TV LCD LED Samsung 7 c7000 (40" 46" 55") Wszystko o serii c7000 opinie testy

michalmichalmic

New member
Samsung zrezygnowal na jakis czas ze sprzedazy 3d lcd jak C7000, 8000 przez internet i mozna go kupic wylacznie w sklepach np. w Niemczech no i w Polsce wydaje sie to samo na przykladzie naglego znikniecia C7000 ze strony sklepu euro. Coz nowe zwyczaje sie wkradaja i jak tu liczyc na spadek cen z powodu konkurencji. Moze tu na forum ludzie sie beda wymieniac jakimis atrakcyjnymi cenami tych tv skoro wyszukiwarka cenowa juz nic nie powie. A wogole to jest zgodne z zasadami wolnej konkurencji? Moze trzeba to gdzies zglosic?
 

JachuWzgW

New member
Panowie wybaczcie banalność pytania, ale sprawa wyglada poprostu tak ze nie sie poprostu kompletnie nie znam. wiec jesli moge was prosic powiedzcie mi:
1.Czy zwykla antene taka typowa kablowke(osiedlowke) podepne czy bedzie takie wejscie ?
2.Jak to sie ma sprawa z odtwarzaniem i ta pamiecia flesh.Czy moge nagrac np fragment meczu zapisac go w pamieci TV zgrac go na pendrive`a i odtworzyc potem na kompie ?
3.O co chodzi z polaczeniem Ethernet czy to jest wejscie takie jak do PCeta i moge podlaczyc kabel z netem do TV ?
4.Czy jesli nie ten TV. To jaki polecicie TV do 8 000 zł (np sharpa RGB+Y ? )

 
Ostatnia edycja:

Lepik

New member
Witam
Dawno się nie logowałem, ale forum przeglądam regularnie.
Z tego co dowiedziałem się od przedstawiciela Samsunga, to wcale nie jest tak różowo z tym nagrywaniem na pendrivie. Samsung zastosował pewną blokadę, żeby nie posądzono go o łamanie praw autorskich;).
Mianowicie nagrania wykonane za pośrednictwem telewizora będziemy mogli odtworzyć tylko w danym telewizorze poprzez który nagrany został materiał.
Jeśli mamy np dwa takie same telewizory powiedzmy UE40 c7000 (A1) i UE40 c7000 (A2), to nagrywając np mecz za pośrednictwem telewizora (A1), odtworzymy to nagranie tylko w telewizorze (A1), telewizor (A2) nie odczyta naszego nagrania. To znaczy nie będziemożna przenosić nagrań między telewizorami.

Pozdrawiam
 

MAdam

New member
A jak nagrywasz na n-box recorder to przenosisz dekoder, raczej nie. Nie czepiajmy się, oby tylko wszystkie inne tv na rynku miały taki system to będzie bardzo dobrze. A zresztą może się okazać, że byle jaki programik na PC poradzi sobie z odkodowaniem, albo przekonwertowaniem materiału na inny format, albo na taki co chodzi na większości tv.
 

michalmichalmic

New member
Za 40 cali tyle? to marna promocja bezvatowa bo dzisiaj bylem w MM i byly 40 stki bez zadnej promocji po 5999zl wiec lepiej poczekac na bezvat w MM. Jak sie gdzies uchowa 46cali za 8tys w MM to wezme w bezvaciu w MM wtedy a jak nie to czekam dalej. A juz dzis sprzedawca w MM powiedzial ze bezvat w MM bedzie choc nie chcial powiedziec kiedy ale widac po nim bylo ze wie. Takze normalna cena 40 stki to 6tys i jak od tego bedzie bezvat odjety to bedzie dopiero promocja.

Modele na Polske na 99proc sa bez tunera satelitarnego. Kto chce moze kupic model na Niemcy c7700 tam jest wbudowany tuner s i sa np na allegro te wersje tylko pytanie co z gwarancja czy to warto.

W MM prezentacje 3d mialem taka ze dano mi rozladowane okulary i przez kilka minut kucajac i meczac nogi w ten sposob bo tv byl nisko szukalem efektu 3d ktorego nie moglem widziec.

