Tworzenie sieci DLNA

mustang77

New member
-problem sam sie rozwiazal."narazie"wszystko chodzi a co do zapory to musialem wlaczyc "tryb interaktywny",teraz dziala bez podnoszenia zapor,dzieki za burzliwe zainteresowanie.
 

kajojek

New member
Witam!

Telewizor po włączeniu PS3 Media Server 1.11.356 widzi foldery z kompa, jednak czyta tylko zdjecia. Filmy i mp3 nie odwarzają się. Jakieś rady?
TV to EX500.
 

manekmanek

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam

Ze swojego doswiadczenia polecam Wild Media Server. Swego czasu probowalem uzywac PS3 media server ale po 2 dniach walki (czesc filmow nie chciala sie odpalac) zainstalowalem WMS i wszystko dziala jak powinno.
 

mustang77

New member
Dźwięk po DLNA nie chodzi

Witam odświeżam temat.
Jak to jest,że po DLNA przez blue ray [bdp s370] na konwersji przez PS3 media serwer film 700 mb przesyłany na ffmpeg jeden film ma dźwięk a drugi nie ma?Prędkość przesyłu dochodzi czasem do 10Mb/s.Czy coś z dźwiękiem trzeba pokombinować?Czy plik oryginalny nie pozwala?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Sprawdź przez Media Info jaki kodek dźwięku mają filmy które ci odtwarza i na serwerze DLNA ustaw transkodowanie na ten kodek i parametry które obsługuje bdp s370.
 

mustang77

New member
Nie wiem co z tym zrobić jeden film 700MB ma dźwięk przez aviSynht/ffmpeg a drugi film 700 MB przez aviSynth/ffmpeg nie ma dźwięku a jakość super bo na scenach akcji dochodzi do 10 mb/sek.
aha juz kumam w ustawieniach zaawansowanych wpisać coś trzeba?
Film jest Xvid . avi
Ale to chyba format ale kodek to nie wiem.
Pewnie ustawienia eksperckie ale nie wiem jak...

Niestety siedzę już dość długo ale film nie idzie dalej z dźwiękiem.
Dopisałem w opcji:
Wymuś transkodowanie dla następujących rozszerzeń(rozdzielone przecinkiem):avi,mkv,divx
A wyżej jest Pomiń transkodowanie dla następujących rozszerzeń(rozdzielone przecinkiem)i to pole jest puste.
No niestety dalej lipa.
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
@Tsubasa
Sprawdziłem przez Media Info strumienie audio i jeden mam mp3-te są transkodowane prawidłowo przez avisynth/ffmpeg-są z dźwiękiem;
są też AC-3-one przez avisynth/ffmpeg sa transkodowane ale na brawii mojej już bez dźwięku.
Co zrobić kiedy tylko przez avisynth/ffmpeg obraz jest zadowalający natomiast z dźwiękiem jest tak jak opisałem?:blagam:
 

mustang77

New member
czyli rozumiem film z dzwiekiem ac-3 nie pojdzie przez avisynth/ffmpeg tylko przez ten drugi?
A wtedy film z dzwiekiem mp3 pojdzie przez ffmpeg.
Dobrze rozumiem to?
 

pawelito1985

New member
Mogę się podłączyć czy na oddzielny temat? Netiaspot i tv LG 691. Co zrobić aby przesyłać pliki wideo z kompa na tv? Tv widzi pena podłączonego do routera i odtwarza z niego ale nie da się tych plików przesuwać. jest tylko pauza, nastepny film i poprzedni. Da sie to jakoś rozwiązać?
A drugi problem to czy da się udostępnić np. folder z filmami na tv z dysku stacjonarnego?
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Tv widzi pena podłączonego do routera i odtwarza z niego ale nie da się tych plików przesuwać. jest tylko pauza, nastepny film i poprzedni. Da sie to jakoś rozwiązać?
Podłącz TV z pominięciem routera do komputera (wyłącz DHCP na obu i ustaw statyczne IP z tej samej puli) i sprawdź jak odtwarzacz w TV będzie działał z serwerem DLNA na komputerze. Możliwe ze tak samo, czyli brak możłiwości przewijania leżeć będzie po stronie TV.
Czyli że nic się nie da zrobić?
Kupić router, przez WAN podłączyć netiaspot, a przez LAN/wifi TV i komputer.
 

