TV HD w polskiej TK Multimedia

dekoder MM

witam czy ktos próbował podłączyć do dekodera antene sat przecież 'n' ma taki sam dekoder i można oglądać kanały fta a moze trzeba wgrać inny soft czy ktos już kombinował?
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

niech ktos mi powiem dlaczego MM nie wprowadza z analogu np Polsat Sport Exstra Tvp Info lub Tvn Style i Tvn Meteo dzwonilem do BOK w styczniu i pani powiedziala ze bd na poczatku lutego i dzis mamy 28 marca a ich dalej nie ma :hmm: znajomy technik z N mowil ze nie ma i nie bd bo juz ni moga wiecej kanalow zmiescic przez kabel :/ ktos sie orientuje czemu tak jest :hmm: :hmm: ?
 

semezy

New member
dziadzius4 napisał:
witam czy ktos próbował podłączyć do dekodera antene sat przecież 'n' ma taki sam dekoder i można oglądać kanały fta a moze trzeba wgrać inny soft czy ktos już kombinował?
Dekoder ten sam, ale nie ten sam ;-)
Zasadniczo różnią się głowicą MM ma głowice DVB-C(able), a N DVB-S(at), softem, sposobem autoryzacji i jeszcze pewnie tysiącem pięćset szczegółów. Także nie ma takiej opcji coby można podłączyć talerz pod dekoder MM.
 

Blaszak

New member
Koledzy tak z ciekawości zapytam... jakie macie poziomy sygnałów w dekoderze MM? Ja mam jak poniżej:
- siła sygnału 35
- S/N 40.9dB
- BER 0.0EO
Sądząc z powyższego chyba nie jest źle? Na początku miałem siłę sygnału na poziomie ok 19, myślałem, że to z tego powodu miałem brak synchro na NG HD. Zmieniłem trochę instalację w mieszkaniu i pomimo silniejszego sygnału nadal brak synchronizacji :(
 

k0val

New member
Jeśli rzeczywiście nie mają już miejsca na kablu to po jakiego oni się porywają na cyfrówkę i tylko ludziom nerwy szarpią i o kasę proszą.Mogli by usunąć kilka badziewnych kanałów z tej cyfrówki np. ten ruski kanał i wrzucić parę lepszych takich jak polsat sport extra...
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

k0val tak mi powiedzial znjaomy technik z N :) mowi ze oni popelnili blad na samy starcie cyrfrowki i teraz sa tego efekty :) i powiedzial ze bez zmiany oprogramowania w centrali MM sie nie obedzie :) a o do kanalow to prawda wywalic jakies te angielskie MTV i dac Pl MTV wywalic ruskie i niemieckie i dac np Tvn Style i Meteo :) zobaczcie np na Upc tez maja tv cyfrowa i analogowa :) iii maja wszystkie Discowery z analogu w cyfrowej to samo z Polsatem i TVN i maja nawet TVN HD :roll: a MM nawet TVN HD nie ma :( a czy to prawda ze TVP HD to jest niekodowany kanal i kazda firma go moze miec legalnie i bez zadnej umowy ?
 

DarekGdynia

New member
Blaszak napisał:
Koledzy tak z ciekawości zapytam... jakie macie poziomy sygnałów w dekoderze MM? Ja mam jak poniżej:
- siła sygnału 35
- S/N 40.9dB
- BER 0.0EO
Sądząc z powyższego chyba nie jest źle? Na początku miałem siłę sygnału na poziomie ok 19, myślałem, że to z tego powodu miałem brak synchro na NG HD. Zmieniłem trochę instalację w mieszkaniu i pomimo silniejszego sygnału nadal brak synchronizacji :(

Był u mnie technik bo ten sam problem mam i faktycznie powiedział że to problem z softem w centrali. Powiedział aby cisnąć ich bo inaczej nic z tym nie zrobią. Pomoc sygnał nadawców jest z centrali z błędami a to "zatyka" dekoder który to z kolei nie może równo zczytac obrazu i dźwięku.
Co do sygnału to twierdzi że nie patrzą na to bo poziom sygnału i tak mierzy się u klienta miernikęm a to tylko wesoła jest twórczość informatyków w ADB. Istotny jest S/N dochodzący max. Do 35
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to fajnie z tym sygnałem.

Ja dzisiaj chciałem sobie film z VOD wypożyczyć. No i tak uczyniłem, ale odtworzyć się go nie dało, choć był komunikat, że film zakupiony a tu błąd. No to dzwonię na infolinię. Miły pan mówi, że mam wyłączyć tuner z prądu na 3 min i już będzie OK".
Gdy go włączyłem.... tuner w ogóle się nie chciał zalogować. No to dzwonię ponownie. I tu ponownie miły pan mówi, że zaraz będzie dobrze, ale po chwili, że niestety nie bo coś tam nawaliło.... Powiedział, że ktoś się tym tematem zajmie....

No i pewnie ktoś się zajął.... Tuner wyłączyłem na godzinę. Włączyłem i to samo.

Po kilku godzinach tuner się zalogował. Nawet film obejrzałem choć były małe problemy.

No i super, ale ja chciałem obejrzeć ten film rano o 10.00 a nie o 17.00.

Ktoś pytał wcześniej jak działa usługa VOD - dlatego to napisałem...

A przy okazji - brak synchronizacji i kiepska jakość obrazu z tunera DTV to norma....

DarekGdynia piszesz, że technik mówił, że istotny jest S/N dochodzący max. Do 35 - u mnie ta wartość wynosi 40 - cokolwiek to oznacza.
 
Ostatnia edycja:

Vanish

New member
pattro napisał:
... tak mi powiedzial znjaomy technik z N :) mowi ze oni popelnili blad na samy starcie cyrfrowki i teraz sa tego efekty :) i powiedzial ze bez zmiany oprogramowania w centrali MM sie nie obedzie ...
A co technik z N może wiedziec co jest w centrali MM ?
IMHO to guzik. Podobnie zresztą technik MM wie co jest w centrali MM - do niego dolatuje gotowy sygnał który ma być prawidłowo przeniesiony przez sieć kablową z odpowiednim poziomem sygnału - i tyle od niego zależy.
PS. A tak z ciekawości to zapytaj go co to za błąd.
 

k0val

New member
po prostu amatorka!, amatorka!...czysta amatorszczyzna!!!

Wy też macie takie jazdy z dekoderem że musicie go z prądu wyłączać bo się nie chce włączyć albo w ogóle nie nic nie pokazuje.Już nie wspomnę o nie działającym GUIDE.Mam wrażenie że z dnia na dzień ten dekoder się "rozwala"
 

DarekGdynia

New member
k0val napisał:
po prostu amatorka!, amatorka!...czysta amatorszczyzna!!!

Wy też macie takie jazdy z dekoderem że musicie go z prądu wyłączać bo się nie chce włączyć albo w ogóle nie nic nie pokazuje.Już nie wspomnę o nie działającym GUIDE.Mam wrażenie że z dnia na dzień ten dekoder się "rozwala"

Co do zawieszki to na miesiąc korzystania 1raz musiałem od prądu go odłączyć bo część funkcji nie działała. Nie wiem jak to się ma do N -ki czy polsatu. Jak miałem satelitę to przy cyfrowym tunerze miałem to samo więc zakładam że ten typ tak ma.
Co się tyczy Guidea to faktycznie strasznie wolno chodzi od pierwszego podłączenia do sieci. Ponoć tak to dziali w Mm.
 
Ostatnia edycja:
Do góry