TV LCD LED Samsung 7 c7000 (40" 46" 55") Wszystko o serii c7000 opinie testy

michalmichalmic

New member
A co takiego bedziesz mial wiecej w C8000 ?

Cos tam wymyslili co zwa precision dimming choc nie wiadomo ile to daje i czy podswietlenie jest bardziej rownomierne niz w C7000. Pewnie ze moze sie okazac ze jakosc obrazu i czern jest prawie taka sama ale moze warto poczekac na testy i sie zastanowic czy jadnak nie warto dolozyc te 10proc do C8000.
 

Hartson

New member
Bez reklam
W topicu o Samsungu na targach CES pisano, że Sam miał najbardziej nierównomiernie podświetlone matryce ze wszystkich telewizorów oglądanych przez opisującego.
 

michalmichalmic

New member
Moze trzeba skonczyc z tym szukaniem lcd bez wad bo wszystkie je maja nawet te najdrozsze z local dimming. Rok temu nie kupilem bo podswietlenie nie rowne teraz znowu musialbym nie kupic a tych wad w lcd to sie nie da wyeliminowac i tyle. Trzeba sie nauczyc z nimi zyc i cieszyc sie tym co jest w nich dobre. Sony edge-led tez maja nierownomierne podswietlenie i inne wady oraz gorszy kontrast niz w samsungu (to w tescie sama c7000 na wp.pl ) ale tego mozna sie dowiedziec z testu na cnet.com bo na forum niebieskim to jest test sponsorowany i ta xxxxxx moderatorow nie pozwoli tam na nic co jest nie po ich mysli napisane.

Wiec mozna nigdy nie kupic jezeli sie bedzie zwracalo uwage na to czy owo w lcd led tv. Tyle ze jak nie jest idealnie to cena powinna nie byc tak wysoka a 8tys to wg. mnie CENA PO KTOREJ TEN TV BEDZIE NORMALNIE STAL W MM A GRATS TO SA TYLKO OKULARY I ZA MIESIAC W BEZVACIU BEDZIE 18,3 PROC TANIEJ dlatego to zadna promocja do poki nie wiadomo po ile te tv stoja w innych sklepach np.internetowych. A promocja jest do wyczerpania zapasow takze jak malo kto kupi to beda na pewno po tyle staly i to dlugo. W euro 40 calowe stoja w 34 sklepach od ponad tygodnia i nic sie nie zmienia mozna sprawdzic stan w sklepach na stronie wiec kto je kupil chyba jeszcze nikt i tak trzymac, wtedy stanieja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myślę że nie masz racji mówiąc :
"Może trzeba skończyć z tym szukaniem lcd bez wad ".
Czy to znaczy kupujmy pierwszy lepszy z brzegu jaki nam się nawinie ?
Czy taki który tylko pasuje nam do wnętrza pokoju?
 

michalmichalmic

New member
Gdybym napisal trzeba skonczyc z szukaniem wad w lcd to bym sie z toba zgodzil ale Ja mam na mysli szukanie lcd ktory ich nie posiada bo moim zdaniem technologia lcd nigdy nie pozwoli na wyprodukowanie lcd bez zadnych wad uwarunkowanych technologicznie. Piszac to mialem na mysli przymus zaakceptowania przynajmniej jednej wady w danym modelu np. (efekt halo i utrate szczegolow ktore sa ok.5proc jasne na czarnym tle bo beda zinterpretowane jako czern jak bylo w samach 956) we wszystkich lcd z local dimming czy nierowne podswietlenie w edge ledach, wiec jest jedna wada w danym modelu do tego widoczna przy ogladaniu w ciemnosciach glownie. Czy to powod zebym go nie kupil? Jak kazdy ma jakas wade to wybieram czy zakceptuje ta czy tamta i ciesze sie ze jest tylko jedna. Powodem nie kupienia moze byc natomiast cena.
 

rendar

New member
Nie ma telewizorów bez wad i długo nie będzie, trzeba wybierać na zasadzie przydatności dla użytkownika. pod względem użytkowym samsung na razie nie będzie miał konkurencji, a nawet te drobne problemy z podświetleniem, o ile faktycznie w domu ktoś to zauważy, nie powinny stanowić problemu, rok temu kupiłem B7000 i do dziś nie widzę nierównomierności podświetlenia, o której tyle pisano, zamierzam kupić 55' z nowej serii za jakiś czas ze względu na wiele ciekawych funkcji, a obraz jeśli nawet pozostanie na podobnej jakości jak w serii B, spokojnie jest do zaakceptowania, jak już ktoś napisał - czekać można wiecznie...
 

michalmichalmic

New member
Sklepy MM to chyba jednak dla idiotow. Promocja widmo, tv C7000 nie ma i moze bedzie za tydzien a moze za dwa hmmmmm. Maja nas za idi........ .

Ogladalem 40C6000 i podswietlenie bylo do zaakceptowania i rowniejsze niz na stojacym obok B. Jak 46C7000 bedzie w prawdziwej promocji czy cenie intern. za cene np. jak ubiegloroczne 46B7000 za 6,4tys to chyba go kupie i dam sobie wreszcie spokoj z tym zastanawianiem sie co i jaka ma wade bo kazdy jakas ma.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.michalmichalmic tyle czekales to radze jeszcze poczekac na C8000
tam nie ma problemow z podswietleniem jest idealnie.Zbieraj kase a cierpliwosc bedzie wynagrodzona.pozdr.
 

audiomac

New member
Zestaw 46" C7000

Właśnie wróciłem z MM. Trochę się zeszło, bo wisi dużo nowości. C 7000 w wersji 46" był ale niestety okularków nie było. Nie wiem jak oni się przygotowali i czyja to wina. Komplet dotyczy tych z akumulatorkiem ładowanej przez USB, które kosztują 600zł. Pierwsze wrażenie super, na 40" tego nie widać. Gapiłem się w niego ponad godzinkę, trochę popytałem (koleś po szkoleniu) i żadnych nierówności w podświetleniu nie zauważyłem, a po to tam poszedłem w sumie, no i jeszcze to 2d x 3d ale też kicha, bo BD 3D brak:(. skoro nie mieli reszty do 3D, to powinni to opóźnić o jakiś tydzień, a tak ludzie się wq... Uchwyt tylko 2cm od ściany, chyba taki jak w B7000, krążki i linka stalowa do zawieszenia, ale jaka cena: 700zł, pogięło ich. Przy mnie poszła 1 sztuka, oklurary do odbioru później. Wygląd jak i obraz bajka, jak dla mnie. To jest to, na co czekałem. Sygnał z pendriva, nie z BD. Moje oczy ciągle latały po rogach ekranu, czekając na ciemne sceny i naprawdę NIC. Wszystko równomiernie podświetlone, barwa, kontrast i czerń też OK. Jak na obecną chwilę, nie mam żadnych "ale", jeśli chodzi o obraz 2D, tylko tym się mogłem delektować. Mniejszy braciszek kosztuje tyle samo co 46" z okularkami :). Też jestem zdania, że chyba nie ma co czekać na inne, "lepsze", a wątpię w to, żeby przez dłuższy okres cena spadła poniżej 7k, chodzi o komplet z okularami, tymi lepszymi.
image00158m.jpg


image00160s.jpg


image00163.jpg


image00159.jpg
 

michalmichalmic

New member
Czy na pewno to jest promocja? Nie jestem pewien i nie zdziwiloby mnie jakby np. za dwa tygodnie bylo bezvacie w MM i bym go kupil za 8tys minus 18,3proc. Takie rzeczy sie juz zdazaly w hipermarketach. One sa dostepne do wyczerpania a wlasciwie beda za tydzien lub dwa. moze dojsc do takiej paranoji ze do najblizszego wam MM przyjda za 2 tyg a dwa dni pozniej oglosza bezvacie na wszystkie tv i wtedy no zeby nikt nie byl zdziwiony bo to oferta Samsunga przygotowana dla MM a nie samego MM wiec sklep i tak zarabia krocie i moze go przez trzy dni poscic w bezvaciu im jest to obojetne.

