TV HD w polskiej TK Multimedia

Kristop

New member
W pakiecie Sport HD także jest dostępny Polsat Sport Extra HD

Ok, czyli w zamian za Polsat Futbol dali Polsat Sport Extra HD.

Chcą się chyba na początku popisac bo jakośc na powtórce ligi światowej naprawde bardzo dobra.

Nie ma się co doszukiwać specjalnych działań, Polsat Sport HD zawsze miał dobrą jakość (swoją drogą ciekawy jaki bitrate puszcza Polsat), więc Extra HD też powinien mieć (trzeba poczekać aż ktoś zrobi pomiar bitrate-u tego kanału).
 
Ostatnia edycja:

Bartek_PLRZ

New member
No pewnie, że mam. Dla przykładu działają TVP HD, Polsat Sport HD czy Eurosport HD też. Pójdę zresetować dekoder może coś da.
 
Ostatnia edycja:

zenon20

New member
To nie mogli się dogadac z Polsatem i dodatkowo dobrac Polsat HD i Polsat Sport News.Dodają kanały HD(nie wszystkim oczywiście) a jakośc kanałów SD fatalna.Tą TVP1 HD i TVP2 HD to mogli chociaż dorzucic też posiadaczom pakietu HD.
 

lechoo84

New member
Witam wszystkich użytkowników sieci Multimedia. Swoją wypowiedź kieruję zwłaszcza w kierunku abonentów którzy zostali nabici na promocję Multimedialni Kibicują Polakom. Regulamin promocji z dnia 14.05.2012 na stronie multimedia.pl. Otóż chcę poinformować wszystkich szczęśliwców (do których i ja się zaliczam), że po wczorajszej rozmowie z BOKiem dowiedziałem się, że od dnia 24.05.2012 obowiązuje promocja Multimedialni Kibicują Polakom w HD (regulaminu na stronie internetowej nie ma), która od poprzedniej różni się koniecznością zapłaty aktywacji za cyfrówkę, ale w zamian za to do końca lipca cyfrówka w pakiecie komfort + pakiety film, sport hd extra, kids i adult są gratis, później cyfrówka 5 zł, pakiety łącznie 10 zł za mc. W ofercie Multimedialni Kibicują Polakom warunki identyczne, z tą różnicą, że sama cyfrówka w pakiecie komfort od sierpnia ma kosztować 15 zł, a dodatkowe pakiety wg cennika (łącznie ponad 60 zł). Ja osobiście dzwoniłem po ofertę 25.05 i pytałem o Multimedialni Kibicują Polakom, a miła Pani konsultant nie poinformowała mnie o nowej ofercie.... Wczoraj złożyłem w BOKu reklamacje, głównie opartą na dacie mojej rozmowy ws. nowej umowy i braku informacji o nowej ofercie na stronie internetowej jak i u Pani w BOKu. Cóż jeżeli jest nas tu więcej to walczmy, bo takie działania to jawne naruszenie interesów nas - konsumentów. Jeżeli multimedia nie załatwi mojej reklamacji (a powiedzieli że do 7 dni otrzymam odpowiedź) pozytywnie, sprawę kieruję do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdyż takie postępowanie firmy to poprostu kpina z praw i interesów konsumentów i klientów (których chyba mają w głębokim poważaniu). Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami piszcie - apollo1984rzeszow@wp.pl.
 

