TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

Pikus789

New member
Właśnie Panowie, o co chodzi z tym LG, naprawdę jest taki słaby? byłem gotów go kupić czekałem tylko na cenę na miejscu (równo 6tyś zł) jednak wczoraj naczytałem się i mam wątpliwości i teraz zastanawiam się nad philips-em 55pfl7008 jest test jego na forum i wypada rewelacyjnie, który według was wypada lepiej? Pozdrawiam
 

mieciu777

Banned
Właśnie Panowie, o co chodzi z tym LG, naprawdę jest taki słaby? byłem gotów go kupić czekałem tylko na cenę na miejscu (równo 6tyś zł) jednak wczoraj naczytałem się i mam wątpliwości i teraz zastanawiam się nad philips-em 55pfl7008 jest test jego na forum i wypada rewelacyjnie, który według was wypada lepiej? Pozdrawiam
Wg np. tego testu Philips 55PFL7008 review - TV - Trusted Reviews ten philips jest dobry ale nierewelacyjny.
 

Kaja1991

New member
Pikus789
Nie mam pojęcia który jest lepszy ale posiadam 55LA740S i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu :) na dodatek kupiłem go od razu jak się ukazał za 6300zł razem z xboxem którego sprzedałem za 1300zł i w ten oto sposób tv kosztował mnie 5000zł ;)
 

enforces

New member
Właśnie Panowie, o co chodzi z tym LG, naprawdę jest taki słaby? byłem gotów go kupić czekałem tylko na cenę na miejscu (równo 6tyś zł) jednak wczoraj naczytałem się i mam wątpliwości i teraz zastanawiam się nad philips-em 55pfl7008 jest test jego na forum i wypada rewelacyjnie, który według was wypada lepiej? Pozdrawiam

głupoty i bzdury niektórzy piszą i siekę z głowy robią. Mają słabe żródła programów a potem mówią że to wina TV.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ostatnie zdanie kol.enforces proponuje oprawić w ramkę i powiesić na ścianę! lub podkreślić "wężykiem Jasiu-wężykiem".Od tego trzeba zaczynać.
Co do wyboru TV (to jest moja subiektywna opinia)kol.Pikus 789 polecam z tych dwóch wymienionych LG 55LA740S.
 

Pikus789

New member
do "calvex", cześć, możesz napisać coś więcej o tej promo? np jakie cle będą brały udział, bo w tym momencie neonet nie ma 55cali w swojej ofercie na necie, dzięki pozdr
 

Andet

New member
Coś ucichło w temacie. Chyba wszyscy wyjechali na wakacje :)

Odnośnie LA740S, na interii znalazłem test:
h t t p : / / n t . i n t e r i a . p l / t e s t y / n e w s - t e s t - l g - s m a r t - t v - l a 7 4 0 s - d o m o w e - c i n e m a - 3 d , n I d , 9 8 0 8 5 6

Ten jest całkiem pochlebny. Trochę psioczą na słabe basy, co mnie zaskoczyło, bo ten TV ma subwoofer (no wiadomo, subwoofer zabudowany w cieniutkiej płycie jaką jest LED TV), ale może nie jest tak źle jak na TV?

Czytałem ten wątek, porównywałem modele, i zamierzam kupić 47 calowy LA740S.
Na początku myślałem o Samsungu, ale odszedłem od tego na rzecz LG z dwóch ważnych (dla mnie) powodów:
1. Samsung ma aktywne okulary (drogie, potrzebują baterii, migają), LG - pasywne
2. Samsung ma piloty z touchpadem, LG wskaźnikowy, to drugie chyba o wiele wygodniejsze i bardziej naturalne.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam. Czy ten TV jest lepszy od tego LG 55LM670S?
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam :)!

Witam,
wybór powinien być prosty.
Za 740 :
lepsza równomierność podświetlenia matrycy.
mocniejszy procesor
technologia miracast (masz smartfona jednym ruchem ekran na TV, synchronizacja YouTub -suuper !)
bardziej multimedialny pilot (obsługa głosem)
BARDZO WAŻNE -sporo lepszy dźwięk !
pewnie dłuższe wsparcie (firmware)

Jak się to mówi -wybór pozostawiam Tobie

Pozdrawiam
 

pawelito1985

New member
Ja bym skasował et60 a dorzucił sony w805, sharpa le750.

Sony jest poza zakresem finansowym. Panasonic i LG sie mieści wię cmuszę wybrać między nimi dwoma. Mowa oczywiście o 42"
 

myr77

New member
Witam
Ok kilku dni LG 47LA740 stoi u mnie w pokoju. Kilka pozytywów na początek:
- bardzo szybko się uruchamia,
- szybko przełączają się kanały,
- dźwięk super (oczywiście jeżeli chodzi o telewizor),
- podłączenie internetu do WiFi bez problemu,
- cała instalacja telewizora bez problemu,
- aplikacje internetowe OK,
- teledyski HD z YouTube robią wrażenie,
- odtwarzanie materiałów z pendrive OK,
- pilot Magic - naprawdę działa świetnie.
Na weekend zaplanowałem ustawianie ekranu, więc o jakości obrazu nie mogę się na razie wypowiadać.
 

Kaja1991

New member
myr77
Podpisuje się pod wszystkimi plusami xD
Od dawna próbuje idealnie ustawić obraz ale wychodzi mi to jako tako, jeśli znajdziesz jakieś fajne ustawienia to pochwal się :p sam chętnie przetestuje.
 

Seba1988

New member
Ustawienia obrazu

Witam

Mój pierwszy post więc z góry dziękuję za wyrozumiałość
Co do TV to mam go od tygodnia. Szczerze mówiąc to za taką kasę liczyłem na zdecydowanie więcej. Szczególnie od strony multimedialnej LG prezentuje się słabo. Większość aplikacji jest płatna, tym bardziej są to aplikacje o "średniej" przydatności dla normalnego użytkownika. Przeglądarka interetowa działa, jednak lagi i spowolnienia wczytywania treści są straszne... Mam neta 13 MB, więc wszystko powinno działać płynnie, jednak tak nie jest. Dadatkowo gdy włączymy kilka stron na raz to urządzenie się zawiesza. I tutaj moje pytanie do wszystkich zorentowanych. Jeżeli odpalę stronę z YouTube lub strone bestplayer.tv, i puszcze jakiś dłuższy film TV mi się zawiesza po czym wyłącza...!
Również zdarza się to gdy przeglądam strony i chce wrócić do oglądania TV. Urządzenie potrafi się zawiesić tak że nie działa nawet przycisk do wyłączania, po 3-4 minutach następuje restart po czym urządzenie działa strasznie wolno. Zaktualizowałem oprogramowanie przez opcję automatycznej aktualizacji, ale to raczej nie powinno mieć wpływu negatywnego na szczybkość działania. Jeżeli ktoś miał taki problem to proszę o info, może znacie rozwiązanie problemu.
I jeszcze jedna prośba, możecie mi przesłać swoje ustawienia obrazu?
Kurcze kombinuje z tymi ustawieniami w różny sposób ale obraz jest nadal nie zadowalający. Może ktoś znalazł złoty środek i się podzieli.
Znalazłem coś takiego, ale wyłączenie wszystkich opcji pogarsza a nie polepsza jakość oglądania:
Witam

