WD TV HD Media Player

Icek

New member
Polskie znaki

Witam, zakupiłem WD TV Media Player WDBAAP0000NBK USB 2.0 HDMI i nie wiem co zrobić, aby czytał on polskie znaki w plikach srt. Z góry dzięki za radę.
 

mumu001

New member
Mp4

Witam,
Mam już drugi film w którym w mojej puszce nie chodzi audio po cyfrowym wejściu.Film w MP4. Dopiero jak przełączę na stereo to idzie dźwięk. w czym problem?? Dzięki
 

crux

New member
A ja mam już drugi film .MKV , który w ogóle nie rusza. Jest czarny ekran. W każdej chwili mogę cofnąć przyciskiem pilota i poruszać się po menu. Próba odpalenia tego samego filmu lub innego, nawet jeżeli wcześniej działał, nie przynosi efektu. Trzeba zresetować playera i wtedy odpalać filmy. Te dwa jednak nie odpalają się, Na komputerze nie ma problemów.
Nazwa jednego z nich to: Inception.720p.BluRay.x264-CROSSBOW
Jakieś propozycje?
Pozdrawiam

Edit:
Na WD Live również nie działają.
 

jfd

New member
Witam,

Chcialbym zakupic uzywany odtwarzacz WD HD TV, aczkolwiek np. na allegro jest jego kilka roznych wersji oznaczonych symbolem.
Akurat mam okazje zakupic WD HD TV w wersji WDAVP00BE, aczkolwiek nie wiem czy nie jest to przstarzała wersja ?

Czy odradzacie zakup jakiejs konkretnej wersji ?


Czy urządzenia kupione np. w 2009 różnią sie w jakiś sposób od tych dostępnych w sprzedazy obecnie ?


Pozdrawiam
 

dmnx

New member
A ja mam już drugi film .MKV , który w ogóle nie rusza. Jest czarny ekran. W każdej chwili mogę cofnąć przyciskiem pilota i poruszać się po menu. Próba odpalenia tego samego filmu lub innego, nawet jeżeli wcześniej działał, nie przynosi efektu. Trzeba zresetować playera i wtedy odpalać filmy. Te dwa jednak nie odpalają się, Na komputerze nie ma problemów.
Nazwa jednego z nich to: Inception.720p.BluRay.x264-CROSSBOW
Jakieś propozycje?
Pozdrawiam

Edit:
Na WD Live również nie działają.

Też to miałem, problem leży w tym że nagłówek kontenera mkv jest kompresowany a WD sobie z tym nie radzi. Problem rozwiązuje program mkvmerge GUI - trzeba zremuxować plik z wyłączoną opcją kompresji.
 

darbidar

New member
Dysk do WD HD TV gen1

Witam wszystkich posiadaczy WD HD wszelkiej generacji ;). Mam prośbę aby pomóc mi w rozwiązaniu problemu, który pojawił się po zakupie dysku Samsung G2 Portable 500GB. Otóż po sformatowaniu na NTFS i wrzuceniu filmu MKV 7,9gb może odczytać tego pliku. Próbowałem inne pliki i jest podobnie. Po odpaleniu pliku czarny ekran i nic z tego. Z pena 4gb wszystko chodzi a tu niestety nie. Prosiłbym o jakieś sugestie bo nie wiem czy wina dysku czy WD HD ??. Będę wdzięczny za każdą radę.
 

crux

New member
Witam
Mam dokładnie taki sam dysk o pojemności 500GB. Nie mam żadnych problemów z dostępem do plików czy to filmowych (divx, mkv), muzycznych (mp3) czy foto (jpg).
Ciężko powiedzieć co może być problemem, może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne WD?
Pozdrawiam
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, orientujecie sie moze w kwestii firmware, ktory czyta format DTS-HD MASTER AUDIO?
(tzn. WDTV gen2 wypuszcza sygnal, ale jako zwykly DTS a nie HDMA). TrueHd smiga za to bez problemu:bober:.

Obecnie moje firmware to WDLXTV-G2 0.4.5.2
 

kstn

New member
Witam wszystkich posiadaczy WD HD wszelkiej generacji ;). Mam prośbę aby pomóc mi w rozwiązaniu problemu, który pojawił się po zakupie dysku Samsung G2 Portable 500GB. Otóż po sformatowaniu na NTFS i wrzuceniu filmu MKV 7,9gb może odczytać tego pliku. Próbowałem inne pliki i jest podobnie. Po odpaleniu pliku czarny ekran i nic z tego. Z pena 4gb wszystko chodzi a tu niestety nie. Prosiłbym o jakieś sugestie bo nie wiem czy wina dysku czy WD HD ??. Będę wdzięczny za każdą radę.

