napisami, i nie odtwarzaniem wszystkich filmów. Wyszedł nowy firmware, i siuu, od razu poleciałem łyknąć WD TV :)

Od razu zainstalowałem polski firmware od rezmusa... i pierwsze wrażenia pozytywne :) Jedyny film, który był nie do obejrzenia to Epoka Lodowcowa 2. Zwalam to na 13 ref frames.

Jest u mnie problem z przewijaniem filmów - przewijam np. 16x, i obraz zaczyna zasuwać masakrycznie szybko, ale pasek postępu sporo wolniej - więc po puszczeniu na nowo, zamiast tego co widzę, przywraca mi jakąś sporo wcześniejszą scenę.

I dwa pytania... Oczywiście WD obsługuje tylko *.srt, więc siedzę, i bawię się z konwertowaniem napisów... Subtitle Workshop jest ok, ale za dużo kliknięć wymaga - i nie wiem czemu, jakieś dwa razy napisy uzyskane były bez synchronizacji... Ponowna operacja pomogła, ale nie chce mi się sprawdzać za każdym razem czy dobrze skonwertował... Nie ma jakiegoś skryptu konwerującego? SW ma batch converting, ale tam na sztywno definujemy FPSy, więc połowa napisów wyjdzie nijak...

a dwa, miniaturki do folderów można dodać tylko w ITunes? Jak to będzie wyglądać? Dam sobie na miniaturkę folderu plakat z filmu, i OSD mi je pokaże w thumbnails mode?
 

emilcin

New member
stefanol napisał:
.....

a dwa, miniaturki do folderów można dodać tylko w ITunes? Jak to będzie wyglądać? Dam sobie na miniaturkę folderu plakat z filmu, i OSD mi je pokaże w thumbnails mode?

w obecnej wersji softu bedzie wyglądało to, tak jak na ponizszym zrzucie:



oczywiscie bez takiego tła te podmieniłem. WD powinien wszędzie dorobić miniaturkę, ale nie wszędzie ją dorabia.
Muszę sprawdzić dlaczego.
Miniaturki, które są użyte w wdtv, pochodzą z avsforum, nie jestem ich autorem.

P.S. rezmus dzięki za pomoc !
 
Do góry