TV HD w polskiej TK Multimedia

spider1978

New member
Bez reklam
PTP Planeta genialny program. TVP HD na wszystkich platformach od dzisiaj i u najwiekszych graczy oprocz MM. Na jesien konczy mi sie umowa na C+ i zegnaj MMszajsie. Tutaj mam pytanie HD gdzie najlepiej wyglada? w Cyfrze?:) bo jak kiedys ktos podawal parametry do Canal+ w wersjach HD to maja naprawde wysoki bitrate:)
 

Frauka

New member
Bez reklam
Każda platforma ma kanały wzajemnie ze swych transponderów także jedna mańka. Polskie HD jest wszędzie takie samo. Wybieraj ze względu na interesujące Cię kanały i cenę. :) Co ja cię mam do N zachęcać jak być może lubisz sport i lepsza będzie Cyfra? :)
 

Domer

New member
Umowa sie konczyla i podpisalem nowa. 70zl za analog + dtv komfort i dekoder z nagrywarka + 7zl pakiet sport + jednorazowo cos ok 80zl za dekoder. Gdybym chcial to samo tylko ze starym dekoderem to bym placil 3zl wiecej :) Natomiast za to samo tylko zamiast komfortu basic 5zl taniej :D
 

fuksq3

New member
Domer a możesz podać numery promocji jakie dostałeś tak atrakcyjną ofertę jak na MM ? Czy być może to jakaś lokalna promocja, bo aż wierzyć mi się nie chce że aż tak tanio masz :)
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam też wersję 48 ale z 18.8.2010.
Dziwne to, bo na tym forum jakiś czas temu mówiono, że udostępniono już nową wersję.
 

wielkigul

New member
Jest trochę inaczej - właśnie czytam, to co wczoraj podpisałem - nową promocję na neta (kontynuacja umowy).
Jest tutaj osobny paragraf mówiący o warunkach przedłużenia. Streszczając: jeśli nie chcemy rezygnować, to nic nie musimy robić, automatycznie przedłuża się umowa na kolejny okres na warunkach promocyjnych.
Natomiast termin wypowiedzenia (40 dni) dotyczy wyłącznie przypadku, gdy rezygnujemy z tej usługi.

To jest tylko pozorne ulepszenie, a tak naprawdę kolejny myk MM, aby nie pozwolić klientowi odejść lub wycisnąć z niego kasę. W nowych umowach promocyjnych MM na sam internet (promocja "Internet bez ograniczeń") jest klauzula (paragraf 4), że jeśli nie złożymy innego oświadczenia woli minimum na 40 dni przed końcem obecnej promocji, to umowa automatycznie cyklicznie przedłuża się na rok na dotychczasowych warunkach promocyjnych (i na nowo udzielany jest rabat). Jeśli nieświadomy klient się spóźni i na przykład na 30 dni przed końcem promocji (lub później) będzie chciał zrezygnować, to już nie może, tylko musi siedzieć w MM jeszcze rok, bo umowa nie przechodzi w "zwykłą" umowę na czas nieokreślony bez promocji. Oczywiście zawsze można "na siłę" zrezygnować (z miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca - bo tak jest w regulaminie usług internetowych MM [3 miesięczny okres wypowiedzenia jest dla TV]), ale wtedy musi się zwracać rabat, 999 zł (pomniejszany proporcjonalnie o 1/12 za każdy miesiąc korzystania z samoprzedłużonej umowy). Nie mówiąc już, że jak będzie się chciało wynegocjować lepszą cenę później niż magiczne 40 dni przed końcem promocji, to MM najprawdopodobniej się wypnie, bo i tak ma już nas w garści.
Warto wspomnieć, że takie samoprzedłużanie umów promocyjnych na kolejne okresy najprawdopodobniej prawnie jest klauzulą niedozwoloną w umowach firma - klient indywidualny (jest to dozwolone, ale w umowach firma - firma), tym niemniej póki co MM nic sobie z tego nie robi.
 
Do góry