TV HD w polskiej TK Multimedia

tolesi

New member
tolesi
Ja wiem, że nie ma kanału TVP1 HD. Ale nka reklamuje się mocno i podaje, że taki kanał posiada właśnie z naciskiem na HD. Jest to nieuczciwe.
:) wsłuchaj się w słowa reklamy " ... TVP1 w jakośći HD .."
a nie TVP1 HD

Czyżby skończyła się promocja na ten szybki net w nocy ? od 2 dni mam prędkość tylko 2Mb
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
tolesi
Masz rację co do tej reklamy, ale jak zwał tak zwał, ale ludzie odbierają to jako kanał w jakości HD. A wystarczyło powiedzieć, że to TEST i wkróce będzie nowy kanał w jakości HD....

Co do netu to u mnie jest te 20MB w nocy, ale od samego początku to szału z prędkością download u nie miałem....

bourbon
No PS HD pojawia się sukcesywnie w danych lokalizacjach, z tego co miałem na rachunku ma być do końca lutego dostępny. U mnie pojawił się kilka dniu temu.
 

Fruciak

New member
tolesi
Ja wiem, że nie ma kanału TVP1 HD. Ale nka reklamuje się mocno i podaje, że taki kanał posiada właśnie z naciskiem na HD. Jest to nieuczciwe. Był u mnie rozczarowany kolega, który zakupił nkę i był zdziwiony co to za HD....Zresztą wystarczy poczytać na forach o tym tzw. HD. Z pewnością z czasem to się zmieni, ale na razie jest to nie tak.

Przy okazji to powiem, że platformy cyfrowe i operatorzy kablowi przyzwyczaja nas do HD w coraz niższej jakości....HD, które z prawdziwą wysoką rozdzielczością ma niewiele wspólnego.

Fruciak
Oczywiście, że dużo zależy od nadawcy, ale operatorzy ( w naszym przypadku MM) także dorzucają swoje trzy grosze kompresując sygnał. Prosty przykład Canal Plus Sport 2 w SD w MM nie idzie tego oglądać podobnie jak Canal Plus Sport nie w HD także jakość kiepska, gdzie na platformie Canal Plus obraz zdecydowanie lepszy.

Takie mamy niestety czasy, płać abonencie i nie wnikaj, a co to za HD z bitrate 6 Mb/s......

Jak dla mnie to co mówisz odnośnie bitrate 6Mb/s jakoś do mnie nie przemawia.. jak dla mnie to każdy serwis ma min 12Mb/s oglądam Nk'e i dla mnie np TVN HD jest niemal identyczny w MM jak i w N'ce czyli Nk'a też ma 6Mb/s ? dodatkowo weźcie pod uwagę aspekt taki że każda z platform która ma swoje "super programy" wrzuca je na satelitę z dobrym kontentem, natomiast każdy operator kablowy musi to jeszcze odebrać z transpondera, i tutaj też jest utrata jakości od niedawna wchodzi moda aby spinać się po optycę z nadawcami i wtedy jakoś będzie napewno lepsza.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Fruciak
Ale Tobie się to wydaje czy wiesz jaki jest bitrate poszczególnych kanałów....

Proszę bardzo oto wartości średnie :

Platforma Cyfra+


National Geographic : 7200-11000 kbit/s
min 5000 kbit/s
max 15443 kbit/s
audio AC3 48khz 320 kbps 5.1

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s
min 15400 kbit/s
max 18000 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Eurosport HD : 12000 kbit/s
min 10390 kbit/s
max 12174 kbit/s

MTVNHD : 11000 kbit/s
min 9200 kbit/s
max 11898 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

FILMBOX HD : 8400 kbit/s
min 7088 kbit/s
max 8600 kbit/s
audio AC3 48khz 448 kbps 5.1

HBO HD : 6000 kbit/s
min 4831 kbit/s
max 8195 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Canal+ Film HD : 14000 kbit/s
min 9533 kbit/s
max 17241 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

Platforma n

Podawane są tylko wartości średnie.

n Sport 8.7 Mbits

Discovery HD 8.5 Mbits

MGM, Filmbox HD 8.2 Mbits

HBO HD 8Mbits

TVN HD, TVP HD 6Mbits

Nie mam nic do żadnej z platform, nie jestem fanem żadnej z nich. Chcę tylko pokazać, że płacimy za jakość jakiej nie otrzymujemy.
Oczywiście wszystkie te kanały prezentują się o niebo lepiej niż w SD, ale to nie świadczy o tym, że jest to faktycznie wysoka jakość - taka jak być powinna. Nie wspominając już w ogóle o dźwięku....
Kanały HD według European Broadcasting Union powinny mieć minimum 1920x1080i/25 – 12.8 Mbps.
Pozdrawiam

Edit
Pomiar z dzisiaj 23.01.2011r. film Avatar Cyfra Plus HD :
Video
ID : 360 (0x168)
Menu ID : 13021 (0x32DD)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Duration : 1mn 25s
Bit rate : 7 477 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps

Dane próbki z MediaInfo. Oczywiście bitrate to tylko składowa jakości na którą składa się więcej czynników, ale jednak pokazuje to jak do tematu podchodzą nadawcy....
Jak to mawia klasyk "ciemny lud wszystko kupi"
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
a ja jeszcze nie śpię , bo jutro mam wolne :)
Ktoś pytał czy skończyła się promocja na net po zmroku :

btw:
Wczoraj w skrzynce znalazłem nowy cennik od MM :
telefon bez limitu 24h -49pln
net 20mb/s -69pln
Pakiet 5 usług tv kab. tv cyfr. nagrywarka PVR .Tel. bez limitu -147pln ( umowa na 12 m-cy )
Co ciekawe jest możliwość zamówienia netu 120 mb/s !? , ale nie podali ceny .
 
Ostatnia edycja:

Fruciak

New member
Fruciak
Ale Tobie się to wydaje czy wiesz jaki jest bitrate poszczególnych kanałów....

Proszę bardzo oto wartości średnie :

Platforma Cyfra+

National Geographic : 7200-11000 kbit/s
min 5000 kbit/s
max 15443 kbit/s
audio AC3 48khz 320 kbps 5.1

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s
min 15400 kbit/s
max 18000 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Eurosport HD : 12000 kbit/s
min 10390 kbit/s
max 12174 kbit/s

MTVNHD : 11000 kbit/s
min 9200 kbit/s
max 11898 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

FILMBOX HD : 8400 kbit/s
min 7088 kbit/s
max 8600 kbit/s
audio AC3 48khz 448 kbps 5.1

HBO HD : 6000 kbit/s
min 4831 kbit/s
max 8195 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Canal+ Film HD : 14000 kbit/s
min 9533 kbit/s
max 17241 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

Platforma n

Podawane są tylko wartości średnie.

n Sport 8.7 Mbits

Discovery HD 8.5 Mbits

MGM, Filmbox HD 8.2 Mbits

HBO HD 8Mbits

TVN HD, TVP HD 6Mbits

Nie mam nic do żadnej z platform, nie jestem fanem żadnej z nich. Chcę tylko pokazać, że płacimy za jakość jakiej nie otrzymujemy.
Oczywiście wszystkie te kanały prezentują się o niebo lepiej niż w SD, ale to nie świadczy o tym, że jest to faktycznie wysoka jakość - taka jak być powinna. Nie wspominając już w ogóle o dźwięku....
Kanały HD według European Broadcasting Union powinny mieć minimum 1920x1080i/25 – 12.8 Mbps.
Pozdrawiam

Edit
Pomiar z dzisiaj 23.01.2011r. film Avatar Cyfra Plus HD :
Video
ID : 360 (0x168)
Menu ID : 13021 (0x32DD)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Duration : 1mn 25s
Bit rate : 7 477 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps

Dane próbki z MediaInfo. Oczywiście bitrate to tylko składowa jakości na którą składa się więcej czynników, ale jednak pokazuje to jak do tematu podchodzą nadawcy....
Jak to mawia klasyk "ciemny lud wszystko kupi"

Ok, nie ważne.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W Warszawie ponoć jest 120Mb/s. W Łodzi też reklamują, ale na razie możliwości technicznych nie ma.

