TV HD w polskiej TK Multimedia

maciekalisz

New member
Ale sie usmialem. Bucek wygral ale nie jako zarządca tylko komendant. Przy milionie abonentów watpie aby sie przejmowali tak buckowa pchielka. A tak na marginrsie za niszczenia mienia mozna dostac do 5 lat. Ale cyrk hehehe.

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka
 

gather_pl

New member
Mam ADB 3830CD od 2 lat i demonem szybkości to on absolutnie nie jest !!!
Po wciśnięciu GUIDE, oczekiwanie na ekran trwa czasem nawet 10sek !!! Również czasami pojawia się problem z przełączaniem kanałów: wciskam przycisk Channel UP lub Channel Down, reakacja na dekoderze następuje dopiero po ok 5sek. Standardowo trwa to ok 1-2sek, jakkolwiek wyraźnie czuć irytującą zwłokę. I chyba największy problem z mojego punktu widzenia: wciskam szybko GUIDE, następnie Channel Up/Down (jeszcze bez wyświetlonego ekranu GUIDE), żeby przeskoczyć stronę wyżej/niżej i dekoder sam się wyłącza, tak jakbym stosował magiczny skrót lub jakiś combo-fatality przyciskami na pilocie ;)

To usterka dekodera, czy te typy tak mają ?
 

Kristop

New member
I chyba największy problem z mojego punktu widzenia: wciskam szybko GUIDE, następnie Channel Up/Down (jeszcze bez wyświetlonego ekranu GUIDE), żeby przeskoczyć stronę wyżej/niżej i dekoder sam się wyłącza, tak jakbym stosował magiczny skrót lub jakiś combo-fatality przyciskami na pilocie ;)

To usterka dekodera, czy te typy tak mają ?

Jaki TV? Panasonic?
 

Kristop

New member
@Kristop - telewizor to LG. Z czystej ciekawości jaki związek ma dekoder z telewizorem ?

Nie mam bladego pojęcia ale rozmawiałem z serwisantem i mówił mi, że mieli zgłoszenia właśnie z takim zachowaniem się dekodera, ciekawe jest to że miało to miejsce tylko z konkretnymi modelami TV, najczęściej Panasonic. Wymiana dekodera nic nie pomagała, było to samo :), zgłosili sprawę do ADB a oni podobno stwierdzili, że to nie jest wina dekodera tylko jakieś zakłócenia są między pilotem od dekodera a TV :)
 

gather_pl

New member
W moim przypadku chyba nie ma to miejsca, ponieważ to właśnie dekoder tak dziwnie reaguje tylko przy używaniu pilota od tegoż właśnie dekodera.
 

maple

New member
Czy ktoś zaobserwował u siebie spadek maks. przepustowości łącza internetowego z podłączonym routerem bezprzewodowym?

Po przedłużeniu umowy przez jakiś czas miałem około 55 Mb/s, a od pewnego czasu nie mogę nawet dojść do 35 Mb/s. Problem występuje nawet wtedy, gdy router i urządzenie są w odległości około 1 m, nie ma między nimi żadnych przeszkód, a pobliżu nie działają żadne inne urządzenia wykorzystujące pasmo 2,4 GHz. Co więcej, na modemie MM dioda połączenia świecie/miga na pomarańczowo (choć tak akurat było od samego początku). Przy połączeniu kablowym świeci/miga na zielono.

Ten sam router podpięty do sieci konkurencji u sąsiada śmiga z maks. mocą łącza (sprawdzone przy pobieraniu pliku 4 GB).

Ponieważ wyczerpałem już pomysły, przyszło mi do głowy (teoria spiskowa), że to jakaś "kara" za to, że ostro skrytykowałem oprogramowanie nagrywarki MM (i na forum, i na infolinii).

Czy ktoś może podpowiedzieć, w czym może być problem? Infolinia nie pomogła (na kablu jest OK). Z góry dziękuję.
 

maciekalisz

New member
Działanie sieci WIFi jest uzależnione od wielu czynników. Ilość sieci w okolicy, kanał, zastosowana technologia wifi (N150,300,600 - o G nie wspominam). Zacznij od prostego testu - kopiowanie pliku z jednego kompa na drugi po sieci przy czym jedne z kompów popiety po kablu do routera a drugi po wifi. Pomijając internt zobaczysz czy nie ma problemu w sieci lokalnej (wifi). Może zmiana kanału na routerze pomoże. Ogólnie to powyżej 40 Mbit wifi słabo sobie radzi a cyfry podane na pudełkach routerów to czysty marketing. Może być tak że jakiś sąsiad kupił router i wali na tym samym kanale - sprawdź obłożenie kanałów sieci wifi w okolicy - np z komórki z androidem program wifi analizer.

A i kolor diody link informuja o szybkości połączenia modem -> router/komputer - zielona 100 Mbit - pomarańcz 1000 Mbit ( albo na odwrót :) nie pamiętam)
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Witam. Dawno już tu nie zaglądałem na forum, ale gdy dzisiaj włączyłem dekoder ujrzałem prośbę od MM o wzięciu udziału w sondzie na temat planowanej nowej usługi,którą chcą wprowadzić. Nie wiem czy już było to poruszane czy to nowość ale ankieta dotyczyła możliwość grania w gry PC, konsolowe poprzez dekoder MM. Miałoby to chyba działać na zasadzie jak już istniejąca od kilku lat usługa OnLive czyli grania w chmurze. Były pytania o to czy skłonny byłbym zapłacić za miesiąc korzystania - 20 zł lub płacić za pojedyncze gry. Nie wiem jak by tylko wyglądało sterowanie i fakt że do dekoderów wysyłany jest bardzo wolny net. Jeżeli ktoś wie coś więcej to niech napiszę. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Viasat Explorer

Czy może mi ktoś logicznie wyjaśnić dlaczego w ofercie cyfrowej TV nie ma programu Viasat Explorer,a jest np. w aplikacji MMTV na telefon ,tablet i komputer.Przy próbie uruchomienia tego programu wyskakuje napis "nie masz wykupionego programu w pakiecie". To jaki pakiet ja muszę kupić aby oglądać Explorera przynajmniej na komputerze i telefonie ?
 

pawel1304

New member
Multimedia by w końcu mogła zaoferować karty CAM zamiast tych dziadowskich dekoderów i usług z grami. Przecież chyba taniej by im to wyszło.
 

Wolfram

New member
Dzisiaj pobrała mi się nowa aktualizacja dla dekoder ADB-5810CDX o numerze 32.

Wiem, że w Inea wprowadził soft, który wyłącza dysk na czuwaniu, a jak to wygląda w MM? Bo na czuwaniu obecnie zżera mi 20-25W. ;-/
 
Ostatnia edycja:

kubus76k

New member
Dzisiaj pobrała mi się nowa aktualizacja dla dekoder ADB-5810CDX o numerze 32.

Wiem, że w Inea wprowadził soft, który wyłącza dysk na czuwaniu, a jak to wygląda w MM? Bo na czuwaniu obecnie zżera mi 20-25W. ;-/
W MMP ta funkcja działa od conajmniej roku, HDD wyłącza się po 2 min gdy STB jest w standby. Jak coś zaplanujesz na nagraniach to wtedy gdy jest w standby załacza się około min wcześniej przed wykonywaniem nagrania.:-D
 
Do góry