Sprzedawca twierdzi ze C7000 ma uklad 100hz i tak pisza w info na sklepie ale na stronie samsunga jest napisane 200hz wiec jestem zmieszany czy to uklad kompensacji ruchu 200hz czy to co innego np uklad do wyswietlania 3d no ale do 3d to chyba jest osobny uklad dwa razy po 60hz dla kazdego oka po jednym wyswietlane na przemian.
 
Ostatnia edycja:

rendar

New member
w saturnie w Arkadii wiszą na ścianie 3 modele: 40', 46' i 55', nie powiem prezentują się ciekawie,
3d widziałem w sony style i powiem, że robi wrażenie - szczególnie killzone w wersji 3d, nowy wymiar gier, nowe doznania...
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam.w euro rtv agd w Bielsku wisi 40calowka w opisie ma 200hz,po chwili ogladania gosciu z personelu przylecial z okularkami,wlaczyl film z pena odpalil konversje 2d do 3d i musze przyznac,ze nawet fajnie to wygladalo,super glebia i wylazenie postaci z ekranu,poczekam jeszcze na plazme 3d wtedy porownam i podejme decyzje ktory kupic.
 

MAdam

New member
Pierwszy raz dzisiaj miałem przyjemność popatrzeć na 55C7000. Oczywiście w warunkach marketowych, więc nie spodziewałem się przy ciemnej szybie i matrycy S-LCD (SQ...) dostrzec złego podświetlenia. Niestety widziałem i to mocno. Diody z góry waliły jak smok. Więc niestety ja się nie przekonam do edge-led,jesli widzę to w markecie to boję się pomyśleć co bym zobaczył w domu. Oczywiście zerknąłem na demko 3d.. no ładnie, ładnie rybki i wogóle. Później włączyłem finkcję konwersji tylko niestety nie byłem przygotowany i nie miałem swojego materiału chociaż w 1080i. Chłopaki coś w media mieli, ale ten mimo, że niby 1080i był cienkiej jakości już bez 3d. Po włączeniu funkcji 2d-3d nie zachwyciło mnie, ale pewnie dlatego, że kiepska jakość. Natomiast znowu zauważyłem błędne działanie motion plus :( . Miałem cichą nadzieję, że na tym silniku poprawiono kompensację ruchu ale obawiam, że znowu nie będzie działało tak efektywnie jak w Sony. Wg mnie C7000 ze względu na podświetlenie odpada, teraz chce zobaczyć 3d na 46C750, na poczciwym CCFL. Powiem wam tylko, że obok stał 55C6500 (na matrycy AUO) - tragedia! Brak czarnego, kąty o pomstę. Znowu Samsung wrzuca w wysokie jakby nie patrzeć kiepskie matryce, jakby gorsze od tych np. z B650, tam te AUO nie wyglądały tak źle, ale to tylko na marginesie.
 

michalmichalmic

New member
Pierwszy raz dzisiaj miałem przyjemność popatrzeć na 55C7000. Oczywiście w warunkach marketowych, więc nie spodziewałem się przy ciemnej szybie i matrycy S-LCD (SQ...) dostrzec złego podświetlenia. Niestety widziałem i to mocno. Diody z góry waliły jak smok. Więc niestety ja się nie przekonam do edge-led,jesli widzę to w markecie to boję się pomyśleć co bym zobaczył w domu.

Ostro pojechales po tym tv. Nie mam zadnego interesu w tym zeby bronic samsunga ale tez widzialem modele C7000 i C6000 i nie wydaje mi sie zeby bylo az tak zle tym bardziej nie widze mozliwosci zobaczenia nierownomiernego podswietlenia w warunkach sklepowych przy tak mocnym swietle. Ja tego nie widzialem na 46 i 40 cali a C6000 wygladal calkiem przyzwoicie na tle sony edge led i innych lcd. Co kilka dni jest nowe firmware do tych tv a podswietlenie uzytkowe tak na 50proc maksymalnego jak w kazdym lcd a nie na 100 proc w trybie prezentacji sklepowej. Nierownomierne podswietlenie na pewno jest faktem ale jego rozmiary nie wydaja sie az tak razace jak piszesz choc trzeba tv odpowiednio ustawic i wgrac nowy firmware zeby go zniwelowac. Pisanie ze problemu nie ma jest wprowadzaniem w blad potencjalnych klientow ale pisanie ze problem jest gigantyczny i ze swiatlo wali jak smok to tak samo wprowadzanie w blad wiec najlepsze sa stonowane opinie.

