TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tvp Hd

Czy wiadomo coś może komuś o kanale TVP HD?
Na stronie TVP jest informacja, że kanał ten jest dostępny w ofercie Multimedia? / może to stara wiadomość/. Wiadomość ta jest też powielana przez użytkowników forum.

Na stronie Multimedia nic o tym nie ma, jest za to informacja / w ofercie programowej / o kanale Zone Club HD????!!!!???!!!

Edit
Wszystko jasne co TVP HD po prostu odświeżono starego newsa......
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
na pilocie od dekodera jest znaczek @ tylko że zamiast "a" jest "m"(znajduje się on na pilocie pod przyciskiem "Func".
w instrukcji napisane jest że to przycisk do uruchamiania Multimedia Portal.U mnie ten przycisk nie działa jak klikam nic się nie dzieje nawet nie wiem co to te Multimedia Portal.

U was to działa?I co to jest? dzięki za podpowiedzi ;)

pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
z tym Zone Club HD to jakaś lipa, jest w ofercie, ale go jednak nie ma!!!
To tak jak mawiał kiedyś Nasz były Prezydent " Nie chcem ale muszem"....

Edit
Napisałem maila do MM z pytaniem o ten kanał. O dziwo bardzo szybko w niecałe pół godziny otrzymałem odpowiedź, że kanał ten nie jest nadawany w jakości HD.
Odpisałem do firmy MM, że ja to wiem bo widzę, tylko dlaczego podają taką informację na swojej stronie ?!?!?!

Zapytałem też o kanał TVP HD, gdzie Telewizja Polska podaje informacje na swojej stronie, że kanał TVP HD jest dostępny w ofercie Multimedia Polska.

Firma odpowiada, że czynią starania aby systematycznie poszerzać ofertę kanałów HD..... dobre.
 
Ostatnia edycja:

kamilb

Member
No cóż od dawna panuje tam wielki burdel i kompetentnych i kumatych osób tam jest jak na lekarstwo. Miejmy nadzieje że się to wkrótce zmieni :)

PS. Byli u mnie niedawno panie oferując "n" i oferta nawet niezła ale z racji że nie mają Canal+ podziękowałem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do bałaganu to się zgadza. Chociaż ostatnio kontakt z MM znacząco się polepszył to jednak dalej uzyskać jakąś wartościową informacje trudno. Miłe panie na infolinii mało wiedzą, a odpowiedź drogą elektroniczną sprowadza się do informacji, że firma cały czas pracuje nad wzbogaceniem oferty...

Jak tak dalej pójdzie to faktycznie trzeba będzie rozejrzeć się za konkurencją, przecież każda umowa kiedyś się kończy....
 

jacek-b

New member
zacina na NG HD

witam wszystkich!

tak wiec:
wczoraj zainstalowali u mnie (w Gdyni) MM i mam male watpliwosci.
przelecialem dzisiaj caly ten wątek i w sumie nie wiem, gdzie jest przyczyna mojego problemu. mianowicie: dekoder jest podłączony kablem HDMI kupionym w MediaMarkcie za 49zl (wiec nie jakas górna półka :)) do TV Sharpa XL2E.

wszystko niby cacy, National Geographic HD jest ostry fajnie...tyle,że klatkuje!:???: wkurza to podczas oglądania, bo nie po to TV ma 100HZ, ze obraz wyglądał jak przy 15 kl/s! ...przy przełączeniu w TV na sygnał z HDMI pokazuje sie niekompatybilny sygnał no i to HDCP na dekoderze...
przeczytawszy cały wątek przerabiałem wszystkie możliwości, tzn. różne próby przełączania rozdzielczości przyciskiem HD/SD (w tym tryb DVI bez dźwięku), instrukcje TV tez przeleciałem pare razy...i nic...!

nie mam mozliwosci sprawdzenia, czy obraz zacina przy innych HD (bo tylko podstawowy pakiet BASIC na razie mam + Cinemax/HBO...chociaz po tych wszystkich komentarzach, to widze, ze raczej lipny to pakiet), ale zauwazylem, ze jest to niestety w miare powszechne...
i teraz mam w glowie dwa w sumie rozwiązania:

- wina kabla, bo niby tani, to zły! (zdaje sobie sprawe, ze to raczej nie to, ale tez musze to wziąć pod uwage)
- wina dekodera MM lub przepustowości ich łącz.

i uprzejmie pytanie do forumowiczów:
wina kabla (nie chce oczywiscie w ciemno kupowac drugiego za nie-wiadommo-ile) czy raczej wina MM? i oczywiscie, jesli to drugie, to reklamowac??

bede wdzieczny za wszelkie sugestie...
nawet z takimi, ze mam sie z tym po prostu...pogodzić :(

pozdrawiam,
jacek
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jacek u mnie NGC HD działa bez zastrzeżeń obraz bardzo ładny. Telewizor jak w podpisie kabel HDMI firmy Mars za niecałe 100zł.

