TV LG 50 PK 250+ Manta DVD 066

arek810316

New member
Witam. Posiadam tv LG 50 PK250 i chcialem podlaczyc do niego Mante DVD 066 przez component. Jak wszystko ladnie podlacze przez to wyjscie tak jak powinno byc czyli czerwony do czerwonego, zolty do zoltego i zielony do zielonego to mam aby obraz niebiesko czarny i bez glosu:twisted:. Juz nie wiem jak mam go inaczej podlaczyc zeby przez to wyjscie dzialal. Trzeba cos jeszcze ustawic??? Dodam ze jak go podlacze przez kabel euro to wszystko dziala jak nalezy a przez component za chiny nie chce dzialac.... O co chodzi....? Podpowie ktos kto ma o tym pojecie??? Bo juz nie mam sil jak to podlaczyc...:( Pozd
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Witam. Posiadam tv LG 50 PK250 i chcialem podlaczyc do niego Mante DVD 066 przez component. Jak wszystko ladnie podlacze przez to wyjscie tak jak powinno byc czyli czerwony do czerwonego, zolty do zoltego i zielony do zielonego to mam aby obraz niebiesko czarny i bez glosu:twisted:. Juz nie wiem jak mam go inaczej podlaczyc zeby przez to wyjscie dzialal. Trzeba cos jeszcze ustawic??? Dodam ze jak go podlacze przez kabel euro to wszystko dziala jak nalezy a przez component za chiny nie chce dzialac.... O co chodzi....? Podpowie ktos kto ma o tym pojecie??? Bo juz nie mam sil jak to podlaczyc...:( Pozd

zobacz w menu odtwarzacz czy przełącza się obraz na component i go przełącz,a dźwięku nie będziesz miał jak go nie podłączysz dodatkowymi cinch
 

arek810316

New member
Czyli w menu tej Manty powinno byc ze mozna przelaczyc na component? Jakimi dodatkowymi cinch? W tv mam z tylu jeszcze dwa wyjscia Audio IN L i R i i w Mancie tez jest takie wyjscie Audio i pod nie powinenem podlaczyc?? Maslo maslane...jestem zielony z tego....
 

LUPO78

Banned
Czyli w menu tej Manty powinno byc ze mozna przelaczyc na component? Jakimi dodatkowymi cinch? W tv mam z tylu jeszcze dwa wyjscia Audio IN L i R i i w Mancie tez jest takie wyjscie Audio i pod nie powinenem podlaczyc?? Maslo maslane...jestem zielony z tego....
pod nie powinieneś podłączyć dźwięk i w meny manty powinna być możliwość przełączenia na component
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A jak Manta działała na poprzednim tv?Może mieć uszkodzone wyjście komponent,sprawdz inne urządzenie czy działa np.dekoder sat.
 

arek810316

New member
Nie wiem bo tv kupilem razem z Manta ok 2 tygodnie temu i teraz mam czas zeby sie dokladniej pobawic . Nie podobno zeby to i to nowe i cos zepsute odrazu..
 

arek810316

New member
Sory. W tv mam jedno wejscie Audio IN L i R a w Mancie Audio i Component.
Wiec w Mancie wybieram w menu wyjscie component i powinno dzialac? Czyli miedzy tv a odtwarzaczem powinno isc w sumie 5 cinch? Dwa do Audio i trzy do obrazu??? Dobrze ruzumuje??
 

arek810316

New member
Tak.wiem ze compoment to czerwony, zielony i niebieski. Ale ja mam cinch takich kolorow...Poprostu musze zwrocic uwage zeby cinch podlaczyc dobrze kolorami pod tv i odtwarzacz
 

arek810316

New member
Dzis doczytalem w instrukcji Manty ze ma take cos ;
# Standard sygnału: PAL/AUTO/NTSC
# Standardy wyjścia: Analogowe audio, cyfrowe audio, audio w standardzie 5.1, Video, S-Video, Component Video, SCART (EURO).
I co tu musze ustawic zeby chodzilo?
 

arek810316

New member
Co do odtwarzacza to nie jestem wymagajacy,wystarczy zeby mi filmy RMVB odtwarzal...... Czyli w mancie PAL i pod wyjscia component i w TV LG 50 PK250 tez pod wyjscie component,a w tv musze jeszcze cos ustawic w menu?? A zeby glos byl to musze podlaczyc po Audio In w tv??? A w mancie tez pod audio czy inaczej??
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Co do odtwarzacza to nie jestem wymagajacy,wystarczy zeby mi filmy RMVB odtwarzal...... Czyli w mancie PAL i pod wyjscia component i w TV LG 50 PK250 tez pod wyjscie component,a w tv musze jeszcze cos ustawic w menu?? A zeby glos byl to musze podlaczyc po Audio In w tv??? A w mancie tez pod audio czy inaczej??
Nic nie trzeba w tv przestawiać.Dzwięk biały-czerwony,obraz zielony-niebieski-czerwony,jeśli któreś z wejść nie jest uszkodzone to musi zadziałać.
 

arek810316

New member
Wszystko ladnie dziala przez component...bylo zle ustawione w odtwarzaczu. I musze przyznac ze jest teraz lepszy obraz niz przez Euro...
Mam jeszcze kino domowe Panasonica taki caly zestaw jest to srarszy model ktory nie odtwarza divix i chcialbym polaczyc go z manta zeby dzwiek byl w glosnikach od kina.. Mam w odtwarzaczu od kina wyjscie AUX i przy mancie tez jest takie wyjcie jakkby pod wzmacniacz ML i MR tylko pod te wyjscia musialem podlaczyc w Mancie glos z TV razem z component bo innych wyjsc pod audio przy mancie z tylu nie ma... I teraz zeby dzwiek szedl z manty na to kino to podlaczym je razem przez Euro i dzwiek ladnie gra. Moje pytanie; czy moze byc tak podlaczone czy inaczej tez mozna??
 

arek810316

New member
Nikt mi nie pomoze?? Jak podlacze zestaw kina kablem Euro do tv po wyjscie AV1 i jak wlacze component w mancie to w kinie leci mi dzwiek z tv antena i z manty...a jak przeloze Euro na AV2 w tv to mi normalnie gra czyli aby z manty...o co chodzi z tymi wyjsciami?? Tak ma byc?? Dodam ze mante mam podlaczona z odtwarzaczem DVD panasonic kablem Euro..
 
Ostatnia edycja:

arek810316

New member
mam zestaw kina Panasonic w ktorym DVD nie odtwarza divix bo to starszy model i dokupilem Mante zeby odtwarzalo... mante podlaczylem razem z Panasonikiem zeby dzwiek manty szedl przez kino...razem to podlaczylem kablem Euro... zas Mante do tv podlaczylem przez component. A Panasonica pod tv zeby z tv byl tez przez glosniki od kina...Panasonica podlaczyle w tv pod wyjscie AV2 i gra tak jak powinno a jak podlacze pod Av1 i ogladam cos z Manty to na tym wyjsciu AV1 glos leci z tv i z manty...a na wyjsciu AV 2 wszystko jet w porzadku...tak musi byc,czy co?? troche maslo maskane Ale moze ktos zrozumie..
 
Do góry