TVP HD na Platformie N

androzek

New member
Nie czarujmy się.W tej chwili jedyne HD jakie cieszy oczy to ES HD,Discovery HD i TVP HD.Reszta czyli filmy to ersatz i kombinowanie czyli apskejling.Jestem mile rozczarowany jakością TVP HD.Zauważcie ze mecze są przy sztucznym oświetleniu i w smogu - i nie mogą idealnie wygladać.To samo było w ES HD w czasie letnich skoków - jak słońce jakośc porażająca jak deszcz i chmury już gorzej.Nie jestem aż takim"videofilem" żeby wykazywać wyższośc ES HD nad TVP HD - w obu przypadkach wiem,że posiadanie N i dobrego telewizora ma sens.
 

AvataR

Banned
A mnie osobiscie dobil fakt ze caly czas na Astrze mozna bylo sciagnac darmowo bzdurny ekran z palacem na TVP HD, pozniej tydzien przed olimpiada byla nawet niezle zrobiona reklamowka, a dwa dni przed sprzedali prawa N-ca i zrobili wszystkich w ... no wlasnie w to :p Mogla chociaz durna Polska telewizja w ramach rekalmy zostawic ta olimpiade - ale oczywiscie TVP rzadzi i tak sie nie stalo :(

Zeby bylo juz w ogole fajnie to na Ferdku 8900 kanaly HD mam o 1/3 lepsze niz z dekodera N-ki (pozyczonego na tydzien) - no comment.
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
qura12 napisał:
Moim skromnym zdaniem zarówno obraz jak i dźwięk lepsze są na TVP HD i już piszę dlaczego. Na ES HD obraz lekko drży mi na obrazach statycznych, takich jak logo stacji czy tabela z wynikiem meczu. Następną rzeczą na którą zwróciłem uwagę to to że na ES HD kolory są trochę zbyt mocno nasycone. Wiem że może to być kwestia mojego tv bo to w końcu tylko lcd ale na innych kanałach, w tym TVP HD kolory wydają się bardziej naturalne. No i po trzecie, to co wszyscy jednogłośnie stwierdzili na TVP mamy dźwięk DD 5.1 co zacznie działa na korzyść TVP :]

Te drgania to chyba jakas przypadłość tylko u Ciebie , u mnie nic nie drga :)
A kolory powinny być ,,nasycone,, po to mamy HD szczegolnie w trakcie ceremonii otwarcia gdzie mozna bylo podziwiac wlasnie kolorystyke i roznobarwnosc strojow i inscenizacji . W swietle inf z N , przekaz mial byc w 720p , wiec te roznice w nasyceniu zinterpretowalem jako downgrade sygnalu , nie mniej jednak jesli to oryginalny sygnal 1080 to ESHD bardziej mi odpowiada ,ale jest to bardzo indywidualna sprawa i rozumiem tych ktorzy widzą odwrotnie :). Po olimpiadzie sygnał bedzie na 100% 720p wiec dopiero wtedy zobaczymy jaka to bedzie jakość :)
Pozdro
 

arsenal

Moderator
VIP
Po Olimpiadzie na 100% nie będzie 720p w TVP HD. Po Olimpiadzie ten kanał znika z DVB-T i zostaje w kablu i N. Nie będzie nadawania w 720p po tym jak zraził nas do tego formatu C+.
 

qura12

Member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
Te drgania to chyba jakas przypadłość tylko u Ciebie , u mnie nic nie drga :)
A kolory powinny być ,,nasycone,, po to mamy HD szczegolnie w trakcie ceremonii otwarcia gdzie mozna bylo podziwiac wlasnie kolorystyke i roznobarwnosc strojow i inscenizacji . W swietle inf z N , przekaz mial byc w 720p , wiec te roznice w nasyceniu zinterpretowalem jako downgrade sygnalu , nie mniej jednak jesli to oryginalny sygnal 1080 to ESHD bardziej mi odpowiada ,ale jest to bardzo indywidualna sprawa i rozumiem tych ktorzy widzą odwrotnie :). Po olimpiadzie sygnał bedzie na 100% 720p wiec dopiero wtedy zobaczymy jaka to bedzie jakość :)
Pozdro
Te drgania raz są, a raz ich nie ma. Teraz oglądałem eliminacje w pływaniu i obraz był jednakowo dobry na ES HD i TVP HD. Wcześniej porównywałem mecze piłki nożnej i to dwa różne, może dlatego widziałem różnicę na + dla TVP HD
 

bejzbol

New member
u mnie również zero drgań :) właśnie ogladam wioślarstwo i znów efekt smogu :) widać że będzie nam on towarzyszył chyba często na tych igrzyskach :)
 

qura12

Member
Bez reklam
Pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednego z forumowiczów który wypowiedział się w innym temacie:
"To zabawne, ale gdy przestawię rozdzielczość na 720p to poziome krawędzie wszelkich elementów statycznych zaczynają drgać. Na 1080i mam bardzo stabilny obraz i na moje oko zarówno z bardzo bliska jak i z 2.5 metra 1080i jest wyraźniejsze niż 720p.
Co do sprzętu - Sony 40'' LCD FullHD"
Po kilku próbach okazało się że u mnie jest tak samo, na 1080i nie ma żadnych drgań. Wcześniej po prostu pozmieniałem ustawienia i całkowicie wyleciało mi to z głowy. Zarówno ja jak i wyżej cytowany forumowicz mamy dekoder HD z Astera
 
U mnie też zaczęło co jakiś czas na meczu POLSKA - NIEMCY w siatkę drgać. Nie mówię już o nieumiejętności podawania piłek dookoła boiska przez Chińczyków przez mikrofony, w wyniku czego satelitki u mnie mało nie odfruwały, robił się mały huk.

Wracając do drżenia obrazu, nie wiem co się dzieje, ale na EHD mam drgania częściej niż na TVPHD, antenę mam ustawioną prostopadle do bloku w którym mieszkam (blok 4-piętrowy, mieszkam na 1-piętrze) na jakieś 65-70% jakości jak patrzę na poszczególne właściwości kanałów (HB), a na astrze 100%. Nie wiem z czego to wynika, bo więcej nie mogę wycisnąć %, czy z tego że nie łapie mi satelita poprzez umiejscowienie tależa prostopadle, bo jeżeli chodzi o wielkość to mam 85cm (Triax) + monoblock HD 0,2dB.

Przełączałem pomiędzy 720, a 1080 i niestety nic nie pomaga.
Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o poradę jak rozwiązać ten problem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
akofreda napisał:
Słaba jakość w pewnej części uzależniona jest od SMOGU panującego w Pekinie. Widać to zamglenie bardzo.


Nie wiem czy to rzeczywiście smog czy kamery na boiskach i samochodach(kolarstwo) są jakby słabsze".:confused:
Transmisje z zawodów w hali są OK ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Przejrzystość powietrza ma wpływ na obraz rejestrowany przez różnego rodzaju obiektywy (przez ludzkie oko też ;) ). Ograniczona przejrzystość powietrza powoduje spadek rozpiętości i dynamiki tonalnej rejestrowanego obrazu.
Poza tym można zauważyć, że często na otwartym stadionie, czy też generalnie na otwartej przestrzeni operatorzy używają dużych zbliżeń (czytaj: rejestrują materiał z dużej odległości). Im większa odległość od rejestrowanego obrazu tym większy nań wpływ czynników wpływających na przejrzystość powietrza. Zauważ, że przykładowo przy szerokim planie stadionu trybuny znajdujące się bliżej kamery są ładnie nasycone kolorami ale na tych najdalej oddalonych od kamery wyraźnie widać, że są jakieś takie szare.

Pozdrowienia!
 
Do góry