TV HD w polskiej TK Multimedia

Msmichal

New member
marciniozo napisał:
No i znowu się człowiek musi denerwować. Oglądam sobie mecz w HD Wisła - Cracovia i nagle zonk !!!

Meczu niet!!!!!!!!!!!!!! obraz zniknął pojawiła się jakaś kolorowa plansza...potem obraz się pojawił i znowu zniknął....i tak na okrągło!:(:(:(
Właśnie sie zastanawiam czy to jest wina MM czy C+?
 

Blaszak

New member
Witam, to i może ja dołączę się do dyskusji. Jakiś miesiąc temu założyłem sobie DTV w MM z pakietem HD. Dekoder podłączony przez HDMI do 32" LG HD Ready. I tak:
- kanały SD DTV to jakaś kpina - nie dość, że straszna pikseloza (chyba dali kompresję mpeg na maxa), to jeszcze kiepski kontrast !
- kanały HD DTV - hmm.. tu jest naprawdę nieźle - NG HD, PolsatSport HD, Discovery HD, MTVN HD i Luxe.tv HD po prostu bajka, uczta dla oka, ale... NationalGeographic HD cały czas brak synchronizacji A+V - zazwyczaj nie zwracam na to uwagi, bo filmy dokumentalne lecą z lektorem, jednak czasem szlag człowieka trafia. Tutaj również cały obraz jakby trochę 'mleczny' - mniejszy kontrast, czerń nie jest czarna - jest jasno szara ;\
Ogólem rzecz biorąc kanały SD oglądam przez analoga, z dekodera korzystam tylko by obejrzeć coś w HD.

Póki co WADY telewizji cyfrowej w Multimedia Polska:
- duża kompresja sygnału video dla kanałów SDTV (czyt. pikseloza)
- bardzo słaby kontrast obrazu (SD i HD) - obraz 'mleczny', brak prawdziwej czerni
- brak synchronizacji na niektórych kanałach HD
- strasznie powolne działanie dekodera, na samo wejście do Guide'a trzeba czekać ok 6-8 sekund
- nieadekwatna cena w stosunku do jakości
ZALETY:
- hmm... Luxe.tv HD to naprawdę uczta dla oka, to samo Discovery HD... bajka!

Nie przeglądałem wszystkich 180 postów w tym temacie, dlatego krótkie pytanie do kolegów z forum: czy Wy również macie taki 'mleczny' obraz w DTV? Czy również obraz w NationalGeographic HD rozjeżdza się z dźwiękiem?

Pozdro!
 

bourbon

New member
Bez reklam
Witaj, nie jesteś sam z tymi niedogodnościami. Na analogu obraz jest faktycznie ostrzejszy i lepszej rozdzielczości (?), na dtv niektóre kanały sd wyglądają prawie jak filmiki z YouTube w trybie pełnoekranowym...

Co do Luxe, to wydaje mi się, że kilka tygodni temu obraz był lepszej jakości, teraz jakby w wiekszą kompresje poszli i pojawiłą sie lekka mgiełka.
NG HD, potwierdzam kłopoty z synchronizacją.

Chyba najlepszy obraz w HD jest na Polsacie SportHD (tylko czemu tam ciągle lecą powtórki siatkówki, rugby i boksu ?! - jak widże w info "Muszynianka" to mnie już skręca...)

Polecam serię późno wieczornych dokumentów o dalekich krajach na DiscoveryHD - normalnie balsam dla oczów :)
 
Ostatnia edycja:

semezy

New member
Potwierdzam brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na NG HD i Discovery HD, na kanałach SD nie stwierdziłem. Miasto Szczecin. Natomiast co do jakości kanałów SD to faktycznie jest coraz gorzej, przyzwoicie jest tylko na TVN-ach szczególnie jak TVN24 przeszło na 16:9. Wczoraj też przez jakiś czas MiniMini nadawało w DTV w 16:9, a w analogu 4:3, może też szykują się do zmiany formatu.
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
Ponawiam pytanie, które gdzieś umknęło w poprzednich postach.
Czy ktoś ma np. porównanie jakości obrazu dtv MM do N-ki, jak na tej platformie jest z jakością kanałów (w szczególności na LCD) ?
Dekoder w N-ce jest chyba taki sam.
 

Alundro

New member
Ja również proszę jak ktoś może porównać obraz z MM i n-ki.Jeżeli zmienialibyście dostawce tv to na co :n,cyfrowy polsat czy cyfra+.Z tego co widzę to sporo osób ma cyfrowy polsat pewnie przez to,że mają tvn a n nie ma polsatu.Jeżeli np na N jest lepszy sygnał to z czego on wynika?Z tego że sygnał jest mniej skompresowany?Pozdrawiam.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

:eek: dzis po godzinie 19 u mnie na DTV pojawil sie Canal+Sport2 Tvn Style i TVN7 ale po okolo 15 minutach zniknol :( ale i tak nie bylo obrazu ani dzwieku tylko Test - Tvn Style itp :hmm: czyzby cos MM kombinowala ?
 

mkarolus

New member
Tak sobie czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że nie warto zawracać sobie głowy z firmą MM, skoro oferują obraz nie do zaakceptowania. Szkoda, bo na moim osiedlu właśnie oni działają, a tak będę musiał zainstalować sobie satelitę. Ciekaw jestem, czy można się z nimi dogadać i przetestować ich sygnał chociaż na tydzień, aby podjąć decyzję o podpisaniu umowy. Tv oglądam obecnie na 42PV80 i obawiam się, że będę widział wszystkie mankamenty sygnału z MM.
Pozdrowionka.;)
 

k0val

New member
mkarolus jeśli nie jesteś bardzo wymagającym użytkownikiem ,"koneserem" cyfrówka od MM powinna ci odpowiadać ,szczególnie dla nowych abonamentów są fajne promocje dzięki którym można otrzymać spore rabaty w stosunku do zwykłych cen.Nie jest może tak fatalnie ale stałym klientom którzy niestety muszą płacić już normalne ceny czasami brakuje nerwów.Warto wiedzieć że MM ma swoje wzloty i upadki ,no może trochę więcej tych upadków ale jak dadzą ci promocje to powinieneś być zadowolony.U mnie od pewnego czasu jest wszystko ok.Nie ma zacięć obrazu i z synchronizacją wszystko w porządku ,na obraz też nie mogę narzekać.W jednych miastach jest trochę gorzej z tą cyfrówką w innych lepiej zależy chyba to też od szczęścia niestety jak kto trafi...Każdy użytkownik na początek dostaje pakiecik kanałów hd więc można się przekonać co ta cyfra od nich "potrafi".Podsumowując jak nie masz nic lepszego na oku możesz zawsze wziąć na próbę tylko sam dokładnie nie wiem jak jest u nich z tymi testami.Wiem że pojedyncze pakiety kanałów można brać na miesiąc na próbę ale jak z tym dekoderem to dokładnie nie powiem.
 

mac2003

New member
Opinie na temat jakości TV cyfrowej w MMP

Panowie i Panie,
Czytając wasze opinie co do jakości obrazu dochodzę do wniosku że większość z was na tym forum nie ma pojęcia na temat telewizji cyfrowej... Chciałbym powiedzieć że jakość poszczególnych kanałów zależy oczywiście od operatora (kwestia kompresji) ale zależy ona również i przede wszystkim od jakości obrazu jaki nadaje producent. Odpowiedź na pytanie czy dany kanał jest zbyt mocno kompresowany (w tym przypadku przez MMP) można otrzymać tylko i wyłącznie poprzez weryfikację tego u innego operatora zachowując te same warunki - ten sam telewizor, te same ustawienia dekodera i najlepiej ta sama osoba która ocenia. Jeżeli któryś z forowiczów napisał że u niego kontrast na niektórych programach jest kiepski (zakładając że ma LCD) to ktoś inny który ma ten kanał u innego operatora mając Plazmę która z założenia wyświetla większą głębię koloru no to nie ma o czym mówić. Jeżeli chodzi o kanały SD to trudno przy nadawaniu cyfrowym zauważyć jakąkolwiek zmianę bo przy dobrych parametrach sieciowych analog może ten sam obraz pokazać ładniej.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mac2003 z całym szacunkiem, jeżeli Masz TV kablową od MM już dłuższy czas to rozumiem. Jeżeli jednak nie to raczej Ty nie wiesz o co chodzi.... bo jak można komentować coś czego się nie widziało?

MM ma cały czas problem z oprogramowaniem oferowanych tunerów cyfrowych. Było już kilka zmian. Ale coś za coś. Jeżeli jakość jest widocznie lepsza to następują "zacięcia" programu. Po zmianie softu zacięć nie ma, ale jakość jest gorsza. To tak w bardzo wielkim skrócie. Kilkakrotnie pisał o tym Neox.

Oczywiście masz rację w tym co piszesz, ale my mamy kablówkę od MM / przynajmniej ja i wiem, że kilku forumowiczów też / już od dawna i znane są nam te problemy.

I zapewniam Cię, że wielu z posiadaczy kablówki z tej firmy ma pojęcie na temat telewizji cyfrowej.....

Pozdrawiam
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

marciniozo masz racje :eek:k: ja mam MM dokladnie od 2000 roku :D jeszcze wtedy był TeleTop (czy cos w tym stylu) i posiadam także telewizje N i mam tv LG 32 cale i jakos w N jest 6 razy lepsza niz w MM jedynie kanaly HD sa praktycznie takie same :) wiec powiem wam ze po tylu latach to juz cos wiem z tymi Multimedia :) pozdrawiam :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się pattro.

Ostatnio też porównywałem jakoś Tv od MM do jakości w telewizji "N" i doszedłem do takich samych wniosków.

Niestety mam problem "techniczno - montażowy" z zainstalowaniem anteny u siebie.....
Ale już ruszyła u mnie konkurencyjna kablówka. Oferuje więcej programów za mniejsze pieniądze w tym między innymi Eurosport także HD. O internecie nie wspomnę.
Niedługo kończy mi się umowa z MM także zobaczę jaką jakość oferują i może zmienię operatora.
 

mkarolus

New member
k0val, dzięki za opinię. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na decyzję więc przemyślę ten temat.
Pozdrowionka, również dla bourbon'a. :grin:
 
Do góry