TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
Mnie to kompletnie nie rusza.
114zl za 20mb jakos rewelacji nie czuje. Placic obecnie ponad 100zl za neta to za duzo, zreszta wiadomo ze wiekszosc ludzi bioracych takie predkosci w downloadzie wykorzystuje to glownie w przybytkach typu rapidshare, torrent i inne tego typu zapychajac siec ;/ Pakiet 6MB+ jaki obecnie mam wystarcza mi az nadto. Upload w sieci MM jest maly i nic sie tutaj nie zmienia, pakiet 20MB+ ma 1Mbps uploadu, szału nie ma.

Jeszcze jedno, czym wy sie podniecacie skoro pakiety 12/20/100MB+ sa dostepne tylko w "kilku" miastach.
Jak uporaja sie z poszerzeniem łącz i rusza z tymi pakietami na caly kraj to przygotuja kampanie reklamowa, tak jak to bylo z pakietem 6MB+.
te 114 zł to razem z DTV Komfort i z telefonem
pytanie zasadnicze: kiedy się uporają z poszerzaniem łącz?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
No to jak tak to bardzo fajnie ale ja mam cyrograf na 12miesiecy, no juz zostalo chyba 6miesiecy, wiec nie moge plakac, przeciez wiedzialem ze podpisuje umowe na czas okreslony.

Aha no to ja juz wiem czemu oferuja taka cene!!! Pozniej jak klient zadzwoni i powie ze na kanalach SD ma kiepska jakosc, to powiedza mu a co Pan chcial miec placac kwote 114zl za wszystkie uslugi??? Juz kiedys to pisalem ale powtorze, ja nawet nie zlozylem nigdy reklamacji finansowej a moglem jakis czas temu, bo jak by mi dali upust do tej mojej smiesznej kwoty jaka mam za DTV to moze 5zl by sie uzbieralo za te 2 dni hahahaha.

Kiedy sie uporaja? Jak Polska zdobedzie Mistrzostwo Europy w pilke nozna, czyli nigdy:roll:
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie ja mam pytanie z innej beczki.
Oglądam sobie na kanale nsport mecz ligi mistrzów w HD z dźwiękiem DD5.1 - Połączenie DTV-HDMI-Amplituner-HDMI-TV. Co jakiś czas mam krótkie zaniki dźwięku trwające 2-3s. Po przełączeniu na stereo problem nie występuje....,ale co to za oglądanie (słuchanie) w stereo mając świadomość o dźwięku DD5.1.
Czy ktoś ma może podobny problem?
 

rosiaktotti

New member
Siema, wyłączyłem przez przypadek dziś dekoder z prądy , zaraz włączyłem i nic mam na hdmi brak sygnalu a na dekoderze jest " - - - - " może ktoś pomóc?

po 15min załapał
 
Ostatnia edycja:

juniorow

New member
:blagam:

.....a co to znaczy 16:9 letterbox (TVP 1 i TVP2 swoje kanaly puszcza w 4:3 ale seriale ma nagrywane w 16:9 wiec doklejaja pasy u gory i u dolu tzw. letterbox), ktore bardzo czesto puszczaja nadawacy. Przy letterbox powyzsze ustawienia sprawia, ze bedziesz mial pasy u gory i dolu ale jest to wyswietlanie poprawne -


Taka mała dygresja.
Jeżeli TVP nadaje coś w letterbox, nie ma takiego pojęcia jak doklejanie pasów u góry i na dole. Te pasy wynikają z faktu ściśnięcia obrazu w pionie w celu zmieszczenia całego kadru na ekranie TV 4:3.
 

juniorow

New member
Może i tak, ale poprzez doklejanie pasków rozumie się nakładanie ich na wyświetlany obraz, a tu nic takiego nie występuje Panie "weteran".
 

masloww

New member
Bez reklam
apropo formatów, Vectra przeszła na nadawanie TVP 1 i 2 cyfrowo w formacie 16:9;
popytaj Snakeee swoich techników czy jest i u nas tak możliwość
 

Snakeee

New member
Bez reklam
apropo formatów, Vectra przeszła na nadawanie TVP 1 i 2 cyfrowo w formacie 16:9;
popytaj Snakeee swoich techników czy jest i u nas tak możliwość

No patrz a dzisiaj u mnie na chwile zanikly kanaly z paczki TVP w DTV, zlapalem za telefon mowie a zapytam co tam kombinuja, dzwonie na infolinie i dostalem info z pomocy technicznej ze wymieniaja dekodery gdyz od kwietnia TVP zmienia parametry nadawania, nie dopytywałem juz dalej. Tak jak powiedzial mi koles z pomocy technicznej w ciagu kilku minut kanaly wrocily.

Jak juz jestesmy przy TVP:

TVP Sport zniknie?
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
faktycznie coś było o tym że TVP rezygnuje z nadawania w MPEG2 z Astry, będzie nadawać tylko w MPEG4; w DVB-T nadają w MPEG4 w 19:6 to na Astrze pewnie jest tak samo;
możliwe że Vectra wczoraj już przeszła na te nowe parametry;
tylko pytanie czy MM nie zechce uszczęśliwić właścicieli staroci i czy tak jak TVP Sport w analogu sama nie przerobi na 4:3 LB?
co do TVP Sport to dla mnie mogło by go nie być, ostatnio prawie wszystko co na nim leciało to oglądałem na ES; w zamian jakby dali ES2 to bym się nawet ucieszył
 

spider1978

New member
Bez reklam
ja tam wiem tylko tyle ze chcialem TVP Historia poogladac i zwiechy obrazu ;)

a tak propo ciekawie zapowiada sie ten rok jeli chodzi o nowosci viasat nature, spike czy comedy central extra ciekawe ile z nowosci trafi do multishitu:p
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
żadna stacja nie nadaje w 1080p a dekoder nie potrafi usnąć przeplotu i wyświetlić obraz w 1080p

TVP2 już leci w 16;9, tylko niestety trzeba samemu obraz rozciągnąć, MM jeszcze nie tego nie zrobiła
 
Do góry