TV OLED Samsung QE S95D - recenzja | test | opinie

Telewizor QD-OLED Samsung QE55S95D

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie ma dużo plusów,ale widziałem na YT filmik pewnego gościa,który w 2:52 porównał go z LG G3,no i trochę szara była ta czerń w tamtych warunkach ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matowa matryca w Oled TV i nie tylko - daje zupełnie inny obraz pod względem głębi czerni.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe,jakie będą różnice za 5-10 lat ?
Swoją drogą,raczej nie zapowiada się na format 8K UHD BD na płytach.
Sporo jednak jest do zrobienia w dziedzinie VR ;)
 

M.

hdtv.com.pl
Ogólnie ma dużo plusów,ale widziałem na YT filmik pewnego gościa,który w 2:52 porównał go z LG G3,no i trochę szara była ta czerń w tamtych warunkach ;)
No tak... można trafić na opinie, że czerń wyprana i kolory mniej świecące. I tak jak napisałem... w pewnych warunkach czerń zdecydowanie nie jest OLED'owo czarna. I będzie to bardziej odczuwalne, gdy obok stanie jakikolwiek inny OLED. Ale w wielu sytuacjach ta matryca może zaskoczyć ;)

Mnie zastanawiają trochę pewne filmy wrzucane na YT. Wydaje mi się, że w sytuacjach gdy ludzie świecą bezpośrednio na ekrany mocnymi źródłami światła, mogą wprowadzać oglądających w błąd. No chyba że ktoś rzeczywiście ma takie światło w taki sposób ustawione w domu…

Zastanawia mnie też to, czy w przypadku tej matrycy obiektywy mogą oddawać to, co widzi oko na ekranie TV jeszcze mniej dokładnie niż normalnie?

Mam wrażenie że w przypadku tego modelu warto zobaczyć naocznie jak działa. Ciekawe czy Samsung będzie wstawiał ten model na osobnych wyspach w sklepach czy wręcz odwrotnie?

Matowa matryca w Oled TV i nie tylko - daje zupełnie inny obraz pod względem głębi czerni.

Zgadza się.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
żałuję, że nie udało mi się zobaczyć tego modelu na żywo, bardzo ciekawy koncept, a to zdjęcie z yt nic wg mnie nie mówi ani na plus ani na minus
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otwórz to zdjęcie na PC i monitorze z matową matrycą i obok pierwszą lepszą stronę z czernią.
Chociaż mi to bardziej przypomina czasy niektórych PDP, to mnie właśnie najbardziej drażniło w (niektórych) plazmach.

Centralnie zdjęcie ekranu z pierwszą lepszą stroną obok (z czernią). Tak żle, to raczej nie wygląda.

111.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Co chwilę zmieniasz zdanie :grin::wink:

P.S.
Ramka na tej fotce wydaje się nieco ciemniejsza,no i pewnie były trochę inne warunki oświetleniowe ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja się domyślam, że ktoś tam mocno musiał przyświecić na ten ekran, żeby uzyskać tak fatalne zdjęcie, tyle, że, nie wiemy jakby wyglądała w tych samych warunkach matryca glare - a konkretnie odbicia lustrzane.

Logiczne, że mat nie jest panaceum na wszystkie warunki, a te "poświaty" w złych warunkach się pojawią - chociażby jak postawimy na przeciwko dużego okna, ale postaw teraz glare w tym samym miejscu, to nic po za odbijającym się ekranem nie zobaczysz. Więc co gorsze, "wypłowiała" czerń, czy lustro na którym nic nie widzimy, po za odbiciem okna?

Niektórzy myślą, że jak jest mat, to już bez względu na (na złe) warunki, zawsze będzie idealnie, no nie będzie, będzie też słabo, ale o niebo lepiej jak z glare.
No chyba, że ktoś woli czerń pomieszaną z odbiciami (lustrem).

Wiem, bo zdjąłem Oleda ze ściany na przeciwko okna i nic nie było widać, wklejałem zdjęcia i porównania. Jedno wielkie lustro. Na ekranie ikona, a obok ikony okno z kwiatkiem ; )
Zmieniłem na matowy monitor, teraz już gamingowy w macie i nawet w najgorszych warunkach dalej da się pracować.

Tego Samsunga nie widziałem, może faktycznie jest tu jeszcze większa lipa, bo ta czerń matrycy pod światłem robi się dodatkowo szara (jak w niektórych pdp).

Osobiście wolę glare do filmów/tv/gier, bo jednak głębia zupełnie inna, ale jak są w miare sensowne warunki.
Mat tylko do ciężkich konkretnych zadań - może po za PC, bo tu na tekscie, www itd. dobrze się pracuje (efekt e-papieru)

Btw. Ten filmik też nie do końca, w tych warunkach też wolałbym glare, ale niech zamieni miejscami tv i postawi na przeciwko okien.
Poczytaj komentarze ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można mieć też wszystko na raz ; )
PDP Pioneera
Trochę odbić, trochę szarości i odrobinę połysku : D

x5_1130166672r0r.jpg
 

M.

hdtv.com.pl
Podobnie jak @armanig, mam wrażenie, że ktoś się musiał mocno postarać aby efekt tak mocnego wypłowienia uzyskać na zdjęciu.

Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem obszar matrycy, który "odbija" światło 3 reflektorów sufitowych skierowanych w dół. Poza tym podczas robienia zdjęcia w pomieszczeniu była włączona oprawa sufitowa.

Samsung_QE_S95D@hdtvcompl-12-odbicia.jpg

Co prawda, powyższe zdjęcie nie było robione w bardzo dużym nasłonecznieniu, ale podczas sprawdzania TV w różnych warunkach (łącznie w sytuacji, gdy światło dzienne padało pod kątem na matrycę), aż tak wypranego obrazu jak na zdjęciu z wpisu @Piramida nie udało mi się napotkać.

Jak będziecie mieli możliwość zobaczenia TV w akcji, dajcie znać jak Wasze wrażenia :)
 
Do góry