TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Cyanide

New member
taki pvr w TV ma jeden plus - bo jak tak się zastanawiam. Normalnie PVR w dekoderze działa tak iż możemy się cofnąć np. 2h chyba ze zmieniliśmy kanał wtedy nagrywa od nowa.

Natomiast przy PVR w TV jeśli telewizje odbieramy z SAT przez dekoder to on nagrywa (pvr) z wejścia więc nawet jak na dekoderze zmienisz kanał to na samym tv zmiany nie ma (bo on z jednego wejscia caly czas nagrywa) i mozna wrócić do tego co było o te np.2h

Dobrze to rozumiem?
 

Kpc21

New member
Telewizor nagra to, co ma na wejściu. Wrócisz do tego, co było na kanale, który w danym momencie oglądałeś. Jeśli wchodziłeś do menu ustawień - zobaczysz nagrane menu ustawień.

Pytanie tylko, czy ten telewizor potrafi w ogóle nagrywać z innych źródeł niż telewizja naziemna.
 

BossMan

New member
Zazwyczaj działa to tak, że nagrywanie jest tylko z tunera(-ów), nie z wejść zewnętrznych - więc np. PVR w TV z zewnętrznym dekoderem kablówki nie zadziała.
 

paeru

New member
Bez reklam
Skąd te info?

Z materiałów prasowych, chociaż z tego co widzę, to polskie strony podawały info "w połowie roku", także kto ich tam wie. Pierwotne informacje mówiły natomiast o maju - wtedy ma dojść PVR, WiDi i i Mediaguaide, chociaż ten ostatni jest już teraz obecny w opcjach (acz nie sprawdzałem czy działa).
 

niemazaco

New member
Witam, mam krótkie pytanie: jak wygląda czas reakcji oraz tzw. input lag w tym tv? Chodzi mi o to czy nadaje się do gier czy ma jakieś opóźnienia? Kiki miał dopisać test input laga, nie dopisał, stąd pytanie do osób które posiadają ten tv: jak się sprawdza w grach?
 

kundelek

New member
Witam,

Nabyłem 40tl838 parę dni temu. Przejrzałem ten wątek już 2 razy (raz szybko, raz dokładniej) i raczej nie znalazłem tej informacji, a gdzieś już o tym czytałem. Chciałby dokupić moduł wifi, ale zakup tego od toshiby to dość droga impreza, a są działające sprawdzone (i tańsze) moduły wifi. Zna ktoś może?
Ogólnie jestem z modelu zadowolony, nie znalazłem większych wad, obraz piękny, czyta dużo formatów filmów (samsungi odpadają z tego co się zorientowałem...) tylko wkurza mnie kabel, który muszę ciągnąć przez pół pokoju...
P

Dołączam się do kolegi, czy są jakieś tańsze zamienniki adapterów wi-fi do 40TL838 i 40TL933?
 

kundelek

New member
witgit dzięki za info. Na facebooku zapytałem o serwisy internetowe, odpowiedź:
Witaj Dariusz,
ToshibaPolska skomentował(a) swój obiekt post na tablicy.
ToshibaPolska napisał(a): „Dariuszu, planujemy wdrożenie IPLA. Będziemy informować Was na fanpage'u, gdy oferta będzie dostępna.”
 

raggatokan

New member
Witam, mam krótkie pytanie: jak wygląda czas reakcji oraz tzw. input lag w tym tv? Chodzi mi o to czy nadaje się do gier czy ma jakieś opóźnienia? Kiki miał dopisać test input laga, nie dopisał, stąd pytanie do osób które posiadają ten tv: jak się sprawdza w grach?

W trybie "do gier" (czy "gra") spisuje się bardzo dobrze. W quake'a się nawet da grać, więc nie ma powodów do narzekania.

ps. już do chyba 3 raz piszę...
 

jackuc

New member
Witam
Wczoraj poszedłem i zakupiłem 40TL838. Podłączyłem u teściów (antena dachowa siatka, sygnał słaby).
Pierwsze wrażenia bardzo dobre, na razie jedynie przeskanowałem programy, itp. i na więcej nie było wczoraj czasu. Kolory bardzo ładne, potestuję jeszcze wieczorem itp.
Mam tylko pytanie bo podczas skanowania zapodałem opcję szukania programów analogowych i cyfrowych (ATV i DTV).
No i jest tak, że teraz na cyfrowych pokazuje trochę programów ale nie ma np. TVP1 i TVP2. Te są na analogu i trzeba na pilocie przełączać ATV na DTV co jest nieco kłopotliwe (dodam, że sortowanie, ustawianie kanałów w kolejności jakiej się chce też nie jest łatwe dla mnie. Na razie mi się nie udało zamienić programów i przypisać ich do numerów na pilocie).
Ponadto na niektórych kanałach wyskakuje w ogóle komunikat „kanał zaszyfrowany”.

Doradzicie może co robię nie tak ? Z uwagi na to, że telewizor będą używały osoby starsze chciałbym aby było im łatwo i wygodnie. Czyli najlepiej jakby TVP1 było na 1 2 na 2 itd. Ale ustawione na cyfrowych. Tak jest u szwagra na Samsungu C650 tzn kanały są posortowane po kolei i pokazuje się tylko info czy kanał jest cyfrowy czy analogowy

Dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam
Jacek
 
Ostatnia edycja:

slodkip1

New member
Musisz Jacku poprawić instalację antenową tak aby wszystkie multipleksy były odbierana prawidłowo i wtedy posortujesz sobie kanały na DTV naziemnej. O ATV czyli analogu zapomnij bo i tak wyłączą.
 

jackuc

New member
Dzięki
czyli jak z automatu przeskanuję DTV to wszystko powinno być niezależnie, który to multipleks ?
No dobra czeka mnie wizyta na dachu i wymiana starego kabla antenowego
 
Do góry