TV HD w polskiej TK Multimedia

piotdz

New member
nie byłem, wtedy - ponad 2 lata temu - mm helpdesk pracował pn-pt 9-17 i częste awarie były strasznie wolno usuwane. Teraz ponoć jest lepiej, jednak z obecnego opa jestem zadowolony więc nie zamierzam wracać. Szczególnie że patrząc na rwania kanałów HD nie chce mi się wierzyć że ich inet działa poprawnie...
 

xolzok

New member
Bez reklam
W Łodzi MM od nowego roku też przenosi się w nowe miejsce. Dzisiaj przedłużałem umowę na TV DTV net i przypadkiem się dowiedziałem.
Jeżeli chodzi o internet to jestem bardzo zadowolony w przeciwieństwie do DTV.
 

wskalski

New member
Mam pakiet basic, tu tylko jeden kanał HD... w Rzesz jakość ok, poza tym że czasem brak synchronu audio/wideo... ludzie raczej narzekają na HBO i takie tam w tych poszerzonych pakietach. Jeżeli porównać DTV do analogu to oczywiście że jakość lepsza. Chociaż jest coś co wkurza : w analogu automatycznie format dostosowuje się do formatu telewizora 16/9 natomiast w DTV masz tylko 3 programy na pełny ekran : NG HD, Polsat Sport i Zwiastuny VOD - reszta to kombinejszyn co chwilę niestety. Ciekawy jest niemiecki program który wieczorem nadaje anamorficznie!!! u nas nikt na to nie wpadnie....
 

ecotam

New member
wskalski napisał:
Mam pakiet basic, tu tylko jeden kanał HD... w Rzesz jakość ok, poza tym że czasem brak synchronu audio/wideo... ludzie raczej narzekają na HBO i takie tam w tych poszerzonych pakietach. Jeżeli porównać DTV do analogu to oczywiście że jakość lepsza. Chociaż jest coś co wkurza : w analogu automatycznie format dostosowuje się do formatu telewizora 16/9 natomiast w DTV masz tylko 3 programy na pełny ekran : NG HD, Polsat Sport i Zwiastuny VOD - reszta to kombinejszyn co chwilę niestety. Ciekawy jest niemiecki program który wieczorem nadaje anamorficznie!!! u nas nikt na to nie wpadnie....


dzięki za info. zaryzykuje i wezmę na próbe, trzeba iść z postępem.

pozdrowienia.
 

masloww

New member
Bez reklam
ecotam napisał:
dzięki za info. zaryzykuje i wezmę na próbe, trzeba iść z postępem.

pozdrowienia.
witam w gronie narzekaczy, bo trudno jest mieć DTV w MM i nie narzekać, sam się wkrótce przekonasz;

ja jestem na etapie totalnego zdegustowania DVT, zero nowości czy przenoszenia kanałów z analogu na cyfrę; jakość coraz gorsza, u mnie od jakiegoś czasu prawie na każdym programie wyraźnie widać chaczenie obrazu co kilkadziesiąt sekund; no i to przełączanie pomiędzy analogiem a cyfrą powoduje że DVT włączam raz na tydzień;
zrezygnowałbym z tej cyfrówki ale te cwaniaki namówili mnie na umowę 24 miesięczną, niech ich szlag trafi;
może jakby powsatały multipleksy naziemnej tv cyfrowej to wymusiłoby to na MM szybsze przejście na nadawanie wyłącznie cyfrowe, ale urzędasy nie potrafią uregulować przechodzenia nadawania telewizji z analogu na cyfrę; w tym tempie to 2015 rok zastania nas w analogu jak nic; niech tych urzędasów też szlag trafi
 

ecotam

New member
masloww napisał:
witam w gronie narzekaczy, bo trudno jest mieć DTV w MM i nie narzekać, sam się wkrótce przekonasz;

