Ustawienia B850

Roy
Za szybko widac pisze wiec wolniej.
Jak pojawily sie plazmy z rodziny PS, w necie zaroilo sie od wzorow kalibracji. 99% z nich ustawialo obraz w tryb film, matryca na 8-10, kontrast w okolicach 100, ostrosc okolo zera, ton kolorow cieply 2. Wylaczone wszystkie polepszacze. Wczoraj na chwile przestawilem swoja plazme na te ustawienia> Nie jestem w stanie nazwac obrazu jaki wtedy jest na ekranie lepiej niz "kot w galarecie". Jakies pastele, zero czerni,zero bieli,zero prawidlowych przejsc miedzy kolorami,zero prawdziwych kolorow.
Z innej strony, nastapila tez moda na ekologie. Matryca na 5, jasnosc na 40, kontrast na 70, wszystkie dopalacze na off i opinia: sluchajcie, obraz mam zajebisty i nie potrzebuje wiecej. Gadzeciaz nazywa to demokracja, i ok, tylko ze ludzie zaczeli tak ustawiac swoje tv i uczyc sie takiego obrazu doszukujac sie tej jego wspanialosci. Duzo ustawien umieszczal gadzeciarz, szukajac ich np wlasnie w necie,ale na tryb film cieply 2, i inne ustawienia zmierzajace w strone ocieplenia (rozmydlenia) nigdy sobie nie pozwolil. Rok temu nie bylo mowy na forum, zeby ktos ogladal plazme w trybie dynamicznym, pukali sie w czolo ludzie, nie majac zadnego powodu go tego. Ja nie ustawialem swojej plazmy 10 miesiecy szukajac zlotego srodka. Ja ustawilem ja raz, podobnie do ustaw gadzeciarza z tamtego czasu, i stanelo na trybie standard, powylaczane co mozna, matryca na 7, kontrast na 85,jasnosc na 45. Natomiast po 10 miesiacach,kiedy przekonalem sie np,ze zwiekszona rachunki za prad przez plazme to taka sama prawda jak to ze kobiety maja w poprzek, zmienilem ustawienia i zaczalem sie cieszyc obrazem w trybie dynamicznym, z wlaczonym DNie, i dopiero teraz jestem zadowolony.
Reasumujac - jesli podoba wam sie to co widzicie na ekranie w trybie film, cieply 2 itd, ogladajac np cos w dzien - super. Jesli nie, podocierajcie swoje tv na ustawieniach standard,nie rozpalajcie plazmy na 10 przez pewiem czas, a po tym czasie znajdzcie swoj obraz bez podpowiedzi ludzi ktorzy zamieniaja swoje tv w cos co swieci jak stary projektor z przepalajaca sie zarowka. Bo nie ma powodu, zeby nie korzystac z mozliwosci jakie maja wasze plazmy. Tyle
Poza tym, w naszych plazmach, czyli 656/756, tryb dynamiczny,z wlaczonym DNie (przy jednoczesnym obnizeniu jasnosci i podswietlenia matrycy) daje obraz nasycony, o super kolorach,bardzo dobrej czerni i bieli do zaakceptowania, bo z biela w naszej serii bida straszna dzieki firmie samsung, ktora wstawila nam w nasze panele filtr nadajacy bieli kolor waniliowy.
 
Ostatnia edycja:

roj74

New member
wielka.woda

No naprawdę pisałeś za szybko. Nie jestem w stanie czytać z myśli. Uważam Twe ostatnie
uwagi za dość cenne. Dzięki, będę szukał złotego środka, ale dla różnych pozycji oglądania.

Ja bym chciał ustalić najlepsze ustawienia dla oglądania meczów i nie na HD bo te prawie zawsze są OK.
 

daruddg

New member
wielka.woda ja rozgrzewałem swoja plazme 300h, a potem ustawilem na film i obraz jest dla mnie rewelacyjny.
tryb dynamiczny jest dla mnie nieakceptowalny !!!, jak ty chcesz to tak oglądaj, ja cie nie krytykuja, kazdy robi jak lubi, ale zastanawiam sie czemu nie kupileś LCD???, jak podniecasz sie trybem dynamicznym, jest to tryb najbardziej zblizającą Plazme do LCD. Kolory mam przepiękne i naprawde zajebiscie nasycone, czarny ja smoła!!!, a wanilii nie widze, bialy jest jak najczystszy śnieg, ostatnio nawet znikł mi efekt zszażenia bialego koloru jak wypełnia cały ekran, jest bielutki. Wiec nie wiem o czym piszesz, wież mi ze mojea 850 nie ustepuje twojej A656, sztuczna propaganda posiadaczy starszych modeli.
P.S. nietwierdze że mam najlepsze ustawienia, ale każdemu kto mnie odwiedza opada szczena i nie moga juz patrzeć na swoje LCD.
 
Ostatnia edycja:
I tak trzymac. Jak sie podoba, to gitara. Kazdy ma prawo wykorzystywac swoja plazme Samsunga jak chce. Nie kupilem lcd, bo mi sie obraz lcd nie podoba odkad zobaczylem lcd - owszem, do laptopa sie nadaje. Podobienstw miedzy technologiami bez wzgledu na tryb nie widze - lcd odpada. Sniezna biel na plazmie..tak,juz to gdzies slyszalem. Ostatnio od Ciebie ;)
Ja sie tak srednio podniecam, moze dlatego nie rusza mnie byle co i moze dlatego malo wykrzyknikow wstawiam w swoje mozolne wypociny.
U mnie z bialym tak se,a znajomym tez opada szczena, nawet w trybie film na kablowce. Magia duzego ekranu. To nie znaczy, ze kazdy ma ustawiac tv w tryb film bo ktos napisal ze tak jest najlepiej. Za duze mozliwosci maja nasze plazmy. Jak to powiedziales.. tryb film,i czern jak smola. A biel jak snieg. I tak ze wszystkich zrodel pewnie. Masz fantastyczny tv. Gratuluje zakupu.
 
Ostatnia edycja:

roj74

New member
wielka.woda napisał:
I tak trzymac. Jak sie podoba, to gitara. Kazdy ma prawo wykorzystywac swoja plazme Samsunga jak chce. Nie kupilem lcd, bo mi sie obraz lcd nie podoba odkad zobaczylem lcd - owszem, do laptopa sie nadaje. Podobienstw miedzy technologiami bez wzgledu na tryb nie widze - lcd odpada. Sniezna biel na plazmie..tak,juz to gdzies slyszalem. Ostatnio od Ciebie ;)
Ja sie tak srednio podniecam, moze dlatego nie rusza mnie byle co i moze dlatego malo wykrzyknikow wstawiam w swoje mozolne wypociny.
U mnie z bialym tak se,a znajomym tez opada szczena, nawet w trybie film na kablowce. Magia duzego ekranu. To nie znaczy, ze kazdy ma ustawiac tv w tryb film bo ktos napisal ze tak jest najlepiej. Za duze mozliwosci maja nasze plazmy. Jak to powiedziales.. tryb film,i czern jak smola. A biel jak snieg. I tak ze wszystkich zrodel pewnie. Masz fantastyczny tv. Gratuluje zakupu.

Zastanawiam się czy Ty kolego posiadasz B850? Jeśli tak dobrze ustawiłeś w dynamicznym , opisz Swoje ustawienia niech zobaczymy jaka to rewelacja. No chyba że to dla Ciebie problem :)
 
Do góry