TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
No pisales, pisales, lata leca i jakos to MM kupuje nowe sieci w Tarnowie a nie na odwrot. MM nie wystawila sie na sprzedaz tak jak zrobil to Aster (a wlasciwie to fundusz Mid Europa Partners, ktory to trzyma lapki na Asterze).
MM nie musi się wystawiać na sprzedaż jak Aster; MM jest spółką akcyjną notowaną na GPW której większość danych jest do wglądu dla każdego; wystarczy że główni udziałowcy którzy posiadają pakiet kontrolny dostaną odpowiednią ofertę cenową na swoje akcje i cała transakcja może się odbyć w jeden dzień nawet bez wiedzy prezesa;
a to co kupili w Tanowie to malutki pikuś -10 tys. abonentów; kupili tylko dlatego że ci rynek im tam psuli, internet dawali po 26zł za 6 Mb
 

rosiaktotti

New member
bierzcie neostrade póki tania

13147907.jpg
 

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie, jest OK. Ale jeszcze parę dni temu w tych godzinach również miałem tak przymulone łącze.
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
U mnie też się popsuło :D


Zrobcie test do tego serwera w Bydgoszczy:

1004274338.png


Sprawdzilem tez do Wawy:

1004277032.png


Cos ten serwer w Bydgoszczy nie daje rady po prostu. Zreszta te testery to tez o kant du..., wazne zeby strony chodzily szybko, niestety najwieksze obciazenie idzie od userow ktorzy na maxa korzystaja z torrentow i innych sieci p2p, dlatego ISP ograniczaja jak moga taki ruch. To oni sa najwieksza bolaczka ISP a nie zwykly uzytkownik internetu.
 

topsy

New member
W Warszawie idzie pełną prędkością łącza.
btw.
Od ostatniej zgłoszonej awarii zwiększyli mi prędkość o jakieś 10%
 
Ostatnia edycja:

krauze

New member
Witam od niedawna mam telewizje cyfrową multimedia chciałbym podłączyć ją do komputera.Proszę o opis szczegółowy, jeżeli jest to możliwe.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
... Zreszta te testery to tez o kant du..., wazne zeby strony chodzily szybko, niestety najwieksze obciazenie idzie od userow ktorzy na maxa korzystaja z torrentow i innych sieci p2p, dlatego ISP ograniczaja jak moga taki ruch. To oni sa najwieksza bolaczka ISP a nie zwykly uzytkownik internetu.
no to w końcu znaleźli się winni, to ci wstrętni piraci uniemożliwiają innym normalne użytkowanie internetu :);
czasami Snakeee przeginasz z tą obroną tych dziadów;
żydki po prostu oszczędzają na klientach jak tylko mogą i gdzie tylko mogą; po co płacić za duże przepustowości łącz jak można klientom przykręcić co nie co;
po to ludzie właśnie wykupują szybkie łącza aby sobie ściągnąć szybko jakiś plik a nie zostawiać włączony komputer na noc; do oglądania stron www nawet tych najbardziej zafleshonych to i 2 Mb wystarczą;
UPC, która ma najwięcej klientów z dużymi prędkościami netu jakoś potrafi zapewnić max łącza nie tylko w nocy ale i w godzinach szczytu;
porządna sieć powinna mieć rezerwy na łączach tak jak pokazuje to Netia
http://blog.netia.pl/netia/entry/sie%C4%87_szkieletowa_netii_czyli_3
http://blog.netia.pl/netia/entry/setki_terabajt%C3%B3w_danych_na_dob%C4%99
jak pisze rosiaktotti w Tepsie też wszystko jest ok;
tylko mali nędzni trzepakowi dostawcy rżną klientów na łączach i niestety MM też się w tą nędzę wpisuje
 