Sony edge led maj rowniez nierownomierne podswietlenie ale nie czytam takich komentarzy o nich wiec jest na forum troche inne traktowanie producentow np. na forum niebieskim te testy sponsorowane tv sony no a ludzie w to wierza i sprzedaz sony idzie w gore bo tak jest co jest napisane na forum to sie slucha i wg tego kupuje i jak pisza ze sa super to juz tego nirownomiernego podswietlenia w sony nikt nie widzi bo taka jest opinia wiec po co go szukac a jak pisza ze w samsungu jest to lecimy do sklepu i szukamy i w momentach gdy na ekranie obraz nie jest czarny bo taki jest sygnal to juz mowimy ze czern slaba ze swiatlo wali bo jak chcemy to znajdziemy a wiele osob ktore nie czytaja forow kupi te tv i nigdy nawet sie nie dowie ze jest jakis problem wiec jak to jest jezeli czlowiek ktoremu nikt o tym nie powie sam tego nie odkryje i mu to nie bedzie przeszkadzac to czy to jest problem czytylko my sobie sami sprawimy takie problemy ciaglym przegladaniem forow, zarazaniem sie niepotrzebna videofilia od tzw videofili.

Utrudniamy sobie zycie i marnujemy mnostwo czasu na poszukiwanie tv bez jakiejkolwiek slabej strony

Pojechales to sklepu nameczyles sie sprawdzajac, straciles mnostwo czasu na forum a gdy bys po prostu kupil ten tv jak wiekszosc jego nabywcow co nie probuje na sile robic z siebie videofila, uzywal go po prostu bez przesadzonych wymagan, nikt by ci nie powiedzial o nierownomiernym podswietleniu( jak nikt nie mowi w przypadku sony edge led) to bylbys szczesliwym uzytkownikiem ktoremu by to nie przeszkadzalo bo bys nawet o tym nie wiedzial.

