TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

wime24

New member
Witam wszystkich ponownie,
jestem świeżo po wymianie TV na ten sam model, tylko świeżutki.. i powiem tak...
Ten "syf" między szybą a panelem chyba nie da się wyeliminować w 100% bo pyłki są wszędzie, ale w tym pierwszym modelu, który miałem to była przesada.
W zwykłych LCD nie widać, że coś jest w środku, bo troszkę inaczej jest to robione.. nie ma przestrzeni wewnątrz między panelem a plastikową szybą.
W tych modelach Sharpa (pewnie w innych też) jest szyba a przestrzeń wewnątrz do panelu to kilka dobrych milimetrów.
Panowie w MM, gdy zobaczyli to co im pokazałem, również się zdziwili i nie uwierzyli, że coś takiego może sie w Sharpie pokazać.
Bez problemu przynieśli drugi.
Możecie nie wierzyć, ale w drugim sytuacja wyglądała bardzo podobnie.... już chciałem podziękować, ale mówię, do 3x sztuka.
Przywieźli następny... (zgroza normalnie).. tak upierdliwy klient :D
Ale Panowie z obsługi powiedzieli, że na moim miejscu też by tak postąpili.
Przy trzecim modelu sprawa wyglądała już inaczej, praktycznie lustro.
Wnętrze czysto bez żadnych widocznych pyłów gołym okiem. Tak jak napisałem wcześniej .. nie ma opcji aby nic się tam nie dostało... ale w tym modelu sprawa była w 100% do zaakceptowania.
Przywiozłem do domu, odpaliłem, piękna sprawa.
Ktoś pisał o strzelającej obudowie, nie ma czegoś takiego. Testowałem kilka sztuk tego modelu i w żadnym nie było nawet delikatnego trzasku. Obudowa jest bardzo solidna! Mogę to potwierdzić w 100%. Dźwięk ma też czyściutki.
Ale bardziej szczegółowe informacje, pewnie zostały już przedstawione w teście.

Reasumując miałem troszkę problemów, ale miejmy nadzieję, że już po wszystkim.

Pozdr:)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Najważniejsze , że już jesteś zadowolony z zakupu i trafiłeś na życzliwy personel sklepu , bo taki powinien być , ale bywa niestety różnie.

Pozdrawiam , :)

accu
:kom:
 

TNQ

New member
Według mnie ten brud nie pochodzi z fabryki - po prostu sprzedawane nam są telewizory naprawiane np po wymianie matryc. Pracowałem jakiś czas przy produkcji elektroniki i wiem że rygor czystości jest bardzo wysoki. Jeśli jednak telewizor zostanie otwarty w serwisie na stole w warunkach zwykłego pomieszczenia to jest oczywiste że brud unoszący się w powietrzu osiądzie na szybie zanim zostanie zamontowana nowa matryca. Ja jestem w trakcie "przygody" z SHARPEM i jak na razie jestem bardzo zawiedziony. Zakupiłem 52 calowego 820 który po 5 dniach zaczął migotać bardzo gwałtownie. Objawiało się to po kilku godzinach pracy - jasność matrycy skakała ponad to co możemy sami maksymalnie ustawić. W ciemnym pomieszczeniu nie dało się oglądać tego dłużej niż 5 minut.Wada wystąpiła po 5 dniach użytkowania mimo to miałem niezłą batalie ze sprzedawcą gdyż proponowano mi serwis telewizora za ponad 7 tys zł po 5 dniach użytkowania - uznałem to za oczywisty skandal i na razie czekam na nowy egzemplarz - jestem już 2 tydzień bez telewizora i zastanawiam się ile można sprowadzać model który jest ogólnie dostępny na rynku. Czekam na finał tej sprawy ale patrząc na jakość jaką oferuje SHARP spodziewam się najgorszego. Jestem przekonany na 99% że telewizor który zwróciłem (po naprawie lub nie)trafi do kolejnego klienta jako w pełni sprawny.Wielka szkoda bo telewizor po ustawieniu oferuje rewelacyjną jakość obrazu - bylem bardzo zadowolony z wyboru - przez 5 dni...
 