Mam podobną sytuację.. Dysk samsunga wogole nie chce wystartować żadnych plików filmowych niezaleznie od rozszerzenia. Czarny ekran i koniec. Oczywiście sformatowany jest poprawnie pod NTFS. Napomknę jeszcze iż mój wdtv live jest stale podlaczony kablem do internetu, a co za tym idzie - aktualizacje oprogramowania nie są mi obce i robię je gdy tylko dostanę komunikat o takiej mozliwosci. Z poczatu pliki z dysku chodzily normalnie. Teraz zamiast tego muszę zgrywac wszysko na pendrive'y 8gb bo je czyta normalnie. Wie ktoś co można w takiej sytuacji zrobić?

Cheers

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
 

jfd

New member
Zakupilem odtwarzacz WD HD TV (Gen 1).

Czy ktoś z szanownych forumowiczy mógłby podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć ostatnią wersję firmware, która pozwoli mi odtwarzać napisy po polsku ?


Pozdrawiam,
JFD
 

HDTV2011

New member
Witam!
Mam następujący problem z odtwarzaczem Western Digital Player.
Przy pomocy programu DvdFab zgrałem film z płyty dvd do ISO.
Na jednej płycie dvd znajdują się 2 filmy. Wersja kinowa i reżyserska.
Zgrałem do dwóch plików ISO; następnie przegrałem na zewnętrzny dysk twardy (firmowy WD).
Niestety podczas oglądania filmu - obraz co jakiś czas gwałtowanie przyspiesza i przeskakuje do kolejnej sceny - prawdopodobnie w punkcie zakończenia/początku rozdziału. Próbowałem tworzyć ISO też w innych programach to pojawiały się jeszcze dziwniejsze błędy.
Obraz ISO zamontowany w komputerze działa prawidłowo.
Zwykłe filmy dvd (tzn. jeden film na płycie) zgrywają się bez problemu i wszystko odbiera jak należy.
Chciałem zapytać dlaczego się tak dzieje?
 

columbia

New member
Zakupilem odtwarzacz WD HD TV (Gen 1).

Czy ktoś z szanownych forumowiczy mógłby podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć ostatnią wersję firmware, która pozwoli mi odtwarzać napisy po polsku ?


Pozdrawiam,
JFD

Hi sorki, że teraz ale dawno na forum nie zaglądałem :) może jeszcze się przyda - ostatnia wersja to 1.02.07 PL MENU i napisy z TXT zamiast SRT

www.nexus.kam.pl/WDTV_FW_1_02_07_PL_TXT_SUPPORT.rar

oczywiście do WD HD TV Gen 1
 

apple

New member
Hi sorki, że teraz ale dawno na forum nie zaglądałem :) może jeszcze się przyda - ostatnia wersja to 1.02.07 PL MENU i napisy z TXT zamiast SRT

www.nexus.kam.pl/WDTV_FW_1_02_07_PL_TXT_SUPPORT.rar

oczywiście do WD HD TV Gen 1

Ten plik jest uszkodzony ale google znajduje ten firmware na innej stronie.

Inna rzecz. Mój odtwarzacz nie pokazuje żadnego filmu. Wcześniej nie chciał odtwarzać tylko HD, po tej aktualizacji już nic.
Pokazuje całe menu, w tym ustawienia, pozwala zmieniać opcje - POZA ustawieniem PAL/NTSC. Jest wciąż NTSC. Po włączeniu filmu ukazuje się czarny ekran bez komunikatów. Mogę zrobić jedynie BACK i wówczas znów pokazuje się menu.

Ktoś kojarzy co się stało?

Po aktualizacji pokazuje 1.02.07.
Wcześniej miałem 1.03.01 i też nie chciał odtwarzać filmów (ale tylko HD).
Sztuczka ze zmianą nr-u wersji pozwoliła zainstalować 1.02.07
 

crux

New member
Witam
Mam problem z moim playerem. Jak dotąd wszystkie filmy śmigają aż do teraz.

Film odpala na jakieś 4 sekundy i się zawiesza. Ponowna próba odpalenia filmu kończy się komunikatem o nieobsługiwanym formacie. Odpala a następnie nie obsługuje?

Poniżej dane filmu:
VIDEO SOURCE: TLOTR.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA6.1-CHDBits
VIDEO.......: 1920x800 23,976 fps x264
................: bitrate: ~12000 Kbps ar: 2,40:1
AUDIO SOURCE: TLOTR.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA6.1-CHDBits
AUDIO.......: English DTS-HD Master 6.1 48 kHz 4718 kbps
................: Polish Dolby Digital EX 5.1-EX 48 kHz 640 kbps

Jakieś propozycje?
 

choina

New member
Witam mam ten sam problem co kolega wyżej. Da się coś zrobić z tym playerem żeby czytał pliki pow. 10gb z dts, czy tylko wymiana na inny?
 
Do góry