Jak ostatnio pytałem to u mnie net 12Mb/s był dostępny za 69zł w pakiecie. 20Mb/s - brak możliwości technicznych. (może teraz już są skoro jest to nocne przyśpieszenie?!).
 

rosiaktotti

New member
pełnie hd, nie pełne hd, ale na pewno dużo ładniejsze niż normalne. I teraz następne oblicze, że Polska jest w jakimś tam chorym politycznie krajem. TELEWIZJA PUBLICZNA 1 na wyłącznośc ITI N ?
 

tolesi

New member
pełnie hd, nie pełne hd, ale na pewno dużo ładniejsze niż normalne. I teraz następne oblicze, że Polska jest w jakimś tam chorym politycznie krajem. TELEWIZJA PUBLICZNA 1 na wyłącznośc ITI N ?
A abonament opłaciłeś , TVP publiczna to TVP1, TVP 2 , TVP info ,nikt tego nie zabrał nikomu , reszta to kasa ,kasa i jeszcze raz kasa normalnego przedsiębiorstwa , które musi zarabiać .
 

tysma

New member
Dziś wraz z rachunkiem otrzymałem info o zmianach cen które beda obowiazywac od 1 marca:
cena za pakiety cyfrowe nie ulegnie zmianie, ale ANALOG kompfrot wzrasta do 65zł, a rodzinny 45zł.

W związku z tym chce zrezygnować z multimedii DTV komfort i komfort analoga, która obecnie posiadam i przesiąść się tylko na analog rodzinny.
Mam umowę na analog komfort do której w promocji (aneks) mam komfort dtv za 20zł plus rabat na analoga 19zł. Czyli biorąc dtv koszty wzrosły mi o 1zł.
W takim wypadku zwiększania cen rozumiem, że mogę zrezygnować z umowy. Tylko jak pisałem chciałem zostać przy rodzinnym i teraz lepiej zerwać całklowicie umowe i potem podpisać na rodzinny czy zrezygnowac z dtv, komfortu analog i w taki sposób przejśc na rodzinny? Przy tym drugim sposobie chyba będe musiał płacic jakaś opłate za przejście pakiet niżej prawda?

edit-
I drugie pytanie, do kiedy mogę zerwać umowę bez konsekwencji? Czy miesiąc od otrzymania informacji czy miesiąc przed wprowadzeniem zmian czyli 1marca?
 

zenon20

New member
Ja bym już na twoim miejscu wziął platformę sat bo z deko nie opłaca się bulić ponad cztery dychy za analog rodzinny gdzie jest 30 kanałów.
 

Domer

New member
zenon20 mysle, ze w mm sa tylko ludzie, ktory nie maja innego wyjscia, np ja. Jestem pewien, ze kolega wyzej rowniez :)

Co do zmian cen to chyba obowiazuje od podpisania nowej umowy. Kanaly moga sobie zmieniac w trakcie trwania, ale nie ceny.
 

masloww

New member
Bez reklam
„Zmiany w regulaminie IPTV Multimedii wzbudzają niepokój abonentów”
SATKurier.pl / IPTV / Zmiany w regulaminie Multimedii wzbudzają niepokój abonentów

bezczelność żydków nie zna granic:
"W trosce o jakość oferty telewizyjnej nasza spółka stale prowadzi badania oglądalności poszczególnych kanałów wśród naszych klientów. W interesie naszej spółki nie jest usuwanie popularnych kanałów, więc abonenci nie mają czego się obawiać."

ten cytat też jest robieniem z abonamentów idiotów:
"Do pakietu Sport HD dołączyły z początkiem stycznia sportowe kanały Polsatu. W związku z tym liczba kanałów dostępnych w tym pakiecie wzrosła w stosunku do tego, co było w nim w momencie ustalania zmian w regulaminie."
copy.gif

tak jakby zmiana cyferek w tabelce była niemożliwa do skorygowania

a już tłumaczenie się zmianami w regulaminie IPTV ograniczoną pojemnością programów analogowych, wprowadzaniem nowych kanałów do analogu wraz z zabezpieczaniem się przed wypowiedzeniem umów przez nadawców to już mistrzostwo świata


SATKurier dokonał aktualizacji artykułu i wyrzucił IPTV z tytułu i opisu;
jednak dalej głupio brzmi tłumaczenie zmian w regulaminie wprowadzającym minimalne ilości kanałów w IPTV czy nawet w DTV zmianami w analogu
 
Ostatnia edycja:
Do góry