Coz 55C7000 bedzie za no moze 2 miesiace ponizej 9tys zl w internetowych a jak na tak duzy tv 3d to chyba nie zle a tobie pozostalo dalsze szukanie, czytanie forow z ich czesto sponsorowanymi testami i czekanie na rownomierne podswietlenie(nawet zdecydowna wiekszosc lcd z tradycyjnym podswietleniem na jasniejsze rogi a jak jest poswietlenie na 100proc to nierownomierne podswietlenie patrzac po ciemku) a inni kupia i beda sie nim cieszyc. Wiec kto bedzie szczesliwszy ci inni czy ty?
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Nie miałem zamiaru "jechać na Samsungu" bo szanuje tą firmę i uważam, że robi kawał dobrej niedocenianej roboty w tej branży. Miałem osobiście Samsungi B651,A656,A856,A786,B530,A551,B350, Także Sony Z4500,W5500 (nie wspomnę o Toshibie ZV635, czy JVC DV1, albo Panasie PV80, czy LG7000)i widziałem różnice głównie w działaniu 100Hz na korzyść Sony. Więc jakieś tam doświadczenie mam i nie pójdę do sklepu i po prostu coś kupię, ponieważ jestem świadom wad i zalet dzisiejszych tv. A edge-led nie podoba mi się zarówno w Samsungu jak i w Sony. Sony też ma wady i ja ich nie ukrywam. Praktycznie 80% modeli W5500 miało widoczny clouding, jest widoczne smużenie, jednak finalnie byłem ostatnio za Sony. Jednak wiesz wychodzi to magiczne 3d, no i Samsung jako jedyny ma konwersję2d-3d , nowe modele, więc znowu zainteresowałem się samsungiem. Byłem bardzo ciekawy jak to wygląda. I jest mi bardzo przykro że to zobaczyłem, bo sam byłem zainteresowany nowymi modelami Samsunga. Jednak w moich oczach Edge-led zarówno Samsung jak i Sony odpada, no takie jest moje subiektywne zdanie. Co prawda co rok są nowe modele, więc mam nadzieje, że znikną te wady. Ja oglądam głownie w nocy i takie rzeczy są dla mnie ważne. Dlatego napisałem, że jak tylko będę mógł to popatrzę na 46C750, z ta samą elektroniką, ale podświetlane CCFL. Doskonale wiem jaka jest różnica oglądania tv w sklepie i w domu, dlatego pierwsze co to zmieniłem w tym Samie tryb na normalny z dynamicznego i zjechałem podświetlenie kilka stopni i oczywiście było lepiej, ale i tak widziałem, biorąc poprawkę, ze to sklep to dobrze nie wyszło. Jak podejdziesz w tych samych warunkach np. do 46C650 (na matrycy SQ) to tego nie zobaczysz, nawet na maksymalnych ustawieniach i to jest fakt. Nie widzę powodu, aby o tym nie pisać, to jest tylko moje subiektywne zdanie, każdy musi sobie wyrobic swoje. Nie wyśmiewaqm się z ludzi , ani ich nie obrażam jestem wrogiem takiego zachowania, ale jeśli chodzi o tv i jego subiektywna ocena jak najbardziej tak, po to istnieje to forum. Wystarczy, że tak jak napisałeś testy są sponsorowane, więc ja chcę napisać to co widzę, a akurat w tym temacie widziałem juz sporo. Jest spora rzesza ludzi, którzy nie interersuja się przed zakupem, ale zazwyczaj dzieje się tak tylko przy pierwszym tv LCD bądź plazmy, później jednak się interesują, ponieważ to nie są już czasy crt, że wystarczy że kupiłeś Sony,Panasonic, Philips i na pewno świeciło ładnie. TV ma teraz więcej źródeł obrazu(PC,konsola,BD,SAT itd)aniżeli kiedyś dachówka do crt, dlatego więcej od niego wymagamy :) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
potwierdzam wypowiedz kolegi michalmichalmic,ja tez w warunkach sklepowych niebylem w stanie stwierdzic nierownomiernego podswietlania,chyba,ze mnie wzrok zawodzi,zgadam sie tez z tym co pisze na temat tutejszych testow,a od siebie dodam,ze dziwi mnie bardzo fakt,ze do kazdych warunkow proponuje sie tu tylko trzy max cztery marki tv i sa one zawsze tesame:niewiem:
 

feromann

Member
wow-jestem pod wrażeniem--tyle TV wymienić!
wydaje mi się,że trzba było pozostać przy z4500 i nie zawracać sobie głowy tymi wszystkimi nowościami,szkoda czasu i pieniędzy.
Chciałem ostatnio wymienić mojego leciwego x3500,na Samsunga c7000.
Parametry w necie i reklama bardzo mnie do tego zachęciła.Niestety konfrontacja z rzeczywistoscia w sklepie nie była już tak przekonywująca.
Moj leciwy Sony niestety,bedzie musiał cieszyć moje oczy jeszcze pewnie do przyszłego roku,w którym Samsung zaprezentuje tv 3d bez okularów.
 

MAdam

New member
wow-jestem pod wrażeniem--tyle TV wymienić!
wydaje mi się,że trzba było pozostać przy z4500 i nie zawracać sobie głowy tymi wszystkimi nowościami,szkoda czasu i pieniędzy.
Chciałem ostatnio wymienić mojego leciwego x3500,na Samsunga c7000.
Parametry w necie i reklama bardzo mnie do tego zachęciła.Niestety konfrontacja z rzeczywistoscia w sklepie nie była już tak przekonywująca.
Moj leciwy Sony niestety,bedzie musiał cieszyć moje oczy jeszcze pewnie do przyszłego roku,w którym Samsung zaprezentuje tv 3d bez okularów.

