TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
CuraC napisał:
Ja PS HD zamawiam dzisiaj, w Rzeszowie aktywacja usług trwa do tygodnia :???: ale będę dobrej myśli


A tak swoją drogą moja od początku nienajlepsza opinia o Multimedia DTV z dnia na dzień staje się coraz gorsza.

Zaczęło się od kompletnie niekompetentnej ekipy montażowej. Przyszło dwóch cebrów: fizyczny i umysłowy, i zabrali się do roboty. Fizyczny zabrał się do montowania gniazdka ale że przewód w ścianie był krótki i niezbyt wygodnie montowałoby mu się "rozgałęźnik" więc dosztukował na chamca 10cm na którym teraz z ziejącej w ścianie wielkiej dziury po gniazdku dynda białe ustrojstwo. W tym czasie umysłowy popijał herbatkę. Kiedy już fizyczny uporał się z przeciwnościami losu i pospinał wszystkie kable do kupy do akcji przystąpił umysłowy i zaczął konfigurować sprzęt. W tym czasie fizyczny popijał herbatkę. Kiedy już wyszli odpaliłem cyfrową telewizję i przeżyłem wstrząs! Okazało się że nie dość że oferta programowa na DTV jest nędzna (to był grudzień 2007) to jeszcze jakość fatalna!!! Po analizie ustawień dekodera i sposobu podłączenia wyszło że panowie fachowcy dekoder podpięli do TV przez euro (jak się pytałem w biurze w Rzeszowie dlaczego akurat tak uzyskałem odpowiedź że takie podłączenie jest najlepsze i tak trzeba :mrgreen: ) a co za tym idzie konfiguracja dekodera była dostosowana do tego typu podłączenia. Kiedy już skończyłem poprawiać po fachowcach jakość obrazu zdecydowanie wzrosła co było szczególnie widoczne w jedynym w tamtym czasie kanale HD czyli NGC HD.
Firma Multimedia nie ustaje w staraniach aby jej abonentom było coraz lepiej i oferta programowa DTV jest coraz obszerniejsza. Tylko co z tego skoro bez mała każdy pojawiający się nowy kanał jest składnikiem nowego pakietu!!! Ja aktualnie mam wykupione pakiety: Basic, C+ i C+ HD, dodatkowo płacę za analoga bo na DTV nie ma mojego ulubionego kanału (Comedy Central). Teraz dojdzie mi jeszcze PS HD. Lubię fantastykę i jestem fanem filmów typu Star Trek czy Star Gate więc wypadałoby dokupić pakiet z AXN Sci-Fi, mam małe dziecko które lubi oglądać bajki (a które nie lubi;), kłania się zatem następny pakiet: Kids ..... i tak można długo. Jestem tym już ciężko wkur....... i jakbym miał gdzie zamontować tależ już dawno zainwestowałbym w "dream'a" a tak niestety nie chcem ale muszem korzystać z usług MM bo na osiedlu na którym mieszkam innej opcji nie ma :(

Przepraszam za ten przydługi wywód ale info o następnym płatnym jednokanałowym pakiecie przepełniła czarę żalu i musiałem to wszystko z siebie wyrzucić;)

Hehe co do podlaczenia Dekodera to zadam jedno zasadnicze pytanie...a jak inaczej mieliby Ci podlaczyc ten dekoder? Zestaw to: dekoder, modem i kabel Scart! Jeszcze nie spotkalem sie z oferta w Polsce zeby operator dawal kabel hdmi albo component tymbardziej ze przedzial cenowy w takich kablach jest kosmiczny od 16zl do kilkuset! Co do "fuszerki" z przedluzka, to tak byc nie powinno, kazde łaczenie to mala strata sygnalu (tlumienie), ale jesli kanaly odbieraja Ci prawidlowo no to znaczy ze masz sygnal prawidlowy i nie ma jakiejs znaczacej straty.

Co do pakietow... no niestety tak to juz jest, juz pisalem wczesniej ze dla mnie mogliby stworzyc pakiet kanalow HD, zadne inne mnie nie interesuja:)

Poki co Polsat Sport HD wezme ale tylko na mistrzostwa, pozniej raczej oleje ten kanal. Poczekam az rozwinie sie prawdziwy pakiet sportowy a nie jeden kanal.

