Tworzenie sieci DLNA

Tsubasa

New member
Bez reklam
Łączę się po wi-fi nie wiem gdzie w routerze przestawić na ap isolation,nie wiem gdzie to jest. Przy wyłączonej zaporze urządzenie widzi serwer.
Jeśli po wyłączeniu zapory widać zasoby serwera DLNA, to nie musisz szukać tej opcji na routerze.
Gdzie w zaporze przywrócić zasady domyślne?-w zaawansowanych opcjach?
Ustawienia zaawansowane -> Akcja -> Przywróć zasady domyślne.
Napisałeś:" Na forum programu zalecają przepuścić: TCP/UDP port 5001, pms.exe, javaw.exe, wrapper.exe."-gdzie to zrobić w tv czy w regułach programu-ruch wychodzący/przychodzący?Te końcówki .exe też gdzieś dopisać w regule programu?
Tutaj masz pokazane jak dodać reguły.
Słuchaj a może lepiej będzie zdeinstalować program i utworzyć nową sieć domową?-chyba nic się nie stanie w kompie ale może pomoże?
Ustawiłeś lokalizację sieci na "Sieć domowa"? Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania. Nie sądzę żeby pomogło, ważne są reguły w zaporze. Ustaw dla sieci domowej i publicznej na wszelki wypadek.
 

mustang77

New member
Default-siec domowa.Potem mam na tej samej stronce home group-sprzężono.No lipa dalej zrobiłem jak w poście wyżej pisałeś,ewidentnie nie puszcza zapora.
Może na kablu ustawić serwer a potem odłączyć?
Co można by wpisać jako pomocniczy serwer dns?
Aha dodam,że używałem dla bravii i blu-ray-a ps3 i widział obydwa sprzęty.
:-oeureka:-o
Doinstalowałem nowszą wersje PS3. Tam zmieniłem ip serwera z końcówki 100 na 102 w ps3 potem zapisz/zrestartuj serwer i
Wind.zapytał się mnie czy zastosować nową regułę dla ps3 i program działać:hihi: zaczął.W nowszej wersji pojawiła się opcja i do haczyłem Force default renderer. Potem z tej wyjeżdżającej tabeli pojawiła się lista odbiorników i zaznaczyłem swój W5500 w konfiguracji ogólnej.No w końcu się udało:idea::-o
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Na przewodzie i wifi powinno tak samo działać.
Jako serwer DNS możesz ustawić np. 8.8.8.8, 8.8.4.4, 208.67.222.222, 208.67.220.220, ale to nic nie zmienia w działaniu DLNA.
W zaporze przepuściłeś ruch przychodzący i wychodzący dla podsieci lan dla tych wszystkich programów, co wyżej wymieniłem.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Pisałem przecież ze masz zasady na domyślne przywrócić wtedy by się zapytał o przepuszczenie programu który by tego zażądał.
Właśnie sprawdziłem i wystarczy przepuścić połączenie wychodzące dla javaw.
 

mustang77

New member
Po doinstalowaniu nowszej wersji dopiero się zapytał ale i tak dziekuje za poświęcony czas.gdzieś zadałem też pytanie jak skonfigurować nowszą wersję to napisali mi ściagnij sobie typowy sonowski serwer homestream dla windowsa:)
 
Do góry