TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

weksla

New member
Bez reklam
Koledzy powiedzcie mi co jest grane? Do przedwczoraj miałem neta z UPC 25mb/s. Net śmigal w sumie nienaganiie, z routera miałem poprowadzony sygnał do TV D7000 oraz n Boxa przez acces pointa (wszystko bezprzewodowo) - sygnał rozprowadzony za pomoca prymitywnego TP-Linka WR340G. Wszystko (łacznie z TVN Playerem i serialami w jakości HD działało bardzo dobrze). Od 3 dni kontynuując umowę wziałem sobie pakiet 60mb/s. Faktycznie net po kablu działa baja.
40985923.png

Dostałem router Thomsona TWG870UG i mam problem z rozprowadzeniem sygnału do sąsiedniego pokoju (dodam że łącze ponad 2x szybsze a nie jest jak być powinno, na starym TP linku i słabszym necie działało ok). Mam problemy z obejrzeniem filmu w HD przez wifi z kompa do tv (wcześniej raczej problemu nie było), mam problem z obejrzeniem w HD serialu z tvn playera (wcześniej problem był bardzo rzadko). Mam problem z obejrzeniem filmiku z galaxy s po wifi (buforuje bardzo długo i co chwilę przycina co - wcześniej problem nie występował). Coś jest nei tak łącze super a urządzenie podłączone po wifi działają poniżej przeciętnej. Pomóżcie co zrobić bo Pan z obsługi powiedział że jak jest net po kablu ok to jest dobrze i oni nie gwarantują dobrego połączenia po wi fi z innymi urządzeniami. Dziwne bo na starym tplinku było wszystko ok. Co o tym sądzić. Mam 7 dni jeszcze aby odstąpić od umowy.
 

dbdrag

New member
witam
takie małe info jestem już po pierwszej poważnej naprawie gwarancyjnej telewizor zakupiłem ponad rok temu i w maju tego roku padła matryca pojawił się pionowy pasek na całej wysokości ekranu diagnoza matryca do wymiany.I teraz najważniejsze z tyłu telewizora miałem made in slovakia nie przeszkadzało mi to do tej pory bo te pewne mankamenty jak clouding i nierównomierne podświetlone w narożach matrycy widoczne na czarnym tle nie przeszkadzało mi,dostałem nową matryce ale już oryginalną samsunga made in korea i niema co porównywać zero clodingu matryca równo podświetlona brak wymienionych mankamentów jakie występowały na matrycy słowackiej i najważniejsze lepszy kontrast i barwy kolorów przy takim samym ustawieniu telewizora bo mam ustawienia zapisane na papierze:) potwierdzili to wszyscy domownicy,także daje dużo do myslenia produkt koreanski a produkt słowacki mimo tej samej firmy SAMSUNG.(cena samej matrycy to 4tys zł:)
 

Primer

New member
witam
takie małe info jestem już po pierwszej poważnej naprawie gwarancyjnej telewizor zakupiłem ponad rok temu i w maju tego roku padła matryca pojawił się pionowy pasek na całej wysokości ekranu diagnoza matryca do wymiany.I teraz najważniejsze z tyłu telewizora miałem made in slovakia nie przeszkadzało mi to do tej pory bo te pewne mankamenty jak clouding i nierównomierne podświetlone w narożach matrycy widoczne na czarnym tle nie przeszkadzało mi,dostałem nową matryce ale już oryginalną samsunga made in korea i niema co porównywać zero clodingu matryca równo podświetlona brak wymienionych mankamentów jakie występowały na matrycy słowackiej i najważniejsze lepszy kontrast i barwy kolorów przy takim samym ustawieniu telewizora bo mam ustawienia zapisane na papierze:) potwierdzili to wszyscy domownicy,także daje dużo do myslenia produkt koreanski a produkt słowacki mimo tej samej firmy SAMSUNG.(cena samej matrycy to 4tys zł:)
A kto koledze powiedział że na Słowacji produkowane są matryce?Na Słowacji składane są po prostu tv Samsunga.To co opisałeś to kwestia tego kto jest producentem matrycy a w Samsungu możemy tych producentów spotkać kilku.A czy wewnątrz będzie matryca Samsunga czy np AU to i tak tv będzie made in Slovakia bo tam tv został złożony do kupy.Z matrycami w tych tv to istna loteria:)Po prostu tym razem zamiast gównianej matrycy dostałeś lepszą.
 
Ostatnia edycja:

dbdrag

New member
servisant wymieniał mi matryce u mnie w domu! więc wiem co widziałem na starej matrycy była naklejka samsung made in slovakia,na nowej matrycy samsung made in korea.z tyłu na telewizorze nic się nie zmieniło nadal jest made in slovakia:).reszte sami sobie podowiedzcie ze sprzet slovacki to lipa w porównaniu do koreanskiego
 

nemko

New member
No to świetnie, czyli samsung poprawia swoje niedoróbki (czytaj badziewne filie produkujące ich sprzęt). Przyznam się że ja też mam słowacki wyrób, i byłem przekonany że u nich tylko składano telewizor. A skąd wiesz że matryca była słowackiej produkcji? Jak wyglądają w tej chwili kolory, są lepsze, bardziej przypominają naturalne? Głównie chodzi mi o zieleń. Ja mam zastrzeżenia co do zmiany nasycenia (blednięcia) kolorów gdy przesunę się w bok od centrum matrycy o ok 40 stopni. Powiedz jak wygląda sprawa gwarancji po wymianie matrycy, przedłużono Ci ją o kolejne dwa lata?
 

dbdrag

New member
Na matrycy przykręcona jest na stałe 1 płyta główna odpowiedzialna za wyświetlany obraz więc wymieniono matryce razem z tą płytą jest po środku na samym dole .Oprócz tego są 2 płyty główne takie jak w komputerze podobnej wielkości jedna po lewej stronie a druga po prawej stronie,całkowicie inny obraz teraz jest wyświetlany w porównaniu do matrycy słowackiej,ja widziałem i czytałem co pisze na matrycach i to samo potwierdził serwisant ma pan słowacką matryce a teraz dostał pan koreańską matryce i jestem zadowolony,bo naprawdę widać różnice gołym okiem w jakości matryc co za tym idzie w jakości wyświetlanego obrazu.pozd
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
Wiecie może jakie zmiany są w najnowszym sofcie tym 1023 w stosunku do poprzedniego, nie moge nigdzie znaleść tych informacji, soft aktualizowałem ale nie widzę zmian żadnych
 

jacek375

New member
Co do oprogramowania to taka oto dostałem odpowiedz od "fachmanów" z Samsunga:

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Aktualizacja oprogramowania ma na celu poprawienie jakości dźwięku i obrazu odbiornika, jak również eliminuje problemy związane ze złączem HDMI.
Nie posiadamy jednak informacji jakie dokładnie zmiany zostały wprowadzone w danej aktualizacji.
 

shyha

New member
Zaktualizowałem TV w nadziei, że poprawią ARC i zapamiętywanie 5.1 na wyjściu dźwięku na filmach z USB. Póki co chyba bez zmian.
 

farba

New member
No to świetnie, czyli samsung poprawia swoje niedoróbki (czytaj badziewne filie produkujące ich sprzęt). Przyznam się że ja też mam słowacki wyrób, i byłem przekonany że u nich tylko składano telewizor. A skąd wiesz że matryca była słowackiej produkcji? Jak wyglądają w tej chwili kolory, są lepsze, bardziej przypominają naturalne? Głównie chodzi mi o zieleń. Ja mam zastrzeżenia co do zmiany nasycenia (blednięcia) kolorów gdy przesunę się w bok od centrum matrycy o ok 40 stopni. Powiedz jak wygląda sprawa gwarancji po wymianie matrycy, przedłużono Ci ją o kolejne dwa lata?
Jeśli prawdą jest co mu powiedział serwisant, to najprawdopodobniej osławione matryce Samsunga dzielą się na lepsze i gorsze, zależnie od kraju w którym zostały wyprodukowane. Twoje spostrzeżenia odnośnie kiepskich kątów(blednięcie) w pełni się pokrywają ze spostrzeżeniami testerów(link poniżej) przy okazji testów ES8000. Posiadam ES6100. Z menu serwisowego wynika, że matryca Samsunga, a blednięcie również występuje. Również kiepski kontrast o którym wspomniano w teście.
Test: Samsung UE55ES8000
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
O różnych klasach matryc pisałem już wcześniej, a info o nich miałem z jednego z dużych sklepów w stolicy, gdzie sprzedawca powiedział mi że do Polski trafiają co najwyżej matryce trzeciej kategorii. Z tym blednięciem to jest tak, że patrząc pod kątem ok 40 -:-45 stopni kolory dają niebieskawą poświatę. Co do ilości kontrastu nie umie się wypowiedzieć, czy jest go mniej niż w innych telewizorach czy więcej. Na tę chwilę chyba wystarcza. Nie wiem jak jest w innych egzemplarzach, teraz bardziej obyty ze sprzętem spróbuję porównać to w którymś ze sklepów. Ja mam ustawienia kolorów na 43, podświetlenie na 8, jasność na 40 i kontrast na 69. Takie ustawienia dają u mnie w miarę naturalne kolory. Można by pokusić się o podbicie ustawień, ale wtedy będzie przesycenie i np. zieleń będzie nienaturalna.
 

robertss

New member
Witam.

Czy ktoś posiada starszą wersję softu: T-GAPDEUC-1022.1, i mógłby wrzucić na jakiś serwer, lub podać link do strony. Po wgraniu najnowszego softu T-GAPDEUC-1023.1, znacznie pogorszyły się barwy kolorów,ponowna regulacja barw mnie nie zadowala.
 
Do góry