TVP HD na Platformie N

aron69

New member
Cytat:
"Warszawa, 5.08.2008 r.

- Już 7 sierpnia 2008 r. na platformie cyfrowej n rozpocznie się testowa emisja sygnału TVP HD – pierwszego kanału TVP nadającego w systemie High Definition. Platforma cyfrowa n jest jedyną platformą cyfrową, która od początku posiada umowę z TVP i legalnie nadaje jej kanały.

Testowa transmisja sygnału TVP HD przez telewizję nowej generacji n możliwa jest dzięki podpisaniu przez ITI Neovision a TVP porozumienia na temat wprowadzenia do oferty programowej telewizji nowej generacji n pełnej oferty kanałów Telewizji Polskiej

Start TVP HD zaplanowany jest na 6 sierpnia – na dwa dni przed inauguracją Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – transmisją z pierwszych meczów grupowych piłkarskiego turnieju olimpijskiego. W trakcie Igrzysk TVP HD będzie nadawała wyłącznie wydarzenia sportowe a po ich zakończeniu do oferty TVP HD dołączą również filmy, koncerty, widowiska i dokumenty zrealizowane specjalnie dla TVP HD w standardzie High Definition.

Specjalnie na potrzeby igrzysk olimpijskich Telewizja Polska zakupiła jeden z najnowocześniejszych wozów transmisyjnych w Europie przeznaczony specjalnie do transmisji HD. Kanał TVP HD będzie relacjonował wydarzenia olimpijskie przez około 18-godzin dziennie.

Wśród najważniejszych sportowych wydarzeń, które – po raz pierwszy w historii polskich transmisji sportowych – abonenci telewizji n będą mogli oglądać w jakości HD znajdą się między innymi: ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk, siatkarski pojedynek Polaków z drużyną Niemiec, a także zmagania pływaków i lekkoatletów.

Kanał TVP HD – który w telewizji nowej generacji n znaleźć będzie można na kanale 12 - dołączony zostanie do ogólnodostępnego pakietu „Informacja i rozrywka” dostępnego dla wszystkich klientów platformy n.
Oprócz TVP HD w pakiecie tym znaleźć można również następujące kanały: TVP1, TVP2, TVN, TVN HD, TVN CNBC Biznes, TVN 24, TVP Info, TVP Polonia, TVN Siedem, TVN Meteo, Religia.tv, CNN, TV5 Monde i TV Puls. "
I jeszcze może tu http://www.tvp.pl/tvphd/
 
Ostatnia edycja:

Kyniol_73

New member
radox napisał:
Rozumiem, że jeśli mam na n na Hot Bird to nie bedę oglądał TVP HD?

To zmodernizuj instalacje w taki sposób aby "patrzyła" na 2 satelity jednoczesnie Astre i Hot Birda i po kłopocie. Potrzebny TwinBlok czy jak sie to tam zwie:)
 

jedrek_125

New member
Tvp HD bedzie w pakiecie podstawowym, nie trzeba nic modernizowac
Jak czegoś nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w bład !!! nie od tego jest to forum :)
 
Ostatnia edycja:

radox

New member
Witam?
Czy do tego Monoblocka aby ogladac kanaly z 2 satelit wystarczy 1 kabel? czy trzeba 2?
mam zestaw z nboxem.

zadzwonilem do BOK n-ki i pani potwierdzila ze na ustawieniach podstawowych czytaj -HOT BIRD tez bedzie dostepny ten kanal
 
Ostatnia edycja:

szpigiel9

New member
bardzo miłe zaskoczenie, obraz lepszy niż na ES HD. Oby tak dalej n-ko i żeby kanał pozostał po IO. Z tego TVP cieszę się bardziej niż z TVN HD. Tu nie ma żadnych pasów po bokach i SUPER jakość. Gratulacje.
 
Nie no jazdaaaaa .......... igrzyska w EUROSPORT i TVP w HD 5.1..szok !!!

Niech tylko ERA dotrzyma słowa i przedstawi dzisiaj ofertę na iPhona 3G :mrgreen:

Jeszcze jedno, jest opóźnienie TVP w stosunku do Eurosportu o jakieś 2s i właśnie leci mecz na Eurosporcie w 2.0, a w TVP w 5.1, dziwne ?
 