ja jestem na etapie totalnego zdegustowania DVT, zero nowości czy przenoszenia kanałów z analogu na cyfrę; jakość coraz gorsza, u mnie od jakiegoś czasu prawie na każdym programie wyraźnie widać chaczenie obrazu co kilkadziesiąt sekund; no i to przełączanie pomiędzy analogiem a cyfrą powoduje że DVT włączam raz na tydzień;
zrezygnowałbym z tej cyfrówki ale te cwaniaki namówili mnie na umowę 24 miesięczną, niech ich szlag trafi;
może jakby powsatały multipleksy naziemnej tv cyfrowej to wymusiłoby to na MM szybsze przejście na nadawanie wyłącznie cyfrowe, ale urzędasy nie potrafią uregulować przechodzenia nadawania telewizji z analogu na cyfrę; w tym tempie to 2015 rok zastania nas w analogu jak nic; niech tych urzędasów też szlag trafi


z tego co czytam na forum to widzę, że to nie postęp w MM tylko stagnacja, ale z drugiej strony czy nie można zerwać umowy z MM z winy nadawcy? Przecież takie haczenie obrazu nie jest normalne, a płaci się nie małe pieniądze właśnie za obraz!
ps. nie wiem czy wstąpię do tego klubu :???:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wskalski napisał:
Mam pakiet basic, tu tylko jeden kanał HD... w Rzesz jakość ok, poza tym że czasem brak synchronu audio/wideo... ludzie raczej narzekają na HBO i takie tam w tych poszerzonych pakietach. Jeżeli porównać DTV do analogu to oczywiście że jakość lepsza. Chociaż jest coś co wkurza : w analogu automatycznie format dostosowuje się do formatu telewizora 16/9 natomiast w DTV masz tylko 3 programy na pełny ekran : NG HD, Polsat Sport i Zwiastuny VOD - reszta to kombinejszyn co chwilę niestety. Ciekawy jest niemiecki program który wieczorem nadaje anamorficznie!!! u nas nikt na to nie wpadnie....

Wskalski masz rację, ale wystarczy ustawić opcję auto i jest OK". Oczywiście audycje nadawane w proporcjach 4:3 są skalowane, ale wychodzi to nieźle. Niestety mało stacji nadaje autentycznie panoramiczny obraz.... wielka szkoda.

Co do HBO to ta stacja wszędzie zbiera negatywne opinie. Tak po prostu nadają - zbyt nisko bitrate!!! Zdecydowanie zbyt niski. Dlatego jest tak kiepsko.

Co do braku synchronizacji audio-video u mnie to samo. Wielokrotnie zgłaszałem usterki do BOK niby coś naprawiają, ale stale jest to samo!!
 

masloww

New member
Bez reklam
ecotam napisał:
ale z drugiej strony czy nie można zerwać umowy z MM z winy nadawcy? Przecież takie haczenie obrazu nie jest normalne
pani z bok-u sugerowała mi że to normalne, bo nadawanie cyfrowe ma swoje wady; a skoro poziom i siła syganłu są u mnie ok to wina jest po stronie nadawców programów; i co po sądach mam latać?

moja rada jest taka abyś poczekał z decyzją do nowego roku, od nas się dowiesz czy się coś zmieniło czy nie; jeśli się w styczniu nic nie zmieni to w ciągu roku są małe szanse na zmiany
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Masloww skąd ja to znam..., ale trzeba nękać BOK i zgłaszać usterki, im więcej abonentów tak czyni tym lepiej !!!
Ponoć w jedności siła czy jakoś tak. Może włodarze MM w końcu przestaną udawać, że nic się nie dzieje z jakością i poczynią też kroki aby coś zaczęło się dziać z ofertą programową...
 

Harcesis

New member
Witam. Z końcem listopada kończy mi się umowa na internet w multimedii w Łodzi i stwierdziłem, że to dobra okazja zamienić analogową kablówkę na cyfrową. Miałem iść już jutro, ale coś mnie podkusiło i poczytałem opinie na tym forum o cyfrówce w multimedii... No i teraz nie wiem. W swojej dzielnicy w Łodzi (polesie - koziny) mam chyba tylko możliwość podłączenia multimedii, albo dialogu. Warunkiem koniecznym jest możliwość podłączenia dwóch tv w mieszkaniu (jeden analog, drugi cyfrowy). Teraz płacę 55 zł za pakiet komfort, a podobny cyfrowy pakiet ma 19 zł... to jest duża zachęta. Ale Wasze opinie na temat działania mnie przybiły :p Mimo wszystko spytam - czy warto brać tę cyfrówkę? a jeśli nie to co, przy tych warunkach?
 

