Ustawienia B850

roj74

New member
Wiele tematów porusza Bzzzzzzyczenie tego modelu, ale tu nie piszmy o tym.
Mnie interesują najlepsze ustawienia tego TV, najlepsza konfiguracja do codziennego oglądania i do oglądania np. meczów. Ja wzorując się na zagranicznych forach na razie ustawiłem to tak, ale nie uważam to jeszcze za max. :

Profil:

Film
Podświetlenie - 6

Kontrast - 95

Jasność: - 50

Ostrość0

Kolor: 50

Tone
G50/R50​

Black tone​
Dźwięk Black - Off Wyłączony

Dynamic contrast​
Dynamiczny kontrast - Off Wyłączony

Colour space​
Przestrzeń kolorów - Auto

Skin tones​
Odcienie skóry - 0

Edge enhancement​
Akcesorium Edge - Off Wyłączony

xvYCC - Off Wyłączony

Auto Light Limiter - Off Wyłączony​

Clear White - Off Wyłączony


HDMI, czarny ton - Normal Normalna

Vivid colours
Żywe kolory - Off Wyłączony

RGB:
Manual​
Instrukcja obsługi Red - 30 Green - 23 Blue - 27 Czerwony + 27 Green + 25 Blue + 26



Opcje obrazu:


Ton kolorów - zimny
Cyfr. red. szumu - Wył
Poziom czerni hdmi - Normalna
Demo - Wył
Tryb film - Wył
Tylko tryb niebieski -- Wył


Reszty co było w Opcji film nie zmieniałem. Wiem że jeszcze to nie to.
Jakie są wasze poprawki do tego i propozycję?
 
Ostatnia edycja:

dest

New member
ja znazlazlem takie ustawienia na tym forum ;) byly one do 850 ale uzywam akurat tego do 650 i jest super
Dean The Machine

[FONT=&quot]Mode: Movie

Cell Light: 10
Contrast: 91
Brightness: 49 (At Cinema smooth once the film started on Dynamic and switch back to film) (Who pixel noise in the CinemaScope beams proved with the brightness as far back until it no longer rushes)
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: 50/50

Blacks: OFF
Dynamic Contrast: OFF
Gamma: +1
White Balance: Custom
Red Offset: 24
Green Offset: 25
Blue Offset: 26
Red Gain: 42
Green Gain: 25
Blue Gain: 36

Color Tone: Custom
Red: 36, 3, 4
Green: 26, 45, 12
Blue: 0, 0, 40
Yellow: 47, 50, 12
Cyan: 27, 48, 47
Magenta: 37, 5, 43

Skin Tone: 0
Edge Enhancement: OFF
xvYCC: OFF

Color Temperature: WARM2
Size: SCREEN ADJUSTMENT (for HD), 16:9 (SD)
Digital NR: OFF
HDMI Black level: LOW (if available)
Film Mode Cinema Smooth (for Blu-Ray)

a tych nie sprawdzalem [/FONT] Home Theater Magazine

Mode: Movie
Cell Light: 8 or 9 (source dependent)
Contrast: 90
Brightness: 52
Sharpness: 0
Color: 56
Tint (G/R): G50/R50
Advanced Settings
  • Black Tone: Off
  • Dynamic Contrast: Off
  • Gamma: 0 or +1 (source dependent)
  • Color Space: Auto
White Balance:
  • Offset: Red 25, Green 25, Blue 25
  • Gain: Red 25, Green, 24, Blue, 28
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: 0
xvYCC: Off or N/A
Picture Options
  • Color Tone: Warm2
  • Size: Screen Fit
  • Digital NR: Off
HDMI Black Level: Low (when selectable)
Film Mode: Auto 1 or Cinema Smooth (see text)
Blue Only Mode: Off
  • Screen Protection
    • Side Gray: Light
    • Pixel Shift: On
    • Scrolling: Off (except as needed)






Elvamir after 200 hours mark

Mode: Movie
Cell Light: 9
Contrast: 100
Brightness: 49
Sharpness: 0
Color: 51
Tint: 50/50
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: 0
Color Space: Auto
White Balance:
- R/G/B Offset = 25
- R Gain = 31
- G Gain = 24
- B Gain = 31
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
xvYCC: Off
Color Tone: Warm2
Size: ScreenFit
Digital NR: Low
HDMI Black Level: Normal
Energy Saving: Off

And the results were:

Brightness: Set for 17 slightly flashing, but almost blacked out (I prefer a notch above reference 16)

Contrast: Blinking up to 246 then white from there on. (So have some headroom above reference level. I feel 242-248 is sweet spot.)