masloww

New member
Bez reklam
Witam od niedawna mam telewizje cyfrową multimedia chciałbym podłączyć ją do komputera.Proszę o opis szczegółowy, jeżeli jest to możliwe.
tu masz co nieco o podłączaniu STB do kompa
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=5830&highlight=zgra%B3em
dekoder ADB w MM ma tą dodatkową wadę że aktywne jest tylko jedno wyjście wideo; jak masz podłączony STB do TV przez HDMI to pozostałe wyjścia wideo nie są aktywne; bynajmniej tak było jeszcze w zeszłym roku, później nie sprawdzałem;
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Nie bronie tylko szlag mnie trafia jak dzieciaki sciagaja pirackie gry/filmy wazace czasami kilkadziesiat GB a inni w tym czasie maja zamulone lacze i stron nie moga przegladac. Chodzi mi o to ze w umowie nie masz u zadnego ISP zagwarantowane ze sciagajac pliki z sieci p2p, torrent bedziesz mial max. przepustowosc. Dla mnie moga ograniczac ruch w tych sieciach ile sie da. Tyle w temacie.
 

JackS.

New member
Bez reklam
tu masz co nieco o podłączaniu STB do kompa
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=5830&highlight=zgra%B3em
dekoder ADB w MM ma tą dodatkową wadę że aktywne jest tylko jedno wyjście wideo; jak masz podłączony STB do TV przez HDMI to pozostałe wyjścia wideo nie są aktywne; bynajmniej tak było jeszcze w zeszłym roku, później nie sprawdzałem;
Bez przesady. W dekoderach ADB, które mają wyjścia component HD (YPbPr) wyjście to jest zawsze aktywne, gdy aktywne jest wyjście HDMI. Jedyny wyjątek to sytuacja gdy zgasisz telewizor podpięty kablem HDMI-HDMI do wyjścia HDMI. W takim wypadku dekoder identyfikuje ten telewizor jako urządzenie bez ochrony HDCP i wyłącza i wyjście HDMI i wyjście component HD. Ten problem nie występuje, gdy zamiast zwykłego pasywnego kabla HDMI-HDMI użyje się kabla iHDMI.

Dokładny opis jak z dekoderów ADB (na przykładnie dekoderów telewizji n) można nagrywać na nagrywarkę lub na dysk komputera znajduje się tutaj.
 

topsy

New member
Nie bronie tylko szlag mnie trafia jak dzieciaki sciagaja pirackie gry/filmy wazace czasami kilkadziesiat GB a inni w tym czasie maja zamulone lacze i stron nie moga przegladac. Chodzi mi o to ze w umowie nie masz u zadnego ISP zagwarantowane ze sciagajac pliki z sieci p2p, torrent bedziesz mial max. przepustowosc. Dla mnie moga ograniczac ruch w tych sieciach ile sie da. Tyle w temacie.


Ręce opadaja jak się czyta takie bzdury :blagam:
Ja w subskrybcjach iTunes mam kilkadziesiąt podcastów wszystkie w 720p więc pełna prędkość łącza jest mi niezbędna.
Do tego kanały na youtube lubię oglądać w 1080p,Revision3 ,CNET mam bezpośrednio dostępne z poziomu odtwarzacza.Więc kolego nie pierdziel.
Zawsze możesz napisać skargę do mm na wstrętnych ,niedobrych piratów.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ręce opadaja jak się czyta takie bzdury :blagam:
Ja w subskrybcjach iTunes mam kilkadziesiąt podcastów wszystkie w 720p więc pełna prędkość łącza jest mi niezbędna.
Do tego kanały na youtube lubię oglądać w 1080p,Revision3 ,CNET mam bezpośrednio dostępne z poziomu odtwarzacza.Więc kolego nie pierdziel.
Zawsze możesz napisać skargę do mm na wstrętnych ,niedobrych piratów.

Rece opadaja jak sie czyta takie glupoty. Jesli dla Ciebie youtube lub inne tego typu serwisy dzialaja na takiej samej zasadzie jak siec torrent czy inne p2p to nie mamy o czym rozmawiac.
Zreszta widac ze stycznosci z funkcjonowaniem sieci prawdopodobnie nie miales. Ruch p2p to najwieksza bolaczka ISP i taka jest prawda. Poczytaj sobie troche (nawet google duzo Ci powie) o narzedziach jakie dostarczaja ISP znane firmy na swiecie do blokowania ruchu p2p lub jego dlawienia. Uzytkownicy jednak tez nie proznoja i wymyslaja co raz to nowe obejscia takiego dlawienia, i tak w kolko :)
 
Do góry