TV HD w polskiej TK Multimedia

Alundro

New member
Witam.Mam pytanie a jak z jakością odbioru tv na LCD i plazmie?Bo nie wiem co wybrać.Jedni mówią że na plazmie jest super widać np w SD a co do LCD to co najwyżej słyszę dobra jakość albo ujdzie.Więc jak to jest w połączeniu do kablówki w SD+cyforwa jakość z dekodera.Mam jeszcze CRT 17 letni i widać na nim jak oglądałem kiedyś w sklepie to zdecydowanie lepiej wypada stary tv niż te nowe.Tylko nie wiem jak jest na plazmie?proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
 

k0val

New member
Thomy napisał:
k0val jeśli nie masz pilota Logitech to będzie problem.
Próbowałem różnych pilotów i tylko Logitecha udało się zmusić do współpracy z ADB
aha zresztą zrezygnowałem już z prób bo tam są takie przyciski na pilocie od dekodera których nie da rady mieć w uniwersalnym pilocie od kina(na przykład ten vod) ale i tak dobrze bo z 4 pilotów zostały 2 :D (od dvd i tv odpadły);)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jakość

Alundro jakość programów na plazmie jest niezła. Z DTV prezentuje się lepiej niż po analogu. Dużo zależy tutaj też od nadawcy programu. Programy typu TVN, Polsat, czy Canal + / który jest nadawany w proporcjach obrazu 16:9/ prezentują się bardzo dobrze.
Po analogu też nie jest tak źle, ale widać różnicę w stosunku do programów nadawanych cyfrowo.

Co do jakości obrazu na LCD nie mogę się wypowiedzieć, bo nie mam takiego odbiornika w domu. Na prezentacjach w sklepach RTV nie można się raczej opierać. Teoretycznie plazma jako telewizor spisuje się lepiej, ale nowym panelom LCD też nic nie brakuje.

Ja przed zakupem nowego TV zrobiłem sobie prezentacje sygnału z kablówki Multimedia na plazmie i LCD i obraz plazmy lepiej mi odpowiadał. Dlatego kupiłem plazmę.

Wybór należy do Ciebie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jakość

kOval sony w4000 - to dobry TV. Co do kanałów HD wiadomo, że prezentują się super. A powiedz jeśli możesz jak wygląda np. kanał TVN24 w SD, lub Polsat? I jak się ogląda mecze na kanałach SD?

Edit
Pytanko, Panowie czy u Was EPG działa poprawnie? U mnie coś jakoś dziwnie jest i informacje są pomieszane z rożnych filmów?!
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
marciniozo napisał:
A powiedz jeśli możesz jak wygląda np. kanał TVN24 w SD, lub Polsat? I jak się ogląda mecze na kanałach SD?
Zaryzykuje jak powiem że z odległości 2.5m (40 cali) lepiej niż na crd?może wrzucę potem foty z aparatu
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Alundro musisz pamiętać, że jakość sygnału PAL na TV CRT jest bardzo dobra.
Na nowych telewizorach typu LCD i Plazma jest trochę gorzej bo te telewizory obnażają słabość tego bądź co bądź wiekowego już standardu sygnału.

Oczywiście przy dobrym sygnale PAL w SD nie jest źle i większość programów prezentuje się bardzo dobrze. Jednak te telewizory pokazują na co je stać po podaniu im sygnału HD. Różnica w jakości jest kolosalna.

Co do wybory LCD czy Plazma jest to subiektywne odczucie i najlepiej by było gdybyś mógł to sam zobaczyć w domu / może u znajomych/ jak prezentuje się sygnał który będziesz oglądał na tych TV i wtedy dokonał wyboru.
 

Alundro

New member
marciniozo właśnie w tym problem że ja chciałbym zobaczyć jak prezentują się Samsung LE40A786 i Panasonic TH-42PY800 (plazma najnowszy model) a nikt ze znajomych go nie ma.A jak ktoś ma LCD to starszy model i to w połączeniu z cyfrą +.Widzę że masz chyba Panasonic PY80 więc bardzo podobny model do 800.Ale chyba się skusze na tego Samsunga.A tak nawiasem mówiąc ciekawe kiedy w multimedi będą wszystkie kanały w HD.Bo rozwój tego formatu idzie powoli.Zmartwił mnie też pewien fakt z ulotki RTV Euro AGD bo pokazali Sony który obsługuje MPEG 4 AVCHD (wbudowany cyfrowy tuner MPEG 4 do odbioru naziemnych i kablowych audycji HD).A z tego co się orientuje to np Samsung ma sam MPEG 4 bez AVCHD i może w tym Sony kanały z kablówki wyglądałby jeszcze lepiej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wybór

Alundro co do Samsunga to nie mogę się wypowiedzieć. Jeżeli chodzi o Panasonica to ja mam PV80, od którego PY800 jest dużo lepszy. Ma też jedną bardzo fają rzecz wejście na karty SDHC, gdzie można odtwarzać filmy nagrane w formacie AVCHD. U mnie niestety tylko zdjęcia.

Powiem Ci tak ja na jakośc obrazu z PV80 nie narzekam jest bardzo dobra. Z PY800 z pewnością jest jeszcze lepsza.
 

herbi69

New member
Witam, tez mam ta multimedie i mam pytanko, czy jest taki sposob zeby odblokowac wszystkie kanaly multimedi (oczywiscie nie placac im :p), jeden kanal w HD to nie jest zadowalajaca oferta placac dodatkowe pieniadze za cyfrowa telewizje.
Nie wiem czy jest jakis sposob na to, poniewaze nie ma karty. Znajomy tak ma w CYfrze+, ma podstatowy pakiet a ktos mi przerobil karte i ma wszystkie hbo i canal+ :D
Wiem ze w multimedia, kanaly jakie mamy miec dostepne sa sprawdzane przy wlaczeniu dekodera (modem laczy sie z jakis serwerem i pobiera liste dostepnych kanalow). Trzeba by bylo jakies lewe pakiety wyslac poprzez modem. Wiem ze tam jest normalny net lacze 64kb/s, normalnie podlaczalem tam xboxa i gralem poprzez live :)
Jak by ktos cos wiedzial na ten temat prosze o info :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Herbi69 oczywiście, że jest sposób!!!

Bardzo prosty.... wykupić dodatkowe pakiety i już masz!!!

Człowieku czytałeś regulamin Forum? Piractwo to nie ten adres.
Powodzenia.
 

miciu10

Member
marciniozo napisał:
Pal licho stronę...., ale ostatnio w MM jakiś zastój. Przecież chyba docierają do nich sygnały od nas abonentów. Przypuszczam, że bardzo wielu zapłaciłoby np. za Eurosport, którego nie ma. Także argument firmy, że Eurosport podniósł opłatę za swój kanał uważam za nietrafiony.

Witam
Zgadzam się z tym w 100%. Chyba jedyną metodą, aby coś wywalczyć w MM jest ich ciągłe nękanie telefonami, mailami itp. Dlatego też proponuje aby, każdy któremu zależy na poprawieniu oferty programowej MM wysyłał raz na jakiś czas do nich na adres: eBOK_info@multimedia.pl zapytanie dotyczące rozszerzenia oferty programowej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Miciu10 ja tak czynię od dłuższego czasu!!
I powiem Ci, że ostatnio nawet bardzo szybko otrzymuję odpowiedzi z MM...
Ale są one w stylu, ze Firma Multimedia cały czas pracuje nad poszerzeniem oferty i jak będą nowe kanały to My abonenci się o tym dowiemy... bardzo odkrywcze.

Swoją drogą jak tak bardzo ciężko pracują już od 2002r. / jest o tym info kilka postów wcześniej / to może Syzyfa zatrudnili?

Pozdrowienia dla wszystkich abonentów MM
 

miciu10

Member
To jest nas dwóch. Kto jeszcze się dołączy.
marciniozo napisał:
Miciu10 ja tak czynię od dłuższego czasu!!
I powiem Ci, że ostatnio nawet bardzo szybko otrzymuję odpowiedzi z MM...
Ale są one w stylu, ze Firma Multimedia cały czas pracuje nad poszerzeniem oferty i jak będą nowe kanały to My abonenci się o tym dowiemy... bardzo odkrywcze.

Swoją drogą jak tak bardzo ciężko pracują już od 2002r. / jest o tym info kilka postów wcześniej / to może Syzyfa zatrudnili?

Pozdrowienia dla wszystkich abonentów MM

Chce Eurosportu w MM!!!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co nie było, że my tylko krytykujemy... oglądam właśnie mecz na Canal+ sport HD, Chelsea - Liverpool.
Jakość super!!! No i sam mecz ładny..... także idę oglądać.

Edit
Chciałem jakieś zdjęcie załączyć, ale mi baterie siadły w aparacie....
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
marciniozo napisał:
Witam abonentów MM, mam pytanie jak działa u Was EPG?
Bo u mnie totalna kaszana informacje pomieszane z rożnych programów...
Patrzac na dolny pasek EPG czy wchodzac w Guide?
Patrze na TVP1, 2, Polsat, TVN, C+ film HD i zgadza sie to co widze aktualnie a to co widac na pasku. Wchodzac w Guide tez sie zgadza.

Swoja droga leci Transformers - bajeczka filmowa ale w HD na C+ Film HD. Wyglada kozacko:cool:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cześć neox - faktycznie Transformers w HD poezja dla oka.

Ale wracając do tematu EPG po wejściu w szczegóły. na pasku jest OK", ale wchodząc w szczegóły informacje są pomieszane, np. opis filmu się zgadza, ale aktorzy już nie. Lub na odwrót. Jest też opcja pomieszania opisów z różnych filmów... także generalnie kaszana.
 
Do góry