WD TV HD Media Player

margielm

New member
Masta_J napisał:
WiFi przy materiale HD to nieporozumienie, 100 mbit/s to minimum - zalecane jest 1 gbit/s.

znaczy ja wcale nie mówiłem o strimowaniu. tylko o torrencie, czy przegrywaniu plików. Ale z tym 100mb/s to mocno przegiąłeś. 100 mb/s / 8 bit =12,5 MB/s * 60 sec_w_minucie * 90 min_srednio_film = 67,5 GB. Nie wiem jak ty ale ja nie mam filmów które tyle zajmują ;)
Zresztą najlepszym dowodem jest to ze ja na moje PS3 stimuje filmy 1080 po wifi bez żadnych problemów (problem pojawia się dopiero jak musza być jeszcze wplecione napisy - mój komp nie wyrabia)
 

sp3uca

New member
Ferdynand40 napisał:
Majac taka (prawie idealna) podstawe do "gotowania" firmware'ow czekam tylko na nieoficjalny FW z obsluga HDMI ....

Ja myślę że niezła by była także możliwość podłączenia zewnętrznego tunera SKYSTAR, i mamy TVsat bez potrzeby odzielnego kompa.
Czy linux radzi sobie z tunerami sat via USB ?

Andy
 

Ferdynand40

New member
@ margielm

Nie chodzilo mi o porownywanie WD do konkretnie popcorna tylko do urzadzen pokroju popcorna czyli majacych wiecej bajerow (np. LAN) niz tylko podstawowe funkcje odtwarzania. Sam jak szukalem odtwarzacza to popcorn byl najczesciej wymieniany, ale odstraszala mnie cena i wykluczylem go od razu (dlatego tez nie wiedzialem, ze nie ma CD/DVD oraz HDD - zreszta szukalem po aukcjach na poczatku i byly popcorny juz z HDD oferowane - to mnie moze zmylilo). Moj post nie byl wogole skierowany przeciw WD HD, wrecz przeciwnie - od samego poczatku bylem z niego zadowolony (pomimo wad), a teraz gdy juz je poprawili w wiekszosci i do tego jest mozliwosc przerobienia go na kombajn multifunkcyjny obslugujacy teoretycznie wszystko co da sie pod USB podlaczyc to nie moge sie doczekac az dorwe wreszcie jakis adapter LAN i zaczne sie bawic.

@ Masta_J

Masz racje, w moim przypadku WD stoi od routera jakies 75cm wiec totalna glupota byloby korzystanie z WLANa. Zreszta jak narazie przesylanie filmow z kompa po kablu na dysk WD odpada u mnie - wole podlaczyc HDD po kompa i kopiowac filmy z pred. 25-30MB/s niz bawic sie w wysylanie po kablu przy pred. rzedu 5-10MB/s (nie wiem jakie sa teraz osiagi kopiowania ale na 100% nie dorownuja kopiowaniu bezposrednio na HDD z PC). Co do streamowania to watpie czy bede osobiscie korzystac z tej opcji - po to kupilem WD zeby nie musial komp 250W chodzic przy ogladaniu filmow (moj laptop odpada, bo za stary i nie ma HDMI). Co do LANa - jest jakas roznica miedzy adapterami 100mbit/s a 1gbit/s - Zakladajac ze posiada sie router (tak jak ja) max. 100mbit/s??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
margielm napisał:
znaczy ja wcale nie mówiłem o strimowaniu. tylko o torrencie, czy przegrywaniu plików. Ale z tym 100mb/s to mocno przegiąłeś. 100 mb/s / 8 bit =12,5 MB/s * 60 sec_w_minucie * 90 min_srednio_film = 67,5 GB. Nie wiem jak ty ale ja nie mam filmów które tyle zajmują ;)
Zresztą najlepszym dowodem jest to ze ja na moje PS3 stimuje filmy 1080 po wifi bez żadnych problemów (problem pojawia się dopiero jak musza być jeszcze wplecione napisy - mój komp nie wyrabia)
Mylisz się niestety :)
100 mbit/s to TEORETYCZNA przepustowość, którą w praktyce ciężko osiągnąć - cieszmy się powiedzmy jeśli bedzie 75 mbit/s - to po pierwsze.
Po drugie nikt nie mówi o stałym bitrate więc przeliczenia nikomu się na nic nie zdają. Chwilowe skoki bitrate'u już się niestety zdarzają w materiale 1080p i to czasami powyżej 80 mbit/s - tutaj już 100 mbit/s z LANa nie wystarcza i film rwie.
Pozostaje kwestia streamowania - czy odbywa się z transkodowaniem? Bo wtedy przy odpowiednim obcięciu jakości może i faktycznie 1080p pójdzie.
Przy już zgodnym materiale i "czystym" streamingu przy WiFi nawet 720p zrywa.

@Ferdynand40
W Twoim przypadku różnicy nie będzie żadnej, wszystkie urządzenia powinny być 1 gbit/s.

Pozdrawiam,
 

rydzyn

New member
Niech za tą kasę co daliśmy niech tylko fajnie chodzi to co powinno(dla mnie filmy hd i napisy) a wy prubujecie z wudeka wycisnąć ostatnie soki.;)
 

margielm

New member
Ferdynand40 napisał:
@ margielm

Moj post nie byl wogole skierowany przeciw WD HD, wrecz przeciwnie - od samego poczatku bylem z niego zadowolony (pomimo wad), a teraz gdy juz je poprawili w wiekszosci i do tego jest mozliwosc przerobienia go na kombajn multifunkcyjny obslugujacy teoretycznie wszystko co da sie pod USB podlaczyc to nie moge sie doczekac az dorwe wreszcie jakis adapter LAN i zaczne sie bawic.