masloww

New member
Bez reklam
Harcesis
poczytałeś wątek ale chiba niezbyt uważnie;
cyfrowy pakiet za 19zł to nie jest podobny pakiet komfort, to jest o wiele mniej niż pakiet rodzinny;
poczytaj dokładnie ofertę MM umieszczoną na ich stronie, jest tam wykaz kanałów jakie dostajesz w dtv
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/8420a8ec77320940c7f5edbcec298d5e
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/077bfe65bcccf3107cf0336101f7c771
najistotniejsze informacje są zapisane małymi literami na dole strony
 

xolzok

New member
Bez reklam
Mnie też kończy się umowa z końcem listopada. Poszedłem na Pojezierską i dostałem 5% zniżki na analog i 5 zł zniżki na DTV. Zmieniłem umowę na net z 1Mb na 2Mb Profit (5 zł/mieś. przy limicie 1,5GB lub 69 zł przy przekroczeniu tego limitu).
Wcześniej dzwoniłem do BOK. Tam zaoferowali mi jedynie 5% na analog. Ofertę Profit można podpisać (tylko w lokalnym BOK) w przypadku posiadania dwóch usług w MM.
 

ecotam

New member
Harcesis napisał:
Witam. Z końcem listopada kończy mi się umowa na internet w multimedii w Łodzi i stwierdziłem, że to dobra okazja zamienić analogową kablówkę na cyfrową. Miałem iść już jutro, ale coś mnie podkusiło i poczytałem opinie na tym forum o cyfrówce w multimedii... No i teraz nie wiem. W swojej dzielnicy w Łodzi (polesie - koziny) mam chyba tylko możliwość podłączenia multimedii, albo dialogu. Warunkiem koniecznym jest możliwość podłączenia dwóch tv w mieszkaniu (jeden analog, drugi cyfrowy). Teraz płacę 55 zł za pakiet komfort, a podobny cyfrowy pakiet ma 19 zł... to jest duża zachęta. Ale Wasze opinie na temat działania mnie przybiły :p Mimo wszystko spytam - czy warto brać tę cyfrówkę? a jeśli nie to co, przy tych warunkach?


Ja też myślałem, że DTV kosztuje tylko 19zł, ale to tylko taka mała zmyłka. Właściwie, to do ceny pakietu cyfrowego trzeba doliczyć pakiet komfort!
Bo inaczej nie można korzystać z tej usługi. Jak widać jeszcze wielu się na to nabierze ;)
 

ecotam

New member
masloww napisał:
jak w polskim filmie, nudy nic się nie dzieje;
u mnie wczoraj na dtv nie dało sie meczu ogladać, zacinało się na amen a na analogu szło bez problemu; może to i przyczyna że nie mamy wyłącznie programów dtv, bo wściekły lud mógłby roznieść siedziby mm i nawet 380 konsultantów niewiele by pomogło;


NIC się nie dzieje i tak będzie dopóki brak konkurencji. A tylko naziemny sygnał cyfrowy może tu coś zmienić. Jednak nic się nie robi w tym kierunku, a mam wrażenie, że wręcz przeciwnie. Platformy cyfrowe nie są zainteresowane tym projektem i będą delikatnie blokować i torpedować ruchy z tym związane, a to tylko woda na młyn MM.
Pozdrowienia
 
N

neox

Guest
Ida zmiany:cool:
Osoby zainteresowane nowymi programami HD powinny byc zadowolone:cool:
Lada moment wiecej szczegolow, zreszta sami zobaczycie, bo przez jakis czas wszyscy dostana te kanaly;)

Kiedys wam pisalem ze fajnie jakby stworzyli pakiet samych kanalow HD... nie bedzie moze to tak do konca zbior wszystkich kanalow HD ale mysle ze znajdzie sie spora ilosc osob chetnych nawet na taki pakiet kanalow HD jaki bedzie;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry