w4500 vs xl2e

Taten

New member
Mam pytanie odnośnie xl2e i w4500. Jak to jest z tym w budowanym tunerem i obsługa mpeg4 w sony ? Czy jest to naprawdę istotna różnica?
 

Hopkirk

New member
Ramzes765 napisał:
@Hopkirk o co Ci chodzi mowiac, ze nie da sie poprawic plynnosci obrazu?
Na jakim sygnale?
jak dla mnie XL2E to bardzo dobry TV. Moze trafiles na jakis wadliwy model - co w sharpach na pewno nie jest takie czeste jak w nowych Sony W4500
Jeśli dla Ciebie to bardzo dobry TV to ok. Dla mnie tak nie jest, a Sony W4500 przewyższa go o 2 klasy.
Jeśli trafiłem na wadliwy model Sharpa to w takim razie wszystkie są wadliwe: ich największą wadą jest brak płynności obrazu. Także odwzorowanie kolorów jest bardzo dalekie od ideału.

Ogólnie model Sharpa XL2E przy Sonym W4500 trąci już myszką.

Taten napisał:
Mam pytanie odnośnie xl2e i w4500. Jak to jest z tym w budowanym tunerem i obsługa mpeg4 w sony ? Czy jest to naprawdę istotna różnica?
mateo2121 wprowadził Cię w błąd. Tuner mpeg4 w Sony jest przydatny w Polsce bo jest obsługiwany przez polskie stacje TV. Wystarczy zwyka antena a już dziś bezpłatnie na Sonym możesz oglądać telewizyjne stacje wysokiej rozdzielczości: Polsat Sport HD i TVP HD.
Sharp tego nie potrafi.
 

bubu54142

New member
mateo2121 wprowadził Cię w błąd. Tuner mpeg4 w Sony jest przydatny w Polsce bo jest obsługiwany przez polskie stacje TV. Wystarczy zwyka antena a już dziś bezpłatnie na Sonym możesz oglądać telewizyjne stacje wysokiej rozdzielczości: Polsat Sport HD i TVP HD.
Sharp tego nie potrafi.[/QUOTE]

Zależy gdzie mieszkasz.Jak w w Warszawie lub Poznaniu to tak.Jak gdzie indziej to musisz poczekać,prawdopodobnie nawet 2-3 lata.
 

Hopkirk

New member
Widzę meteo2121, że nie jesteś w stanie przyznać się do błędu i na pytanie Tatena napisania oczywistej nieprawdy.
No cóż, niektórzy ludzie tak mają...:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma większą płynność obrazu niż Sony. Sharp nie ma cloudingu i innych wad .

Nie prawdą jest że Sharp Trąci czymkolwiek.
Ponieważ wkrótce ukaże się artykuł ,że nie wszystko co nowe jest lepsze.
Mało tego coraz więcej firm idzie w cenę w nowych produktach zapominając o jakości .
Więc o tej myszce to raczej na forum z zoologii.

Sharp lepiej skaluje w Sd . Sony rewelacyjnie gra w HD.

Czy potrzebny Ci jest tuner MPEG 4 - zależy od Twoich warunków i założeń.
Jeśli masz platformę cyfrową - to nie będzie Ci wogóle potrzebny. Zapłacisz za coś z czego nigdy w życiu nie skorzystasz.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742
Sharp ma szybszą matrycę i szybkie procesory ruchu .
A opowiadanie że ma Sony jest dwie klasy wyżej - ma się nijak do rzeczywistości. Widać że słabo odrobiłeś lekcje z tego przedmiotu.
 

Hopkirk

New member
kiki napisał:
Sharp ma większą płynność obrazu niż Sony. Sharp nie ma cloudingu i innych wad.
To niestety nieprawda. W przeciwieństwie do Sony, Sharp ma duże kłopoty z płynnością obrazu - czytałem kilka postów na forum na ten temat. Sam to również stwierdziłem naocznie.
Sharp ma sporo wad opisanych w wątku o modelu XL2E.
Rzeczywiście o cloudingu nikt nie pisał, ale o innych wadach - tak.

