TV OLED 77" budżet 10-13 tys.

Fado365

New member
Cześć, przymierzam się do zakupu telewizora do nowego domu. Zależy mi na OLEDzie, o przekątnej 77", bo na taki mam przygotowaną ścianę. Budżet elastyczny w przedziale 10-13,5 tys zł, z tym, że nie mam potrzeby dopłacania dużej kwoty, jeśli nie idzie to też za jakimś dużym ulepszeniem względem tańszego odpowiednika. Wpadło mi w oczy kilka modeli, między innymi LG 77B46, C45 oraz Philips 818 ( korzystałem już z Ambilight i bardzo go lubię, z tym, że Philips jest z poprzedniego roku i nie wiem czy ma to jakiś wpływ na jego pracę, czy może telewizory z 2024 z nowymi procesorami, matrycami itp są znacznie lepsze?) Spora jest różnica w cenie miedzy LG 77B46 vs C45 ( około 3 tys zł ), czy warto jest do C45 dopłacać?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 50m2 salon
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? - słońce za plecami ( czyli świeci na telewizor) od godziny 13 do zachodu. Sporo zasłon itp, takze światło to chyba nie będzie ogromny problem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak, to nowy dom.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobra jakość obrazu, system smart z wieloma aplikacjami
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja satelitarna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Brak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-6h
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - VoD (Netflix, HBO, mecze piłkarskie)
13. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - Nie
14. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Różnie, TV będzie obsługiwany cały dzień.
15. Preferencje co do wielkości? - 77 cali
16. Co Cię denerwuje w telewizorach? N/A
17. Preferencje co do marki? - Brak
18. Czy telewizor ma mieć 3D? - nie
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 13,5 tys.

Z góry dziękuję za pomoc ;)
 

Fado365

New member
Czy jest sens dopłacać do philipsa 819 (14300zl) porównując go do philipsa 818 (12200zl)?
Lg C4 widzę za 13400, czyli pomiędzy tymi dwoma, jak wypada na ich tle?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy jest sens dopłacać do 819 w porównaniu do 818- tych modeli nie porównywałem ze sobą.
Jeśli chcesz koniecznie ambilight to alternatywy nie ma ,jeśli chcesz Oleda z najlepszym obrazem po wyjęciu z pudełka ,to moim zdaniem - Panasonic.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Z tym Panasonickiem jak najbardziej potwierdzał. Szukając tv każdy Panasonic, którego widziałem zachwycał mnie na tle innych tv w sklepie.
 

Fado365

New member
Tylko z tego co widzę, to Panasonic to raczej nie mój przedział cenowy jeśli chodzi o 77”.
Widzę 3 modele i któryś z nich chciałbym wybrać :
Lg C4 (13500)
Philips 818 (12200)
Lub odczuwalnie tańszy LG b46(10600).
Który z tych 3 modeli wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych najlepszy jest 77c45 za 12.999
Philips Ok ale już nowy model 77oled 829 za 13.800 zł
To i to jest super wybór.
Dla członków forum dodatkowo z pakietem gratisów.

Kiedy planujesz zakup ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z tych najlepszy jest 77c45 za 12.999
Philips Ok ale już nowy model 77oled 829 za 13.800 zł

Philips występuje pod numerem 809 lub 819 , pierwszy raz spotykam się z numerem 829.Wiec pewnie wkradł się tu chochlik.

Przy tej relacji cenowej , moim zdaniem warto dopłacić te 800 zł za :
- bez porównania lepszy pilot ,metalowy z podświetleniem, naprawdę juz wyrób premium
-system operacyjny na androidzie ,czyli własciwie otwrty ,mozna do niego załadować wszystko.
- ambilight, co prawda nadal nie jestem jego wielkim fanem ale przydaje się jako żródło stałeo , w pełni regulowanego oświetlenia , nie generującego odblaski.

A czy jest bardzo odczuwalna różnica między LG B46 a C45? Czy jakoś realnie odczuje te ~~ 3 tys zł różnicy?

Nie ładowałbym się w serię "B" , to niekoniecznie musi być róznica w samej jasności , pozostaje jeszcze kwestia kontroli jakosci i zestrojenia.
 
Do góry