Grayscale: Dead on colors at 100 for RGB at the high end 80% (and 90% just as an FYI) and very slightly low blue (97) in the low end 30% but otherwise spot on at 100 for Red and Green.

Saturation: Used the "Blue Only" option on the TV for the test screen. Color and Tint blended pretty well, still with slight flash but at least even all across. This test is pretty subjective.

Also should note fL was measured at 33.9 with cell light at 10, 30.8 with cell light at 9 (where I decided to settle at), and 29.7 with cell light at 8. Just FYI for some options to consider for your preference that are close to THX reference


Elvamir after 300 hours mark

BASIC SETTINGS
Mode: Movie
Cell Light: 9
Contrast: 100
Brightness: 44
Sharpness: 0
Color: 44
Tint: 47/53
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: 0
Color Space: Custom (See color settings below)
White Balance:
- R/G/B Offsets = 32
- R Gain = 32
- G Gain = 25
- B Gain = 32
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
xvYCC: Off
Color Tone: Warm2
Size: ScreenFit (Just my preference, doesn't effect calibration if you choose Full)
Digital NR: Low
HDMI Black Level: Normal
Energy Saving: Off

COLOR SPACE SETTINGS (Set color space to "custom")
COLOR - R,G,B
Red - 61,2,1
Green - 0,55,0
Blue - 5,0,66
Yellow - 47,53,0
Cyan - 0,50,55
Magenta - 61,0,50









PN58B860 Reference

Mode: Movie
Cell Light : 9
Contrast : 100
Brightness : 38
Sharpness : 11
Color : 54
Tint (G/R) : G50/R50
Advanced Settings
Black Tone : Off
Dynamic Contrast : Off
Gamma : -2
Color Space : Auto
White Balance
R-Offset : 26
G-Offset : 25
B-Offset : 23
R-Gain : 28
G-Gain : 25
B-Gain : 33
Flesh Tone : 0
Edge Enhancement : Off
xvYCC : Off
Picture Options
Color Tone : Warm2
Size : 16:9
Digital NR : Auto
HDMI Black Level : Normal
Film Mode : Auto1

AT&T Uverse
Color : 34
Tint (G/R) : G52/R48

Oppo BDP-83
Contrast: 90
Brightness: 51
Color : 48
Tint (G/R) : G50/R50




From a nice review over at flatpanelshd.com:

After Calibration
Profile: Movie
Backlight 6
Contrast 95
Brightness: 50
Sharpness: 0
Colour: 50
Tone G50/R50
Black tone Off
Dynamic contrast Off
Colour space Auto
Skin tones 0
Edge enhancement Off
xvYCC Off
Auto Light Limiter Off
Clear white Off
HDMI, black tone Normal
Vivid colours Off

RGB: Manual
• Red- 30
• Green- 23
• Blue- 27
• Red+ 27
• Green+ 25
• Blue+ 26

"HDMI black level" should be set to normal, otherwise you will lose important shadow detailing. Colour space should be set auto in order to prevent the TV from using a extended colour gamut resulting in too saturated and unnatural colours.














By katzmaier ModeratorCNET staff - 8/26/09

-Picture menu
Mode: Movie
Cell Light: 10
Contrast: 84
Brightness: 54
Sharpness: 0
Color: 54
Tint: G50/R50

Advanced settings submenu
Black tone: Off
Dynamic contrast: Off
Gamma: -1
Color space: Auto
Flesh tone: 0
Edge enhancement: Off
xvYCC: Off

White balance submenu
R-Offset: 24
G-Offset: 25
B-Offset: 25
R-Gain: 29
G-Gain: 20
B-Gain: 19

Picture options submenu
Color tone: Warm2
Size: Screen Fit
Digital NR: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]
1080 Full HD Motion Demo: Off
Film mode: Auto1*
Blue only mode: Off

--Setup menu
Game Mode: Off
Energy saving: Off

[FONT=&quot]
[/FONT]
 

zn21

Member
nie rozumię jednej rzeczy w ustawieniach: "ostrość - 0" Przecież to jest najniższa wartość. jak to możliwe?
 

roj74

New member
dest
Twój pierwszy przykład ustawień jest lepszy od mego. Tylko na czarnym pokazuje za mało szczegółów. Kombinuję by to podciągnąć.

zn21
Ostrość 0 wcale nie szkodzi.
 
Podobno ta plazma oprocz bzyczenia ma calkiem niezly obraz. Nie bola was nerwy panowie od ogladania tej plazmy w trybie filmowym ? Cieply 2 ? Podswietlenie na 10 ? I ktos szuka szczegolow w czarnym ? Ja rozumiem, ze te ustawienia moga nadawac sie do ogladania efektow pracy Pascala przygotowujacego na obiad kota w galarecie. Ale ogladac tak mecz ? Wogole cokolwiek. Szacun dla was ;)[FONT=&quot]
[/FONT]
 

vandel

New member
wielka.woda napisał:
Podobno ta plazma oprocz bzyczenia ma calkiem niezly obraz. Nie bola was nerwy panowie od ogladania tej plazmy w trybie filmowym ? Cieply 2 ? Podswietlenie na 10 ? I ktos szuka szczegolow w czarnym ? Ja rozumiem, ze te ustawienia moga nadawac sie do ogladania efektow pracy Pascala przygotowujacego na obiad kota w galarecie. Ale ogladac tak mecz ? Wogole cokolwiek. Szacun dla was ;)[FONT=&quot]
[/FONT]

typowe polactwo moze tak konstruktywna krytyka? podaj co ktos robi zle i jak to poprawic a nie odwalaj lepperiady.
 

jgx

New member
Bez reklam
już pisałem że niektórzy zwolennicy plazm na tym forum są bardzo aroganccy i butni - no dobra powiem wprost - są oszołomami:fool: (oczywiście tylko NIEKTÓRZY!!!)
pozdro 4all :)
 
Niezmiernie mi milo:)
Malpowanie gownianych ustawien z roznych for netowych, napisane przez roznych Wielkich Kalibratorow, opartych na kombinacjach alpejskich zwiazanych z rozpalaniem plazmy do podswietlenia 8-10 w trybie film, ostrosc na zero lub np 4, albo 7, jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie, powylaczane wszystkie polepszacze bo to passe, plus do tego suwanie suwaczkami relacji wzajemnych kolorow jakby to tez mialo znaczenie dla oka czy bedzie Cyan na 27,48,47 czy na 28,44,45 - moze i jest dobrym sposobem na spedzenie czasu i meczenie konia,ale nie na wyciagniecie z obrazu co sie da. Moze to dlatego ze sa w angielskim jezyku ? A jakby byly po rosyjsku to tez byscie je zaimplementowali w swoich B650/B850 czy nie umielibyscie przeczytac madrale ?
Zamiast jojczyc, opowiedzcie na proste pytanko. Czy kupiliscie wasze bzyczace, ale majace niezly obraz plazmy, zeby ogladac to, co sie pojawi na ekranie w wyniku waszych kalibracji ? Podobaja wam sie efekty waszego mozolnego ustawiania wedlug Kalibratora Dean The Machine, albo Elvamir itd ? Nie macie trybu standard, w ktorym po ustawieniu podswietlenia na 6-7 i jasnosci na np 45 dotrzecie plazme ? Moze w gwarancji jest napisane,ze przez pierwszy rok nie wolno go wlaczac ? Uwazacie,ze jest sens ogladac mecz,np w dzien,na tak ustawionym tv ? Dla wszystkich zrodel tak kalibrujecie ? A czern jak ? Troche nie halo ? Nie za bardzo smolista ?

Ja po 10 miesiacach mam definitywnie skalibrowana plazme Samsung PS50A756 i ciesze sie obrazem czego i wam zycze. Jak juz wam sie znudzi, to moze zdecydujecie sie na samodzielne ustawienie plazmy pod WLASNE oczy i gust .

pozdro
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ustwienia

Tu macie ustawienia redakcji Audio-Video dla 650 ale myślę że i 850 też przypasi.
Ja zastosowałem do 656 lecz zmieniłem tylko na zimny 2 z ciepłego 2
a cała reszta nawet daje fajny efekt.
Wielka woda ma dużo racji w tym ze w nowych tv lepiej wszystkie ustawienia o 50 % zmniejszyć by dotrzeć panel.
Minimum 3 miesiące na forum o tym jest dużo
wpisać "docieranie plazmy"
a oto link
http://www.av.com.pl/index.php?art=919

Kolor skóry na być naturalny a trawa taka jak w rzeczywistości a nie wszystko fosforyzujące ;)
 
Ostatnia edycja:
Witam szanowne wsparcie logistyczne w postaci zaprawionego w bojach z kalibracja gadzeciarza:). A i on, ktory lubil sobie pokalibrowac, nie lansowal ustawienia film dla wszystkich zrodel, tylko dopieszczal tryb standard.
Kolega gadzeciarz ma skalibrowane 3 tryby obrazu, w zaleznosci od materialu, zrodla, i warunkow w jakich oglada swoj tv, i tego CO oglada. Wykorzystuje tez tryb dynamiczny. Nie ustawia sie plazmy w tryb film zeby ogladac np skoki narciarskie z analogowej kablowki. Ogladacie noca przy piwku film - to sobie wlaczcie tryb film. Itd, itp.
 