Mysle ze Eurosport lub Eurosport HD (i jakies inne kanaly mam nadzieje) jesli sie pojawia to nie wczesniej niz przed olimpiada.....nostradamusem nie bede jak napisze ze bedzie kolejna promocja olimpijska..aktywuj pakiet sportowy i ogladaj olimpiade w HD;)
 

piotdz

New member
Rezygnacja

Debuger napisał:
No to się wszystko wyjaśniło:

"Skorzystaj z wyjątkowej oferty telewizji cyfrowej DTV w Multimedia Polska. Specjalnie dla kibiców piłki nożnej już teraz uruchamiamy Polsat Sport HD w rewelacyjnej cenie 1 zł miesięcznie przez całe mistrzostwa! Zobacz więcej!

Posiadasz Telewizję Cyfrową Kablową DTV?

30a9ce069b806f564a0212a26807c73d
przez pierwsze 2 miesiące za pakiet Cyfrowy Polsat Sport HD zapłacisz tylko 1 zł miesięcznie, a przez kolejne 4 miesiące tylko 7 zł miesięcznie
30a9ce069b806f564a0212a26807c73d
umowa jest zawierana tylko na 6 miesięcy"

cyt.za: multimedia.pl

Jedyna 'dobra' rzecz to kara za przedwczesną (przed 6mc) rezygnację: 6zł
Warto to wiedzieć, jakby ktoś chciał po euro to wyłączyć :)

pozdr,
Piotr
 

CuraC

New member
neox napisał:
Hehe co do podlaczenia Dekodera to zadam jedno zasadnicze pytanie...a jak inaczej mieliby Ci podlaczyc ten dekoder? Zestaw to: dekoder, modem i kabel Scart!

Rzecz nie w tym że podłączyli tym co mieli ale w tym że nie zostałem o tym poinformowany. Może mam zbyt wysokie oczekiwania ale uważam, że jeżeli otrzymuję niepełnowartościowy produkt to miłoby było gdybym został o tym fakcie poinformowany.
Ja sobie z tym poradziłem. Podpiąłem dekoder odpowiednimi kablami, pozmieniałem ustawienia i muzyka gra. Ale większość ludzi może się w tym nie orientować i poprzestaną na tym co im zamontował i ustawił "fachowiec" a co za tym idzie będą płacić za coś czego tak naprawdę nie będą otrzymywać.
Moim zdaniem profesjonalista po podpięciu dekodera kablem euro informuje nabywcę iż aby uzyskać na telewizorze obraz HD należy w zmienić ten sposób podłączenia na taki który umożliwia przesyłanie obrazu wysokiej rozdzielczości oraz dokonać zamian w ustawieniach dekodera. Czy to naprawdę za wiele?
 

Debuger

New member
neox napisał:
..a jak inaczej mieliby Ci podlaczyc ten dekoder? Zestaw to: dekoder, modem i kabel Scart! Jeszcze nie spotkalem sie z oferta w Polsce zeby operator dawal kabel hdmi albo component ...
A jednak Neox dają, żeby nie skłamać to w sieci Aster bodajże. W zestawie jest właśnie kabel HDMI. Co do jego jakości - to się nie wczytywałem, ale sam fakt standardowego cyfr. przekaźnika w zestawie zasługuje na pochwałę.

A co do instalacji .... to każdy na tym forum swoje przeszedł - bez wyjątku ;)
 

lukashik

New member
Mam w związku z PS HD pare pytań:

1.Jak wezmę PS HD tylko na miesiąc Euro2008 to zapłace 1zł + 6zł kary czyli łącznie 7zł?

2.Mam dekoder DTV, po jakim czasie bede miec PS HD?

3.PS HD to kanał w jakości 720i?
 

kamilb

Member
Jak zrobią pakiet sportowy to pewnie PS HD, Eurosport HD i jeszcze coś dorzucą. A zwykły Eurosport to mi się zdaje że będzie w analogowej bo teraz TVN Gra wycofali i niemal oczywistym jest że Eurosport będzie zamiast tego kanału o ile się dogadają. Swoją drogą Euro na PSE też powinno być w HD, nie wiem jak to będzie na otwartym Polsacie. Co do tej DTV to narazie nie mam większych zastrzeżeń, chociaż ostatnio TVN Turbo nie było 2 dni gdzieś. Tak to jest ok. Mam pytanie - Ile Wy płacicie za DTV bo ja umowe podpisałem w lutym i przez rok płace za wszystko(analogową i dtv) 40zł, przez drugi rok 57zł. Umowa podpisana na 2 lata.
 

piotdz

New member
lukashik napisał:
Mam w związku z PS HD pare pytań:

1.Jak wezmę PS HD tylko na miesiąc Euro2008 to zapłace 1zł + 6zł kary czyli łącznie 7zł?

2.Mam dekoder DTV, po jakim czasie bede miec PS HD?

3.PS HD to kanał w jakości 720i?

1. To by się mogło udać, jakbyś dzień po zamówieniu zrezygnował :) tak pewnie wciśnie ci się jeszcze 1mc extra, ale to i tak powinno wyjść 1+1+6

2. Masz już teraz jako PS HD Test, własnie leci studio Euro 2008, jakość napwardę dobra :)

3. Ile oni dają trudno powiedzieć, MM daje max 1080i, ja tak oglądam i obraz jest bardzo dobry, wg mnie to co puszczali z siatkówki było nawet lepsze nić C+ Sport HD
 
N

neox

Guest
Debuger napisał:
A jednak Neox dają, żeby nie skłamać to w sieci Aster bodajże. W zestawie jest właśnie kabel HDMI. Co do jego jakości - to się nie wczytywałem, ale sam fakt standardowego cyfr. przekaźnika w zestawie zasługuje na pochwałę.

A co do instalacji .... to każdy na tym forum swoje przeszedł - bez wyjątku ;)

No prosze...tylko teraz dochodzimy do sedna sprawy, jak wiemy, dekoder ADB nie wspolpracuje prawidlowo z niektorymi TV po zlaczu HDMI (slynne przycinki dzwieku, zanik obrazu albo hdcp), takze dla mnie ten kabel nie powinien byc w zestawie - jesli juz to component.

Juz kiedys pytalem, spytam jeszcze raz czy macie jakies informacje zeby dekodery C+, CP albo np. jakis zagranicznych operatorow mialy podobne problemy z HDMI??????Czy spotkalo to tylko firme ADB?
 
N

neox

Guest
piotdz napisał:
1. To by się mogło udać, jakbyś dzień po zamówieniu zrezygnował :) tak pewnie wciśnie ci się jeszcze 1mc extra, ale to i tak powinno wyjść 1+1+6

2. Masz już teraz jako PS HD Test, własnie leci studio Euro 2008, jakość napwardę dobra :)

3. Ile oni dają trudno powiedzieć, MM daje max 1080i, ja tak oglądam i obraz jest bardzo dobry, wg mnie to co puszczali z siatkówki było nawet lepsze nić C+ Sport HD

No faktycznie studio zajebista jakosc, jutro to wezme, pozniej oddam w cholere...w okresie wakacji na PS HD puszcza bankowo powtorki euro 2008 hehehe, a na jesien znow wezme PS HD jka bedzie Formula 1 w HD:cool:
 

Debuger

New member
neox napisał:
Juz kiedys pytalem, spytam jeszcze raz czy macie jakies informacje zeby dekodery C+, CP albo np. jakis zagranicznych operatorow mialy podobne problemy z HDMI??????Czy spotkalo to tylko firme ADB?
Problem tyczy się głównie dekoderów ADB, choć Philips'y lubią się sypać jeszcze bardziej. W "N"-ce z ADB mieli to samo, ale dość szybko ich technicy uporali sie z softem i nie słyszałem o większych problemach z tym dekoderem.

Info: MM wdraża MHP w DTV na kanale 701 - T1. Ciekawe co z tego wyjdzie? :hmm:
 

cygan

Member
kamilb napisał:
Jak zrobią pakiet sportowy to pewnie PS HD, Eurosport HD i jeszcze coś dorzucą. A zwykły Eurosport to mi się zdaje że będzie w analogowej bo teraz TVN Gra wycofali i niemal oczywistym jest że Eurosport będzie zamiast tego kanału o ile się dogadają. Swoją drogą Euro na PSE też powinno być w HD, nie wiem jak to będzie na otwartym Polsacie. Co do tej DTV to narazie nie mam większych zastrzeżeń, chociaż ostatnio TVN Turbo nie było 2 dni gdzieś. Tak to jest ok. Mam pytanie - Ile Wy płacicie za DTV bo ja umowe podpisałem w lutym i przez rok płace za wszystko(analogową i dtv) 40zł, przez drugi rok 57zł. Umowa podpisana na 2 lata.

Mi dziś montują i odpowiednio 43zł i 58zł. Więc podobnie. Plus gratis (5 gr.)net 1Mb/s jak nie przekroczę 1GB w miesiącu, jak przekroczę to 49 zika...
 

Debuger

New member
Gdyby komuś było mało, to pojawiły się 2 nowe pakiety i jedna opcja :

Pakiet Cyfrowy HBO 25,00 zł /mc.
Pakiet Cyfrowy Cinemax 20,00 zł /mc.
Pakiet Cyfrowy Cinemax dla posiadaczy Pakietu Cyfrowy HBO 10,00 zł /mc.

Z tymi pakietami, a co gorsza cenami - upadli na głowę.
 

kamilb

Member
Debuger napisał:
Gdyby komuś było mało, to pojawiły się 2 nowe pakiety i jedna opcja :

Pakiet Cyfrowy HBO 25,00 zł /mc.
Pakiet Cyfrowy Cinemax 20,00 zł /mc.
Pakiet Cyfrowy Cinemax dla posiadaczy Pakietu Cyfrowy HBO 10,00 zł /mc.

Z tymi pakietami, a co gorsza cenami - upadli na głowę.

Ja wziąłbym pakiet HBO ale jakby kosztował 15zl/mc. To samo pakiet Canal+. No gdzież tu za 3 kanały płacić 39zł/mc? kogoś ostro porąbało. Te 39zł to można ewentualnie zaplacić za pakiet hbo, canal+ i jak bedzie teraz ps hd i eurosport hd. Wtedy spokojnie było by warto i wyszło by mi 79zł razem. Niestety ale zostanie tylko pomarzyć. Teraz to pakiet hbo i c+ razem wynosi 54zł/mc a ps hd i eurosport hd pewnie z 15zl beda kosztowac to razem 69zł za takie 3 pakiety. A C+ film i sport hd to w jakim pakiecie są??
 

cygan

Member
Zgadza się, a od czwartku/piątku wraca dla tych co reflektują płacić. Dowiedziałem się , że rozmowy z Eurosportem jeszcze trochę będą trwać i na Pekin będzie, podobno... Jak dojdzie pakiet "sport HD" , to bez problemów będzie można przejść z PS HD, bo zapewne będzie droższy niż 7zł/mc.
 

piotdz

New member
Zakłucenia na C+ HD

Witam,

Czy ktoś z Was ma też dziś sieczkę na obu C+ HD?
Co ciekawe, NG HD czy też PS HD są OK....

pozdr,

Piotr
 
N

neox

Guest
piotdz napisał:
Witam,

Czy ktoś z Was ma też dziś sieczkę na obu C+ HD?
Co ciekawe, NG HD czy też PS HD są OK....

pozdr,

Piotr
Teraz wlaczylem wszystko dziala ok.

Edit:
Jednak sie kaszani, piksele wylaza, przycina dzwiek.
 
Ostatnia edycja:

lukashik

New member
Ile zajmuje odkodawanie PS HD?Jutro bym zapłacił czy zdąże na euro2008 z kanałem?

PS.To ile zapłacę (+kara) za miesięczną przygodę z PS HD?
 
Ostatnia edycja:

alsupio

New member
Sieczka przez HDMI Samsung LE40F86BD

Witam serdecznie:popcorn:

Na moje nieszczęście jestem posiadaczem cyfrowego łącza Multimedia, a to tylko dlatego, że mam mieszkanie nie z tej strony budynku, co trzeba... Żadna N-ka, żadna Cyfra tylko MM....:cry:

Ponadto posiadam Samsunga LCD LE40F86BD, z czego z kolei jestem bardzo zadowolony. I obraz i dźwięk jest super... jeśli wogóle jest:???:
No i już docieram do sedna sprawy:
dekoder na 1080i, HDMI między dekoderem a telewizorkiem kabelek HDMI za ponad stówkę, pozłacane końcówki itd... no i DU...A!!! Zaniki obrazu, kasza, przerywany dźwięk...
Również w konstelacji: dekoder na DVI, podłączony komponentem + chinchami do telewizorka (HDMI 2). Jakość obrazu gorsza niż przez HDMI, bez dźwięku a zacięcia i kasza jak były, tak są... Szlag mnie zaraz trafi, bo mi przyjdzie oglądać właśnie zamówiony Polsat Sport HD przez, qurde, scarta!!!:evil: Proszę! niech mi któryś napisze, że miał ten sam problem i udało mu się go rozwiązać...:blagam:

Z góry dzięki!8)

alsupio
 

stogdy

New member
neox napisał:
Jednak sie kaszani, piksele wylaza, przycina dzwiek.
Mi od tygodnia tak się zachowuje FilmboxHD (co minutę lub kilkanaście sekund), C+ HD nie mam, więc nie wiem.
Telefony do BOK guzik dają.
Rezygnuję z tego pakietu. Jak nie skaszaniony obraz to dżwięk, lub brak dźwięku. Czasami przesunięty dźwięk, często brak dźwięku 5.1. Ale nawet jak było "OK", to też trafiały się przycięcia, tyle, że dużo rzadziej.
 
Do góry