Wcale tak nie odebrałemtwojego posta :) I ja również podzielam twoje podekscytowanie :)
Pozdrawiam
 

actchris

New member
Masta_J napisał:
wania - czy odbywa się z transkodowaniem? Bo wtedy przy odpowiednim obcięciu jakości może i faktycznie 1080p pójdzie.
Przy już zgodnym materiale i "czystym" streamingu przy WiFi nawet 720p zrywa.

Mam router xxx.N do niego podpięty dysk i bez problemu idzie mi materiał 720p bez zacięć, z materiałem 1080p też było by bez problemu tylko już laptop mi nie wyrabia. Testowałem na innym i śmigało bez zacięć więc jeśli chodzi o WiFi to daje radę.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
czy mozecie mi napisac czy w nowym FW macie problemy z obsluga napisow IDX/SUB?

zgralem sobie do testow plyte DVD (do folderu VIDEO_TS) - material zawiera wszystkie napisy; dodatkowo zgralem same napisy do IDX/SUB. wtedy na poprzednim FW mialem napisy podwojnie - teraz widzi tylko jeden komplet.

wiec nie wiem - czy po prostu inteligentnie pozwala wybrac tylko jeden komplet napisow (bo drugie sie dubluja), czy tez nie widzi tych napisow z zewnetrznych plikow IDX/SUB?

z innych rzeczy - odmonotwanie dysku nie wylacza mi napedu. wczesniej odmontowanie wylaczalo fizycznie naped.

poza tym FW wyglada ok - to co mnie najbardziej ucieszylo: zgranie plyty DVD do MKV (programem MakeMKV) powoduje utowrzenie jednego pliku z fimem wraz z napisami, ktore w nowym FW sa WIDOCZNE. wczeniej ich nie widzialem.
 

kn83

New member
Wgrałem nowe fw z pl i mam jeden problem gdy podczas odtwarzania filmu dam wyżej obraz zeby napisy na niego nie wchodziły one znikaja
 

qwell

New member
Witam wszystkich, ja też zaliczyłem upia waszego fw. Jak na razie malinowo. Czekam teraz aż ktoś podrasuje go tak, żeby czytał zwykłe txt ;) Niby nie ma problemu z przerabianiem na srt, ale mam 1Tb anime z subami w txt i wolał bym oglądać je w plug & play zamiast szarpać się z przerabianiem każdego suba, to psuje klimat urządzenia;)
 

sp3uca

New member
Z tym nowym firmwarePL pojawił się problem że opuszcza mi niektóre napisy, przy szybkich dialogach pojawia się co drugi dialog.
Nie przesuwam napisów o te 500ms bo wydaje mi sie że czas pojawienia się jest ok, zreszta to tylko jak rozumiem przesunięcie, a tu występuje problem opuszczania co drugiego/trzeciego napisu.
Zauważył ktoś podobne zjawisko ?

Andy
 

rezmus

New member
qwell: na pewno sa programy, ktora przekonwertuja rekursywnie caly twoj zbior napisow, bez potrzeby robienia kazdego z osobna recznie. subtitle workshop nawet to chyba potrafi.

margielm: podaj wiecej info, jaki fw, jak konfigurujesz wpa, messages.txt, itp.

sp3uca: ten problem zawsze wystepowal z ta ladna czcionka napisow, bylo out of sync i gubilo czasem napisy, widocznie poprawili tylo synchro.
 

Raffaello

New member
"Z tym nowym firmwarePL pojawił się problem że opuszcza mi niektóre napisy, przy szybkich dialogach pojawia się co drugi dialog.
Nie przesuwam napisów o te 500ms bo wydaje mi sie że czas pojawienia się jest ok, zreszta to tylko jak rozumiem przesunięcie, a tu występuje problem opuszczania co drugiego/trzeciego napisu.
Zauważył ktoś podobne zjawisko ?
"


No właśnie zaliczyłem wczoraj wieczorkiem dwa odcinki serialu na nowym fw i w obu przypadkach zauważyłem opuszczenie przez WD TV HD ostatniej linijki tekstu. Gość coś powiedział, ale tekst na TV się nie pojawił. Sprawdziłem plik .srt - teks był. Trzeba będzie się temu dokładniej przyjrzeć.
 

rezmus

New member
tak tez zawsze bylo, ktos kiedys na avsforum wypisywal, ze teks z kilkunastu ostatnich sekund sie nie pojawia, wiec jak cos mowia samym koncu filmu to napisow nie bedzie.
 

lesar

New member
Jak najlepiej ustawić video: na auto, czy 1080p 50Hz, 60Hz czy 24Hz? tak aby najmniej było problemów z płynnością odtwarzania. Dla przykładu dla telewizorów które przyjmują sygnał 24p (ja mam Panasa PV80) a jak dla pozostałych?
 
Ostatnia edycja:

lesar

New member
qwell: subtitle workshop potrafi przekonwertować napisy zbiorowo z txt na srt, opcja batch convert podajesz katalog główny w którym masz kalatogi/pliki z napisami oraz ścieżke zapisu. Jedyny minus to taki, że wszytskie srt zapisze ci w jednym katalogu i będziesz musiał poprzerzucać do kalatogów z filmami.
 
Do góry