Ostatnia edycja:

zn21

Member
ja w docieranie plazmy nie wierzę i nie mam zamiaru męczyć się na pół gwizdka przez pół roku. Przypomina mi to komunę, kiedy zakup wydawał sią na wiecznoć czyli do śmierci. Pewnie za góra 3 latka kupię sobie 60'' więc nawet TV sie za bardzo nie zużyje.
Co do kalibracji to nie mam zamiaru pstrykać na inne ustawienia. Jedno ustawienie mi wystarczy i do sportu i do filmu. Bez przesady, jest dobrze :eek:k:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Demokracja jest!

I o to chodzi,co kto lubi od tego zdrów!
Ja oraz kolega W.W. należymy do grona maniaków szczegółowego w miarę naturalnego obrazu.
Oczywiście te fabryczne ustawienia w waszych TV też są dla ich użytkowników.
Ale ja ma tak zwichnięte postrzeganie obrazu że na czarnym mam widzieć jeszcze czarniejsze a w tym jeszcze czarniejszym czarną nitkę którą jest to wszystko zszyte,podobnie z kolorem białym.
Kalibracja to możliwość wydobycia wszystkich informacji z zapisanego obrazu tak aby całość dawała pełną satysfakcję.
Tak jak napisano wyżej mam trzy tryby po to by dostosować obraz do zawartości i rodzaju oglądanego programu.
A podany link z ustawieniami fajnie sprawdza się na filmach blu-ray przez HDMI. warto wypróbować :rolleyes:
 

roj74

New member
wielka.woda napisał:
Ja po 10 miesiacach mam definitywnie skalibrowana plazme Samsung PS50A756 i ciesze sie obrazem czego i wam zycze. Jak juz wam sie znudzi, to moze zdecydujecie sie na samodzielne ustawienie plazmy pod WLASNE oczy i gust .

pozdro

Ja Ciebie kolego to nie rozumiem. 10 miesięcy ustawiałeś swoją plazmę a czepiasz się ludzi, którzy to robią pierwszy tydzień. Co Ty za głupoty o angielskim i rosyjskim wypisujesz. Jak chcesz poradzić to radź ale nie pompuj się tu bo ludzie tracą czas czytając Twoje teksty.

A tak na marginesie zapytam. Można w B850 zapisać kilka trybów ustawień?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Raczej tak

Powinien mieć taką możliwość.
W moim takie ustawienia mam na trybach
Standard-film-dynamiczne Sam 656.
Dla każdego trybu inne.
Wspólne jest ustawienie zużycia energii.
 

zn21

Member
ja rozumię, że jak dla trybu film, standard , dynamiczne ustawie takie same dam nasatwy to obraz będzie taki sam. Tylko nazwą będą się różnić?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
okiej

Po ustawieniu w tych trybach tych samych parametrów
dostrzeżesz małą różnice w świeceniu panela. Różnice mało istotne nie dające wyboru dostosowania do różnego charakteru przekazu TV.
---lecz jest to trochę bez sensu,ja i tak jak wspomina kolega W.W
mamy parametry różniące się od siebie w tych ustawieniach w zależności od oglądanego programu.
Generalnie w naszych tv najlepiej sprawdza się tryb DYNAMICZNY do codziennego oglądania kablówki i TV
ale ostatnio tak jak już nadmieniłem i macie link wyżej bardzo podoba mi się ustawienie w trybie film z parametrami AudioVideo.
A jeszcze dodam że najczęściej używanym suwakiem we wszystkich trybach jest JASNOŚĆ a dla tego że każdy program czy też film wymaga w moim odczuciu indywidualnej korekcji tego parametru.

Mówię o PS 50 A 656 i 756
ale z tego co wyczytałem na forum 850 i 650 są na tyle podobne że zdecydowałem się zabrać głos.
A te wasze modele trochę że tak powiem w sklepie się pobawiłem. Ale sklep to nie pokój w domu :lol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry