TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

neron3

New member
Witam,
czy możecie napisać jak był zabezpieczony sam telewizor 55LA740S (folie, nalepki itp.). Właśnie czekam na dostawę i chcę być pewien że nie jest z wystawy.
 

Pigway

New member
@neron3

TV dotarł?

Niestety nie odpowiem Ci na pytanie, ponieważ sam dopiero będę zamawiał. Jeśli wszystko jest w porządku (lub nie), mógłbyś napisać w jakim sklepie zamawiałeś?
 

Dick45

New member
no nie ma jak ,ale TV ktore sa w promocji nie w sprzedazy ( prawie wszystkich ) wiec jest szansa ze sie załapie :)

o ile oczywiscie do kilku dni nie pojdzie TV do zwrotu to wtedy napiszę o XBoxa
( jak juz było z Plazmą Panasonica ST60, Philipsem 8008 :) )

Witam
widzę ze przetestowałeś wszystkie TV nad ktorymi sie zastanawiam. Mozesz napisać dlaczego odpadł w Twoich testach Panasonic.Jakoś nie mogę znaleść tego w tym wątku. Szukam drugiego TV i też skłaniam sie do LG740s 55cali Mam plazme V10 Panasonica 42cale i jestem z niej zadowolony napisz prosze jak wypadł test Samsunga serii 8000 też go biorę pod uwagę.
Pozdrawiam
 

pastol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jest mozliwosc w tym tv zmiany sciezki dzwiekowej w filmie z pendrive lub po dlna ? Jak film ma ang DTS i pl AC3 czy da rade zmieniac to ? I czy tv nie ma problemu z odtworzeniem zadnego filmu 2d lub 3d ze sciezka DTS ?
 

songo14

New member
Witam,kupiłem LG55LA740s, mam cyfrowy Polsat, antenę podłączoną do dekodera, a telewizor z dekoderem za pomocą HDMI. Przez to nie działają mi wszystkie funkcje w pilocie od tv,czy nogę to jakoś inaczej podłączyć? Gdy podłączyłem bezpośrednio antenę do tv to wyskakuje brak modułu CI.
 

D2mian

New member
Musisz mieć kartę CI żeby korzystać z wbudowanego tunera. Co do podłączenia to zrób tak: Antena do tunera a tuner po HDMI do TV.
 

Morelli

New member
Czesc
Krotko i na temat konkurencja dla LG860 z tego roku czyli 2013 jaka?co wybrac? zastanawiam sie nad tym Lg vs Panasonic DT60 w 55 calach .Wszelakie uwagi mile widziane.
Dzieki,pozdro.
 

SDman

Banned
Czesc
Krotko i na temat konkurencja dla LG860 z tego roku czyli 2013 jaka?co wybrac? zastanawiam sie nad tym Lg vs Panasonic DT60 w 55 calach .Wszelakie uwagi mile widziane.
Dzieki,pozdro.

Witam,
bez chwili wahania wybrałbym LG vs Panas.
Natomiast kierunek do sprawdzenia to Samsung F7000/8000 i Philips 8008.
Lepsze poziomy czerni i kontrastu.

A z taaniuutkich Samsung F6500 -polecam

Pozdr.
 

Andet

New member
LA740S ma trochę lepsze głośniki niż te niższe/tańsze modele: 2x12W + soobwoofer.
A np. LM765S ma wszystko to samo co LA740S tylko głośniki 2x10W bez subwoofer'a. I jest około 200 do 400 zł tańszy.

Ma ktoś Soundbar'a do LG?
Co lepiej?
Kupić
1. TV z 2x10W (LM765S) + Soundbar za około 600 do 1000 zł czy
2. TV z 2x12W który jest z Subwoofer'em? (LA740S)
Cenowo wyjdzie opcja 2 drożej o 200-600 zł.

3. Czy Soundbar za 600-1000zł będzie grać DUŻO lepiej niż LA740S?

Jeśli tak, to może lepsza jest opcja 1, ale jeśli chodzi o ilość sprzętu i komfort obsługi, problemów/pilotów/podłączeń, to lepsza opcja 2.
 

SDman

Banned
G?
3. Czy Soundbar za 600-1000zł będzie grać DUŻO lepiej niż LA740S?

Witam,
lepiej to mało powiedziane -znacznie lepiej w zakresie tej kategorii dźwiękowej.
Model NB3530A testowałem, LG 740 również -to dzień, a noc.
Dla mnie Lepszym w tej samej cenie jest Samsung HW-450 (mniej mocnych wysokich, bardziej miękki bas)
Oba modele dają bluetooth -więc frajda z graniem z innych urządzeń przednia. Samsung czyta flac -"zripowaną" płykę CD odtworzysz w jak najlepszej jakości po USB.

Wiadomo, że TV i sondbar tej samej firmy to ideał -nie odczujesz, że to są dwa urządzenia .


Pozdr.
 

Andet

New member
@SDman
Dzięki wielkie za info.
NB3530A ma tylko wejście optyczne.
1. Czy wtedy jak będę regulował głośność pilotem z TV LG to będzie się ona zmieniać w Soundbar'ze czy trzeba używać drugiego pilota do Soundbar'a?
2. Czy można regulować ilość tonów (basy/wysokie) w ogóle, a z pilota TV też?
3. I co wtedy z głośnikami w TV? Grają one też? Przeszkadza to? Da się je wyłączyć?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
@SDman
Dzięki wielkie za info.
NB3530A ma tylko wejście optyczne.
1. Czy wtedy jak będę regulował głośność pilotem z TV LG to będzie się ona zmieniać w Soundbar'ze czy trzeba używać drugiego pilota do Soundbar'a?
2. Czy można regulować ilość tonów (basy/wysokie) w ogóle, a z pilota TV też?
3. I co wtedy z głośnikami w TV? Grają one też? Przeszkadza to? Da się je wyłączyć?

ad1. pełne zespolenie - jeden pilot.
ad2. niestety nie, tylko poziom basów subwoofera -polecam na -2, -3.
ad3. Tv zlinkuje się z soundbarem po bluetooth

Będziesz miał 2 wejścia optyczne i 1 analogowe do dyspozycji
Czytać, czytać trzeba LG NB3530A

Pozdr.
 

Andet

New member
...
Czytać, czytać trzeba LG NB3530A

Pozdr.

Czytałem, czytałem :)
Ale tego nie wyczyta się w specyfikacjach:
Oglądając głównie DVB-T (no i czasem tylko muzykę, pliki mp3) to wystarczy to co ma LA740S czy jednak warto mieć ten Soundbar?

Wiem, kwestia gustu/wymagań/finansów.
Ale pytam o Twoje zdanie, jako osoby która nie tylko czytała ale słuchała. :)
 

SDman

Banned
Oglądając głównie DVB-T (no i czasem tylko muzykę, pliki mp3) to wystarczy to co ma LA740S czy jednak warto mieć ten Soundbar?

Witam,
posiadam TV Philipsa serii 9 (4 latka), ma tak dobry dźwięk, że dopiero serię X
od Sonego mógłbym zaakceptować w kwestii dźwięku.
Posiadam również kino i to całkiem porządne (ok. 5tyś.) ale nie lubię cały czas i wszystkiego słuchać na kinie.
Więc TV obecny zaspokaja na 100% moje potrzeby.
Jak będę zmieniał TV (mam tylko 42") to zdaje sobie sprawę, że na chwilę obecną będę musiał dołożyć do soundbara -chyba, że kolejnym etapem walki o klienta będzie jakość dźwięku w TV.

Model LG 740 będzie grał (dźwięk) lepiej od konkurentów : Sony, Panasonic, Samsung,
Toshiba, Sharp -porównywalnie z modelami obecnymi Philips.

Czy to Ci wystarczy -nie podejmę się oceny.

Pozdr,
 

Andet

New member
@SDman-Dzięki.

Z kompilacji twojej wypowiedzi i moich przemyśleń :) wyszło mi że:
1. Na codzień, do częstego oglątania TV lepiej mieć dźwięk z TV, ale nieco lepszy (jak np. LA740S) niż niski obecnie standard w telewizorach.
2. Słuchać "dźwięku kinowego" od czasu do czasu, kiedy urządzamy sobie "seans filmowy", na co dzień do (intensywnego) oglądania DVB-T jest to zbyt męczące.
3. Odnośnie muzyki, jak pkt. 1 lub 2 wg osobistych preferencji.
 

neron3

New member
Nie wyobrażam sobie oglądania TV bez włączonego amplitunera. Każdy dźwięk z TV jaki by nie był, jest słaby przy dźwięku z amplitunera.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Morelli

New member
Witam,
bez chwili wahania wybrałbym LG vs Panas.
Natomiast kierunek do sprawdzenia to Samsung F7000/8000 i Philips 8008.
Lepsze poziomy czerni i kontrastu.

A z taaniuutkich Samsung F6500 -polecam

Pozdr.

Dzieki za odpowiedz.
O Samsungu i innych musze zapomniec niestety poniewaz w gre wchodzi tylko pasywne 3D wiec moj wybor jest lekko zawezony.
Jak z czytaniem z usb u LG i upscalingiem sd, to dla mnie dosc wazne..
aa props Samsunga 6500, w mojej okolicy dosc tanio mozna kupic 6670 prawie pol ceny w porownaniu do Panasonic DT60. (choc cena nie jest tu akurat najwazniejsza, chce poprostu dobry tv z pasywnym 3D ale z rozsadkiem).
Pozdrawiam
 

krzycho1985

New member
kalibracja obrazu LA740S

Witajcie klubowicze i klubowiczki potrzebuje tego gotowca kalibracji obrazu.Jednak standardowe ustawienia sa kiepskie;/ Będę bardzo wdzięczny, bo link co jest na forum nie dziala;/
 
Do góry