Sharpa XL2E w ogóle nie da się porównać do Sony W4500 bo to już trochę inna epoka. Można go najwyżej porównać do niższej półki Sonego, np. Sony V3000 sprzed kilku lat, a i tak XL2E w tej konfrontacji przegrywa.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@ortax360 z testow ktore podales wcale nie wynika ze Sharp jest gorszy a wrecz przeciwnie ;) Sprawdz benchmark test results

Benchmark Testing Sharp 42XL2E

Stuck pixels 0
Screen uniformity Horizontal and vertical "bands"
Overscanning on HDMI 0% in [Dot by Dot] mode
Blacker than black Passed
Black level Very good for an LCD TV
Black level retention Stable if [OPC] & [Active Contrast] off
Colour chromaticities Green primary deviated towards cyan
Colour decoding Red push
Scaling Good
Video mode deinterlacing Good
Film mode deinterlacing Excellent
Viewing angle 60°
Motion resolution 600 with [100Hz] on; 300 when off
Digital noise reduction Effective, with minimal loss of fine detail
Sharpness Defeatable edge enhancement 1080p/24 capability (PS3) Accepts 1080p/24 signal from PS3 – no telecine judder
1:1 pixel mapping Yes, in [Dot by Dot] mode for 1080 source


Benchmark Test Results Sony 40W4500

Dead pixels None
Screen uniformity Clouding and backlight bleed reducible to negligible levels Overscanning on HDMI 0% with [Display Area] set to “Full Pixel
Blacker than black Passed
Black level Excellent (0.05 cd/m2 calibrated)
Black level retention Stable
Primary chromaticity Excellent with [Colour Space] “Standard
Scaling Above average
Video mode deinterlacing Average; limited jaggies reduction
Film mode deinterlacing Poor; Failed 3:2/ 2:2 cadences in 480i/ 576i
Viewing angle Good for an LCD TV (90°)
Motion resolution 650 with [Motionflow] engaged; 300 otherwise
Digital noise reduction Acceptable at baseline
Sharpness Undefeatable edge enhancement on 1080i/1080p
1080p/24 capability (PS3) Accepts 1080p/24 video signal; no telecine judder
Input lag 0-10ms in [Game Mode] or over VGA; 30-50ms otherwise

Sony:
Screen uniformity Clouding and backlight bleed reducible to negligible levels - i co jest najgorsze niemal wszystkie egzemplarze maja clouding
Scaling Above - average
Video mode deinterlacing - Average; limited jaggies reduction
Sharpness Undefeatable edge enhancement on 1080i/1080p
Film mode deinterlacing Poor; Failed 3:2/ 2:2 cadences in 480i/ 576i

we wszytskich tych elementach Sharp jest lepszy
wady Sharpa:
Screen uniformity Horizontal and vertical "bands" - banding nie wystepuje w niemal wszystkich modelach jak ma to miejsce w Sonym

Sony ma lekka przewage jesli chodzi o czern i odwzorowanie kolorow
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Własnie dlatego podałem linki.

Sharpa miał znajomy zmienił na x3500 . Bawiłem sie nim przez kilka godzin .

Nie jest zły jest ok . Jednak ja wole W4500 lepiej działa układ 100hz , czern jest zdecydowanie lepsza w w4500 . Sygnał HD tez na plus w w4500 .

Pozdrawiam .

a co stronki z review :

TEST wygrał w W4500 .

W4500 = HIGHLY RECOMMENDED
Sharp = QUALIFIED RECOMMENDATION
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
a co stronki z review :

TEST wygrał w W4500 .

W4500 = HIGHLY RECOMMENDED
Sharp = QUALIFIED RECOMMENDATION

Tak tylko sharp byl testowany rok temu... ;)
Ale nie ma sie co spierac ja sam teraz bede bral drugi TV i mozliwe ze bedzie to W4500 (ale musze miec 100% pewnosci ze bez cloudingu) a wtedy porownam je w warunkach domowych
pzodrawiam
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Akurat widzialem 2 modele tego Sonego i jak zobaczylem co sie dzieje przy nocnych scenach na ekranie to go oddałem do sklepu...niby taka firma a taka wada jesli chodzi o czern...to mi starczyło...
 

Hopkirk

New member
Tak przynajmniej mówią reklamy Pioneera, a jak jest naprawdę?
Z dużą dozą prawdopodobieństwa można tylko przyjąć, że Pioneer LX5090 przewyższa Sharpa XL2E pod każdym względem.
 
Do góry