TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
Wiecie może dlaczego HBO HD nadaje w zwykłym stereo, nawet to nie jest dolby digital 2.0, zwykłe nędzne stereo:(
zwykłe „nędzne” stereo (LPCM) jest jedenaście razy lepsze od DD2.0 bo właśnie tyle wynosi stopień kompresji DD; a to co nadaje MM to nie jest na pewno zwykłe porządne stereo tylko dodatkowo skompresowany dźwięk DD; tak samo jak obraz, który MM też dodatkowo rekompresuje
 

adamowicz81

New member
Właśnie, jeżeli chodzi o internet to jakaś porażka raz jest 2MB raz 4MB 6MB w porywach. Man neta 6/8MB. To 8MB może raz mi sie udało wyciągnąć przy ściąganiu jakiegoś pliku. a tak to 200-300kb. :(:-x i o co tu chodzi:fool:.
 

topsy

New member
Właśnie, jeżeli chodzi o internet to jakaś porażka raz jest 2MB raz 4MB 6MB w porywach. Man neta 6/8MB. To 8MB może raz mi sie udało wyciągnąć przy ściąganiu jakiegoś pliku. a tak to 200-300kb. :(:-x i o co tu chodzi:fool:.

Właśnie testuję i nie chcę zapeszać ale u mnie problem naprawili.Nawet jest lepiej niż poprzednio.
Dzizus :D teraz przy łączu 4mb podczas pobierania mam stałe 528 kb/s ,wcześniej było 480 kb/s.
Jeżeli macie jakiekolwiek problemy z nimi to polecam dzwonić,pisać,zawracać głowę aż do skutku.
Ja czterokrotnie dzień w dzień wydzwaniałem na info mm ,w niedzielę wysłałem maila z reklamacją oraz ogólnym zażaleniem na niekompetencję pracowników mm która wpłynie na rozwiązanie umowy oczywiście z winy mm.
 

masloww

New member
Bez reklam
po półrocznej kiszce pod koniec sierpnia internet u mnie zaczął chodzić jak powinien, a teraz dziady porobili tak że speed testy pokazują że wszystko gra ale już zwykłego pliku nie ściągnie się z zakładaną prędkością; o pełnej prędkości w programach p2p wieczorową porą można pomarzyć; znów tylko po 1:00 w nocy wszystko chodzi jak powinno
 

topsy

New member
Z tego co się dowiedziałem to mieli jakąś ogólną awarię w Warszawie. U mnie jak na razie transfery wróciły do normy,leci pełną prędkością łącza.Jednak wydaje mi się że mm czasem ogranicza prędkości według własnego uznania.
Szczególnie nielubiany przez nich megaupload ,gdzie przy darmowych kontach stałe prędkości są w granicach 800 kb/s lub większe.
 

masloww

New member
Bez reklam
a jak sprawdzić to synchro? wglądu do modemu nie ma, to zresztą inna technologia;

wczoraj w nocy całkiem siadł internet, ale widno coś musieli grzebać bo teraz hula tak jak trzeba
 

masloww

New member
Bez reklam
już dawno pisałem że MM jest na sprzedaż;
Aster tak samo jak MM nie wprowadzała ostatnio żadnych nowości i tak samo jak MM kasowała klientów podwójnymi abonamentami za tv; widać było że obie te firmy zmierzają do jednego celu;
normalna firma dba o klientów o zaspakajanie ich potrzeb a tym samym o swoją opinię wśród nich i o spokojną przyszłość; Vectra i UPC coś tam się starają, wprowadzają nowe programy odpowiadają na Facebook-u; a taka MM chwali się tylko wynikami finansowymi, miejscami w rankingach a inwestuje głównie w PR;
oby to przejęcie było jak najszybciej, trzymam kciuki; niestety takie przejęcie wraz z ujednoliceniem oferty trwa to sporo czasu zwłaszcza w przypadku tak dużych firm
 

Snakeee

New member
Bez reklam
dostęp do rutera 192... i localhost, ale dziwne, żebyście nie mieli nawet prawda zobaczyć statusu ;oo


nie chodziło o easy www , po prostu forum zmieniło z localhost na easy.www , reklama za pewne...

