TV HD w polskiej TK Multimedia

Alundro

New member
Nie wykupiłem pakietu Sport ale jak rozumiem po zakończeniu Euro TVP 1 i 2 HD znajdą się w pakiecie komfort ? Czy dopiero po Olimpiadzie ?
 

Fruciak

New member
No właśnie, dźwięk na TVP1 HD jakiś coś nie tak...jednak nie wydawało mi się no i nie jest DD5.1 tylko 2.0. Co do obrazu to na TVP HD też bardzo dobry, ale wydaje mi się, że na TVP1 HD jakby lepszy...
U mnie żadnych zakłóceń co do obrazu. ( no chyba, że coś przegapiłem jak byłem w kuchni zajrzeć do lodówki po wiadomo co....)


Problemem może być nowa kompresja dźwięku, TVP wprowadziła nowy standard E-AC3 dzięki temu zaoszczędzili na przpływności. TVP HD ma standardową ścieżkę AC3 dlatego jakość jest zdecydowanie lepsza.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A skąd masz info, że w ogóle zostaną? W ulotce jest napisane, że włączyli je na Euro i Olimpiadę.
Jak bylem w BOK miłą pani nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie co z tymi kanałami po zakończeniu tych imprez. W jakim pakiecie będą i czy w ogóle będą....
A MM potrafi zaskakiwać, już takie rzeczy w przeszłości się zdarzały, że kanał zniknął po zakończeniu imprezy....
Oczywiście bardzo dobrze by się stało jakby kanały TVP1i2 HD pozostały i trafiły do pakietu Komfort.

Przy okazji ma ktoś info co do kanału Polsat Sport Extra HD, czy i kiedy pojawi się w MM?
 

ogluszek

New member
Chyba po jakości Opola i seriali nikt nie wyobraża sobie powrotu do poprzednich TVP przed 1 czerwca.To by była porażka.Z wielkiej czwórki bez wersji HD pozostał tylko POLSAT więc ze względów wizerunkowych i zwarzywszy że MM bierze od nich tyle produkcji to powinien bez ceregieli dac wersje HD za darmoche.Co do Polsatu Sport Extr. HD to boje się żeby nie skończyło się na Polsacie Sport
News.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No w pełni popieram. Polsat HD pozycja obowiązkowa! Co dp Polsatu Sport Extra HD, jest dwa razy w wersji SD to może jedna z nich zmieni się w HD....:p
 

spider1978

New member
Bez reklam
Jakby mieli włączyć wersje HD PSE to by to zrobili bo regularna emisja zaczęła się już wczoraj o 17:) najbardziej wkurzyło mnie wyłączenie czwórki :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ludzie ! Kanały TVP 1HD ,TVP 2HD zostaną gdyż Telewizja Polska nie zakończy ich emisji w miarę jak coraz więcej będzie kontentu HD programy będą zyskiwać na jakości - na razie jest jak jest .Duże sieci Multimedia ,UPC ......podpisały imowę z TVP na dystrybucję tych kanałów wobec czego nie ma możliwość że teraz TVP "zabierze im te programy" ,to w których pakietach się znajdą nie zależy już od TVP ,ale wiadomo każdy chce zarobić .I tak macie lux w przypadku TVP 2HD ,na satelicie ten program wygląda fatalnie i jak na razie nic nie wskazuje żeby było lepiej.
 

zenon20

New member
A czy przypadkiem ta złodziejska firma nie powinna przynajmniej z jedno miesięcznym wyprzedzeniem poinformowac listownie o wyłączeniu dwóch kanałów z oferty czyli Polsat Futbol i Czwórka na wizji.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zenon, ale to nadawca zakończył emisję programów, także chyba MM nie miała wpływu na taki stan rzeczy.
Przemko77 TVP kanałów "nie zabierze", ale co zrobi MM to już zupełnie inna bajka. Mam tą kablówkę już ładnych parę lat i Oni na prawdę potrafią zaskoczyć swoimi posunięciami...
Oczywiście jestem zdecydowanie za pozostawieniem TVP1i2 HD!!! żeby byłą jasność. Też nie wyobrażam sobie powrotu do SD, zwłaszcza po jakości jaką pokazano podczas transmisji z Opola na żywo!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku Polsatu Futbol to było do przewidzenia że kanał zostanie zlikwidowany o tym fakcie było wiadomo już ładnych parę miesięcy temu ,Polsat stracił prawa do piłkarskiej Ligi Europy więc praktycznie nie miał co pokazywać

W przypadku piłki nożnej jest dobra wiadomość - TVP wykupiła od ITI tzw .pakiet otwarty Piłkarskiej Ligi Mistrzów na trzy kolejne sezony .W każdą środę pokażą jeden mecz grupowy i skróty pozostałych meczy ,oraz oczywiście jeden ćwierćfinał ,półfinał i finał ,akurat TVP nie jest producentem tych meczy, więc jakość będzie w prawdziwym HD !
 

ogluszek

New member
Dobrze że ktoś się do nich dopieprza, bo po olimpiadzie z pewnością będą chcieli porozrzucac całe to darmowe HD od TVP do innych dodatkowych pakietów tak żeby miec TVN HD,TVP1 i 2 HD to 200zł może byc mało.
 

Kristop

New member
I to jest dobre info!
Kristop a wiadomo może coś bliżej kiedy?

Podam z pewnym buforem, bo konkretnego dnia nie znam, do 15 czerwca.

Jeszcze jedno, bo trochę z marszu napisałem że będzie w Sport HD Extra.
Nie wiem czy będzie w tym nowym pakiecie czy w zwykłym Sport HD ale będzie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry