TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Masloww mi to się już nawet narzekać nie chce.
W Polsce daleko nam jeszcze do normalności.... żadne to pocieszenie, ale gdzie indziej / czytaj Polsat, "N", Cyfra Plus / też nie jest tak różowo....
Szkoda, że w MM mają nas bardzo głęboko wiadomo gdzie... Mogli chociaż TVP HD dać - na mistrzostwa w koszykówce, bo jakość meczy w DTV .... ech miałem nie narzekać!
 

pozi ppp

New member
byłem u siebie w bok w szczecinie i tu nowina-pani poinformowała mnie że nowe programy hd to kino polska, fun, tvn 7, bbc, puls i nic nowego do końca roku nie bedzie. pozostawiam to bez komentarza.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Na tych kanałach Nr i NP są zakodowane stacje. Można jedynie na nich poczytać telegazetę i dzięki temu wiadomo, że będą TVN7, TVN Style i TV4. Na pozostałych nie wiadomo.

PS. mam nadzieję, żę prócz TV Puls dadzą jeszcze to długo wyczekiwane Mango :(
 

Msmichal

New member
pozi ppp napisał:
byłem u siebie w bok w szczecinie i tu nowina-pani poinformowała mnie że nowe programy hd to kino polska, fun, tvn 7, bbc, puls i nic nowego do końca roku nie bedzie. pozostawiam to bez komentarza.
i tym sposobem stracili kolejnego klienta.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Miła pani mówi do mnie, że 4MB mieć nie mogę, ale może mi zaproponować 6MB za 39zł.

Pomijam fakt, że to skandalicznie niska i niesprawiedliwa oferta cenowa ( ja mam 2 MB za 69 brutto) ... ale jaka prędkość wysyłania (upload) będzie przy tych 6 MB ? Też te marne 256 kbps ?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
bourbon napisał:
Pomijam fakt, że to skandalicznie niska i niesprawiedliwa oferta cenowa ( ja mam 2 MB za 69 brutto) ... ale jaka prędkość wysyłania (upload) będzie przy tych 6 MB ? Też te marne 256 kbps ?

Przy 6Mbps jest upload 512bps.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Faktem jest, że te uploady w MM są trochę za niskie. Ciężko jest coś większego przesłać do znajomych czy rodziny.
 

miciu10

Member
Bałagan w MM

Niech dowodem na to jaki bałagan panuje w MM niech będzie mój przypadek - Pod koniec sierpnia złożyłem rezygnację z usług DTV (z powodu zmiany cennika) i przy okazji analogu. Wczoraj dostałem pismo, w którym czytam:
W odpowiedzi na Pana odwołanie za naliczenie kary ... :hmm:
Widać, że tam chyba żyją w innej czasoprzestrzeni - żadnego odwołania od naliczenia kary jeszcze nie składałem, pewnie z założenia naliczyli mi karę, od której sami się w moim imieniu odwołali, a następnie przysłali do mnie odpowiedź. A to po to, żeby jak czytam na końcu pisma:
Niniejsza decyzja jest ostateczna ... Przysługuje Panu prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym, lub polubownie ...
Trochę wygląda to na zastraszanie klienta.
Aby było jeszcze ciekawiej na Infolinii Pani twierdziła, że w systemie nie mają żadnej mojej rezygnacji i wszystko będzie wyjaśniać z lokalnym BOK.
Od tej firmy trzeba się jednak trzymać jak najdalej.

A teraz trochę pozytywniej czyli moje doświadczenia z N w porównaniu do MM:
Po pierwsze jakość - czy to kanały SD, czy przede wszystkim HD, kanały wyglądają świetnie. Oczy same się śmieją podczas oglądania EuroBasketu na TVP HD (choć tu pojawiają się kilkunasto - kilkudziesięcio sekundowe zaniki dźwięku), czy US OPEN na Eurosporcie. Przez najbliższych 6 miesięcy mam dostęp do TVP HD, Eurosport i Eurosport 2 HD , Discovery HD, National Geographic Wild HD (dziś ma pojawić się Animal Planet HD), Ligi Mistrzów w HD. (o MGM HD i TVN HD nie wspominam gdyż większość materiału na jaki tam trafiam to upscal)
I co najlepsze - za HD nie muszę płacić dodatkowo.
W chwili obecnej promocja dla nowych klientów jest jeszcze lepsza - brak obowiązkowego VOD przy nagrywarce (do 4 miesięcy Nseriale, Nfilm HD i pakiet HBO za free), pełna oferta do 7 miesięcy za 38zł i aktywacja rekordera tylko za 38zł. A jak ktoś chce to może płacić za opcję full wypas (wszystkie pakiety, kolekcje VOD, kanały premium) to ma to za 99zł miesięcznie
Jak to się ma do obecnej normalnej oferty MM?
52,50 za analog, 24 za DTV + 19 za kanały HD + 10zł za pakiet Film + 15zł za pakiet Filmbox + 23 za HBO z Cinemaxx + 8 za pakiet dla dzieci.
Jedyne co będzie mi brakować to Polsatu Sport - na siatkówkę do teściowej będę musiał jeździć ;) no i może paczki BBC + NG HD.
 

