TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

tojamarcin

New member
Uśrednione - Podswietlenie matrycy 12, jasnosc na 50, kontrast 85
chmurek nie zobaczysz w sklepie za jasno jest - musi byc zaciemnione pomieszczenie - najgorsze sa pionowe pasy - tego niczym nie wyregulujesz - moze ich kilka wystepowac ale malo widoczne powinny byc - przejasnienia obustronne - da sie z tym życ - te na dole nie zobaczysz podczas normalnego ogladania

w serii d7000 i d8000 tylko matryce samsunga w nizszych modelach rozne

samsung jezeli o jakosc wykonania matryc to dla mnie złom - gdyby nie lepsza jakośc 3d w samsungu dawno bym mial sonego
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
A co to znaczy podświetlenie matrycy 12, bo nie mam pojęcia co to za parametr i że można go nawet regulować.
No i te chmurki, jak będą to powinienem je zobaczyć na czarnym tle?
I tak na marginesie, tego JPGa SONY nie zobaczył. Czy to też kwestia wejścia w złe menu?
 

tojamarcin

New member
chmurki tylko w zaciemnionym pomieszczeniu - podswietlenie matrycy w menu 1 parametr od gory - zadajesz tyle pytań ze juz mnie glowa rozbolala ;)
 

nemko

New member
Jak się na co dzień używa telewizora z minionej epoki to i pytań jest dużo. Trochę zmartwiłeś mnie tym, że Sony ma lepsze matryce. Czyżby jakość Samsunga powoli stawała się mitem?
 

deywies

New member
Bez reklam
W SONY siedzą matryce samsunga, więc nie ma mowy o lepszej jakości. sony prawdopodobnie ma lepszą kontrole jakości, jednak matryce są te same.
 
Ostatnia edycja:

lennar8888

New member
Mam takie problem gdy podlaczam telewizor do karty graficznej i chce ustawic 1920x1080 w 75 hz to sie nie da. Na 75 hz jest mozliwosc tylko 1440x900 a niestety na 1920x1080 tylko 60 hz ale literki sa nadszarpane i ekran niewyrazny. Da sie jakos to zmienic?
 

tojamarcin

New member
nie wiem kto dla kogo co robi - faktem jest to ze na polskich i zagranicznych forach odnosnie sony nie ma takiej afery z pasami przeswietleniami i chmurkami jak ma to miejsce w samsungu - byc moze lepsza kontrola jakosci byc moze lepsze matryce nie wiem - ale jak kolega nawet wyzej napisal podlaczyl do sonego plansze i tam nie bylo takich cyrkow - liczy sie efekt koncowy gdzie wygrywa klient i jego sony ;)

nemko odnosnie chmurek poczytaj ten test i obejrzyj zdjecia - masakra

http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

http://www.tvtest.pl/samsung-ue46d8000-kontra-sony-kdl-46hx920-cz-1/
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
nie wiem kto dla kogo co robi - faktem jest to ze na polskich i zagranicznych forach odnosnie sony nie ma takiej afery z pasami przeswietleniami i chmurkami jak ma to miejsce w samsungu - byc moze lepsza kontrola jakosci byc moze lepsze matryce nie wiem - ale jak kolega nawet wyzej napisal podlaczyl do sonego plansze i tam nie bylo takich cyrkow - liczy sie efekt koncowy gdzie wygrywa klient i jego sony ;)


Przed zakupem samsunga przyjrzałem się dwóm modelom w mojej rodzinie sony kdl-40ex710 i kdl 32ex520, fakt że to starsze modele ale przed moim zakupem miały pół roku.
Zacofanie technologiczne paroletnie, brak multimedialności, nie wiem do czego służy USB (nic nie czyta kdl 32ex520),a w jakości obrazu niczym nie wyprzedzają moje samsungi. W sony płaci się głównie za markę.
 
Ostatnia edycja:

habbar

New member
Z tą jakością to bym polemizował, po tym jak widziałem w w zakładach LG Electronics Mława montaż tv na zlecenie Sony :)

+1

i to nie raz czy 2 powiem wam ze to standard .... moge zeznawać w sądzie pod przysięgą ze to prawda :lol: ( jestem z mławy i pracowalem tam jakis czas )
 

nemko

New member
Sony odpada z dwóch powodów, 46" mi się nie zmieści, a 40" chyba nie mają. O cenie już nie wspomnę. Wystarczająco napinam się na Samsunga. Ale jeżeli nie Samsung, to co jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?
 

jujasek

New member
Odtwarzanie MKV po sieci

Czy koś się spotkał z takim dość dziwnym zjawiskiem:
TV czyta pliki mkv (film 3D) z podpiętego do niego dysku HDD poprzez USB, natomiast gdy ten sam film próbuję odtworzyć z dysku HDD podpiętego przez kabel sieciowy i ruter jest już kicha -"nieobsługiwany format pliku"

Jak to możliwe że mkv są czytane po USB a nie są czytane po sieci???

Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem? A może u kogoś to chodzi - proszę o info.
 

mlx

New member
brak kodeków w systemie - zainstaluj K-lite x64 albo zwykłe w wersji full i wszystko pójdzie dzięki allshare
 

jujasek

New member
brak kodeków w systemie - zainstaluj K-lite x64 albo zwykłe w wersji full i wszystko pójdzie dzięki allshare

Nie zrozumiałeś mojego problemu.
Ja nie używam w ogóle komputera.
HDD zewnętrzny podpinam do TV na dwa sposoby:
1) przez USB - TV czyta .mkv
2) dysk ma wyjście sieciowe (ma kartę sieciową) i podpinam go do TV kabelkiem do internetu (i przez router i bezpośrednio) - TV NIE czyta .mkv
W drugim przypadku dysk pracuje prawidłowo, TV go widzi i odtwarza np .avi .jpg, ale już materiał .mkv, który wcześniej czytał przez USB teraz zgłasza "nieobsługiwany format"
 

mlx

New member
no tak - nie załapałem w czym problem - sądzę że to jakaś niedoróbka i jeśli ktoś jeszcze ma ten sam problem z mkv to powinieneś zgłosić problem supportowi samsunga
 

weksla

New member
Bez reklam
Ciekawy jestem czy wyjdzie jeszcze jakaś aktualizacja softu do D7000/8000 np z nowym menu smart hub takim jak w seriach E
Jak sądzicie?
 

weksla

New member
Bez reklam
pewnie masz rację, ale niektóre starsze sprzęty po dziś dzień dostają nowe softy np. moj archaiczny Blu Ray BD-1400

A póki co to ciężko kupić 46'' poniżej 5000

Chcąc nie chcąc seria E nie niesie wiele zmian poza imho głupimi komendami głosowymi, z którymi jest podobnie jak w tel komórkowym, mam je dostępne już 10 lat a nie wiem czy raz użyłem:D:D:D
Ale to taka dygresja
 

tojamarcin

New member
tu tez to napisze;)

bylem dzis w media oddac tv jako niezgodnosc towaru z umowa i co ???
pelen sukces panowie byli tak cholernie mili dla mnie doslownie szok -
jeszcze nie widzialem tak milego podejscia do klienta pozwolili robic
wszystko rozpakowywac tv jakie chcialem podlaczac plansze testowac
wybierac przydzielil mi 2 pomocnikow co tylko otwierali kartony
podlaczali a ja sobie testowalem i wybieralem z niczym nie bylo problemu
- zrobili wszystko bym byl zadowolony naprawde media markt w szczecinia stawia 5 za obsluge klienta, byli tak uprzejmi ze chyba zaprosilbym ich na obiad do domu - pelna przyjemnosc z zaltwiania takich problemow i pozdrawiam pana Zbyszka kierownika reklamacji poprostu facet złoto jakby wszyscy tacy byli to każdy by miał banana na ustach.

ogolnie jest w media podstawowa zasada zeby nie podbijac
gwarancji tylko isc do domu sprawdzic tv niczego nie odklejac nie
rozpakowywac i wtedy jak odrazu im przyniesiecie taki tv czy inny sprzet
to wymieniaja bezproblemu tylko trzeba sie zglosic odrazu a nie po 2-3
miesiacach - i nie ma tez problemu z przetestowaniem takiego tv na sklepie tylko trzeba ladnie poprosic czy mozna sprawdzic na planszy testwoej taki tv bo nie chcialoby sie kupowac kota w worku to nie powinno byc problemu.

teraz mam nowiutki tv bez wiekszych wad - delikatne jakies przeswietlenia trzymajace norme i nie drazniace oczu ,zadnych latarek w rogach, chmurek tylko kilka tez malo widoczne - delikatne pasy sa ale to chyba w kazdym mozna spotkac ale prawie nie widoczne naprawde poprawa o 90% jestem w pelni zadowolony - mialem farta bo zostaly im 3 szt na magazynie i dwie byly fatalne ale 3 okazal sie naprawde calkiem dobry wiec go wziolem takze jak kupice nowy tv to sprawdzie go w domu nie odklejajcie niczego zrobcie to wszystko starannie a w razie czego to wyminia na inny.

A i daja nam nowy tv z pudelkiem ale zabieraja zapakowane gadzety typu kable okulary itp. a daja nam nasze rozpakowane elementy ale to chyba nie ma problemu jak mamy dobry tv ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry