TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
OK"
Dzięki za info. Muszę iść do BOK zapytać czy mają już fizycznie dostępne moduły. Bo mieli dzwonić a tu cisza...
 

pawel1304

New member
To w końcu w trakcie trwania umowy można wymienić dekoder na CAM czy nie? Dzwonilem na infolinię, ale tam nadal nie wiedzą o istnieniu kart w ich firmie
Kto tu sobie jaja ze mnie robi? Multimedia czy Wy tu na forum?
Już podjąłem decyzję i rezygnuje z MM, ta firma naprawdę śmierdzi na kilometr jakąś amatorszczyzna. Wy niby wymieniliscie już dekodery na karty, a mi na infolinii mowia, że nie mają takiego czegoś w ofercie. Pierdole taka kablowke, przerzuce sie na DVB-T albo na innego dostawcę.
 

Kristop

New member
Moja umowa promocyjna kończyła się 30.06, więc nie miałem żadnych problemów z wymianą, opłata aktywacyjna jest tylko teraz nie pamiętam czy 39 czy 49zł. Klienci pytają o CAM przez FB i Multimedia odpisuje, że mają ofertę:
30 czerwca o 01:17 ·
Chciałbym wymienić swój stary dekoder MMP-5800 C na moduł CAM. Czy istnieje taka możliwość i na jakich warunkach, jeśli jestem obecnym klientem. Posiadam telewizor z wejściem CI, czytałem o konieczności zastosowania jakiegoś adaptera w takim przypadku. Czy ten adapter od Was otrzymam decydując się na moduł ? Moja lokalizacja to Szczecin, proszę o informacje, czy wchodzi w gre możliwość takiej wymiany. Pozdrawiam

Multimedia Polska Panie Tomaszu, proszę do nas napisać w wiadomości prywatnej podając nr klienta, tel kontaktowy wraz z określeniem najdogodniejszych godzin do kontaktu - oddzwonimy z ofertą.


Monter wychodząc powiedział mi, że przez 30 dni będę miał dostęp do wszystkich kanałów, po tym czasie będę odbierał już tylko to co mam na umowie. Nie bardzo mu wierzyłem ale faktycznie mam wszystko odkodowane.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pawel1304
Nikt sobie jaj nie robi na forum! Po to ono jest aby wymieniać się informacjami. Na infolinii to czasami faktycznie delikatnie mówiąc mało wiedzą. Odwiedź lokalne BOK. Tam najlepiej dowiesz się co i jak. U mnie jak pytałem to powiedziano, że nie ma problemu z wymianą dekodera na CAM.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Byłem dzisiaj w BOK. Podpisałem umowę na świadczenie usług za pomocą modułu CAM. Umowa na 12 miesięcy - żadnego problemu - obowiązującą umowę miałem do sierpnia 2015r. także można powiedzieć nowa zastąpiła starą.
Opłaty te same, doszła tylko aktywacja - 29zł. Z nowym okresem rozliczeniowym nastąpi wymiana dekodera na moduł. 01.08.2014r. ma przyjść technik z MM i dokonać zamiany sprzętu.

Edit
Podłączyłem do TV dysk Samsung 500GB USB2.0. Telewizor dysk sformatował i przetestowałem nagrywanie z tych odkodowanych w DVB- C kanałów. Wszystko działa prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

Alter77

New member
Witajcie. Od kilku dni użytkuję Moduł Cam od Multimedii i mam kilka spostrzeżeń. Po pierwsze jeżeli chodzi o jakość obrazu to mam wrażenie, że jest minimalnie lepsza niż przez dekoder. Zdarza się natomiast, że przy przełączaniu kanałów mrugnie jakiś komunikat od modułu CAM (tak szybko, że ciężko przeczytać czego dotyczy). Czasami, też przy przełączaniu kanałów pojawia się informacja, że kanał jest zakodowany (choć nie powinien). Problem ustępuje po przełączeniu na inny kanał i ponownym włączeniu tego, który zgłaszał się jako zakodowany.
Przełączanie kanałów trwa minimalnie dłużej niż w przypadku dekodera ale nie jest to na tyle duża różnica, żeby stało się uciążliwe (a do tego może być ściśle związane z modelem tv - u mnie LG LM620s).
To tyle na szybko po kilku dniach użytkowania. Ogólnie na razie jestem więc zadowolony ze zmiany (przede wszystkim brak dodatkowego pudełka, które potrafiło wkurzająco szumieć, grzać się i przede wszystkim ciągnęło prąd).
Gdyby ktoś miał jakieś pytania lub wątpliwości to postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam
Alt.
 

Alundro

New member
Witam. Mam pytanko gdyż od kilku dni zauważyłem że nie mam już przyspieszonego internetu tak jak to zawsze było od 00:00 do 13:00 do 20 Mbit/s. Macie też tak ? Pozdrawiam.
 

drkidler

New member
Witam wszystkich. Od paru dni użytkuję Moduł Cam, ze względu na spore zainteresowanie temat podzielę się wrażeniami.
Moduł zadziałał bez problemów, jakość obrazu wydaje się trochę lepsza niż z dekodera. Nie zauważyłem żadnych problemów z funkcjonowaniem (nie pojawiła mi się ani razu informacja o zakodowanym kanale), przełączanie kanałów działa w takim samym czasie jak przez dekoder (tv to Samsung UE32F5000AW). Funkcje info i guide działają super, trochę inna obsługa to kwestia przyzwyczajenia. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany, podsumowując to tak naprawdę same plusy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobrze koledzy, że dzielicie się informacjami co dodziałania modułu. Ja postaram się zrobić to jutro - ma być technik i dokonać instalacji.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak na szybko, moduł zainstalowany, kanały wyszukane. Jakość OK". Na plus z pewnością trzeba zaliczyć to, że pozbyłem się dekodera i modemu, oraz możliwość nagrywania programów na podłączony zewnętrzny dysk. Mój TV (plazma Panasonic 50G30) według instrukcji obsługuje dyski do 2TB. Ja podłączyłem dysk samsunga 500GB.
Kanały w TV przełączają się troszkę wolniej niż w dekoderze. Czasami wyskakuje informacja, że kanał jest zakodowany, pomaga przełączenie ponowne kanału.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jest info, które można jeszcze rozwinąć, ale to raczej zależy od menu TV. U mnie wygląda to lepiej niż wcześniej gdy miaĺem dekoder od MM.
 

Kristop

New member
A czy przełączając kanały "na module" jest jakiś pasek info o aktualnym programie?

Wszystko zależy od TV, moduł nie ma w sobie żadnego guide lub innych tego typu dodatków, on służy tylko i wyłącznie do odkodowania sygnału. Dzisiejsze TV mają sporo bajerów, niektóre mają nawet guide, który łączy się bezpośrednio z netem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do osób posiadających moduł CAM. Jaki macie poziom i siłę sygnału na różnych kanałach, oraz bitową stopę błędów?
U mnie na większości kanałów jakość sygnału wynosi 100% a siła sygnału około 80-90%. Na kilku kanałach w tym np. Canal + Family jakość sygnału spada do 75-80% a siła jeszcze troszkę mniej...

Edit
Przyjrzałem się instalacji antenowej....,wywaliłem jeden zbędny rozgałęźnik, który...nic nie rozdzielał (pozostał po poprzednim techniku z MM, który dawno temu coś tam instalował) i jakość na tych "słabszych" kanałach wzrosła do 92% a siła do 85%... Jest tak na kilku kanałach, na większości jakość i siłą oscylują około 100-tu%.
Jeszcze trochę i będę miał Full 100/100%:D:D:D i zostanę bohaterem...
 
Ostatnia edycja:

drkidler

New member
U mnie jakość sygnału wynosi 100%, a siła 90-92% na wszystkich kanałach. Poziom błędów 0. Co do instalacji antenowej miałem rozgałęziacz jak był dekoder, od niego jeden kabel na internet drugi do dekodera, po przejściu na moduł CAM instalator zlikwidował rozgałęziacz. Teraz bezpośrednio z gniazda jeden kabel do TV drugi to internet.
 
Do góry