Co do C8000 to czytam forum amerykanskie i roznie ludzie pisza raz jest super roznica z C7000 a nastepnym razem ktos zamiesci zdjecia c8000 na ktorych widac skuyki uboczne precisin dimming i dlatego wkoncu to mi sie zrobilo juz chyba wszystko jedno tylko zeby nie przeplacic i tyle.
 

audiomac

New member
Sprzedawca mówił, że ten model już jest od jakiegoś czasu i wcześniej kosztował 10 tys., tak, że chyba jest mała promocja:). Ciekawe jak to się ułoży dalej, i co będzie jak przyjdą nowe modele? Na to akurat warto poczekać, każdy zet się przyda:), no ale ile można czekać? U mnie to niedługo będzie rok jak chcę coś nowego i większego. Dalej się gapię w LCD Sama 32", ale w sumie czas pracuje na moją korzyść. Wtedy nie czekałem, mniejszy wybór, mniejszy problem, i ceny straszne na początku. Decyzja podjęta na miejscu po kilku godzinnym oglądaniu kilkunastu modeli, teraz tak nie potrafię. I to nie tylko ja pewnie:)
 

michalmichalmic

New member
Na ile Ja sie juz naprzygladalem dziwactw zwiazanych z promocjami i cenami w MM to juz mnie nic nie zdziwi. Rozne ceny na to samo w roznych MM, wiec w tym cena tego 10tys a w innym np. 9tys wiec Ja im nie wierze. Jedno je tylko laczy promocja bezvacie na caly kraj to jedyna rzecz ktora poszczegolne MM maja wspolnego tylko w kazdym ceny sa inne. I tak w jednym byl 9704 40 cale za 10tys a 3 tyg pozniej do Krakowskiego przyszly po 8tys i jeszcze trzy tyg. pozniej w bylo bezvacie i tak odejmowali 18,3 proc odpowiednio od 10tys i od 8tys takze naprawde kombinacji i przypadku w MM-ach jest mnostwo.


Ogladalem dzis C6000 i wydaje mi sie super a przy takich cenach jak sa w necie 40 za 4tys 46 za 5,5tys i 55 za 7,5tys( wg cenohit) to kazdemu zycze tak udanego zakupu a szczegolnie 55 cali za 7,5tys bo to sa naprawde fajne tv i az korci oj korci.

Wie ktos moze co sie stalo z 40C7000 w sklepach Euro? zniknely z oferty na stronie inter. i zmienili gazetke promocyjna i jest za nigo w tym miejcu inny samsung. Dziwactw ciag dalszy a wczoraj patrzylem na stan tego tv w sklepach euro i byl w 34 sklepach wiec gdzie jest teraz? nie dosc ze malo kto kupil to jeszcze zniknal ze strony.
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Pojawil sie test C7700 na fajnej stronie do porownan kontrasu ale NIESTETY zmienili chyba wskazniki czy sposoby pomiaru takze nici z porownan ze starszymi tv.
Druga sprawa serie B i tegoroczna C maja dynamiczne podswietlenie ktorego niczym ni wylaczysz a moze to wklada swoje trzy grosze do nierownomiernego podswietlenia? kto to moze wiedziec.
Poza tym 2d do 3d dziala dobrze choc sa wyjatki i nie tylko materialu jaki konwertujesz ale rowniez wyjatki osob ktore moga to ogladac ktos mial bol glowy a inny objawy jak przy chorobie morskiej wiec najpierw delikatnie trzeba wyprobowac najwyzej kilka minut na poczatek.
Autorzy chyba nic nie pisza o nierownym podswietleniu wiec moze juz cos poprawili np oprogramowanie nowe bo test jest europejskiej wersji C7700 i 46 calowej wiec mniejszej od testowaych w stanach 55calowych ktore z racji wielkosci musza byc bardziej narazone na to.



Samsung UE46C7700 - DigitalVersus
 

michalmichalmic

New member
Kolejny test na włoskiej stronie dday.it
Google Tłumacz

i zdjecie jak wyglada podswietlenie w ciemnosciach wg autorow test. Nadmienie ze w Usa pojawilo sie nowe oprogramowanie dla C7000 ktore znacznie poprawilo rownomiernosc wg uzytkownikow tych tv wiec nie wiadomo z jakim oprogramowaniem i na jakich ustawieniach ( moze 100proc podswietlenie?) bylo to testowane i zrobione to zdjecie.

unif.jpg
 
Ostatnia edycja:

bomba333

New member
Przymierzam się do zakupu modelu C7000.
Prosiłbym o podpowiedzi czy:
- model posiada wbudowany tuner telewizji satelitarnej ?
- czy podstawa jest jedynie w takim kształcie (jakies dziwne "odpustowe ramiona" - czy np. mozna zamówić inny wzór - z innych modeli ?
 
Do góry