ogluszek

New member
Witam wszystkich użytkowników sieci Multimedia. Swoją wypowiedź kieruję zwłaszcza w kierunku abonentów którzy zostali nabici na promocję Multimedialni Kibicują Polakom. Regulamin promocji z dnia 14.05.2012 na stronie multimedia.pl. Otóż chcę poinformować wszystkich szczęśliwców (do których i ja się zaliczam), że po wczorajszej rozmowie z BOKiem dowiedziałem się, że od dnia 24.05.2012 obowiązuje promocja Multimedialni Kibicują Polakom w HD (regulaminu na stronie internetowej nie ma), która od poprzedniej różni się koniecznością zapłaty aktywacji za cyfrówkę, ale w zamian za to do końca lipca cyfrówka w pakiecie komfort + pakiety film, sport hd extra, kids i adult są gratis, później cyfrówka 5 zł, pakiety łącznie 10 zł za mc. W ofercie Multimedialni Kibicują Polakom warunki identyczne, z tą różnicą, że sama cyfrówka w pakiecie komfort od sierpnia ma kosztować 15 zł, a dodatkowe pakiety wg cennika (łącznie ponad 60 zł). Ja osobiście dzwoniłem po ofertę 25.05 i pytałem o Multimedialni Kibicują Polakom, a miła Pani konsultant nie poinformowała mnie o nowej ofercie.... Wczoraj złożyłem w BOKu reklamacje, głównie opartą na dacie mojej rozmowy ws. nowej umowy i braku informacji o nowej ofercie na stronie internetowej jak i u Pani w BOKu. Cóż jeżeli jest nas tu więcej to walczmy, bo takie działania to jawne naruszenie interesów nas - konsumentów. Jeżeli multimedia nie załatwi mojej reklamacji (a powiedzieli że do 7 dni otrzymam odpowiedź) pozytywnie, sprawę kieruję do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdyż takie postępowanie firmy to poprostu kpina z praw i interesów konsumentów i klientów (których chyba mają w głębokim poważaniu). Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami piszcie - apollo1984rzeszow@wp.pl.
Jak uznają Ci reklamacje ale np. od sierpnia zrobią promocje że wszystko free na 2 lata to znowu będziesz reklamował że pani na infolini nic nie powiedziała? W MM obowiązuje wolna amerykanka.Potrafią sprzedawac pakiety nawet kiedy sami nie wiedzą jakie programy w nich są ,jakie będą a jakie znikną.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem.
Chodzi Ci o to, że wziąłeś promocje w której od sierpnia chcąc zostawić pakiety które dostałeś w promocji będziesz musiał płacić a tera wprowadzili nową promocję w której te pakiety w okresie trwania umowy są za darmo? Dobrze zrozumiałem?

W Twojej promocji można całkowicie zrezygnować z DTV do końca lipca bez żadnej kary:
Uczestnik ma prawo do złożenia pisemnej rezygnacji z Usługi Dodatkowej Telewizji Cyfrowej DTV objętej niniejszą Promocją, co skutkować
będzie wyłączeniem ww. usługi z dniem 31 lipca 2012r., bez obowiązku zapłaty odszkodowania zastrzeżonego w niniejszym Regulaminie
Promocji, przy czym Operator zastrzega, iż przedmiotowa rezygnacja powinna zostać złoŜona u Operatora najpóźniej w dniu 25 lipca 2012r.


Nie wiem czy ten zapis jest również w ten nowej promocji czyli:
Multimedialni Kibicują Polakom w HD

O nowej promocji informowały również media2:
Cyfrowa telewizja za 0 zł w Multimedia Polska - Multimedia Polska, telewizja, telewizja kablowa, telewizja cyfrowa | media2.pl
Nie napisali że można zrezygnować bez kary z DTV do końca lipca.
 

lechoo84

New member
Chodzi o to, że w dniu zawierania umowy za pośrednictwem BOK istniał już regulamin nowej promocji, o czym nie zostałem poinformowany i którego do dziś nie ma na stronie internetowej!!!! Przecież warunki nowej ofert wprowadzonej 10 dni po starej są o wiele korzystniejsze a regulaminu tej promocji nie ma w ofercie. Jak zauważysz jest regulamin Multimedialni Kibicują Polakom a nie ma Multimedialni Kibicują Polakom w HD który jest korzystniejszy i który opisywany jest przez operatora w aktualnościach. Pomyśl ilu ludzi natnie się na to i zawrze umowę w ramach Multimedialni Kibicują Polakom (bez HD) w przekonaniu że biorą tamtą ofertę. Co do mnie to zawarłem umowę w dniu 25.05. kiedy regulamin nowej promocji zgodnie z info z BOK już był, a nikt o tej ofercie która finansowo jest korzystniejsza nie poinformował w czasie rozmowy telefonicznej ani nie umieścił regulaminu na stronie internetowej. Co ciekawe jak spojrzysz na necie jest np. regulamin na promocję Multiroom z dnia 01.06 a Multimedialni Kibicują Polakom w HD z dnia 24.05 nie ma (choć taka promocja istnieje...). W nowej promocji jak mnie pani wczoraj poinformowała też do końca lipca można bezkarnie powiedzieć papa...
 
Ostatnia edycja:

lechoo84

New member
ogluszek - Jest coś takiego jak ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów, poczytaj szczególnie art. 24 i np. wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 08.06.2009 r. sygn. akt XVII Ama 101/08 - „Jeżeli praktyka przedsiębiorcy godzi w podstawowe prawo konsumentów, jakim jest prawo do rzetelnej i prawdziwej informacji, której konsument może oczekiwać od przekazu reklamowego, to mamy do czynienia z czynem nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, który jednocześnie godzi w interesy konsumentów. Takie działanie w świetle prawa stanowi praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.”. Takim praktykom operatora mówię stanowcze nie i będę z tym walczył bo to trochę nieetyczne conajmniej. Nie powiedziałbym słowa, gdyby regulamin promocji był na necie, albo gdybym zawierał umowę kiedy jeszcze on nie obowiązywał, a tak to poprostu nabijanie ludzi w butelkę.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Co do mnie to zawarłem umowę w dniu 25.05. kiedy regulamin nowej promocji zgodnie z info z BOK już był, a nikt o tej ofercie która finansowo jest korzystniejsza nie poinformował w czasie rozmowy telefonicznej ani nie umieścił regulaminu na stronie internetowej.

Teraz rozumiem, ok.
Wg. mnie do konca lipca masa ludzi zrezygnuje, wzieli DTV tylko na okres Euro :)
 

lechoo84

New member
masz racje, ale powiedz szczerze, czy mając możliwość za 45 zł (30 analog + 15 cyfrówka) miesięcznie mieć analog + cyfrowy komfort + film + kids + sport hd extra + adult byś zrezygnował? Moim zdaniem to świetna oferta, tylko występuje to jawny brak informacji i zagmatwanie. Poczytaj sobie wczorajsze aktualności Multimedii o nowej ofercie a później skocz do oferty tv i regulaminów promocji i ciekawe czy zauważysz taką małą drobnostkę jak brak "w HD" w nazwie regulaminu promocji i nie stwierdzisz że to o to chodzi. Później czytając go zobaczysz że 4 pakiety wyłączają z końcem lipca, no a przecież pisze że one tylko 10 zł/mc, więc nie - dzwonisz do BOK żeby nie wyłączali, a tu ZONK i w sierpniu doliczają Ci za nie 60 zł.....
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Nazwa promocji tak ale numer założę się, że nie jest ten sam.
Twoja promocja ma numer:
2012/365 ”Multimedialni kibicują Polakom!”.

Jeśli podpisujesz promocje to Pani w BOK czy przez telefon, mówi o jej szczegółach, o tym że pakiety są za darmo ileś tam a potem albo sami je wyłączają albo trzeba samemu się zgłosić, przynajmniej ja tak miałem.
 

lechoo84

New member
wszystko się zgadza, tylko że rzetelny usługodawca poinformowałby o innej ofercie która jest obecnie przez niego świadczona, zwłaszcza że chodzi tu praktycznie o niemal identyczne oferty. Ja osobiście brakiem informacji (co ciekawe na necie regulaminy niektórych promocji umieszczając z wyprzedzeniem, a nowego o który mi chodzi chociaż podpisany rzekomo w dniu 24.05 wciąż nie ma) czuję się oszukany. I jeszcze raz piszę ilu ludzi w tej chwili natnie się na ofertę Multimedialni Kibicują Polakom (bo taki regulamin jest na stronie Multimedii) myśląc że biorą „Multimedialni kibicują Polakom w HD”. Sorry Snakeee ale nie broń ich, bo jest to nierzetalna informacja i wprowadzająca konsumenta w błąd. Akurat znam się na tym co nieco, bo zajmuje się takimi sprawami zawodowo dość często i uwierz że z mniejszych błahostek się bigos robi...
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Przecież ja Ci racje przyznaje, na początku myślałem że umowę podpisywałeś dużo wcześniej.
Co do strony internetowej to NIGDY ale to NIGDY nie sugeruj się tym co jest na ich stronie!
Z drugiej strony jeśli mają nagraną rozmowę gdzie otrzymałeś wszystkie informacje na temat promocji, którą podpisałeś to nie wiem czy coś ugrasz. No ale warto spróbować.
Rzetelnych usługodawców w naszych kraju nie ma :)

Teraz jak tak czytam o tej promocji, to ja jestem okradany! Dlaczego niektórzy będą płacić za DTV 15zł wraz z tymi wszystkimi pakietami a ja muszę bulić chyba 3x więcej i mam mniej pakietów!!!! Ja się tak nie bawię.
 
Ostatnia edycja:

lechoo84

New member
Ok, to przepraszam za pomówienie. A co do rozmowy telefonicznej to ok, ale też istnieją przepisy kodeksu cywilnego które mówią m.in. o nieważności oświadczenia woli, w sytuacji w której można przypuszczać, że strona nie zawarłaby takiej a takiej umowy mając pełen obraz sytuacji. A tu tak właśnie jest...
 
Do góry