TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

matano

New member
Witam
Mam problem z wyświetlaniem się napisów na toshibie tl838, napisy skonwertowane na srt w kodowaniu UTF-8. Problem polega na tym że gdy są jasne sceny w filmie napisy są całkowicie nie widoczne, zlewają się z obrazem, natomiast w ciemnych scenach jest ok. I teraz pytanie do forumowiczów, u Was też tak to wygląda? Może da się jakoś przerobić napisy by to lepiej wyglądało (np pogrubienie czy coś w tym stylu) lub też jakiś inny pomysł na to? Pozdrawiam
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Wiem ze jest taki program co ci zmienia kolory napisow ale nie pamietam jak sie nazywa. Mozesz tez sprobowac zmniejszyc kontrast/podswietlenie bo jak ci sie biale literki z bialym tlem zlewaja to wartosci sa za duze.
 

paeru

New member
Bez reklam
Można wmuxować napisy w film (trwa to bardzo krótko) i dowolnie zmieniać rozmiar i kolor - tutaj mały poradnik, aczkolwiek jakość jak to zawsze - z translatora.

Tutaj stronka domowa programu.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja mam tez pytanoe, bo juz mnie xxxxxxxxxxxxx. Jak pozbyc sie drgan obrazu? Przyklad: jak kamera wykonuje ruch w bok albo gora, dol to nie da sie patrzec na budynki, drzewa itp. Da sie to jakos usunac?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wasylhh

New member
Bez reklam
Juz robilem i nic. Tak samo jak z naziemna. Tam moge ogladac tylko nu profilu "sklep" Ten TV to jakas kpina jest. Tak samo nie rozumiem tego testu na tej stronie. Nie wiem jak kiki mogl policzyc pobor mocy tego tv przy wlaczonym trybie ECO bo tego trybu ten TV nie ma. Test jest baaaardzo naciagniety i wiu wprowadza w blad. Powiem nawet ze teraz na niemieckim rynku jest to dosc drogi blad.
 
Ostatnia edycja:

matano

New member
Można wmuxować napisy w film (trwa to bardzo krótko) i dowolnie zmieniać rozmiar i kolor - mały poradnik, aczkolwiek jakość jak to zawsze - z translatora.

Nie mogę dojść z tym programem do ładu, próbowałem już z różnymi formatami wideo np, avi, mp4, mkv i do żadnego z nich nie potrafię wmuxować napisów, napisy w formacie .srt oczywiście.
Program niby dodaje napisy do filmu, tworzą się dodatkowo 2 pliki z napisami z rozszerzeniami .idx i .sub ale napisy na tv się nie wyświetlają, i jestem w kropce. Zmniejszenie kontrastu czy też podświetlenia niczym nie skutkuje.
 

paeru

New member
Bez reklam
Rozumiem, że wrzucasz ten film na pena razem z napisami .idx i .sub i po naciśnięciu na pilocie "subtitles" TV ich nie widzi?

Spróbuj nie zaznaczać IDX/sub tylko zostawić XSUB (dotyczy tylko plików AVI). Oczywiście napisy srt muszą być w tym samym folderze co film i tak samo się nazywać. Program utworzy Ci plik z rozszerzeniem .divx, spróbuj go skopiować (już bez napisów) i odpalić na TV.
 

matano

New member
Rozumiem, że wrzucasz ten film na pena razem z napisami .idx i .sub i po naciśnięciu na pilocie "subtitles" TV ich nie widzi?

Spróbuj nie zaznaczać IDX/sub tylko zostawić XSUB (dotyczy tylko plików AVI). Oczywiście napisy srt muszą być w tym samym folderze co film i tak samo się nazywać. Program utworzy Ci plik z rozszerzeniem .divx, spróbuj go skopiować (już bez napisów) i odpalić na TV.

Tak wrzucam na pena pliki .idx i .sub i tv nie widzi tych napisów. Co do drugiej opcji XSUB sytuacja wygląda tak samo, napisy się nie wyświetlają.
Nie wiem czy tylko ja mam takie problemy ale przeglądając forum nie spotkałem się z takim problemem jaki mam ja, jeśli oglądacie film z napisami na tym tv to je przerabiacie jakoś by były lepiej widoczne?
Może ktoś mi poda swoje ustawienia kalibracyjne ekranu bo może w tym tkwi problem?
 

fatis

New member
No i co w tym nowym sofcie?
Jest możliwość zapamiętania ustawień telewizora (kontrast/kolor itp) przy updejcie ?
 

mikocm

New member
Sprawdził już ktoś, czy nadal trzeba zmieniać kraj na Niemcy, aby kanały były poprawnie sortowane? Są jakieś widoczne różnice w porównaniu z poprzednimi wersjami oprogramowania?
 

paeru

New member
Bez reklam
Tak wrzucam na pena pliki .idx i .sub i tv nie widzi tych napisów. Co do drugiej opcji XSUB sytuacja wygląda tak samo, napisy się nie wyświetlają.
Rozumiem, że po odpaleniu filmu klikasz na subtitles na pilocie, potem text? Ogólnie to powinno działać, widziałem filmik, na którym na Toshibie odpalone były tak przygotowane napisy. Jeżeli jednak nie ruszają, to niestety więcej nie jestem w stanie pomóc :(

Co do problemów z sortowaniem - możecie dokładnie napisać na czym one polegają? Sprawdzałem dzisiaj specjalnie TV pod tym kątem i zarówno na 23RL933 jak i 40TL933 można było dowolnie kanały przestawiać, a automatyczne skanowanie ustawiało je dokładnie tak samo, jak telewizory innych producentów.
 

mikocm

New member
Problemy z sortowaniem w moim przypadku (40TL838G) polegały na tym, że po automatycznym przeskanowaniu DTV, niektóre były zapisywane pod numerem 50 wzwyż, a ręczne przypisanie nowych numerów niewiele pomagało. Poza tym przy przełączaniu pojawiał się czarny ekran z napisem kanał szyfrowany. Dopiero po zmianie kraju na Niemcy wszystko działa dobrze.
 

szrama

New member
Mam pytanie czy u was po tym udpdate też pojawiły się takie prostokąty. Chodzi mi o te po lewej stronie. Tam gdzie pisze np. HDMI 2 to mam dodatkowo dwa prostokąty. Bardzo nieestetycznie to wygląda.
 

szrama

New member
Czy ktoś ma dostęp do poprzedniego update-u? Bo skasowałem go z kompa, a ten nowy mi nie odpowiada, właśnie przez te prostokąty.
 
Do góry