Wiekszosc z nas ma internet jak i telewizje cyfrowa po sieci HFC a nie po kablu telefonicznym tak jak Ty.

już dawno pisałem że MM jest na sprzedaż;

No pisales, pisales, lata leca i jakos to MM kupuje nowe sieci w Tarnowie a nie na odwrot. MM nie wystawila sie na sprzedaz tak jak zrobil to Aster (a wlasciwie to fundusz Mid Europa Partners, ktory to trzyma lapki na Asterze).

- Zgadzam się, że połączenie takich spółek jak Vectra i Multimedia wyzwoliłoby duże synergie oraz pozwoliło lepiej wykorzystać element skali. Z pewnością bilans wzajemnych korzyści, w sensie kreowanej wartości pomiędzy nami, byłby znacząco większy niż przy konsolidacji Vectry z Asterem - przyznawał Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska. – To jednak dywagacja teoretyczna, ponieważ żadne rozmowy na ten temat nie były i nie są prowadzone - mówił.

Tu jest ciekawa informacja:
Kto w kolejce po Astera

Na razie branża czeka na rozstrzygnięcie, kto ostatecznie kupi Astera. Termin składania ofert w pierwszej fazie procesu minął we wtorek. Prezes Żurański nie powiedział, czy Vectra ofertę złożyła. Nie ujawnił tego też Polkomtel (operator komórkowy sieci Plus), który wcześniej deklarował zainteresowanie.

Wiadomo, że z udziału w procesie zrezygnowały TP i Multimedia. Z kolei UPC Polska przestało udzielać na temat Astera jakichkolwiek informacji. – Mamy zagwarantowane finansowanie na ewentualny zakup Astera – mówił za to we wtorek jeszcze przed upływem terminu składania ofert Żurański.

Nie ujawnił nazw instytucji finansowych, które wspierają jego grupę w tym przypadku. Powiedział tylko, że są to głównie banki o zasięgu globalnym, a część finansowania ma charakter mezzanine (fundusze wspierają firmę finansowo, ale nie wchodzą do jej akcjonariatu - red.). Zaciągany przez Vectrę dług trzeba będzie spłacić w ciągu 7 – 8 lat.

To ja sie nie dziwie czemu tak malo chetnych po Astera.

Widac ze operatorzy lacza sily, ostatnio glosno bylo o wspolpracy N-ki i TPSA. Patrzac jednak na to jakie ceny ma TPSA (obnizyli cene za internet ale glosno nie mowia juz o tym, ze trzeba bulic na utrzymanie linii jak sie nie chce telefonu) to jestem przerazony co sie stanie jak na rynku powstanie jedna gigantyczna kablowka :-? Oby do tego nie doszlo.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Widze ze nie tylko ja mam podobne spostrzezenia:

BoratKazakov
dzisiaj o godz. 14:38
88.156.16.--- TOTALNA kaszana!!!
W Olsztynie jest tylko V i MM więc jeśli nastąpi konsolidacja "w kablu" to pozostanie kupić tylko neta i przesiąść się na jakąś satelite.
Teraz już następuje umowna konkurencja i podziała rynku tak aby nie wchodzić sobie w drogę w terenie a jak się połączą to już mamy pozamiatane...
Chyba tylko w takim kraju jak nasz może być tylko tak aby jak najwięcej kasy czerpać od ludzi a nic w zamian poza bzdurnymi promocjami, które w gruncie rzeczy są coraz droższe a jakość odwrotnie proporcjonalna do ceny!!!
Jak zwykle, jeśli się połączą, to MY za to wszystko zapłacimy.

qwerty
dzisiaj o godz. 14:59
87.99.60.--- UPC połączy się z Aster i będą mieli monopol w Warszawie i Krakowie
Vectra połączy się Multimedią i będą mieli monopol w reszcie kraju
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie życie ich wyprostuje, jak się będą łączyć i windować ceny to po prostu abonenci im podziękują.
Nie tylko telewizją człowiek żyje....
W lokalnym BOK można spotkać wielu ludzi, którzy obniżają jak mogą abonament, lub rezygnują z TVK. Tym bardziej, że powoli, aczkolwiek jednak następuje cyfryzacja, z czasem można będzie odbierać programy z anteny siatkowej. Fakt, że nie za wiele, ale wielu ludziom to wystarczy....
 
Do góry