Mój pierwszy post więc z góry dziękuję za wyrozumiałość
Co do TV to mam go od tygodnia. Szczerze mówiąc to za taką kasę liczyłem na zdecydowanie więcej. Szczególnie od strony multimedialnej LG prezentuje się słabo. Większość aplikacji jest płatna, tym bardziej są to aplikacje o "średniej" przydatności dla normalnego użytkownika. Przeglądarka interetowa działa, jednak lagi i spowolnienia wczytywania treści są straszne... Mam neta 13 MB, więc wszystko powinno działać płynnie, jednak tak nie jest. Dadatkowo gdy włączymy kilka stron na raz to urządzenie się zawiesza. I tutaj moje pytanie do wszystkich zorentowanych. Jeżeli odpalę stronę z YouTube lub strone bestplayer.tv, i puszcze jakiś dłuższy film TV mi się zawiesza po czym wyłącza...!
Również zdarza się to gdy przeglądam strony i chce wrócić do oglądania TV. Urządzenie potrafi się zawiesić tak że nie działa nawet przycisk do wyłączania, po 3-4 minutach następuje restart po czym urządzenie działa strasznie wolno. Zaktualizowałem oprogramowanie przez opcję automatycznej aktualizacji, ale to raczej nie powinno mieć wpływu negatywnego na szczybkość działania. Jeżeli ktoś miał taki problem to proszę o info, może znacie rozwiązanie problemu.
I jeszcze jedna prośba, możecie mi przesłać swoje ustawienia obrazu?
Kurcze kombinuje z tymi ustawieniami w różny sposób ale obraz jest nadal nie zadowalający. Może ktoś znalazł złoty środek i się podzieli.
Znalazłem coś takiego, ale wyłączenie wszystkich opcji pogarsza a nie polepsza jakość oglądania:
h t t p : / / w w w . a v . c o m . p l / t e l e w i z o r y - l c d - a - p l a z m o w e / 5 2 5 - t e l e w i z o r - l e d - l g - 4 7 l w 5 7 0 s ? s t a r t = 3
 

Kaja1991

New member
Seba1988

Witam,
Jeśli chodzi o kalibracje obrazu to indywidualna sprawa. Sam testowałem podane przez Ciebie ustawienia ale nie byłem z nich zadowolony. U mnie mam włączony tryb Eco plus delikatne poprawki, zdaje sobie sprawę z tego że można zapewne lepiej go ustawić ale nie mam pojęcia jak :p także również czekam na jakąś ekstra kalibracje :p

Jeśli chodzi o stronę multimedialną, to zgadzam się jedynie z tym że bezpłatne aplikacje są bardzo słabe. Jednakże te płatnę są zadowalające, sam posiadam kilka gier dla bratanka i wszystko działa tak jak powinno. Internet TV ściąga przez WiFi. Strony wczytują się wolniej niż na komputerze ale jak się już wczytają to chodzą tak jak powinny, niema żadnych spowolnień. Oglądałem parę razy filmy i mecze przez internet na różnych stronach i nigdy nie zdarzyło mi się tak żeby telewizor się zawiesił albo samowolnie wyłączył. To ewidentnie jakaś wada, takie coś nie jest normalne w tym egzemplarzu. Używam go już 3 miesiące, codziennie katując i nigdy nie doświadczyłem takich problemów. Wracając do multimediów, nie wiem czego Ci w tym Tv brakuje. Łyka wszystko co do niego podłączałem. Obecnie mam podpięty dysk 1TB, 2komputery i telefon przez dlna i wszystko chodzi tak jak powinno. Często również korzystam z opcji udostępniania obrazu z tel, fajna sprawa. Pasywne 3d jest ekstra! nie dość że okulary bardzo tanie to jeszcze producent udostępnia mnóstwo materiałów video. Do Tv jest podpięte również kino domowe i dzięki funkcji Simplink mogę je obsługiwać pilotem od tv.

Na prawdę korzystam z wszystkich funkcji telewizora i jestem bardzo zadowolony. Na Twoim miejscu oddał bym TV na gwarancje, może wystarczy że wgrają oprogramowanie jeszcze raz.
 
Ostatnia edycja:

pawelito1985

New member
Witam. Mam od piątku LG 42LA691S i jeśli chodzi o skalowanie obrazu to wydaje mi się że mogło być lepiej. Natomiast mam problem z internetem. Nie jest możliwe oglądanie filmów w jakości HD z youtube-a. Wczytuje się w miarę szybko ale zmieniając jakość na 1080p po prostu tak zacina że nie da się oglądać. Próbowałem trochę poczekać na załadowanie-pół godziny i szło płynnie przez 6 minut. Dalsze oglądanie nie było możliwe. Mam router Wi-Fi NETIASPOT 20MB.
 
Do góry