Co do innych kanałów HD to przycięcia zdarzają się na Canal + Film HD, ale z tego co się orientuje to u większości forumowiczów posiadających ten kanał jest podobnie.

Co do Multimedia to właśnie prowadzę korespondencję elektroniczną z BOK i muszę powiedzieć, że jest mile zaskoczony szybkością reakcji. Pół godziny i już jest odpowiedź na mojego maila.

Oto ostatnia odpowiedź :
"W odpowiedzi na Państwa maila informujemy ,że obecnie nasza strona internetowa www.multimedia.pl jest w przebudowie. Informacje dotyczące kanału Zone Club są niezgodne z prawdą. Najmocniej Państwa przepraszamy za te nieścisłości. Dołożymy wszelkich starań , aby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca.
Nawiązując do zapytania dotyczącego programu TVP HD informujemy ,że program ten został udostępniony przez Telewizję Polską na czas igrzysk olimpijskich wszystkim platformom cyfrowym.
Cały czas staramy się poszerzać listę kanałów oraz dostosować ją do potrzeb Klienta. Z tego względu, Państwa sugestie zostaną przekazane do Działu Marketingu. Jeśli zostaną dokonane jakiekolwiek zmiany w ofercie zapewne zostaną Państwo o tym poinformowani."

Pozdrawiam i życze miłego odbioru.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
k0val napisał:
na pilocie od dekodera jest znaczek @ tylko że zamiast "a" jest "m"(znajduje się on na pilocie pod przyciskiem "Func".
w instrukcji napisane jest że to przycisk do uruchamiania Multimedia Portal.U mnie ten przycisk nie działa jak klikam nic się nie dzieje nawet nie wiem co to te Multimedia Portal.

U was to działa?I co to jest? dzięki za podpowiedzi ;)

pozdrawiam

odświeżam moje pytanie...


a jeśli chodzi o problem jacek-b

to u mnie NGC HD chodzi bez zastrzeżeń już nawet nie wnikam co tam leci tylko oglądam bo obraz super szczególnie robi wrażenie w scenerii przyrodniczej.

Jednak mam małe rozczarowanie co do kanałów zwykłych nie dostrzegam różnicy między analogiem a cyfrowym no może w meczach nie ma poświaty za zawodnikami :???:
 

pepe1

New member
jacek-b napisał:
witam wszystkich!

tak wiec:
wczoraj zainstalowali u mnie (w Gdyni) MM i mam male watpliwosci.
przelecialem dzisiaj caly ten wątek i w sumie nie wiem, gdzie jest przyczyna mojego problemu. mianowicie: dekoder jest podłączony kablem HDMI kupionym w MediaMarkcie za 49zl (wiec nie jakas górna półka :)) do TV Sharpa XL2E.

wszystko niby cacy, National Geographic HD jest ostry fajnie...tyle,że klatkuje!:???: wkurza to podczas oglądania, bo nie po to TV ma 100HZ, ze obraz wyglądał jak przy 15 kl/s! ...przy przełączeniu w TV na sygnał z HDMI pokazuje sie niekompatybilny sygnał no i to HDCP na dekoderze...
przeczytawszy cały wątek przerabiałem wszystkie możliwości, tzn. różne próby przełączania rozdzielczości przyciskiem HD/SD (w tym tryb DVI bez dźwięku), instrukcje TV tez przeleciałem pare razy...i nic...!

nie mam mozliwosci sprawdzenia, czy obraz zacina przy innych HD (bo tylko podstawowy pakiet BASIC na razie mam + Cinemax/HBO...chociaz po tych wszystkich komentarzach, to widze, ze raczej lipny to pakiet), ale zauwazylem, ze jest to niestety w miare powszechne...
i teraz mam w glowie dwa w sumie rozwiązania:

- wina kabla, bo niby tani, to zły! (zdaje sobie sprawe, ze to raczej nie to, ale tez musze to wziąć pod uwage)
- wina dekodera MM lub przepustowości ich łącz.

i uprzejmie pytanie do forumowiczów:
wina kabla (nie chce oczywiscie w ciemno kupowac drugiego za nie-wiadommo-ile) czy raczej wina MM? i oczywiscie, jesli to drugie, to reklamowac??