satanica

New member
ja drugi raz na sharpa bym sie nie zdecydowal, mam model 40LE700e, mam porownianie do sonego 40kdl5500W
Katy duzo lepsze u sonego, czern lepsza u sonego, rownomiernosc podswietleniw na korzysc sharpa, wyglad oba podobnie, plynnosc obrazu, wedlug mnie sony, w sonym nie musialem bawic sie w ciagle przestawianie odswierzania przy puszczaniu filmow z kompa na 24 herce, zeby nie rwalo obrazu, w sharpie prawie do kazdego filmu musze przestawiac odswierzanie,
taka jest moja opinia, ale mam starszy model niz ty planujesz wiec moze bedzie lepiej w twoim przypadku
 

Piwowarek

New member
wymieniłem TV na drugi, niestety jeszcze gorsze mam trzaski :( już sam nie wiem czy to wina tego TV czy może zeszły wadliwe partie z taśmy.
 

barat

New member
Właśnie siedzę obok 40" 820tki i ... trzasków nie ma.

Nie mogę za to okiełznać DLNA :(
Zainstalowałem WIld Media Server, wybrałem Default Device (bo na liście nie ma Sharpa) i doznaczyłem DLNA 1.5.
Połączenie jest TV->Laptop (bez routera).
Na laptopie ustawiłem kartę sieciową na 192.168.0.10, bramę 192.168.0.1 i maskę 255.255.255.0 ... na TV ustawiłem IP 192.168.0.11, bramę na 192.168.0.10.
Wygląda na to, że się widzą, w menu telewizora widzę serwer (nadałem mu nazwę xxx by mieć pewność, że to ten).
CO ciekawe - foldery widzi, ale plików nie. Nie mogę nic obejrzeć (mimo, że udostępniłem filmy i fotki).
Telewizor pozwala tylko na zdjęcia i muzykę ...
Okiełznał ktoś DLNA na tym Sharpie?
 

kastyk

New member
Heh... Nie da rady oglądać filmy przez DLNA. Tak samo nie da rady puścić DD 5.1 przez wyjście optyczne. Nie wiem, dlaczego programiści nie udostępnili tych opcji. Zmuszony byłem zakupić Xtreamer i... Cieszę się niezmiernie :)

Teraz, po obejrzeniu kilku materiałów w 1080p zaczynam żałować, że nie kupiłem wersji 46-calowej. Obraz jak żyleta :)
 

K.M.Bak

New member
Ja mam 46LE 824 (to nowa wersja 820?!) i obudowa też trzeszczy... Masakra. :???: I to nawet 2 godziny po oglądaniu...
Inny problem to tryby pracy jako monitor LCD (a w zasadzie jego brak, ale założyłem na to nowy temat). :(
 

barat

New member
Heh... Nie da rady oglądać filmy przez DLNA. Tak samo nie da rady puścić DD 5.1 przez wyjście optyczne. Nie wiem, dlaczego programiści nie udostępnili tych opcji. Zmuszony byłem zakupić Xtreamer i... Cieszę się niezmiernie :)

Teraz, po obejrzeniu kilku materiałów w 1080p zaczynam żałować, że nie kupiłem wersji 46-calowej. Obraz jak żyleta :)

to po co DLNA ma dumnie naklejane na obudowie?
No filmy jeszcze zrozumiem(chociaz to absurd), ale z WMS nie moge zobaczyc nawet fotek ani odtworzyc mp3. Co dziwne mkv 720p z dysku ntfs mieli bez problemu...
Dobrze, ze chociaz cyfrowa naziemna sie ladnie skaluje.
 

Tadek_T

New member
to po co DLNA ma dumnie naklejane na obudowie?
No filmy jeszcze zrozumiem(chociaz to absurd), ale z WMS nie moge zobaczyc nawet fotek ani odtworzyc mp3. Co dziwne mkv 720p z dysku ntfs mieli bez problemu...
Dobrze, ze chociaz cyfrowa naziemna sie ladnie skaluje.

Zainstaluj najnowsze oprogramowanie ze strony sharpa. Do dlna uzywam PS3 Media Server działa wysmienicie. MP3 raczej nie pójdą (chyba, że przez usb) dd 5.1 czyta mi dopiero po kabelku optycznym i najnowszym upgrade 720 p i 1080, filmy divX przez dlna nie działaja (bynajmniej u mnie), fotki też a wczesniej sie cieło lub nic nie odtwarzało zatem upgrade pomógł :lol:
 

Dareksa

New member
Fotki przez DLNA działały mi bez problemu nawet na starszym firmware.
Co do filmów to niestety fakt, nawet nie ma takiej opcji w menu DLNA.
 
Ostatnia edycja:

skoadam

New member
Witam, szukam tv do salonu który niestety musi służyć również do pc. Musiałem się wynieść z sypialni z moim pc ;-). Pytanie jak sobie radzi ten 46LE/LU 820 w grach i jak w porównaniu z typowym monitorem lcd bo w teście jest troszke za mało o tym. Jest spora szansa, że tv częściej będzie pracował jako monitor niż tv. Drugie pytanie, jaka jest matryca w tym tv? IPS czy xva?
Poprosiłbym również o cennik.
Z góry dziękuje za pomoc i cenne informacje.
 

jason1980

New member
Własnie kupilem Sharpa LE-46LC821E (wersja na rynek brytyjski z dodatkowym tunerem DVB HD - Freeview HD).
Musze powiedziec ze po dwóch 50 calowych plazmach, ktore posiadalem (LG 50ps5000 i potem Samsung ps50b530) ten telewizor robi ogromne wrazenie.
Obie plazmy wypadaja baaaardzo blado na tle tego Sharpa. Kolory, jasnosc, kontrast, nawet czarny kolor no i przede wszystkim plynnosc obrazu rozkladaja te plazmy na łopatki. Jestem pod wrazeniem skalowania programow z DVB w tym takze kilku (czterech) programow HD. Uzywam telewizji N i po HDMI chodzi pieknie, Filmy z laptopa po HDMI rowniez. Teraz ogladam AVATARA z USB i nie moge wyjsc z podziwu.
W drugim pokoju mam Pioneera 42 cale i takze wypada slabo przy tym Sharpie. Moge smialo polecic. 1000 funtow bardzo dobrze wydane.
Pozdrawiam
 

awakeman

New member
Może to zabrzmi trochę głupio, ale może ktoś nagrać to trzeszczenie obudowy i wrzucić je na jakiś serwer? Czy jest to bardzo uciążliwe?

Od ponad miesiąca noszę się z zakupem TV powyżej 50 cali i kiedy wydawało mi się, że już znalazłem to teraz czytam tylko posta po poście na temat trzasków...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to są bardzo sporadyczne sprawy.
Wystarczy sprawdzić dobrze przed wysyłką i ie ma żadnego problemu. Dodatkowo możesz poprosić o prezentację w domu i wówczas w ogóle nie ma żadnego problemu.
 

skoadam

New member
Witam, szukam tv do salonu który niestety musi służyć również do pc. Musiałem się wynieść z sypialni z moim pc ;-). Pytanie jak sobie radzi ten 46LE/LU 820 w grach i jak w porównaniu z typowym monitorem lcd bo w teście jest troszke za mało o tym. Jest spora szansa, że tv częściej będzie pracował jako monitor niż tv. Drugie pytanie, jaka jest matryca w tym tv? IPS czy xva?
Poprosiłbym również o cennik.
Z góry dziękuje za pomoc i cenne informacje.
? może ktoś pomóc?
 
Do góry