Ostatnia edycja:

bejzbol

New member
Dużo bardziej udany start tvp HD niż TVN HD :) widać że dłuższe przygotowania do rozruchu poprawiły znacząco pierwsze moje wrażenia :) byle tak dalej
 

jedrek_125

New member
Jakosc przekazu bardzo zbliżona do ES HD , nie mniej jednak zauwazyłem minimalne lepsze nasycenie kolorem w ES HD , prawie niezauwazalne ale jednak.
EsHD nadaje w 1080 , a po olimpiadzie tvpHD bedzie nadawal w 720 , wiec zobaczymy jak im to wyjdzie , na razie jest ok , i mamy do wyboru dwa kanaly HD z olimpiady , rzecz niespotykana :):) oby tak dalej :)

Ps . co ES hd to ES HD , w trakcie meczu holandi wchodily okienka z innych meczow kiedy padaly bramki :) swietne rozwiazanie , tym bardziej ze w meczu pokazywanym wynik 0:0 :)

Ps - bejzbol - nie badz taki pewien , na razie maja gotowy sygnal z pekinu wiec nie ich zasluga , co pokaza po olimpiadzie dopiero sie okarze , poczekam wtedy jak bedzie wygladal nasz ,,entuzjazm :) nie mniej jednak dobrze ze nadają to juz wielki postep , w takim kraju jak nasz jestesmy szczerze mowiac w awangardzie europejskiej jesli chodzi o dostepnosc kanalow HD !!!
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
oglądałem dzisiaj 3 mecze (fragmenty) na TVP HD i:

pierwszy macz usa- jap ok.
drugi mecz nig -hol bardzo słaba jakość
trzeci mecz leci właśnie włochy - ktoś tam i jak jakość jest bardzo dobra

nie wiem o co chodzi.
 

jedrek_125

New member
Chodzi o warunki oswietleniowe , a poza tym tvpHD nadaje w 720p , wiec dlatego mialem sluszna uwage wyżej , że nasycenie koloru jest lepsze w ES HD
na duzych ekranach to widać :) , ale ogólnie jakość dobra , nigeria - holandia - najslabsza jakosc :) - tutaj masz racje :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
szpigiel9 napisał:
... ... bardzo miłe zaskoczenie, obraz lepszy niż na ES HD.....


Wszyscy chwala jakość, ja mam odmienne uczucia.

Mam na swoim dekoderze od 12:15

1. To fajnie że jest TVP HD :wink:
2. Obraz nijak ma sie do Discovery HD :confused: :razz:

Właściwie dalej, czyli post script-u nie ma co czytać. :D
Andrzej



P.S.
Jest bury, włosy piłkarzy (jest własnie mecz piłki noznej) są jak z sygnału SD

Moze sie czepiam ale to HD ma sie tak do innych HD jak płyty DVD Prońko, Banaszak (bury obraz, nijaki dźwięk i tandetna scenografiatez produkcji TVP) do DVD dajmy na to Erica Claptona czy Joe Cockera. Zresztą wystarczy obejrzeć i posłuchać jakis festiwal piosenki transmitowany przez TYP. Manieryczne zdjecia tandetna scenografia a dźwięk jak z telefonu mimo DD.


Pewnie maja takie same(albo lepsze kamery, wozy transmisyjne czy linie przesyłowe) jak ci z Discovery HD ale maja "naszych fachowców" od oswietlenia, dźwięku czy montażu. I jest jak jest :mrgreen:

Mam telewizor 40", ciekawe jak to wyglada np na 52" :confused:
W innym wątku, który napisałem przez pomyłke, nie zauważyłem tego, moderator Arsenal śmieje się że mam kiepski telewizor(Sony W4000) ale to chyba nie to

Discovery HD jest po prostu piękny, HBO HD też, MGM HD jak to MGM różnie bywa , nSport jest ładny a obraz z TVP HD jest "bury" a nie kolorowy. Pobiegłem do znajomego, który ma Philipsa i do sypialni gdzie mam Samsunga. Są różnice ale na żadnym ogladanym przezemnie TV również w MM jakość TVP HD jest mniej niz średnia. Z kąd więc pochwały kolegów w poprzednich postach. :confused:
 
Do góry