Ja tez mam lcd sharpa xl2e i ta sama informacje tez sie pojawia przy wlaczeniu. Ale obraz na kanale NG hd jest ok (bardzo rzadko scina). Inne kanaly hd scinaja ale to bylo opisywane. Sprawdz u siebie jakosc sygnalu ( w menu diagnostyka sygnalu). Moze tez byc wina polaczen na kablach, jesli masz stara instalacje. Ostatnim problemem moze byc kabel HDMI. Mozesz zglosic usterke do MM to ktos przyjedzie do ciebie i sprawdzi jakosc sygnalu. Niestety instalatorzy tego nie robia, takze czasami jakosc sygnalu jest slaba.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
przycisk

kOval co do tego przycisku o którym piszesz to uzyskałem informację, że jest on na razie nie aktywny, tzn. w przyszłości będą tam dostępne nowe funkcje udostępnione przez operatora.... Nie pytaj jakie i kiedy bo nie mam pojęcia.
 

jacek-b

New member
NG HD - juz dobrze?!

witam ponownie...

dzieki za odpowiedzi.
rzeczywiscie, trzeba bedzie sie do MM odezwac, tylko ze...
...dzisiaj akurat włączyłem NG HD...i obraz i jego plynnosc jak najbardziej OK! :)
nie zmieniwszy kabla (ani sposobu jego podlaczenia) jestem przynajmniej pewien, ze z nim jest wszystko OK.
byc moze to przepustowosc łączy MM (czyzby wieczorami bylo gorzej, bo wiecej ludzi ma włączone dekodery, niz teraz - w ciągu dnia ?!), a byc moze to byl chwilowy problem...
jak na razie jest OK...zobaczymy, jak dlugo.;)

pozdrawiam!
 

xolzok

New member
Bez reklam
Ostatnio zauważyłem, że w cyfrowym jak i analogu niektóre kanały od czasu do czasu się haczą. Wczoraj miałem problemu z internetem, który "pływał".
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
infolinia

Odnośnie usterek i kontaktu z MM. To kontakt znacząco się poprawił na plus! Dodzwonić się można i na emalie odpowiadają bardzo szybko. Dzisiaj zadzwonił do mnie technik w sprawie zacięć na Canal + Film HD. Tuner został zrestartowany coś na serwerze Pan robił.... zobaczymy jak będzie.

Ale za to teraz "zniknął" u mnie NGC HD...:(.... jak tam u Was?

Edit
NGC HD powrócił....:D z niebytu!!!
 
Ostatnia edycja:

piotreksuchy

New member
Oferta dtv multimedii w pakiecie basic jest wg. mnie wielkim nieporozumieniem. 30 programów na skos. Od roku brak progresji, wszystko stoi w miejscu. Mieszkam w Łodzi. Niestety na moim osiedlu nie jest dostępna oferta konkurencyjnej kablówki - Toya. Która na dzień dzsiejszy ma 140 ! kanałów w dtv w tym 11 hd (około 5 jest w pakiecie standardowym)

W ofercie analgowej są 2 wolne miejsca. Jaki jest problem wprowadzić Polsat Cafe i Polsat Play lub Polsat News ?? No chyba jest taki problem że w pakiecie takie programy jak TVN Gra czy Polsat ZiU były darmowe z satelity ... :/

Ostatnia informacja. Podajcie mi Polsce sieć kablową w której nie ma Eurosportu ??
Informacja z ostatnich dni. Eurosport kupił prawa do Bundesligi w latach 2009-12. Co na to multimedia ? . Program Sportklub po utracie Bundesligi traci sens bytu ...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Piotreksuchy jest dużo racji w tym co piszesz.... zwłaszcza w tym o konkurencji. jeżeli firma nie ma konkurencji to tak to wygląda. U mnie jest podobnie jest tylko jedna kablówka Multimedia i j
 
Do góry