Pozostał W5500, zdecydowanie lepiej było w SD (pisałem o tym porównaniu w innym temacie), jednak teraz jest on u rodziców :), a ja ze względów zdrowotnych nie mogłem nabywać tv przez ostatnie miesiące i męczę się z Panasem 42PV80 ze strychu ;)
No moja konfrontacja z rzeczywistością mnie też bardzo zaskoczyła, ponieważ nie widziałem w sklepie takich wad nawet na poprzednich modelach edge-led B6000/B7000 (w domu u kolegi w B7000 biły rogi, ale to tylko w ciemnym pomieszczeniu). Może trafiłem na jakiś model przedprodukcyjny co mieli to też możliwe. Ponieważ 55C6500 nie był na matrycy SQ to widać było gorsze kąty i słaby czarny, ale był równomiernie podświetlony.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Samsung C7000

witam,kol.MAdam miales troche pecha,ze trafiles na taki egzemplarz.Fakt w C6000.C7000 mniej czy wiecej tak bywa,tak bylo w serii B zdecydowanie najlepiej w B8000,i tak jest tez teraz C8000 i tylko ten.druga sprawa nie patrz na ustawieniach dynamiczny,czy normalny,sa zle fabrycznie ustawione(za duzo niebieskiego w ciemnych scenach,za malo w jasnych)tak sa ustawione samsungi i w tych trybach nie mozna ustawic balansu bieli(kalibrowac mozna-tylko w trybach standardowym i film podswietlenie w tych trybach moze byc wysokie np.9 i film 7 w seriach B,w C jest wyzej)Sony ma za duzo czerwonego tak przy okazji.W 46C750z CCFL,bedziesz mial inaczej-przy przelaczaniu kanalow na ciemnym tle to widac? Zdecydowanie polecam kupowanie TV z matryca samsunga,AUO tylko na wprost.Jestem troche tez rozczarowany nowym Sharpem 820 jego matryca,juder widoczny,slaba ostrosc,jaskrawosc miala byc wieksza o 20%,nie widac tego,zolty minimalnie inny.Byc moze na ta sztuke trafilem.Albo juz jestem za stary na takie zabawy!Co do kompensacji ruchu to tylko 200hz,obojetnie jakiej firmy+umiejetnosc ustawienia-nie jest to takie proste!!!pozdr i kibicuje koledze michalmichalmic zeby dobrze kupil!!!!
 

MAdam

New member
W tak oświetlonym sklepie jak media markt, nawet na ustawieniach normalnych przy zmiejszonym podświetleniu nie powinno być widać podświetlenia i koniec takie mam zdanie na ten temat. Wg mnie lepsze dopracowane 100Hz, niż np. słabe 200Hz(z artefaktami). Jednak w nowych Samsungach dobrze się nie przyglądałem motion plus. Widziałem artefakty, ale musiałbym zobaczyć swój materiał Jeśli kol. michalmichalmic zakupi egzemplarz, który nie będzie mu tak świecił w domu i będzie z niego zadowolony, bo zmiażdży go np. efekt 3d, to będę się cieszył razem z nim. Sony ma też clouding, zależy co komu mniej przeszkadza, a najgorsze jest to, że możesz trafić na egzemplarz, ze będzie wolny od tych wad, a możesz mieć za kilka tysi coś z białymi plamami. Takie uroki dzisiejszych LCD, gdyby było tak różowo nie mieli byśmy o czym dyskutować :)
 
Ostatnia edycja:

feromann

Member
moze napisze o mojej konfrontacji z rzeczywistoscią c7000.
Po tv edge-led zbyt wiele się nie spodziewałem i nawet nie liczyłem na idealne podświetlenie.
Skupiłem się na nowinkach czyli 3D.tj. główny powód dla którego miałbym wymienić mojego leciwego
x3500 właśnie na ten model.Prezenacja 3D w moim przypadku miała 3 etapy.Na poczatku wszystko wygladało bardzo fajnie,po jakimś czasie zauważyłem,że obraz jest przyciemniony i utracił wiele szczegółw.Byłem wytrwały i po 15 min okulary zaczeły mnie jakoś uwierać a samo ogladanie już nie było takie przyjemne, a wręcz męczące.Podobno nie wszyscy tolerują takie okulary.Ja widocznie mam pecha i akurat padło na mnie.W przszłym roku znowu Samsung wpradzi jakąś nowinke i może będzie to TV 3D bez okularów.Ja tymczasem przeprosiłem się z moim staruszkiem Sony X3500 i cieszę się że kolejny rok nie muszę utopić kasy na nowy TV.Napewno Samsung C7000 nie byłby jego godnym następcą.
 
Do góry