pawelito1985

New member
Podłącz TV z pominięciem routera do komputera (wyłącz DHCP na obu i ustaw statyczne IP z tej samej puli) i sprawdź jak odtwarzacz w TV będzie działał z serwerem DLNA na komputerze. Możliwe ze tak samo, czyli brak możłiwości przewijania leżeć będzie po stronie TV.

niestety w takie rzeczy sie nigdy nie zagłębiałem więc to co napisałeś to czarna magia

Kupić router, przez WAN podłączyć netiaspot, a przez LAN/wifi TV i komputer.

a tutaj rozumiem że drugi jakiś router i z tego nowego WAN>ETH1 netiaspot i z tego nowego ETH>komputer?
 

mustang77

New member
Co podnieść w zaporze

Witam co muszę podnieść w zaporze systemu windows z zabiezpieczeniami zaawansowanymi aby ps3 media serwer działał bez opuszczania całej zapory,w jakiej usłudze/ach zrobić wyjątek dla ps3.Dodałem ps3 ms jako program ale dalej nie "puszcza",może reszte rzeczy źle ustawiam-nie wiem.Dodam że chodzi o system 7 windowsa
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Przy wyłączonej zaporze urządzenie widzi serwer DLNA? Ustaw lokalizację sieci na "Sieć domowa". Jeśli łączysz się po wifi, to w routerze wyłącz AP Isolation. W zaporze przywróć zasady domyślne, bo może być jakiś konflikt z innymi regułami. Na forum programu zalecają przepuścić: TCP/UDP port 5001, pms.exe, javaw.exe, wrapper.exe.
 

mustang77

New member
Na razie wszystko działa,tylko w bravi w renderer-kontrola dostępu pisze Brak urządzeń z przydzielonym dostępem do funkcji renderer.Wszystkie serwery [WMP i PS3] załadowane i wyświetlane poprawnie są.Diagnostyka serwerów też wypada pomyślnie.Natomiast w sieć/test wywala serwer DNS nie odpowiada.Dziwne skoro serwer działa i filmy transkoduje i przesyła.Może coś pokręciłem przy ustawieniach sieci w tv ale wszystko działa.:niewiem::eek::mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
DNS najkrócej pisząc jest odpowiedzialny za przełożenie domeny np. onet.pl na ip, w tym przypadku 213.180.141.140. Jeśli w TV działają widgety, strony w przeglądarce, to znaczy ze DNS działa poprawnie. Jeśli nie, to w ustawieniach sieci w tv ustaw ręcznie DNS na np. 8.8.8.8.
 

mustang77

New member
Znowu lipa ale już wiem,że zapora win.7 blokuje program nawet po dodaniu go do wyjątków,tylko nie wiem czemu...
Łączę się po wi-fi nie wiem gdzie w routerze przestawić na ap isolation,nie wiem gdzie to jest.
Przy wyłączonej zaporze urządzenie widzi serwer.
Gdzie w zaporze przywrócić zasady domyślne?-w zaawansowanych opcjach?
Napisałeś:" Na forum programu zalecają przepuścić: TCP/UDP port 5001, pms.exe, javaw.exe, wrapper.exe."-gdzie to zrobić w tv czy w regułach programu-ruch wychodzący/przychodzący?Te końcówki .exe też gdzieś dopisać w regule programu?
Słuchaj a może lepiej będzie zdeinstalować program i utworzyć nową sieć domową?-chyba nic się nie stanie w kompie ale może pomoże?
 
Ostatnia edycja:
Do góry