michael_s

New member
pozi ppp napisał:
byłem u siebie w bok w szczecinie i tu nowina-pani poinformowała mnie że nowe programy hd to kino polska, fun, tvn 7, bbc, puls i nic nowego do końca roku nie bedzie. pozostawiam to bez komentarza.

chyba nie hd, a raczej sd. żaden z powyższych kanałów nie posiada wersji hd.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
bourbon napisał:
Pomijam fakt, że to skandalicznie niska i niesprawiedliwa oferta cenowa ( ja mam 2 MB za 69 brutto) ... ale jaka prędkość wysyłania (upload) będzie przy tych 6 MB ? Też te marne 256 kbps ?
Drogi kolego ja Ciebie dobrze rozumiem, do tej pory też płaciłem sporo za TV i Internet. Jak już wielokrotnie pisałem MM obniżyła ceny dlatego, że udało się wejść na rynek konkurencyjnej sieci kablowej / po dwuletniej "walce" /.
Skoro są niższe ceny to grzechem byłoby z nich nie skorzystać... Z chęcią bym się przeniósł do konkurencji, ale na razie się rozwijają z analogiem a mi zależy na kanałach cyfrowych i HD. Jak już będę to u nich miał to pomyślę o zmianie operatora.

Miciu10 super, że masz takie warunki w TV "N", ale niestety nie każdy ma możliwość instalacji anteny satelitarnej...i nie będę tu tłumaczył dlaczego...

Co do wiedzy pracowników BOK.... z doświadczenia wiem, że albo jest znikoma w sprawach technicznych i oferty programowej - co jest zresztą dziwne - powinni zachęcać a nie zniechęcać klientów, albo mają takie polecenia z góry....

Panowie problem w tym, że tak jak pisał kiedyś nieobecny na forum Neox grupa maniaków dobrej jakości / czytaj nas / nie robi wrażenia na firmie. Na 100 tys zadowolonych klientów kilku maruderów nic nie zdziała :( niestety.

A taka jest prawda bardzo wiele osób ma TV kablową, płaci i jest zadowolona...i nie narzeka na jakość i zawartość programową....

Co do upload u to faktycznie jest mizerny....
 

miciu10

Member
marciniozo napisał:
Miciu10 super, że masz takie warunki w TV "N", ale niestety nie każdy ma możliwość instalacji anteny satelitarnej...i nie będę tu tłumaczył dlaczego...
Domyślam się, że w wielu miejscach albo wspólnota mieszkaniowa blokuje wieszanie anten, albo rzeczywiście nie ma jak złapać sygnału - sam swoją anteną postawiłem w ... ogródku. Desperacja moja osiągnęła zenitu, gdy UPC po raz kolejny stwierdziło, że nie ma zamiaru wchodzić na moje osiedle. Niestety tam gdzie nie ma konkurencji MM zachowuje się bezczelnie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
MM potrafi zadziwić!!!

Pisałem wczoraj o internecie. Dzisiaj do BOK poszedł kolega, który ma taką samą umowę jak ja. Nawet w tym samym terminie ją zawarliśmy.
No i skoro ja mogę mieć 6MB to on też chciał.....

I co ? ano nic miła pani mówi zdecydowanie, że nie ma takiej możliwości...Dlaczego nie? Nie bo nie i już!!!! :D:D:D
No to kolega opuścił BOK / ciekawe czy poszedł do konkurencji :D - otworzyli swoje BOK za rogiem../


Edit

No i znowu wielkie koszykarskie emocje, ale nie w MM.
Jakość cyfrowa w tzw. DTV tragedia... wyłączyłem, oglądam analog!!!:(
Przy okazji coś cienko dzisiaj grają nasze orły, wczoraj to był mecz, dzisiaj na parkiecie Turcja górą, oby to się zmieniło!!! / zaczyna się druga połowa/
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
...No i skoro ja mogę mieć 6MB to on też chciał.....

I co ? ano nic miła pani mówi zdecydowanie, że nie ma takiej możliwości...Dlaczego nie? Nie bo nie i już!!!! :D:D:D
pewnie forum poczytali :D

nie bierz marciniozo do siebie nasze oburzenie o nierównym traktowaniu klientów; każdy z nas jeśli miałby taką możliwość zrobiłby dokładnie tak samo jak Ty

teraz piłkarskie emocje na TVP HD :sad:
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
he he pewnie przeczytali!:D:D:D

Żeby jeszcze po przeczytaniu jakość:( poprawili...:(
Co do oburzenia - spoko :D ja Was rozumiem, co do emocji.... jaka jakość taki mecz... jak w tym kawale .... Jaki kraj tacy terroryści...:grin:
 

masloww

New member
Bez reklam
dtv w mm i naszych kopaczy można określić tym samym: żenada;
dobry tekst z „Z czuba”:
„Syna przepisuję jutro do chóru, nie będę się wstydził, że mam piłkarza w domu.”
 
Do góry